aliaska

Strašne mi bolo do plaču na konci...chudák maličký...bála by som sa že to dieťa bude mať traumu z toho jak leží v kufri auta pri mrtvole.Plakal a ja s ním....môj zlatý.A dosť drsný film...neviem či to vekom,ale neraz som odvratila zrak...aby som to nevidela radšej. ()

Bozvav

Svižné, pádné, akční. Pravda se smysluplným scénářem, myšlenku a pointou si nikdo moc hlavu nelámal, ale jako akční řežba dobré. Za mne tři a půl hvězďule. Půl hvězdy dolů za zcela nesmyslnou nezdolnost hlavního hrdiny. ()

zelda82

Prumerna francouzska kriminalka, kde ma Jean Reno vic zivotu nez klubko kocek a ostnateho dratu vic nez vezni v koncentraku... ()

huko

Pozor, jde o komorní příběh. O dost nudný komorný příběh... V 80. letech by to byla klasika, dneska už sotva... ()

PDcz

2** body z plného možného počtu Něco kládného by to chtělo napsat.. tak třeba, že poslední dobou jsou 2** body hodně. [X] Minus 1* bod Reno jako mafián v důchodu mi nefunguje. [X] Minus 1* bod Reno jako mafián mstitel mi nefungoval. [X] Minus 1* bod Jak to napsat.... no třeba takhle: Reno jako mafián v důchodu a mafián mstil mi nefungoval. [X] Já fakt věděl hodně bodů k hodnocení, ale po tolika dnech se mi na ten film dost špatně pamatuje ()

mala_kea

Jean Reno konečně v nějaké té akci. Ničím zásadní, ničím výjimečné, ničím urážlivé. Pěkně koukatelná gangsterka se stokrát provařeným schématem antihrdiny, likvidujícího aktem msty své nepřátele. Lepší , než sobotní večer s tv Nova. ()

Hapretor

Reno jako zastánce "starých tradic" mafie a Kad Merad jako vůdce totálně vypatlaných a brutálních hovad, co si libují v hromadném střílení, protože každý z nich má mušku úplně na hovno, a ve vysávání fetu ve větším množství než výkonný lux od "Ety", jsou zde velmi hezkým opakem. Reno je opět kliďas a tvrďák jak má být. Role šitá jemu na míru. Je jedno, že je film jednoduchý, zbytečně brutální a předvídatelný - působil více "přirozeně" než jiné počiny, které se snaží ohromit krkolomnými akcemi, nadupanými herci a herečkami jak z "Playboye"! U mě dobrý. P.S. To, že 6 (nebo kolik) chlápků střílí na jednoho chudáka ze 2 metrů od pistole počínaje a brokovnicí konče - a on neni úplně na sračky - dokonce přežije se 22 "zástřely", je vlastně dost originální, ne? Trochu na způsob "Robocopa", ne? ()

hEROic

kaslu na to, ze je to od zacatku do konce prakticky bez deje... mne se to podani libilo, proste zatracene sadisticka vendeta smrdici Bckem! ani chvili jsem se nenudil... jediny co mi vadilo, byly obcasne se utapejici dialogy v hudbe a ze zacatku tezke ztraceni se v tom, kdo je kdo... 75% ()

Lyžař

Příběh mafiána, který chce podle všeho dožít život v klídku někde s rodinou. To mu ale není dopřáno. Místo toho je rozstřílen 22 projektily. Vlastně jsem celý film doslova hltal, ale základnímu stavebnímu kameni - že někdo přežije s 22 kulkami v těle - jsem prostě doteď neuvěřil. To ovšem nemění nic na tom, že Jean Reno opět, jako koneckonců v posledních letech tradičně, hraje skvěle a hlavně uvěřícně..filmu bych taky měl zařadit další plus: za celý film mi v hlavě neutkvěla jediná písnička, jediný zvukový podkres. Když se tohle u filmu stane, většinou to bývá tím, že je hudba zvolena dobře a citlivě, bez nějakých zbytečných radiových hitů. ()

FilmWave

Dalo se to vydržet, ale jen tak tak. Reno to uhraje pohledem, ale trapná partička druhořadých mafiánů ho nedonutí se ani pořádně rozhýbat. Nezajímavý thriller. ()

Olík

Dvaadvacet kulek schytá do těla „L´Immortel“ Jean Reno aka vysloužilý gangster na výminku aby posléze rozjel oldschoolovou mafiánskou odplatu dle hesla oko za oko, zub za zub :-D. Na pomyslném důchodku jsme nezastihli pouze hlavní postavu, ale i film samotný – je utahaný, mdlý a místy až úsměvný (což zajisté nebylo režisérovým cílem), čemuž značně dopomáhá stejnými symptomy nakažený Reno. Nechci tím říct, že 22 výstřelů je úplně nepovedená mafstory, to rozhodně ne - jen jí zkrátka chybí ten potřebný náboj!!!!! ()

BOURQUE

Osobne som si myslel, že to bude väčší „pukk“. Počas celého filmu som mal pocit, že vidím starého „čističa“ z filmu Nikita (ktorá je ešte stále „brutálna“). Škoda, tento film by mohol byť oveľa lepší – samozrejme menší úspech nenesie na pleciach len J.Reno. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

MickeyStuma

Drsný snímek o pomstě a zadostiučinění. Gangsterský motiv vedený do temné atmosféry přináší svět takový, jaký mezi obchodníky z drogami je. Jean Reno opět předvedl v čem je jeho síla. Jeho osobité charizma dalo postavě ohromnou sílu a přesvědčení. Příběh je odvyprávěn trochu netradičně. Nejdříve uvidíme drsnou popravu bývalého mafiána a poté nelítostnou pomstu. Jelikož se nejedná o zběsilý akční film, jak je dnes zvykem, můžou se některá místa dějství zdát pro někoho nudná, ale v tom, co vytváří jeho sílu, je jeho cílená temná atmosféra pomalejšího tempa respektující všechny atributy tohoto žánru. Že tohle francouzské kinematografie umí jsme byli přesvědčeni už mnohokrát a tady to platí dvojnásob. Pevný scénář, výborní herci, potemnělá kamera a patřičná brutalita. Pravda, těžko říci jak by to vypadalo bez Jeana, ale je tu a to snímek hodně vyzdvihlo. ()

Heavyman

Mafián v důchodu se mstí za atentát na svoji osobu. Svým způsobem, by se nejednalo vůbec o špatnou gangsterku, která by klidně mohla navazovat na "starou školu". Ovšem je zde hrozně brán zřetel na citový a rodinný život hlavního hrdiny, kde to působí velice kýčovitě a křečovitě. Film má hroznou potřebu se brát smrtelně vážně i když muselo být všem jasný, že je to blbost. ()

strikeman

Pohodová gangsterka - nijak složitá, ale patřičně drsná. Mám pro tento žánr slabost, tak jsem schopen přehlédnout i některé poněkud vlažnější herecké výkony... 72% ()

ZackSawyer

Reno jako mafián co hledá svou pomstu ve filmu který je temný, místy nudný a prázdný, cizokrajný a nezáživný. Ač mám filmy s mafiánskou tématikou moc rád, tak tady to víc jak na tři není. Postoj je sice fajn ale to ztvárnění no nevím. ()

Petyas

Zase tak špatné, jak jsem čekal podle místních recenzí, to nebylo. Těch 60-70% je adekvátních. Jean Reno je výborný, i ostatní herecké výkony ujdou. Kamera se mi taky líbí. Jediné s čím mám problém je scénář. Přijde mi velmi naivní, velmi nevyvážený a s obrovským počtem přihlouplých scén. Na film se koukat dá, ale lepší hodnocení než jsem napsal si nezaslouží. ()