Zkušený lupič plánuje akci, která by mohla být dosud největším úspěchem jeho zlodějského gangu. Přitom se snaží vymyslet, jak se vymanit z pasti svého života i z města a zároveň uniknout agentovi FBI, který se snaží dopadnout jeho i jeho bandu bankovních lupičů. Ben Affleck nejen vévodí vynikajícímu hereckému obsazení, ale je také režisérem a spoluautorem scénáře napínavého, kriticky oceňovaného kriminálního thrilleru, který se odehrává – a často také exploduje – v drsných lokacích Bostonu. (Magic Box)

Tony.cs

Affleck spoustě lidem vytírá ksichty špinavim hadrem. Možná není bůhvíjaký herec, ale kvality režiséra má téměř Eastwoodovské. ()

Remedy

Viděno v rozšířené verzi --- Do poslední chvíle jsem bojoval s konečným hodnocením. Pořád mám ale hóóódně daleko k tomu, abych tuhle skvostně zrežírovanou jízdu hodnotil podprůměrně s odůvodněním, že je to celé příliš zidealizované, předvídatelné, místy emotivní až hrůza a že na to Affleck "prostě nemá". Po řemeslné stránce to totiž zvládá víc než skvěle a že si tu a tam neodpustí nějaký ten emotivně vypjatější a zároveň i jednodušší moment:)), čert to vem. Víc než dobře natočená akce (hned úvodní scéna přepadení je dechberoucí), úměrným způsobem rozvedená psychologie (ani přehnaně "hloubková", ale ani příliš jednoduchá či směšná) hlavních postav, Elswitova výborná kamera a Affleckova důkladná režie - mně to stačilo.) 90% a uvidím, co napodruhé. ()

gojackill

Benu Affleckovi se scénář, který si sám napsal, vydařil. Jako režisér sice nepřínáší nic výrazně originálního, ale kvůli jeho nesporné šikovnosti snímek slušně šlape až do poslední klapky. Těch 80% tady na csfd sedí. ()

slunicko2

Jako když si přečtu Blesk. 1) Komentáře k filmům nikdy nepíši hned po zhlédnutí. Udělám si jen pár poznámek a vrátím se k nim za týden, za dva, za tři. Jedním z důležitých kritérií pak je, jestli si vůbec vzpomenu, o čem film byl. V tomto případě jsem k osvěžení paměti musel prohlédnout fotogalerii. Snímek ve mně zanechal podobnou stopu, jako když si přečtu Blesk (tedy žádnou - poznámka pro méně chápavé čtenáře). 2) I když, jak si matně vzpomínám, jsem film s lehkým baladickým nádechem vydržel sledovat až do konce s mírným zaujetím, což je samo o sobě kladným znamením, nedostatek pozitivní stimulace mě nutí omezit se na dvě skromné hvězdičky. ()

MATADOR

Jistých ohledech opravdu jeden z nejzdařilejších filmů poslední doby. Affleckovo cit pro film sálá z každého záběru, pomáhajíc tomu výborní herci a podmanivá hudba. Pro mě jednoznačné překvapení spojující akci s klidnějšími pasážemi. ()

Thomassi

Byl jsem zvědavý na to, jak si Ben Affleck poradí s režií a s hlavní rolí zároveň, ano to byl. Ale nečekal jsem, že by to mohlo dopadnout tak jak to dopadlo. Tedy výborně. Celý příběh je utkán ze silné sítě a je detailně propracovaný. A navíc je prošpikovaný skvělými scénami. Místami, kdy napětí trošku upadá, se stane vždy něco, co mě vytrhlo ze sedačky. Naopak akční scény byly chladnokrevné a skoro jsem u nich nedýchal. Konec se mi pak líbil asi nejvíce, byl stylový a když jsem si myslel, že to nedopadne dobře, najednou se vše obrátilo. Ben jako herec je zde drsnější než obvykle, a rozhodně to není na škodu. Podle mě ale nejlepší výkon předvedl Jeremy Ranner, který je v součastnosti jedním z nejtalentovanějších herců v Hollywoodu. Celkově tedy za 4*. Možná v budoucnu zvednu na plnou. ()

FilmFan24

Tak akorát načrtnuté charaktery postav, zajímavá zápletka a dokonalá loupež. Takhle stručně bych popsal další režijní počin Bena Afflecka, který ve svém Městu ztvárňuje zároveň hlavní roli Douga McRaye, mladíka jdoucí v ne zrovna zákonných šlépějích svého otce. Že krást se nemá ví snad každý a asi právě proto Doug spolu se svými kumpány vykrádá banky. Jenže na každého jednou dojde a jak to tak bývá může za to ženská. Až na pár logických kiksů jinak precizně zrežírovaná kriminálka se Affleckovi povedla a já začínám nabývat dojmu, že jestli tak bude pokračovat dál, máme se my filmoví diváci na co těšit. ()

reqiuem

jak už tu někdo napsal, tohle se nehodnotí snadno..pro mě je ale problém v názvu, ve městě, který se z filmu nejeví hůř než kterýkoliv jiný město..má to bejt doupě zločinu..každodenní drama na ulici, ale nic z toho k divákovi nedorazí i přesto, že úvodní titulky dávaj tušit něco jinýho..jenom takový záblesky..i když je charlestown reprezentovanej "jako to předměstí za tim mostem", tak se v něm přesto dějou dost standardní věci(rozuměj-na naši dobu)..ubírá to nejenom na emocích, ale i na síle..nakonec je z toho jenom lehce nadprůměrný loupežnický krimi-drama, kde nakonec i chudý dostanou svůj podíl, páč zločinci ve skutečnosti nejsou všichni zlý.. ()

m@rz

SE verze: Strašně roztahané a zbytečně dlouhé. Nepřišlo mi to ani nijak geniální nebo originální. Obyčejná odreagovací podívaná. Konec předvídatelný a ani samotná zápletka ničím nepřekvapí. Možná je to spíš na 3.5, ale na 4 to rozhodně nebylo. _____ Nemluvě o tom záseku, jak se ho dvakrát ptá na rodiče a on jí řekne jednou něco jiného než podruhé... ()

Derek

Po rezijnej stranke vazne dobre, affleck dokaze navodit atmosferu bostonu skutocne skvele, ukocirovat akcne ako i komornejsie sceny a cele to ma drajv v ktorom je jasne vidiet reziserova vizia, ale strasna skoda toho klisoviteho scenara lebo uz po 10 minutach filmu viete ako to skonci a len si odfajfkujete vsetky polozky na ceste k ocakavanemu koncu... ()

salalala

Není to taková pecka jako Gone Baby Gone, ale co bychom pořád chtěli, že? Přiznávám, že mě Affleck překvapil. To, co předvedl v The Town, je na smeknutí klobouku. Naprosto libové a vynikající akční scény, které jsou přehledné, střízlivé a hlavně realistické. Přestřelky totéž, i ten zvuk je dosti reálný. Fakt radost koukat. Trošku slabší je to se scénářem. Milostná linie se na konci rozplizne a skončí zbytečným happyendem, přesto je to pořád hodně vysoko. Nelítostný souboj to samozřejmě není, ale Affleck ho má nastudovaný a je na dobré cestě na režijní Olymp. Herecky už to bohužel lepší nebude a režisér je nejhorším hereckým článkem celého filmu. Emocionální scény mu pořád nejdou a nelze mu je moc věřit, protože v nich lehce přehrává. Renner je ale "bombový" a vzbuzuje strach a tak to má být. Ostatní obsazení je taky fajn, policisté tu nejsou zkarikovaní, což kvituji s povděkem. Myslím, že dvě hodiny jsou tak akorát, režisérská verze mě sice láká, na druhou stranu se bojím, aby nebyla moc roztahaná, protože dialogy jsou už v kinoverzi na hraně. Bodíky přidává i autentické prostředí Brooklynu a použitý přízvuk. Affleck by už měl jen režírovat, to by bylo super. Nechápu, proč Město nešlo u nás do kin, tam totiž patří. 80% ()

AlistairMir

Jooo tak takovéhle filmy můžu. Míchá se nám tu více žánrů v ukázkovém poměru kde nic nevyčnívá a nic neztrácí a celé se to řítí k podle všemu nešťastnému konci, díky čemu jsem si já jako divák kousal nehty, jestli z toho Affleck nějak vybruslí. No a on sám v tom filmu říká že zamlada hrál hokej a byl dobrej, jen prý bruslil blbě...to jsem Vás moc neuklidnil co? Jinak i když má film přes dvě hodiny, tak mě ani chvilku nenudil, postavy jsou zajímavé (od totálních magorů, přes totální blbce až po pár normálních) a nemám moc co vytknout. Není to pro mě sice zas taková bomba , abych sázel plnou palbu, ale pokud máte rádi krimi-drama, tak s klidným svědomím tento snímek doporučuju. PS : Nikdy bych nečekal, že maska jeptišky je děsivější než maska kostlivce a ono ejhle. ()

AffectedFace

Naprosto souhlasím s Pomem. Obsazení je parádní, zahrané je to taky skvěle, ale něco tomu chybí. Klišé to má taky jako prase a celý mi to připomínalo jako nepovedenej kousek Heatu. ()

dom156

Tento film opět dokazuje 3 zásadní věci: 1) Ben je super herec, 2) Ben je super režisér a 3) Ben je velmi solidní i scénárista. Kromě opěvování Bena mohu také sdělit své pozitivní dojmy z celého děje, který polehoučku graduje a i když film nekončí klasickým happyendem, tak rozuzlení je více než dobré, teda když berem v potaz, že dobře je klasicky za 3. Těžko se k tomu cokoliv dále píše, jen bych zmínil, že mi opět chyběla nějaká nadstavba (jak dějová tak i po hudební stránce), která by mě chytla za srdce a díky ní bych si řekl: Kurnik to je ale super film. Takto doporučuji, ale nejlepší hodnocení nedávám. ()

grogodil

Až na ten záver, kedy sa Benovi vysypalo odrazu príliš sentimentálneho klišé naraz, ktoré doteraz len tak neškodne tu a tam utrusoval, je Mesto bez debát najintenzívnejším trillerovým krimi zážitkom tohoto roku. Uveriteľné (síce v rámci toho, či ste schopní uveriť to Dougove citové vzplanutie), excelentne zahrané (Bena nemusím, ale tentoraz s parádne obsadeným triom Renner-Hamm-Hall ladil), síce s možno až príliš jednoduchou a priamočiarou zápletkou, no o to lepšie napísanými postavami a dialógmi (páčilo sa mi, ako niektoré veci boli ozrejmené len tak mimo reč a nič nie je vyslovene polopatisticky podané) a s akčnými scénami zrežírovanými nádherne dynamicky, realisticky a zároveň prehľadne (nádherná automobilová trma-vrma). ()

Foma

Mam rád filmy, u nichž se přistihnete, že vlastně od začátku do konce vůbec nevnímáte nic jinýho, zcela vás pohltí. Tohle je jeden z nich. A je mi sympatická snaha Afflecka ponořit se do zločincovy duše a nacházet tam vedle hrubých, všedních šutrů i případný drahokamy nebo aspoň polodrahokamy. ()

Vědma

Gangsterky neoblibuju. Ocenit však musím, že scénář má sice k originalitě hóódně daleko, ale zpracovaný není zle. Herectví Bena Afflecka tady příliš hodnotit nebudu, sám si to ztížil obsazením Jeremy Rennera, který mě zaujal už nedávno ve Smrt čeká všude a jehož výkon je dokonalý a hlavně vynikajícího Jona Hamma v roli obzvláště hnusného agenta FBI. Obecně jde o kvalitní film v žánru, který mě jako obvykle míjí. ()

Skip

Slušná akce a ani v klidnějších momentech film neztrácí na tempu. Tohle se Affleckovi povedlo. Objevilo se tam pár scén inspirovaných Nelítostným soubojem Michaela Manna, ale berme to jako citaci k poctě zmíněného filmu. Zkrátka tenhle film se musí líbit. ()

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Kdo si vyšlápne na Batmana?

Kdo si vyšlápne na Batmana?

09.09.2016

Sólový film s Batmanem stále nemá datum premiéry. Ben Affleck ho zřejmě dodá v roce 2018 nebo 2019, už teď ale známe alespoň záporáka. Čeká nás návrat Jokera nebo Deadshota ze Sebevražedného oddílu?… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby