Zkušený lupič plánuje akci, která by mohla být dosud největším úspěchem jeho zlodějského gangu. Přitom se snaží vymyslet, jak se vymanit z pasti svého života i z města a zároveň uniknout agentovi FBI, který se snaží dopadnout jeho i jeho bandu bankovních lupičů. Ben Affleck nejen vévodí vynikajícímu hereckému obsazení, ale je také režisérem a spoluautorem scénáře napínavého, kriticky oceňovaného kriminálního thrilleru, který se odehrává – a často také exploduje – v drsných lokacích Bostonu. (Magic Box)

ledzepfan

Už to sice není dechvyrážející gone,baby gone ale"jen"perfektní žánrovka o bankovních lupičích....Affleck potvrdil,že na pozici režiséra opravdu umí a jeho překvapivá prvotina nebyla jen úžasná haluz............Vlastně tomu nemám co vytknout,jen to není taková emočně-morální zátěž jako gone....a taky je tu ta malá smůla,že všechny(byť sebelepší)snímky o lupičích se budou muset do konce světa porovnávat s dokonalým Heat-a troufnu si tvrdit,že vždy marně. ()

Kryton

Bankovní žánrovka odehrávající se v lokacích města Boston. Ben Affleck je zdá se velký fanda Nelítostného souboje. Jako režisér se určitě blíží k tomu, aby uspěl více než herec. ()

maddy

Bena Afflecka som doteraz ako herca nemal veľmi v obľube, preto som aj k The Town pristupoval dosť skepticky aj po viacerých nadšených ohlasoch. Po jeho vzhladinutí však skláňam Affleckovi všetku poctu! 150 minút, ktoré ani na jednu minútu nenudia. Inteligentný film s inteligentným scenárom vyvážený po každej stránke, či už trhillerovej alebo dramatickej, postavy prepracované do najmenšieho detailu s navyše vynikajúcimi hereckými výkonmi. Po Inception sa jedná o môj najväčší filmový zážitok roka 2010, a to som si už myslel, že ma tento rok nič neprekvapí. 5* ()

baribal

Ben Affleck točí velmi dobré filmy, gone baby gone se mi líbilo o něco víc, tady vykročil po akční stopě a povedlo se mu to. Jeremyho Rennera v pozici parťáka co se neumí udržet na uzdě už mám ale dost. Jsem zvědav na Benův další počin. ()

JimWayne

Už pri gone baby gone sa ukázalo že Ben má na režírovanie talent a to dokazuje aj teraz pri ešte lepšom diele aspon podla mna.Filmy o bankových prepadnutiach a lúpežia patria medzi moje oblúbené či už sú to Dannyho parťáci alebo Takers.No Mesto ich predčilo svojim hlbším príbehom ktorý im chýbal.Skvelo zvládnuté či už po hereckej stránke alebo po režisérskej.90% ()

NinonL

Hlavní hrdina, resp. jeho představitel, mi ve filmu dost vadil, protože představoval (hrál) spíše rozpolceného dobračiska než chladnokrevného gangstera. Ostatní postavy byly nedotažené, Shawshank na konci dost hrozný. Jinak jako epizodu ze života jednoho města hodnotím 2 hvězdičkami, kdyby si nehrála na charaktery, bylo by to víc. (Gone Baby Gone je o dost lepší film.) ()

agentmiky

Další režisérský kousek od Bena Afflecka, který se mi hodně líbil. Po zhlédnutí mohu konstatovat, že jistá podobnost s Nelítostným soubojem zde figuruje. Affleck nejvíce zabodoval ve vybrání herců na jednotlivé postavy, neboť všichni zahráli skvěle. Zejména se mi zamlouval Jeremy Renner, který svůj výkon vyšponoval na absolutní špičku ledovce a v tomto směru mu nikdo jiný nekonkuroval. Film byl natočen tak, že jste fandili hlavnímu hrdinovi, ačkoliv to je bankovní lupič. Kamera a akce byla perfektní. Jediným mínusem filmu byl ten, že Jon Hamm coby detektiv z FBI nedostával tolik prostoru, kolik by si zasloužil. Konec mohl být trochu méně optimistický. Za mě dávám 80 % ()

RasputincZ

V porovnání s Gone Baby Gone je příběh jednodušší a film celkově postrádá jakékoliv dějové zvraty. Vše je předvídatelné už z traileru a vy jen očekáváte, kdy se Dougova milostná aférka provalí a co bude následovat. Město těží především z výborně napsaných postav, které jsou všechny zajímavé a dobrých hereckých výkonů ( hlavně Jeremy Renner zaujal). Affleck si pohrává s myšlenkou, jak jedno místo, jedna čtvrt může zkazit generace mladých lidí, kteří jen jdou ve šlépějích svých rodičů nebo neumějí žít jinak. Přesto jsem za tou hromadou akce, lásky, lží viděl i něco víc. Na konci Gone Baby Gone Affleck naznačil, že člověk se prostě změnit nemůže. V jeho druhém filmu se naopak snaží diváka přesvědčit, že se člověk dokáže změnit, pokud má opravdu pro co bojovat. Jediné, na co si mohu stěžovat je hudba. Právě hudba mohla podpořit emocionální stránku filmu. Emoce ve filmu sice fungovaly, ale ne tak lehce uvěřitelné jako v jiných snímcích ( Eastwood v Gran Torinu, Al Pacino na konci Heat nebo třeba Gone Baby Gone). I tak považuji The Town za jeden z nejlepších filmů letošního roku a pokud si Affleck udrží tak vysokou latku svých režisérských počinů, můžeme očekávat, že se zařadí mezi elitu žánru. ()

zahubicku

Čekal jsem něco trochu "akčnějšího" ale opravdu mě to velmi přijemě překvapilo: Ben je velmi zdatný herce a ještě zdatnější režisér ale musím říct že Gone, Baby, Gone se mu povedlo o fous líp :) ()

SaNcHeZ_cz

Opravdu stylově podaný příběh, ve kterém se mísí klišé a surová žánrovka. Slušné výkony doplněné o přímočarou akci už jsou jen špička ledovce. Mimojiné Jeremy Renner je skvělý. ()

zlabus

Renner dokazuju, že je ohromný talent a stojí za pozornost a Afflleck dokazuje, že z něj roste skvělý režisér. Sice je to klišé na klišé, ale jak říká EdaS, nemám problém mu to žrát i s navijákem. A ta akce je taky skvěle natočená. Ben v hlavní roli snad poprvé mimo filmů Kevina Smithe vůbec nevadí, ale i tak se trošku nemůžu zbavit dojmu, že by pro jeho roli byli vhodnější herci, což je ovšem jediná droboučká chyba. Vysoká očekávání rozhodně ukojena. Tak zase příště Bene, ale vážně ideálně už jen za kamerou. 85% ()

frashmaker

Rebeca Hall je krásná herečka a tenhle film jí pro mě objevil. Na akční filmy moc nejsem, většinou jsou na jedno brdo. Jen málo jich je opravdu skvělých a tenhle se jistě řadí k těm lepším. Mám po jeho skončení takový docela pěkný pocit, i když spíš smutný, než veselý. Každopádně největším plusem tohoto filmu bylo to, že jsem zavzpomínal na nádherný Boston, ve kterém jsem byl asi před půl rokem a je to podle mě asi nejhezčí město východního pobřeží USA. Téměř celý film se natáčel v místech, kde jsem i já byl a chci se tam vrátit zas. Nedávám plný počet jen proto, že mi nepřišla zápletka nijak originální, ba dokonce jsem něco podobného viděl již ve více filmech. Sešli se zde však skvělí herci, kteří vytvořili nevídaně zajímavou atmosféru celému snímku a to ho opravdu hodně zvedlo. ()

Greg

"I need your help. I can't tell you what it is, you can never ask me about it later, and we're gonna hurt some people. - Whose car we takin'?" Zdařilá kriminálka s poměrně nezvyklou zápletkou a výbornými hereckými výkony. Ben Affleck má podle mě jako režisér slibnou boudoucnost, ale ani jako herec není vůbec k zahození. Z herců to ale nebyl Ben, který mě nejvíc zaujal... Byl to hlavní záporák Jim v podání Jeremyho Rennera, který si získal mé sympatie (herec, ne postava) a rozhodně budu jeho kariéru sledovat dál. Ale abych se vrátil k filmu, scénář byl poměrně předvídatelný, ale výborně napsaný, kamera dobrá, herecké výkony skvělé a konec - ten to všechno jenom korunoval jako pomyslná třešnička na dortu. Dlouho jsem se rozhodoval mezi 4 a 5 hvězdičkami a myslím, že tady malé nadhodnocení vůbec neuškodí. ()

Alqarin

Přes tunu možná trošku zbytečného patosu, kterému ještě nahrával Affleckův profláklý xicht, je The Town skvělou žánrovkou, která nabízí i něco navíc v podobě sondy do života bostonských zlodějíčků. Uvěřitelná dramata a výborní herci (Affleck s Rennerem jsou skvělá dvojka) pod taktovkou neustále překvapujícího Afflecka (ten chlápek fakt umí) pak fungují na jedničku. Škoda místy nablblých zvratů, které podkopávají jinak kvalitní akci a zamrzí i určitá předvídatelnost, zejména co se postav týče, protože po prvních pár minutách už si řeknete: "Jasně, tak tenhle chlápek je cholerickej hajzl, jeho kámoš zase vznešenej hajzl a tohle je charismatickej polda, kterej ale vlastně plní úlohu záporáka." Právě tohle působí nejtrapněji hlavně u Affleckova rozpolceného charakteru, který jsem mu nechtěl úplně věřit. V každým případě ale The Town boduje na většině ostatních front a přináší poctivý thriller, na nějž je radost pohledět. ()

Paxxx.cz

I druhý film Bena Afflecka se mi moc líbil minimálně stejně jako gone baby gone. Film je dobře herecky obsazený a nabízí několik strhujících scén, které si člověk určitě zapamatuje... 75%. ()

kareen

Bena mám jako režiséra ráda, ale musím konstatovat, že The Town mě z té trojice filmů, co zatím natočil, zaujal nejméně. Problém není v jako vždy precizní režii nebo přehledné a výborně vygradované akci - naopak, to všechno šlape jako hodinky. To, co mi ovšem kazilo dokonalý zážitek byl tentokrát scénář plný klišé a patosu a také Affeckův nepříliš zdařilý herecký výkon. Vím, že opakuji už stokrát řečené, ale jeho filmům by skutečně neobyčejně prospělo, kdyby do hlavních rolí obsazoval místo sebe nějaké kvalitnější herce. Ani to však nic nemění tom, že se i tak jedná o kvalitní kriminálku a moje výtky pramení spíš z vysokého očekávání, které zkrátka u Bena mám. A to bych si ještě před pár lety ani ve snu nepomyslela, že slovo kvalita a Affleck použiji v jedné větě. ()

MartinezZ

2.1.2011 ~ Zklamání, překvapení, zklamání a oddechnutí. Tak tohle pro mě bylo Město. Film, na který jsem se díky recenzím a tipům těšil, film, který distributor nejprve ohlásil a poté do kin vůbec nedal, film, od kterého jsem čekal víc a možná i něco trochu jiného, film, na který jsem tak do kina nakonec nešel a ušetřil tak peníze i čas. Město. ~ Ben Affleck už moc nehraje, to přenechává svému bratru, sám se ale poslední dobou chápe spíše režie a podle kritiků i diváků mu to prý vůbec nejde špatně. A já tomu věřil, protože Benova první režijní vážně míněná prvotina 'Go, Baby, Gone', kde hlavní roli měl právě jeho bratr, byla výborná. A tak nebylo důvodu se na 'The Town' netěšit, zvlášť, když příběh nevypadal zas až tak úplně blbě a když se Ben obsadil do hlavní role - zas tak blbý herec to není. ~ Doug vyrůstal v části města, kde byste moc intelektuálů nehledali. A jako každý z okolních rodin dědí řemeslo po svých předcích, otci, dědovi a tak dále. Tatík byl bankovním lupičem, Doug je jím také. A tak se svojí skupinou jednoho dne přepadnou banku a protože je ve skupině i jeden magor, jsou nuceni vzít si jednu bankovnici s sebou jako rukojmí. Až na jednoho nejsou vrazi a tak ji kdesi vyloží a s penězi zdrhnou. ~ Nikdo si ale není jist, jestli někoho nepoznala nebo si něco nezapamatovala. Padnou návrhy, že by se měla zabít, aby byla jistota, ale Doug se raději navrhne jako osoba, která ji bude sledovat, kdyby něco. Poněkud hloupě tak přichází zlom v ději, kdy si tihle dva o něco později začnou a Doug zjišťuje, že k sobě oba něco cítí. Teď ale své přítelkyni řekněte, že vy jste jeden z těch, kteří jí připravili jeden opravdu nevšední a nezapomenutelný nepříjemný zážitek. No a jak to mezi sobě blízkými lidmi chodí, povídají si a zjišťují o sobě různé věci. A Doug zanedlouho zjistí, že si jeho přítelkyně přeci jen během přepadení u jednoho z lupičů něčeho všimla. ~ A oheň v partě je hned na střeše, teď už tu jde o krk a situaci rozhodně nepomáhá, že s tím vším chce Doug praštit. Ale když už se do toho jednou namočíte, hned tak to na vás neuschne a tak je nutné, chtě nechtě, udělat ještě jednu banku. Jenže jak dlouho může partě místních bankovních lupičů-amatérů všechno procházet? ~ Čekal jsem od filmu víc, hlubší a dynamičtější příběh, ne jen konverzačku a příběh o uvědomění si toho, jak jsem zlý a jak lusknutím prstů napravení hříšníka. Nějak jsem jednoduše nemohl soucítit s lupičem a zlodějem jenom proto, že vyrůstal v blbém prostředí. Starý byl dost a mozek používat taky mohl. Jediný člověk, kterého mi bylo líto, byla ona bankovnice, které život zašmodrchal a podělal dvakrát za sebou jeden a týž blbec. Příliš nudné, příliš utahané. Jak rozválené těsto na cukroví - namísto, aby to drželo všechno pohromadě, rozválelo se to na všechny strany do něčeho placatého neforemného a výsledkem je jen ta vykrájená část. Ten zbytek, který tvořil celek, zůstal opomenutý na stole. ~ Bene, nepřeháněj to... ()

Praxis

Parádní řemeslná poctivá práce. Ben Affleck si to umí vošéfovat a je jasné, že se insipiruje zřejmě u Mannova Nelítostného souboje. Herci parádní, i Ben opět dokazuje, že není už jenom slaďouš, co si hraje v romantických komediích na drsňáka. Tady nic hrát nemusí, drsňák je to dokonalý, ale zároveň umí milovat. Přestřelky i akční scény má vychytané - ostatně jeho režii se nedá vytknout také téměř nic a neplave ani v romantické dějové lince. Jo, The Town je rozhodně milým překvapením a možná Oscarovou nadějí? 80% ()

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Kdo si vyšlápne na Batmana?

Kdo si vyšlápne na Batmana?

09.09.2016

Sólový film s Batmanem stále nemá datum premiéry. Ben Affleck ho zřejmě dodá v roce 2018 nebo 2019, už teď ale známe alespoň záporáka. Čeká nás návrat Jokera nebo Deadshota ze Sebevražedného oddílu?… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby