Zkušený lupič plánuje akci, která by mohla být dosud největším úspěchem jeho zlodějského gangu. Přitom se snaží vymyslet, jak se vymanit z pasti svého života i z města a zároveň uniknout agentovi FBI, který se snaží dopadnout jeho i jeho bandu bankovních lupičů. Ben Affleck nejen vévodí vynikajícímu hereckému obsazení, ale je také režisérem a spoluautorem scénáře napínavého, kriticky oceňovaného kriminálního thrilleru, který se odehrává – a často také exploduje – v drsných lokacích Bostonu. (Magic Box)

Avalon820

Dlouhých 125 minut jsem čekal, že Ben Affleck projeví nějakou emoci. Marně. Být na obou stranách kamery se v tomto případě evidentně moc nevyplatilo. Ano, ano, musím uznat, že skutečně jde o vcelku vydařenou a zábavnou dietní gangsterku, typicky americky syrovou, která z hlavní postavy negativního ražení udělá vždy mučedníka, v lepším případě "jen" nepochopeného hrdinu z lidu. Nechápejte to však jako výtku, normálně mi toto nevadí, ale Affleck to z hlediska charakterů zkrátka táhne silně ke dnu, to se nedá svítit. S klidným srdcem mohu říci, že veškeré své nesympatie k jakýmkoliv hercům rád hodím za hlavu, když vidím, že jsou skutečně dobří. Nic, co by mě nutilo změnit názor jsem však v tomto případě nezaznamenal. Bohužel. ()

Dale

Na kriminálku pridlhé (videl som SE) so zbytočnou romantickou zápletkou, ktorá z tohto už aj tak nie príliš drsného filmu zo zločineckého prostredia robí takmer rodinný film. Slabý Affleck, ktorému jeho úlohu zlého chlapca vôbec neveríte, nie veľmi sympatická Rebecca Hall a Jon Hamm tiež neoplýva bohvieakou charizmou. Herecké obsadenie zachraňuje len Jeremy Renner. Obyčajný priemer, na ktorý rýchlo zabudnem. ()

Johny_fork

Opět ten zpropadený Boston. Ben Affleck pojímá své kriminální drama trošku jinak než Scorsese, jak už si u něj zvykáme, sociálněji... ovšem s pro mě naprosto nečekaným akčním a kulervoucím vyústěním.. V průběhu filmu jsem Město podvědomě srovnával se Skrytou identitkou (kterou považuji za největší kriminálku desetiletí) a říkal sem si, že Affleck bude rád za 4*.. Jak moc jsem podcenil jeho schopnosti, už to neudělám, stává se z něj velký režisér. Dokonale vystupňované napětí, propracované postavy, špinavá atmosféra Charlestownu, tohle jsem neviděl naposled. Gone baby gone nebylo špatné, ale tohle je nářez. ()

Terva

Nechápu, jak mohla vidět to tetování na krku jedno z lupičů. Vždyť ležela na zemi a on měl bundu z límcem. Schválně, zkuste si to. Čekal jsem víc akce, ale po počátečním přepadení banky se film usadil v části zvané nuda. A pak se do toho ještě připletla láska a romantický snímek je tady. Dialogy o rodičích, sourozencích a minulosti ( jak by to bylo, kdyby ..... ) neberou konce. Po hodině filmu je malá autohonička, ale pak to zase klesne hodně hluboko. CITÁT - Potřebujete právníka, mýlil jsem se....... Ke zdárnému konci nakonec pomohla docela velká náhoda (autonehoda ) a to já nemám rád. Režijní počin Bena Afflecka byl hodně zaláskovanej a to ho někdy utápělo v nudných pasážích. Příběh z Bostnu mě moc neoslovil. V dvd bonusech je film o filmu ()

Hismael

Sledování propuštěné rukojmí se mi už na začátku zdálo zbytečné a v průběhu filmu se to jen potvrdilo. Vlastně to znamenalo jen problémy, bez kterých by nebyla hlavní zápletka. Vůbec to však neberu jako něco co je špatně, protože film skvěle funguje po celou dobu, kde každá nejen akčnější scéna vypadá moc dobře. Affleck každopádně prokázal režijní talent. ()

Ouwen

Utahaný jako prase, mnoho dialogů, které vyústí do prázdna a vysoce nepravděpodobný vztah mezi hlavní postavou a obětí z banky, jež navíc postrádá pořádnou chemii. Akční scény fajn, hlavně ozvučení zbraní. Celkem mi v první polovině vadil střih a mnoho záběrů, které jsou naprosto o ničem a nemaj pro film význam (Affleck se 5 sekund převaluje v posteli, trošku si zacvičí na 5 sekund) a celkem to zdržuje. Závěr nezajímavej. Herecké obsazení skvostné a bylo to solidně zahraný. Špičková minimalistická hudba po celej film. ()

MrCreosote

Ben Affleck a jeho druhý výlet do bostonského podsvětí. Tentokrát se pustil do ambicióznějšího projektu, než jakým bylo sevřenější Gone, Baby, Gone a - světe div se - zase uspěl. Jedná se totiž o chytrý, divácky lehce přístupný snímek, kde si každý najde to své. Vedlejší zápletky naštěstí nevedou do slepých uliček a každý mikropříběh tu má své místo. Ben Affleck si tuhle roli očividně napsal na tělo a celý film bez problémů utáhne, no a Jeremy Renner zahrál po The Hurt Lockerovi další výživnou, divácky těžko přístupnou postavu, se kterou se ale znovu popasoval výborně. Veteráni Cooper a Postlethwaite jsou už takovou třešničkou na dortu. Příběhově nijak objevný film, ale natolik dobře natočený a zahraný, že ho snad ani nejde nemít rád. ()

moviesfan

Affleck opět nezklamal a přináší kvalitní filmové krimi, které je dobře natočené. Herecké výkony jsou více než dobré. Jen tak dál. ()

JohnCZ

Pravda, dějově trochu klišé, ale díky absenci akce na efekt, a naopak kladení důrazu na vykreslení charakterů je The Town hodně libovou žánrovkou. Ben Affleck je v roli takového toho dobráka, který málokoho zvedne ze židle, naopak Jeremy Renner v roli agresivního zmrda překvapil a bylo vidět, že si tu roli užíval. Akce se taky dočkáme a pokud nebudu počítat fakt, že cvičené zásahové komando neumí v určitých chvílích nic trefit, tak je i dost realistická. Pořád však dynamická a přehledná, což je naprosto ideální kombinace. Určitě lepší než rádoby drsná rozlítaná kamera a hromady výbuchů. Ben Affleck go! Tvoje akční filmy mi seděj! ()

Skrk

Po skvělém Gone, Baby, Gone přichází klišovitý The Town s nedotaženými charaktery, absolutně nehodící se romantickou částí a místy i nudným nezáživným tempem. Film kromě hereckých výkonů, vydařených akcí a pár momentů nenabízí nic... ()

Cubinho

A jo, srovnávání s Mannovým Nelítostným soubojem je na místě. Jedno z velkých překvapení roku 2010. V B. Affleckovi se rozhodně skrývá velký režisérský potenciál. Město je prošpikováno perfektní akcí podpořenou solidními hereckými výkony (zvlášť J. Renner se mi dosti pozdával), bohužel se tu objeví sem tam nějaké to klišé, ale celkový dojem z filmu je rozhodně pozitivní. 7,9/10 ()

corpsy

Vyzerá to, ako keby sa Ben Affleck ako režisér bál pridať viac emócii a ešte väčšiu drsnosť a napätie tam, kde si to snímok žiada. Z toho potom pramení určitá zdĺhavosť a odhaľujú sa nedostatky. Rozhodne je to však lepší nadpriemer už len z toho dôvodu, že Affleck nie je zatiaľ ešte taký skúsený režisér. ()

Torision

Kromě toho, že mi vztah Efflecka s Rebeccou Hallovou moc neseděl, mi to přišlo jako nadstandardní thriller s realistickýma přestřelkama a správnou "ghetto" atmosférou. ()

TheSame

Tak teda, skvělý... Nic víc asi netřeba... A téma "přepadání transportérů" s hotovostí je mi i celkem blízký, očividně si na to filmaři pozvali i experta, takže bez uzardění 5* ()

Ajinka126

Parádní. Pane Fleku, klobouk dolů. Možná mi to nějakou chvíli trvalo, ale získal jste si můj obdiv. Bravo. Akční žánr mě moc neoslovil, ale tohle mělo šmrnc a šťávu. Výborně. Jen ten konec byla moc pohádka, ale proč ne ;). ()

PauloZ

Ben ukazuje, že Gone Baby Gone nebyl jenom zábleskem jeho režisérského umu. V tomhle druhém počinu opět ukazuje, že ví co točí, ví jak to točit a dává divákovy pořádnou dávku kvalitního materiálu, který má hloubku, cit, akci, emoce a kvalitní děj. Není tak emocionálně postavený jako GBG, ale taky je to krapet jiný žánr, který nese více akce. Někdo může podotknout, že se jedná jenom o dobře natočenou krimi, ale zamysleme se, jak je to natočeno. S jakým klidem, s kvalitní zápletkou, žádné agresivní přechody, na nic se netlačí a přece to má skvělé tempo a napětí! Tohle je prostě skvělý film! Ben mě svým způsobem režie trošku připomína Eastwooda a to je jenom dobře, protože doufám, že směřuje k výšinám:) Navíc zde sám hraje, tudíž si svou roli napasoval pěkně na sebe. Ostatní role jsou skvěle obsazené, pár neznámých tváří a dobrá hudba. Já nemám výtky a pomalu se těším na další Benův režisérský projev :). 4.5* ()

Marsik

Pár minut potom, co jsem s vypětím všech sil dokoukal film A Single Man, jsem si pustil Town. Doufal jsem, že si spravim chuť. A to se přesně stalo! 150 minut perfektního krimi thrilleru, který mě fakt dostal. Ben Affleck, coby kmotr tohodle filmu zaperlil. Napínavý děj, dostatečně nepřehnaná akce a závěr filmu překvapující. Zkrátka jsem byl nad míru spokojen. Dávám plný počet hvězd a hodnocení 86% // (8.4.2012) - Shlédnuto po druhé a bohužel musím jít s hodnocením dolů. Tenkrát jsem byl z filmu hodně nadšený (nejspíš z důvodu, který jsem uváděl), ale tentokrát jsem se všiml jedné věci - film se příliš dlouho rozjíždí a i v dalších částech je děj moc táhlý. Linie mezi Dougem a Claire a jejich rozkvétající vztah se mohl také podstatně zkrátit. 150 minut bylo na mě tentokrát moc, zkrácená verze (125 minut) by stačila. Nakonec tedy ubírám jednu hvězdičku a dávám 80%. ()

spaceboyCZ

Affleck by se mel vykaslat na rezirovani a venovat se radsi produkci. Town vypada na zacatku vice nez slibne, pak ale nasleduje naprosto predvidatelna nuda, kdy netrpelive cekate, kdy se neco pose*e a zacne se konecne na platne neco dit...jenze ono se celou hodinu nic nedeje, az pak prijde konecne chvilka akcni policejni honicky a film se zacne pomalu rozjizdet, ale co to...vzdyt zbyva 15 minut do konce...a ouha, ono to fakt konci :-/. K filmu jsem mel vzhledem k mistnimu vysokemu hodnoceni i vysoka ocekavani, nicmene podvedomi mi rikalo, ze se nejspis bude jednat o stejnou situaci jako u Gone baby gone, aneb ze se zde vyradi vsichni onanisti nad neskutecnym reziserskym umem prumerneho Afflecka...holt podvedomi se nemylilo... ()

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Kdo si vyšlápne na Batmana?

Kdo si vyšlápne na Batmana?

09.09.2016

Sólový film s Batmanem stále nemá datum premiéry. Ben Affleck ho zřejmě dodá v roce 2018 nebo 2019, už teď ale známe alespoň záporáka. Čeká nás návrat Jokera nebo Deadshota ze Sebevražedného oddílu?… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby