Aréna

Arena

Aréna smrti

Akční / Thriller

USA, 2011, 94 min

Kdyby tento příběh nebyl tolikrát natočen lépe, byl by to asi mnohem lepší film. A ani hvězda jako je Samuel L. Jackson nedokáže zachránit horší film. Krvavé efekty jsou dobré, hudba je řekněme zajímavá, ale co je tam víc? Trochu virtuální reality nezmůže nic. A konec? Předvídatelný už od prvních minut filmu. I přes to je to takový průměr. Při dobré lahvince něčeho tvrdšího je to koukatelné.(16.3.2012)

• schizmo

Občas přemýšlím nad tím, proč tak charismatickej herec jako je S.L. Jackson bere každej brak, co se mu postaví do cesty. Aréna je klasickej případ škatulky "video film" - tj. snímek, který se nedostal do kin a zřejmě ani do televize a je naštěstí k dostání jako výprodejové DVD v pošetce v každé dobré trafice :D. Aréna je ale také zároveň ten typ filmu, který je sice mizerný, ale ani se mu nemůžete zasmát - vratký příběh, no name herci, spousta pofidérních efektů, ale hlavně že krve je všude pokokot :D.(14.1.2014)

• iXtr3m3

Jeden z tých snímkov, pri ktorých človeka napadne hneď ako prvé "Preboha, ako sa len do tohoto nechal nahovoriť herec veľkosti Samuela L. Jacksona?" Ostatných chápem, Johnny je rád za čokoľvek, Kelan si po Twilighte tiež moc nezahrá, keďže hrať nevie a Daniel Dae Kim si tiež okrem TV produkcie moc neškrtne. Myšlienka nie zlá, ale jej spracovanie a hlavne tí herci neherci. No strach a hrôza.(22.1.2018)

• Wayne

Samuela L. Jacksona poslední dobou nudí dobré filmy, tak si potřebuje asi občas odskočit k bezmyšlenkovité kokotině. Proto se ujal role záporáka (jméno postavy je tak podstatné až si ho nepamatuju), který nechává lidi navzájem se vraždit v aréně. Zřejmě protože chodil se svým otcem na meetingy klubu rváčů podle jeho vyprávění z dětství (ano s vymýšlením příběhu si fakt moc práce nedali). No každopádně to posral, protože si dotáhl do arény Kellana Lutze, který se sice tváří jako obyčejný smrtelník, ale mi udělaní do Twilight ságy víme, že je to pořád upír. Takže je od začátku jasné, že jim všem nakope prdel a s pomocí jisté dívky, která nemá důvod mu pomáhat a je tam jenom aby dokázala, že film bez ženské a sexu stojí za prd, se dostane ven. Jo, já vlastně měl napsat spoiler, ale ten konec je předvídatelný už od ukázek hodinu před filmem. Snímek rozhodně donutí člověka k zamyšlení, jako třeba: Proč já v půlce filmu zavřel ten 9gag? nebo Nemám si zas pořídit HBO ať je na co v noci čumět? Hvězdička za trošku překvapivé rozuzlení.(30.9.2014)

• Pajky3

Jedna z hvězdiček Twilight sagy v hlavní roli, ale bohužel jí neutáhla. Alespoň mě teda tenhle film moc nezaujal, Samuel L. Jackson je prototypem ukazujícím, že peníze nesmrdí. Protože jinak opravdu nechápu co tady dělal. Pár seriálovejch tváří ve vedlejších rolí to nezachrání. Do hlavní ženský role musíme dát holku co se ráda svleče (chce totiž prorazit), no a máme vyhráno. Navíc všechno přenádherně zazdívá konec. Takhle si teda arénovku nepředstavuju ani v nejmenšim. Souboje nula, jen zbytečná nechutnost a krev.(27.2.2012)

• - Muže z filmového štábu stojícího na žebříku si lze všimnout v závěrečné scéně, kdy se pronásledovaný Logan (Samuel L. Jackson) ve spěchu otáčí a ze zbraně pálí na Davida Lorda (Kellan Lutz). (Conspi)

• - Natáčení probíhalo ve městě Baton Rouge, hlavním městě amerického státu Louisiana. (Terva)

• - Po obsazení Samuela L. Jacksona do role Logana se kvůli jeho účasti původní název filmu Fury změnil kvůli jeho účasti ve filmu Nick Fury (2014) na Deathgames. I ten se však poté stal jen názvem pracovním. (Conspi)