Aréna

Aréna smrti

Akční / Thriller

USA, 2011, 94 min

• Wayne

Samuela L. Jacksona poslední dobou nudí dobré filmy, tak si potřebuje asi občas odskočit k bezmyšlenkovité kokotině. Proto se ujal role záporáka (jméno postavy je tak podstatné až si ho nepamatuju), který nechává lidi navzájem se vraždit v aréně. Zřejmě protože chodil se svým otcem na meetingy klubu rváčů podle jeho vyprávění z dětství (ano s vymýšlením příběhu si fakt moc práce nedali). No každopádně to posral, protože si dotáhl do arény Kellana Lutze, který se sice tváří jako obyčejný smrtelník, ale mi udělaní do Twilight ságy víme, že je to pořád upír. Takže je od začátku jasné, že jim všem nakope prdel a s pomocí jisté dívky, která nemá důvod mu pomáhat a je tam jenom aby dokázala, že film bez ženské a sexu stojí za prd, se dostane ven. Jo, já vlastně měl napsat spoiler, ale ten konec je předvídatelný už od ukázek hodinu před filmem. Snímek rozhodně donutí člověka k zamyšlení, jako třeba: Proč já v půlce filmu zavřel ten 9gag? nebo Nemám si zas pořídit HBO ať je na co v noci čumět? Hvězdička za trošku překvapivé rozuzlení.(30.9.2014)

• malylada

Je škoda, že je pramálo arénovek a jen vzpomínám na časy Van Dammových kousků. Bohužel po první půl hodině, která není tak zlá, jde vše z kopce minutu po minutě. Lutz se prostě neutáhne akční role a Jackson je vyloženě v jedné ze svých nejhorších rolích. Zápletka přes kopírák jako u těchto filmu, ale problém je v tom, že se snaží být něčím víc, což od takového filmu nikdo nechce. Arénové scény nejsou špatné, nemotornost Lutze zachraňují zpomalovačky a střihači. Celkově to je ale bída, s odřenýma ušima......3/10(20.9.2016)

• Hapretor

Děj úplně vymletý, bitky úplně obyčejné, hlavní představitel velmi nesympatický, přesto to není filmová břečka typu Asylum, proto dvě *. Jackson na starý kolena bere i podřadné role, tohle snad nemá zapotřebí, ale já ho nikdy nemusel, takže mi to je u zadku. Jinak nevidět, znamená o nic nepřijít. Jen na zabití času.(8.9.2012)

• Paulusek

Snímek, který má hodinu a půl jsem zvládl shlédnout za dobrou půl hodinu a věřím že jsem o nic nepřišel. Hlavní představitelé jsou drsní jak skelná vata. Kellan sice do takových odpadů patří, protože Stmívání není o nic lepší. Jen nedokážu pochopit Samuela jak se tak může zaprodat. Film nezachránily ani ty nahé krásky.(13.10.2011)

• drankeryth

Tesil som sa, ake ma vo filme budu cakat boje na zivot a na smrt. Dokopy z nich skoro nic neukazali, len take chabe preblesknutie okolo tych bojov, ktore uspesne dokoncil az do zaverecneho finale, ktore tiez nevyzeralo dobre, ako aj cely zvysok filmu. Ja som sa pri filme nejako moc extra nebavil. Skoda, ze tie boje nepremysleli lepsie, miesto ktorych sa vam pred ocami objavia nie podarene zabery na boj o prezitie. Vsetko je to urobene zle, ale obcas sa aj na nieco dalo pozriet, ale nebolo toho prilis moc.(18.9.2012)

• - Odlišných kosmetických aranžmá si je možno všimnout na poničeném, zjizveném a krví zbroceném těle Davida Lorda (Kellan Lutz) z jeho závěrečného souboje v aréně. Po něm se vydává po Loganových (Samuel L. Jackson) stopách a krev z jeho těla je rázem pryč - nejjasněji je to vidět, když prochází matně osvětlenou chodbou -, aby se na svém místě objevila až na samotném závěru filmu. (Conspi)

• - Natáčení probíhalo ve městě Baton Rouge, hlavním městě amerického státu Louisiana. (Terva)

• - Muže z filmového štábu stojícího na žebříku si lze všimnout v závěrečné scéně, kdy se pronásledovaný Logan (Samuel L. Jackson) ve spěchu otáčí a ze zbraně pálí na Davida Lorda (Kellan Lutz). (Conspi)