Aréna

Arena

Aréna smrti

Akční / Thriller

USA, 2011, 94 min

Film v podstatě podobný (a snad i nápadem vykradený) Rallye smrti. Souboje, bitky a závěrem i popravy se opakují a nenabízí nic inovativního. Vše se dalo předvídat. Bodejť by ne, když už tu něco podobného bylo. 55%(5.2.2012)

• Lateef

Víte, za co dávám tu jednu hvězdičku?? Ještě se mi totiž nestalo, aby jedna z hlavních postav filmu vyslovila větu, kterou jsem měl v tu chvíli na jazyku. Konkrétně se jedná o záběr, kdy Samuel L. Jackson schová hlavu do dlaní a řekne: "Stáhněte hudbu... titulky... a končíme..." Fakt, tohle jsem si přeříkával v hlavě od nějaký dvacátý minuty. Netušil jsem, jak moc se dá v dnešní době zprasit arénovka. A ještě si to ti blbečci dají do názvu. Pane Arnolde Chone, stuntmana si klidně dělejte dál, ale už nikdy proboha nelezte do židle s nápisem ´fight coordinator´. Co to mělo jako bejt?? V dnešní době toto?? Viděl jste poslední dobou nějaká videa na youtubu?? Ne?? Tak si tam zadejte třeba Cyril Raffaelli, Damien Walters nebo Scott Adkins a jestli se z toho ihned neposerete, tak vězte, že tohle chtějí dnes akční fandové vidět. Ne nějaké ušmudlané rány pěstí, které zaprvé nedopadají a zadruhé se jako smyčka stále opakují. Příběhy arénovek jsou téměř vždy dost jednoduché, ale tohle bylo snad napsané za jednu kouřovou popolední pauzu. Tohle mě fakt nebaví a skoro bych řekl, že až uráží. Už aby se dal sehnat ten The Raid...(22.11.2011)

Aréna, ďalší snímok o tom ako sa naša západná civilizácia stále nemení, a stále túži po krvi. Internet je plný svinstva a zverstiev každého druhu lebo, na druhej strane sú ľudia ktorý si za sledovanie týchto zverstiev platia. Stále Chlieb a hry, Rím padol v 4 storočí a mi sme sa ďaleko neposunuli. Smutné, Krestanstvo sa nám snažilo pomôcť, ale mi si volíme radšej zlo ako dobro, lebo je to jednoduchšie(17.1.2012)

• Kosmik 1

Nijak zvlášť nejsem vysazený vůči násilí ve filmech, ale čeho je moc toho je příliš. Když jsou souboje v aréně ještě navíc primitivní, nudné a strašně jednoduché, tak se v podstatě není na co dívat. Jelikož film s názvem aréna by měl být právě o těch soubojích v aréně. Děj... tak o tom nemá cenu se vůbec bavit. Akční céčko jak se patří. A v podstatě jediná věc, která tu stojí za zmínku, je docela pěkná Katia Winter, která se nebojí odhalit své tělo v plné parádě. 35%(16.4.2013)

• Holina

Odpad obvykle dávám filmům s přerostlými pavouky, zmutovanými krokodýli a geneticky upravenými chřestýši. A to přeto, že jsou to kraviny, které alespoň pobaví. V Aréně vás nečeká ani to. Naprosto sterilní kousek s otřesnými herci i kulisami (Kellan Lutz je snad odlitej ze sádry) se nehodí ani na večer, kdy v televizi běží jen nějaká šaráda. Hrůza...(23.1.2012)

• - Po obsazení Samuela L. Jacksona do role Logana se kvůli jeho účasti původní název filmu Fury změnil kvůli jeho účasti ve filmu Nick Fury (2014) na Deathgames. I ten se však poté stal jen názvem pracovním. (Conspi)

• - Muže z filmového štábu stojícího na žebříku si lze všimnout v závěrečné scéně, kdy se pronásledovaný Logan (Samuel L. Jackson) ve spěchu otáčí a ze zbraně pálí na Davida Lorda (Kellan Lutz). (Conspi)

• - Odlišných kosmetických aranžmá si je možno všimnout na poničeném, zjizveném a krví zbroceném těle Davida Lorda (Kellan Lutz) z jeho závěrečného souboje v aréně. Po něm se vydává po Loganových (Samuel L. Jackson) stopách a krev z jeho těla je rázem pryč - nejjasněji je to vidět, když prochází matně osvětlenou chodbou -, aby se na svém místě objevila až na samotném závěru filmu. (Conspi)