Aréna

Aréna smrti

Akční / Thriller

USA, 2011, 94 min

• Testament

Arena. Stručný, jasný, všeříkající pojem, který by měl být zosobněním toho, co představoval v 80.-tých létech. Já nechci vidět "osmdesátky", ale aby to celé bylo přetaveno do moderního hávu (viz.: Neporazitelný 2 a 3). Ale ono ne. Arena vypadájako něco mezi "Zabij, nebobudeš zabit" a "Rally smrti 2". Režisér neumí natočit efektní souboj. Ano, krve je dost, ale nevychutnal jsem si ani jeden úder/kop. Souboj s mečema-to tam mohli dát rovnou Seagala a za kameru Hickoxe. Shit, shit, shit. Děj je furt stejný. Hrdina je zajat, je nucen bojovat v areně s tím, že pokud 10x vyhraje, dočká se vítězství...On už tenúvodní zápas se sekerama dával leccos tušit... Zpomalené záběry na protivníky jsou efektní, ale pak to zprasí střihač a je z toho další "vandammovka" posledních let. Takže, kdo další prosím?(23.12.2011)

• malylada

Je škoda, že je pramálo arénovek a jen vzpomínám na časy Van Dammových kousků. Bohužel po první půl hodině, která není tak zlá, jde vše z kopce minutu po minutě. Lutz se prostě neutáhne akční role a Jackson je vyloženě v jedné ze svých nejhorších rolích. Zápletka přes kopírák jako u těchto filmu, ale problém je v tom, že se snaží být něčím víc, což od takového filmu nikdo nechce. Arénové scény nejsou špatné, nemotornost Lutze zachraňují zpomalovačky a střihači. Celkově to je ale bída, s odřenýma ušima......3/10(20.9.2016)

• Bohnice05

Aneb jak dokáže herec takového formátu jako Jackson sáhnout až na dno žumpy. Nechápu, nechápu, nechápu. To nemá žádnou sebeúctu nebo si vážně myslel, že i takovou sračku dokáže vytáhnou někam výš? Příště by měl mít trochu víc soudnosti, než na něco podobného kývne, ale jak se tak dívám, stává se mu to častěji a častěji.(30.8.2015)

Tento film je podobný arénovkám 90. let. Hlavní hrdina David Lord má havárii autem, při které umírá jeho těhotná přítelkyně a on smutek neunese. Ve všemožných barech se opíjí a vyhledává bitky. Zde si ho vytipuje organizace, která pořádá ilegální zápasy na život a na smrt, unese ho, nadopuje svinstvem, aby byl abresivnější a pošle ho do arény, ze které přenáší placený přenos do celého světa. Davit zabíjet nechce a prvního protivníka sejme v sebeobraně. Poté už mu za příslibu svobody nezbívá, než vyhrát sérii devíti zápasů (ve svobodu však stejně moc nevěří). Filmek je plný brutálních soubojů plných krve a usekaných hlav, ale neobsahuje nic, co by už nebylo v jiných filmech. Ale všechno pěkně funguje a mě se to líbilo. Za mě 70% :)(12.5.2012)

• schizmo

Občas přemýšlím nad tím, proč tak charismatickej herec jako je S.L. Jackson bere každej brak, co se mu postaví do cesty. Aréna je klasickej případ škatulky "video film" - tj. snímek, který se nedostal do kin a zřejmě ani do televize a je naštěstí k dostání jako výprodejové DVD v pošetce v každé dobré trafice :D. Aréna je ale také zároveň ten typ filmu, který je sice mizerný, ale ani se mu nemůžete zasmát - vratký příběh, no name herci, spousta pofidérních efektů, ale hlavně že krve je všude pokokot :D.(14.1.2014)

• - Odlišných kosmetických aranžmá si je možno všimnout na poničeném, zjizveném a krví zbroceném těle Davida Lorda (Kellan Lutz) z jeho závěrečného souboje v aréně. Po něm se vydává po Loganových (Samuel L. Jackson) stopách a krev z jeho těla je rázem pryč - nejjasněji je to vidět, když prochází matně osvětlenou chodbou -, aby se na svém místě objevila až na samotném závěru filmu. (Conspi)

• - Muže z filmového štábu stojícího na žebříku si lze všimnout v závěrečné scéně, kdy se pronásledovaný Logan (Samuel L. Jackson) ve spěchu otáčí a ze zbraně pálí na Davida Lorda (Kellan Lutz). (Conspi)

• - Po obsazení Samuela L. Jacksona do role Logana se kvůli jeho účasti původní název filmu Fury změnil kvůli jeho účasti ve filmu Nick Fury (2014) na Deathgames. I ten se však poté stal jen názvem pracovním. (Conspi)