Aréna

Aréna smrti

Akční / Thriller

USA, 2011, 94 min

• FFilipCZ

Arénovky mám rád, ale pro krista pána! Jsme v 21. století! V kinech za chvíli bude běžně vyskytovat 4Dčko, každý vyhazuje nekřesťanský prachy za digitální efekty a vizuální stránku filmu a Loop si dovolí natočit tohle? :O Asi by si měl domluvit spolupráci s těmi dvěma japonkami, co seděly u pultu a měli na starosti vykreslování jednotlivých arén :D - i když popravdě..byly tam dvě!? Tak ono se to jmenuje Arena - já čekám desítky rozličných prostředí a dostanu jen jednu kopku, na začátku nějakou louku a na konci "pískoviště". Tohle si nezaslouží ani označení Béčkový film.(28.11.2011)

Čakal som večší odapad a bol som milo prekvapený. Tento film ma aj niekoľko pozitív, tak napr. Keller Lutz. Emmet ano TEN Emmet, čiernovlasý, vymakaný upir ( po Taylerovy a Nikky tretia najobľúbenejšia postava z Twilightu ) jednoducho zabil. Keby ze neviem ze to je on, ani ho nespoznám. Blonďák, emočne disponovaný, no neni o čom. Zahral, pobil sa , zabil a to všetko za doprovodu jeho nabitej postavy. Ďalšia vec za ktorú ma tento film plus je krv. Je jej tam veľa, stále a nevyzerá tak umelo ako napr. v Centrionovi. Pôsobilo to na mna dost realisticky. Ďalej .... dej? no ... nič moc, klasika ale prekvapila ma pekne na konci rozuzlená zápletka. To som fakt nečakal. Ešte spomeniem uja Jacksona ktorému tieto "ja som tu pán a som ten najhorši" ulohy sedia. A posledné plus tohto filmu : porno. Či už Kate Winter, ktorá tam bola skoro stále nahá ( aj keď na druhej strane, je to velmi pekná žena, myslim komplexne, teda aj tvár aj telo ) alebo feriš zábavky s Asiatkami či dokonca bloďavá šľapka odchádzajúca z jeho postele. Bolo sa načo pozerať. A minus : Keď som videl v hercoch napísanu Ninu Dobrev, povedal som si, že to cchem vidieť. Predsa veď je pekná, možno ju ukážu aj v inej polohe ako v UD. Žiaľ. Nina hrala do kopy 5 minút v úvodnej scene. A raz sa objavila vo flashbacku. No nemal som slov na to. To ma sklamalo. Keby mal film lepšiu choreografiu, o stupeň lepší scenár a menej zbytočných, nikde dej neposúvajúcich scén, mohla to byť pekna podívaná. Takto len veeeeľmi slabé 3 z 5. uvažoval som aj nad 2 z 5 ... ale výkon Kellera a realistické spracovanie zranení a krvy ( a Katie ) ma presvečilo že aj keď slabé ale predsa : 3 z 5(1.1.2013)

• DavidS.

Režisér netušil, zda chce točit bezejmenné porno, další díl Saw nebo arénovou řežbu...Nahoty i krve tu je sice dostatek, ale akční složka je tu zastoupena převážně formou útržků a flashbacků...Samotný nápad boje v náhodně generovaných prostředích mohl popustit uzdu fantazii a nabídnout soubojům neotřelá pozadí, ale to by někdo musel mít aspoň trochu talentu...Samuel L. Jackson už se s výběrem svých štěků opravdu nemazlí...(14.10.2011)

• blackrain

Nechápu, jak se k tomuto závratnému veledílu dostal Samuel L. Jackson. To nečetl scénář? Vždyť tohle je pořádná kravina. Zřejmě tvůrci potřebovali někoho charismatického se zvučným jménem, kdo by dokázal s přehledem přitáhnout diváky k obrazovce. Na druhou stranu je zase jediný, kdo tady něco hraje. Tenhle film se prostě objevil ve velmi špatnou chvíli.(16.3.2012)

• Kosmik 1

Nijak zvlášť nejsem vysazený vůči násilí ve filmech, ale čeho je moc toho je příliš. Když jsou souboje v aréně ještě navíc primitivní, nudné a strašně jednoduché, tak se v podstatě není na co dívat. Jelikož film s názvem aréna by měl být právě o těch soubojích v aréně. Děj... tak o tom nemá cenu se vůbec bavit. Akční céčko jak se patří. A v podstatě jediná věc, která tu stojí za zmínku, je docela pěkná Katia Winter, která se nebojí odhalit své tělo v plné parádě. 35%(16.4.2013)

• - Natáčení probíhalo ve městě Baton Rouge, hlavním městě amerického státu Louisiana. (Terva)

• - Muže z filmového štábu stojícího na žebříku si lze všimnout v závěrečné scéně, kdy se pronásledovaný Logan (Samuel L. Jackson) ve spěchu otáčí a ze zbraně pálí na Davida Lorda (Kellan Lutz). (Conspi)

• - Po obsazení Samuela L. Jacksona do role Logana se kvůli jeho účasti původní název filmu Fury změnil kvůli jeho účasti ve filmu Nick Fury (2014) na Deathgames. I ten se však poté stal jen názvem pracovním. (Conspi)