REC 3: Počátek

• Španělsko [REC]³: Génesis (více)

dainio

Zklamání. Obrovské zklamání. Těšil jsem se na tento prequel, jako malej...ale už po prvních 20 minutách mě to přešlo. Originalita série Rec, je ta tam. Tu slavnou ruční kameru, spatříte jenom v průběhu úvodních minut (natáčení svatby a následující oslavy). Posléze, se děje něco, co jsem opravdu ale opravdu nečekal. Paco Plaza roztočil Valentýnskou "love-story" se zombie námětem. Připadal jsem si, že sleduji podprůměrnou americkou "béčkovinu". A ono to tak vlastně i bylo. Jenom s tím háčkem, že země výroby je Španělsko. Okatá předvídatelnost. Chabé výkony všech herců. Nefungující pokus o Rodriguezovský černý humor. Nevysvětlení hlavního aspektu, celého Rec. Útrum unikátnosti. [REC]³ Génesis se pro mne stalo velkým propadákem. Bylo docela těžké jej dosledovat. Ještě, že stopáž je kratšího charakteru. Nezbývá mi nic jiného, než ohodnotit tento výtvor dvěma **. Ta první, je za found-footage styl na začátku filmu. Druhá, už jen za čest, mé oblíbené hororové série. Jsem přesvědčen, že [REC] Apocalypse bude rozhodně, naprosto odlišná záležitost. ()

helraiser

opět skvělá zombiárna i když o dost jiná než předchozí dva díly. No a jako co má bejt. Zombie vypadají výborně, gore je též skvělé a závěr nemá chybu. Já byl teda rozhodně spokojenej. ()

bif

Člověku se ani nechce věřit, že sleduje REC. První dva díly považuji za nejlepší horory vůbec, ale tohle? Koldo v brbnění je na hranici trapnosti. Vůbec celá zápletka, jak se dva lidé v čele právě s něvěstou na pozadí hrůzné tragenie (vypuknutí virusu) snaží dostat k sobě je opravdu...ehm..něco více nenápaditého tam nebylo? Scéna vykrádající Evil Dead 2 je až k popukání dementní ( i když hezky technicky udělaná). Je neskutečná škoda, že Plaza dokázal takhle poničit pověst jinak úžasné série hororů. Balagueró má teď co napravovat s jeho REC:Apocalypse... ()

katmandzoo

takto dosrať sľubne sa vyvíjajúcu sériu..nemám slov..k predošlým dvom častiam chovám obrovský rešpekt a patria medzi moje najobľúbenejšie horrory vôbec, ale tento počin sa im nemôže ani len rovnať..Génesis nemali radšej ani vôbec natáčať, pretože mi to príde ako urážka predošlých dvoch dielov, akoby si tvorcovia chceli urobiť výsmech z celej série, pretože mi to prišlo skôr ako komédia, ktorá sa hrá na niečo, čím ani zďaleka nie je..už len hlavní hrdinovia sú otrasní..ženích v brnení sv. Juraja a s kyjakom v ruke ide zachrániť svoju lásku, ktorá pôsobí nevinne a nežne, no z ničoho nič sa premení na drsnú Milu Jovovich v svadobných šatách a s motorovou pílou v ruke, ktorá likviduje všetko, čo jej príde pod ruku..proste hrôza des, celé zle, ale že komplet..len pevne verím, že štvorka nedopadne podobne, aj keď horšie to už asi ani byť nemôže..z ľútosti dávam 1* ()

darkreider odpad!

Prvých 30 minút beriem na milosť, ale hneď ako si ten tragéd oblečie brnenie, začne tragikomédia. Posledné sily som stratil keď vykuločko vytasila drevorubačskú techniku. Vtedy som začal regulérne trpieť a mojim spasením bol seek bar na prehrávači, ktorý sa blíži k pravému koncu. Nie, nedám ani jednu hviezdu, tentokrát budem subjektívny a zhnusene tomu vpálim odpad za zničenie kvalitnej série. ()

Al44...

Hodně velký úpadek celé REC série - naprosto rušivé a nesympatické duo hlavních hrdinů - první třetinu filmu sledujeme místo hororu svatební veselici nevalné úrovně - dost WTF momentů (brnění, s kterým se určitě běhá lépe...) - gore a akce je standartní, nic extra - nepovedený, sterilní konec. ()

B.e.n.Q

Nějak jsem nepochopil, proč po skělé jedničce a dvojce přišla tahle divná trojka. Je to úplně něco jiného. Kdyby se to nejmenovalo REC, dal bych víc. ()

dandislav1991

PROČ?! Jednička geniální, dvojka pokažená hrou s realitou a tmou,ale stále kvalita, ale tohle je prostě béčko, možná béčko s mínusem, spousta nehodících se blbostí, jako motorovka v rukou holky, co sama váží jen o 5 kilo víc jak ta motorovka, nesmysl v podobě jednoho seknutí mečem a hlava dole, ruka pryč, všechno uletí samo, prostě tyhle hlouposti, kdy jouda veme meč/motorovku/páčilo/ ..atp. a jednou máchne a zombíkovi/upírovi/příšeře/ atp. uletí hlava se k této, aspoň v rámci prvního dílu, kultovní značce značně nehodí! ()

snoodles

Chybí mi tam zařazení do komedie, protože chlapci v brnění byli geniální. Jinak atmosféra žádná, nevěsta nesympatická, ženich taky furt jenom vyvaleně kouká, stupidní dialogy... slabé 2* ()

cerbygerby

O ou, řekl bych že toto se na to očekávání až zas tolik nepovedlo, jako by sám Plaza nestačil, když první dva díly režírovali spolu s Balaguerem, tak to mělo mnohem větší grády..tady už to bylo jen jako takové pokračování něčeho čeho už tu nemuselo být... i když začátek jsem myslel že koukám na něco jiného, po chvíli mi bylo jasné že to bude také masakr.. jooo byl to pak masakr, ale jak říkám už je to hodně ohrané téma, zombíci...takže člověk čekal mnohem víc, tady mi to přišlo chvilkama i jako taková hororová komedie, možná to měl být záměr, ale já si myslím že se to sem moc nehodilo.. Hlavní představitelka Leticia Dolera byla sympatická, ale ten konec s tou motorovkou jsem se fakt musel smát.. no nic, mé velké očekávání to nesplnilo, ale určitě to za podívání stojí, to zase joo..no uvidíme jak se popere sám se 4 Balaguero.. Tady hodnotím silné 3* a 60% víc vzhledem předchozím dílům neee. ()

Kadas97

Trochu iný pohľad na zombie žáner. Film sa mi zavďačil hlavne tým, že kamera sa netriasla, ako keby ju držal epileptik s nábehom na parkinsona. Akčná nevesta si išla zachrániť novopečeného ženícha ozbrojená motorovkou a akčný ženích si ide zachrániť svoju čerstvú polovičku v stredovekom brnení. Úžasná scéna so zombíkmi počúvajúcimi sväté písmo z rozhlasu, len hluchý dedko rebel zničil svadobnú idylku. 8 z 10 ()

AxelWers

Prečo v takýchto a podobných filmoch nikomu zásadne nefunguje mobil, nikto nemá signál, telefónne linky sú hluché, vysielačkami sa nedá nikam dovolať? V 21. storočí... ()

Ryšty

Velká natěšenost přešla hodně rychle ve velké zklamání. Už nebyla tolik používána amaterská kamera, která mě na prvních dvou dílech tak bavila. Když genesis, tak sem si představoval, že se dozvim, kde se nákaza vůbec vzala. Vlastně mi ani nepřišlo, že by to s původními díly něco společnýho. Ani příběh mě nějak nezaujal. Žádný překvapení a dalo se čekat co se bude dít dál. Alespoň to ale rychle utíkalo. O dva levely horší než první dva kousky. ()

ladybird32

Tak záhada, ktorý z režisérskej dvojice Plaza - Balaguera je väčším pánom je u mňa vyriešená :( Veľmi som sa na toto pokračovanie tešila a dostala som : NIČ ! Každý kto sa zaľúbil do nervydrásajúceho a tajuplného príbehu Rec-u 1 a 2 nech zabudne, že by mohol dostať niečo podobné, toto tu bolo nudné, dej predvídateľný, len jedna ďalšia zombie vyvražďovačka, proste pre mňa sklamanie strašné :( Teraz už len čakám ako si poradí Balaguera s Apocalypsou, teda dúfam, že on bude ten lepší, v celom tom zúfalstve som stavila na tohto koňa, tak nech sa mu to podarí :-D ()

martusha

Ta jedna hvězda je jen za to, že mě při sledování filmu velmi bavilo vymýšlet alternativní scény, pomocí kterých by byl film ještě horší. ()