REC 3: Počátek

• Španělsko [REC]³: Génesis (více)

J*A*M*A*L

REC mě jak vidíte nezklamal ani do třetice a i do třetice jsem se skvěle bavil.REC je totiž hodně krátký horror, ale za to dost stručný a já osobně mám přeci jen radši krátké filmy (teď nemyslím krátkometrážní) a navíc působí senzačně jako horror.Docela mě překvapilo, že má třetí díl této senzační série, tak bídné hodnocení, oproti svým předním dvěma dílům.Po třetím díle už je pro mě REC nejlepší a nejoblíbenější horrorová a také zombie série všech dob.Už teď se těším na Apocalypse. ()

SpameR

Spíše než při sledování filmu jsem si připadal jako při hraní akční počítačové hry. Celkově je to spíše jedna velká řežba, která zaujme spíše mladší diváky, kteří si určitě po prvních krvavých scénách všimnou, že to není doopravdy (jak je to vše nepropracované...). Aneb "snaha" narychlo natočit pokračování úspěšné série REC. ()

Paldiny

Oh yeah! Španieli s nami tentokrát vyjebali asi tak ako Tom Six pri tretej Stonožke. Druhým dielom dokonalo namlsaný sa totiž chystám na postapokalytické dusno a hľa. Dvadsať minút home wedding video a zvyšok Spongebob s puškou, nevesta s motorovkou, manžel v brnení a inšpektor z licenčného úradu. A to všetko čo bolo výnimočné v predchádzajúcich dieloch je fuč. Zostala len prďácka zombie traškarica, ktorú od odpadu delí niekoľko brutálnych mordov, absurdných situácií a jedna variácia na Romera- kresťanské vymývanie mozgov aké skrotí chúťky nemŕtvych a zbaví ich prirodzeného prejavu. Inak shit aký nemal vzniknúť. ()

mosnak

Je mi úplně jedno,že se "trojka" odehrává jinde,že je jinak natočená a že nezapadá do prvních dvou dílů. Moc nechápu některé uživatele,kteří píšou,že tento film "znehodnotil" celou trilogii REC! Zvlášť když se točí čtyřka. Takže žádná trilogie vlastně neexistuje. A hlavně! REC-Genesis je parádní zombie akce s nádechem mírné komedie. Asi budu divný,ale pro mě je tento film zatím number one (co se týče REC) - 85% ()

Trash

Opět se divím zdejšímu hodnocení. Hlavně nechápu, kolik lidí se neumí ubránit při hodnocení filmu urputnému srovnávání s předchozími díly. Osobně mám radši, když série není díl po dílu jako přes kopírák. Hlavně ovšem u mě je to s hodnocením REC zatím naopak - první díl mě bavil nejmíň, moc tmavé prostředí a navíc reportérce jsem přál kousanec od první minuty filmu. Trojka je ovšem jiné kafe. Že bude plná klišé - to musí být každému jasné už proto, že se děj odehrává na svatbě, ne? Ale ono se to s tím klišé musí aspoň trochu umět. A tady mi vše přijde pojaté s nadsázkou a lehkým, ovšem dostatečně černým humorem. Ústřední dvojice mi občas silně připomínala hlavní hrdiny z Jacksonova Braindead, i pár scén odsud beru jako vtipnou parafrázi na tento snímek. A absence děje? Vůbec mi nevadila, tohle bylo prostě dovádění hlava nehlava, ruka neruka! Jsem spokojený, této zombieromanci dávám plný počet! ()

sona123

Horor s prvky komedie. Film se liší od prvních dvou a je na můj vkus velmi plytký. Špatné béčko se zombíky. Na stranu druhou - u pár momentů jsem se docela dobře zasmála. ()

smetyl

Co jsem to proboha právě viděl za film? [REC]³ je pravým opakem výborných předchozích dvou snímků. Není totiž vůbec výborný a nic v něm nefunguje. Není to ani found footage film, které jsou v dnešní době tak oblíbené a není to dokonce ani horror, thriller nebo dokonce snad drama! Točené ruční kameoru je to prvních 20 minut a narozdíl od předešlých snímků to prostě nefunfuje. Rozhovory jsou mdlé, nezajímavé a kamera tak skákavá, že ten navozený pocit reality je tim pádem absolutně v pr*eli. Takže i když jsem se těšil na found footage, byl jsem moc rád když tahle část skončila. Obraz už byl ok ale to co se začalo odehrávat mi přišlo jako tragikomedie nebo snad parodie na všechny předešlé díly smíchaná s Králem Artušem a Texaským masakrem motorovou pilou. Nelogické chování a spousta klišé momentů, které přišli v čase kdy se vlastně postavy ani neznali, mi je neznali a bylo příliš brzy litovat jejich smrti. SPOILER! Obětování se toho chlápka bylo zbytečný naprosto! Jeden šroubek mřížku neudrží to zaprvé a za druhý v místnosti plný věciček se rozhodně najde nožík, kterým by se dal povolit šroubek. Ne vždycky je třeba plochej šroubovák, logika! No nebudu hnidopich. Každopádně to teatrální sebeobětování se postavy, kterou neznámě bylo směšné. Když dorazily do kostela a z amplionů se začal ozývat hlas, kde manželka mlela o svém těhotenství a že cítí, že je její muž naživu protáčeli se mi panenky znechucení. TO JAKO VÁŽNĚ SCÉNÁRISTO? Když si manžílek vzal na sebe rytířskou zbroj a šel zachránit svou milou, hledal jsem blicí sáček a prosil boha ať už z toho nedělají ještě větší frašku. No stalo se. Nejenomže se Král Artuš oháněl palcátem jako divej ale jeho křehká ženuška, která předtím plakala v dešti (oooo ach ta romantika) se začala ohánět motorovkou a kopy za které by se nestyděl kdejaký mistr bojového sportu a neváhala při tom jen tak mimochodem uříznout hlavu svému, tuším bratranci. K postavám nepřilnete ani kdybyste se museli donutit a vzávěrečné scéně, která má symbolizovat nekonečnou lásku si jen oddychujete, že to 70ti minutové peklo je za vámi.SPOILER! Zklamání roku, přesto se těším na další díl, který bude točit tentokrát schopný režisér. Myslím, že spolupráce v předchozích dvouch probíhala asi tak, že Pako vařil kafe Jauemu. http://www.youtube.com/watch?v=6RrILI57Xec ()

Nethar

"Miláčku, jsem těhotná," ozvalo se z reproduktoru. "Tak to je moc," zabručela babka. A já s ní. To bylo po 30 minutách. Začátek nás seznámil s rodinou, zase ta rozklepaná kamera, ale po dvaceti minutách začíná masakr a už je to točené normálně. A je to fakt divný. A pak naběhnou maníci v brnění. A já si říkám, je to tak špatný? Tak moc špatný? Proč je to tak moc špatný? A začínám se chechtat, jak je to hloupé. A dívám se sem mezi žánry, jestli tam je napsaná komedie. Není. Ale tohle přece je komedie! To nemůže být tak špatný horor. Dívám se na IMDB na žánry a jo! Je to comedy/horror. Děkuji! Od té chvíle všechny ty kecy beru úplně jinak. A že tam vtipné momenty fakt jsou. Dost hodně vtipné. Jsou tuším tři. ()

Reverger

Dokopat se k tomu, aby se dokázala natočit trojka, v tak hrozném podání, aby vrhla špatný stín na oba dva předchozí snímky, to chce kuráž. Asi ve stejném podání, kdybych se chtěl vzdát lásky k dětem, dal bych jim na pískovišti semtex. Hlavní hrdinka byla asi to jediné, co mě přimělo to sledovat. Ostatně nás, co jsme se na to dívali, i kdyby si to nikdo nepřiznal, to slastné chrochtání přehlušovalo to zklamání. Je to hodně nedomrlé, hodně předimenzované a tak neuvěřitelně moc se to vymklo kontrole, že si myslím, že ani sami tvůrci už v průběhu natáčení nevěděli, co dělají. Sázka na improvizaci se nevyplatila a tohle skončilo zklamáním, které následuje vždy po velkém očekávání. ()

bobstock

Zvláštně experimentální díl, který má odkrýt odkud se zlo vzalo. Moc mi toho neřeklo krom hektolitrů krve a rozporcovaných těl bubáků. Navíc záchrana princezny španělským rytířem už spíš hýřila šílenou představivostí pánů tvůrců. 60% ()

jerenymo

Bohužel, ani v nejmenší nedosahuje a ani se nepřibližuje k předchozím dílům. použití normální kamery mi nijak nevadilo, i když bylo vidět že tím film hodně ztrácel. Snad se zadaří s Apocalpsou. ()

wampire23

K čomu bolo toto dobré? Totálne pochovanie série, ktorá mala veľmi dobre našliapnuté. Ešte väčší prúser ako americká REC 2. Od odpadu to zachraňuje jedine fakt, že existujú aj horšie horory. Film upustil od všetkého, čo sériu preslávilo. Dokonca aj digitálna kamera je tu asi len 10 minút na začiatku. Potom nasleduje parodické pobehovanie hlavných postáv (on v rytierskej zbroji vyzerá ako retardovaný zbrojnoš a ona sa hrá na Milu Jovovich- svadobné šaty a motorová píla sú ozaj skvelou kombináciou). O deji sa tu nedá ani len hovoriť, herecké výkony na úrovni programu materskej školy. Pátosu a sebaparódie tu je viac ako v Statočnom srdci a Scary movie. Snaha o akési vysvetlenie pôvodu zombíkov snáď ani horšie dopadnúť nemohla. Proste všetko od základu zle. Mám chuť vyfackať tvorcov za to, že takéto kktiny berú divákom zbytočne peniaze a čas. Hanba vám. ()

Illy

Tohle vůbec nemělo patřit do série. Možná kromě prvních 20ti minut. S odložením dokumentární kamery sice přichází čistý obraz, ale zároveň jakási slátanina o démonech. Plaza se pokouší i o komedii, ovšem pouze kopíruje (Jackson, Raimi) a nepřináší lautr nic nového. Dehonestace (zkurvení) předešlých dvou dílů. ()

panmroz

ono to samo o sobě tak hrozný není, ale řekl bych, že se na trojku podívá jen divák znalý jedničky a dvojky. A tady začíná problém. Trochu mi to připomíná svým žánrovým odklonem třebas trojku Terminátora, ale tady je toho všeho jiného ještě mnohem více a hůře. Navíc je autorem spoluautor prvního a druhého dílu, čemuž už nerozumím vůbec. Coby třetí díl série naprosto tragické, raději nevidět. Pokud to ale vzniklo jako něčí svatební video, tak to chcu taky! ()

j0nathan

Z tohoto jsem si vážně moc neodnesl. Možná bych REC3 zařadil i do kategorie komedie, nýbrž jsem se několikrát během filmu i zasmál. 55% . Myslím si, že mělo Genesis trochu odlehčit atmosféru před Balaguerovým velkolepým REC: Apocalypse, na které jsem tůze zvědavý. ()

cskomando

Myslím, že tohle pokračování se nestalo určitě žádným propadákem, ale ani to nebylo na 100% úspěch. Děj opět na stejném místě, kamera, scény, krev atd. to všechno bylo provedené úžasně ! Pak by ale člověk očekával nějaký vznik viru, i kdyby jim utekl z laboratoře ( přeci jen se jedná o film Génesis-neboli zrod počátek jak to vzniklo) , protože jsem přesně tohle očekával.. ale nedočkal se. Je tam pouze nakažená osoba, která časem všechny pokouše a stane se z toho biják o život a smrt. Dokonce se tam našly i vtipné humorné scénky, když si zahráli přeživší na posvátné rytíře. Záchranu od všech ,,zombie,, jsem opravdu v tomhle provedení nečekal, každopádně nic nemůže skončit šťastně a tak kromě kněze vcelku nikdo nepřežije. Příjemnou podívanou určitě stojí za shlédnutí. ()

RomeroIsGod

REC Génesis je něco úplně jinýho než první dva díly (který mám vopravdu rád). Ale nad to se musí člověk povznést. A pak se jedná (po první nudnější dvacetiminutovce) o solidní zombie flick. Nevěsta pobíhající s motorovkou a další příjemnosti obsaženy. Určitě to není ztráta času. 60% ()