Epizody (TV seriál)

Episodes

Komedie

USA / Velká Británie, 2011–2017, 19 h 54 min (Minutáž: 27–30 min)

Rob Kitzmann

Matt LeBlanc, Stephen Mangan, Tamsin Greig, John Pankow, Kathleen Rose Perkins, Mircea Monroe, Daisy Haggard, Genevieve O'Reilly, Jacob Anderson, Martin McDougall, James Purefoy, Michael Brandon, Nigel Planer, Richard Griffiths, William Hope, Ben Miller, Rachel Shelley, Albie Selznick, James Michael Tyler, David Armand, Eros Vlahos, Caroline Chikezie, Fiona Glascott, Demetri Goritsas, Oliver Kieran-Jones, Tom Lenk, Katherine Ryan, Bruno Amato, Chris Diamantopoulos, Sam Palladio, David Schwimmer, Lucien Laviscount, Alex Rocco, Jessica Chaffin, Jamie Denbo, Claire Tran, Mark Weinman, Tarik Freitekh, Joseph May, Tom Bell, Sophie Fletcher, Greg Bennett, Paul Leonard, Hugh Holman, Katherine Jakeways, Mark Haldor, Sharon Sachs, Sophie Rundle, Roger Bart, Ella Kenion, Rosie Sansom, Sarah Sharman, Laurie Calvert, Tom Price, Mario Babic, Geoffrey McGivern, Meli Alexander, Fernando Rivera, Scarlett Rose Patterson, Bruce Mackinnon, Virginia Montero, Rhashan Stone, Trevor White, Bruce Johnson, Graham Curry, Dominic Coleman, Ronan Summers, Shauna Shim, Brandon Ford Green, Kate Miles, Max Curnin, Gerard Monaco, Daniel Adegboyega, Rufus Jones, Harry McEntire, Bekka Bowling, Jenny Bede, Rochelle Neil, Caroline Aaron, Tracy Spiridakos, Jonathan Howard, Merrin Dungey, Jay Leno, Andrea Savage, Barry Atsma, Sharon Wilkins, Stacie Greenwell, Alejandro Postigo, Lou Hirsch, Filippo Delaunay, Robert Eames, Gabriella Ellis, Edward Lemont, Rick Kissack, Anna-Maria Everett, Jane Perry, Joseph Balderrama, John Chancer, John Ross Bowie, Nancy Lenehan, Mindy Robinson, Tim Bagley, Jack Derges, Richard Durden, Rhoda Gemignani, Peter Brooke, Gilbert Gottfried, Fatah Ghedi, Kamil Lemieszewski, Mason Pettit

"Epizody" rozhodně nejsou seriálem, kde se budete třískat smíchy, nicméně vtipné situace tu jsou, akorát se je autoři snaží divákovi přinést skrze běžné životní situace. Není to taková ta kulometná palba hlášek jako v amerických sitcomech, ale určité klenoty se zde najdou. Příběh je celkem zajímavý a vkusně postavený na kontrastech mezi USA a Velkou Británií (spíše na kontrastech Hollywoodu a VB). Trošku přehnaná polarizace, pokud jde o náhled na jednotlivé národy a kultury až tolik nevadí, nicméně mohlo jí být méně. Výborná je nejednoznačnost postavy Matta LeBlanca, o kterém vážně většinu první série nevíte, co si máte myslet. "Joey" si ten Zlatý glób odnesl vzhledem ke konkurenci zaslouženě. Vyhlížím druhou sérii! 7/10!(18.1.2012)

• H34D

Začátek slibuje mix britského a amerického humoru v parodických kulisách Hollywoodu, bohužel těchto slibů není seriál schopen dostát ve valné kvalitě. Na sitcom minimálně vtipné, na drama dějově fádní a k uzoufání (pod)průměrné. Matt LeBlanc hraje zbohatlého Joeyho a ústřední duo nemá pro nás nic víc, než omezený repertoár grimas vypůjčených z Black Books. Pokud seriál nestojí na propracovaných charakterech, vztazích, silném příběhu ani úderném humoru, pak už fakt nevím... Celkově Epizody nejsou žádné utrpení, dá se u nich obstojně relaxovat s polovypnutým mozkem, jenže víc ani ťuk. Raději rychle utečte ke skvělému Studiu 60, nebo do geniálního Studia 30 Rock! 4/10(24.2.2013)

Velmi dobrý nápad, založit seriál na kontrastu USA/VB. Ale potenciál určitě není plně využitý. Opravdu to není jako Přátelé a Joey, kde se průměrný divák směje celou epizodu. Ale dvakrát třikrát za díl jsem u Episodes vybouchl. A i vzhledem k tomu, že to má jen sedm dílu, považuju za kvalitní počin. 75%....později to začíná celkem nudit..(14.3.2011)

• U_S_O

Videl som prvé dve epizódy a musím povedať, že to bola totálna nuda a bolo to trápne. Radšej to ani nehodnotím, lebo komediálny seriál, pri ktorom som sa za 55 minút zasmial asi dvakrát a aj to len tak popod fúz, by si nič iné ako odpad! nezaslúžil. Na ďalšie Epizódy teda už nemám ani chuť ani odvahu.(14.7.2011)

[b]S01[/b] Well, tohle byla láska na první pohled. Nevím proč jsem se tomu vyhýbal, asi stigmatizace seriálovým Joeym (to byla neskutečná špatenka). Neskutečná řada, perfektně vygradovaná. Čekal jsem od toho čistou odlehčenou řachandu, když už ne rovnou sitcom. Ale tenhle koktejl britsko-amerického humoru se špetkou dramatu a hrsti romantiky mi hodně sedl. Někdy je to vyloženě dramedy, někdy klasické romcom momenty, ale nebojí se tam dát i klasický sitcomácký momenty. 10/10 [b]S02[/b] Nikdy nebylo tak vtipný smát se slepým lidem. *:D* Tohle bylo někdy over the top. Celkově slabší, než geniální první řada, ale pořád hodně hodně super. Líbí se mi to provázání nedojetých vedlejších linek mezi řadami. Víc dramatu, než v první řadě, ale vůbec to není na škodu, teda ne tolik. 8/10 [b]S03[/b] Asi nejslabší řada. Přišlo mi, to jak kdyby nepočítali s další řadou a tohle dojeli z šuplíku. To bylo hodně na neutrál, ale závěr to dost vytáhnul a pokud si člověk tuhle partičku zamiloval v uplynulých 2 řadách, užil si i tuhle. 7/10 [b]S04[/b] Úvodní díly zatím parádní. Matt trochu víc tlačí na pilu a je to jenom dobře, tahle řada má našlápnuto na kvalitu první Prozatím 9/10(24.1.2015)