Hunger Games

• USA The Hunger Games (více)
Trailer 5
USA, 2012, 137 min

Gary Ross

Předloha:

Suzanne Collins (kniha)

Tom Stern

Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Willow Shields, Leven Rambin, Wes Bentley, Woody Harrelson, Stanley Tucci, Dayo Okeniyi (více)

V ruinách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s hlavním městem Kapitol a dvanácti přilehlými kraji. V Kapitolu se každý rok koná klání s názvem Hunger Games, do kterého musí každý z krajů vyslat jednoho chlapce a jednu dívku. Šestnáctiletá Katniss Everdeen se dobrovolně nabídne, že ve hře zastoupí svou mladší sestru a musí se spolehnout hlavně na své instinkty, jelikož proti ní stojí protivníci, kteří se na souboj připravovali celý život. Má-li se ještě někdy vrátit domů do 12. kraje, bude muset v aréně, kde spolu soupeří boj o přežití s lidskostí a život s láskou, učinit ta nejtěžší rozhodnutí. (Bontonfilm)

Trailer 5

Recenze (2 086)

Tom Hardy

Nejzajímavější na Hunger Games je ono „o mladých pro mladé“. Právě skutečnost, že jsou hlavní hrdinové teenageři, je nejlépe využitou kritikou společnosti, jež se k filmu váže. Kdyby v aréně pobíhalo 24 dospělých, kteří by si tupě rozdávali rány, byli bychom zpět v gladiátorských časech. Fakt, že jsou ve smrtelné hře děti, ale atmosféru mění. Jedny si to nerozvážně užívají, jiné jsou vyděšené k smrti. Je to jiné. A pocítíte to hlavně během úvodu hry, kdy se strhne skutečný masakr. Určitě z toho šlo vykřesat více, ale nenudil jsem se a dvojce se nebráním. ()

EvilPhoEniX

Čekal jsem Více.. Šel poznat Nízký Rozpočet.. Vraždy Nic Moc.. Ale o to tady vůbec Nešlo.. Dle mého se jedna o Krásný Film.. s Krásnou Hudbou, vizuálem Příjemnou Herečkou. .. Zajímavý Styl Oblíkání zdejších Lidí.. Takže jako Film,Scénař Herecké výkony Super!! Akorát já spíš prahnu po té brutalitě No No..:( ()

Fr

,,JE JICH 24 A PŘEŽIJE POUZE JEDEN....“ /// Sporťáci maj Olympiádu a ti jenž trpěj hladem zase Hladový hry. Soutěž je to spravedlivá (kuš, to se tak povídá) a samotnýho mě zajímá, jak taková dětská vyvražďovačka může vypadat (vás kurva ne? Co jste to za lidi…). Zvlášť když vím, že Japonci v tom maj celkem jasno. Ale my? Civilizovaní, pro který je neštěstí nemít žádný kamarády – tož kurva – překvapení! (jako ta akcička!) Ale zpátky do reality: režisér je magor, kterej nedokáže atmosféricky natočit třeba hned úvod, kterej je na můj vkus tak nějak vo hovně. Vobsazení se mi do Do morku kosti nezažralo (soráč Woody, ani tvůj štěk to nezachrání) a nechcu vypadat jako intelektuál, ale nějaký ty souvislosti mi mohli udělat jasnější. Ale fakt je, že děcka to celkem bralo. AMAZONKA a ROMANTIK (bacha – kontrolní otázka: ,,Kterej z nich nudí?“) Bitva o život sbližuje (to sem se tenkrát sblížil….no vo život nešlo,ale…) - víte co, pak si jen přeju, aby se s tý amazonky nestal romantik! Takže – bez prdele: mohlo to dopadnout kurevsky hůř! (jako že by se to třeba nelíbilo ani mírumilovným dětičkám) A tak - za parchanty (ty moje) 3* a za mě …(tak schválně…se ukaž intelektuále…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Trilogii od Suzanne Collins (part 1: Aréna smrti – rok 2008) číst nebudu. 2.) Chtěl bych rozvinout (k dokonalosti) verš: ,,Osamělá v lese, Katniss svůj luk nese.“ . 3.) Thx za titule ,,Ferry“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

H34D

Hunger Games rozhodně nechce působit jako podřadné béčko, či lacinná jednohubka, nejspíš proto akčnímu "běsnění" předchází celá hodina vykreslování zákonitostí kastovní společnosti. Bohužel film absolutně selhává v pokusech o celistvost, či komplexnost. Předkládané střípky musíte usilovně "číst jako knihu", tzn. doplňovat scenáristické mezery a přešlapy vlastní představivostí. Teprve pak se vám před očima odhalí poměrně zajímavý futuristický svět. S příchodem do arény a tedy s příslibem pořádné akce se dočkáte ještě většího zklamání. Pokud dříve existovala v pravidlech filmu jistá benevolence, pak aréna je naprostý chaos, kde si filmaři v zájmu puberťácké efektivnosti dělají, co chtěji. Funkčnost environmentální kontroly hravě pokoří i méně ambiciózní Chata v horách, neustálé prostřihy na kontrolory hry vytrhávají z atmosféry o přežití (srovnání s Battle Royale = nebe a dudy). Není v tom humor, ani emoce (pokud nepočítáme ty po Twilightovsku umělé). Vše je nechutně korektní, hrdinka nemusí činit žádná těžká rozhodnutí (např. morální dilema typu zabít, či ušetřit... vlastně nemusí zabít téměř nikoho) a celkově postavy jsou šíleně dementní... Koneckonců i druhý díl je důkazem toho, že to jde udělat o dost líp. 4/10 ()

hellstruck

May the odds be ever in your favor. Četla jsem předlohu a byla z ní nadšená, ohledně filmu jsem však měla velké pochyby. Jako první mě vyděsilo obsazení a hned poté PG-13. Nakonec však můžu říct, že jsem s výsledkem celkem spokojená, i když nějaké ty chybičky by se našly. Například hudba v pozadí je až tak moc v pozadí, že jsem si jí skoro ani nevšimla a když už, tak mi připadala vážně nezajímavá a nevýrazná. Škoda, že dal Danny Elfman přednost jinému projektu.Dějová linie z arény byla celkem dost unáhlená a bavila mě asi o trochu méně, než všechno ostatní, nemluvě o tom, že nebýt čtenářem HG, tak bych měla asi určité mezery co se příběhu týče. Zkrátka dopředu opravdu doporučuji přečíst knihu. Jinak mě mile překvapila Jennifer Lawrence, která si s hlavní roli hravě poradila a přes můj počáteční cynismus mě dostala. Dokonce ji mám nejspíš raději, než knižní Katniss (i když musím říct, e předlohu mám raději).J osh Hutcherson nijak výrazně nezklamal, nijak výrazně nenadchl, v jeho roli bych si dokázala představit lepšího herce, ale na druhou stranu nebyl tak hrozný, jak jsem předpokládala. Jinak ještě musím vyzdvihnout Harrelsona v roli Haymitche, Tucciho jako Ceasara a Lennyho Kravitze alá Cinnu. Každopádně po druhém shlédnutí jsem skeptičtější. Kniha má výhodu v tom, že na čtenáře přenáší skrz ich formu hrdinčiny emoce, film v tomhle ohledu moc nevynikl, ta síla a hloubka se v tom zkrátka ztrácí.. ()

• Snímek je natočen na motivy prvního dílu knižní trilogie "Hunger Games" od Suzanne Collins. Román zaznamenal v Severní Americe velký úspěch. Prodáno ho tam bylo na 1,5 milionů výtisků a v žebříčku nejprodávanějších knih podle New York Times se držel více jak 60 týdnů. Suzanne Collins na filmu spolupracovala. (Aurum)
  • Sci-fi drama slavilo úspěchy nejen na plátnech, ale také v prodejnách hudby. Pro soundtrack se rozhodlo zajít 175 tisíc Američanů. Paradoxem je, že ze šestnácti skladeb se ve filmu neobjeví vůbec žádná, pouze tři z nich podkreslují titulky v závěru. Kromě nich zmiňovaných jsou na albu (víceméně tedy jen "inspirovaném filmem") ke slyšení i Arcade Fire, Kid Cudi nebo Glen Hansard. V prodeji byla ovšem i hudební kompozice od Jamese Newtona Howarda. (Chinese Ashio)
  • První dva dny natáčení se na herce přišla podívat i autorka knižní předlohy Suzanne Collins. (Fevas)

Související novinky

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Mysleli jste si, že nic horšího než remake Harryho Pottera v podobě televizního seriálu už nehrozí? Pak vězte, že studio Lionsgate čerstvě oznámilo také návrat Twilight ságy. Stmívání se pak rovněž… (více)

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

08.08.2021

Studio Lionsgate čerstvě oznámilo, že očekávaný prequel k jejich hitové sérii Hunger Games se začne točit už v příštím roce. Do kin by pak měl dorazit buď v roce 2023, nebo zkraje roku 2024. Film… (více)

Hunger Games dostanou prequel

Hunger Games dostanou prequel

17.06.2019

Spisovatelka Suzanne Collins oznámila na květen roku 2020 zatím nepojmenovaný knižní prequel Hunger Games a filmová adaptace na sebe nejspíš nenechá dlouho čekat. O právech na zfilmování knihy… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Studio Lionsgate najalo režiséra hororů Smrt ve tmě a Lesní duch Federica Álvareze, aby dohlédnul na přetáčky chystaného sci-fi blockbusteru Chaos Walking s Tomem Hollandem (Spider-Man: Daleko od… (více)