Scénář: Karel Marx, dramaturgie: Bedřich Engels, výprava: George Lucas, casting: Bohumil Kulínský, kamera: James Parkinson, kostýmy: Malcolm Mclaren, námět: tým tvůrců filmu Truman Show ve spolupráci s tvůrci filmu The Condemned, kteří přitom celou dobu telefonovali tvůrcům filmu Running Man.(27.8.2012)

• Morien

První panický záchvat blonďaté holky a už nemůžu. Asi nenávidím emoce, které jsou tímto způsobem vidět. Od pořádného citu člověka jen zdržují. Ale proto, že jsem sama před pár lety napsala něco o teenagerech pobíhajících po lese a teď jsem řádně naštvaná, že už to nebudu moct dál rozvíjet, protože by to vypadalo jako plagiát, jsem se donutila nakonec k celému zážitku. A musím říci, že od adaptace literárního díla jsem očekávala mnohem větší propracovanost v detailech. (Protože fakt, že mají všichni dekadenti různě barevné vlasy a koláčky v mísách, za propracovanost detailů nepočítám.) Příběh působí velmi podobně jako většina hollywoodských rychlopecek, hodně věcí při podrobnějším zkoumání nedává pražádného smyslu, nic moc mi příliš nedovoluje poznat, že to ve skutečnosti vyrůstá z velmi spletitého a fanoušky adorovaného podhoubí. U dobrých adaptací jde poznat, že se jedná o práci s knižní předlohou, a ani člověk nemusí znát původní text, a ani to nemusí být ortodoxní přepis, zkrátka z takového příběhu lze vycítit, že nad ním někdo dlouze přemýšlel v souvislostech. Tady ten pocit nemám. (Ovšem předlohu osobně neznám a je tady ta možnost, že je také špatná.) Taky mi hodně vadil přístup k postavám, dvacet čtyři lidí je hodně, i dvanáct je hodně, i šest je hodně. Jako divák je chci poznat - jak na tom základním levelu (Všichni kluci mi připadali úplně stejní, například. Neviděla jsem mezi nimi rozdíl, žádný náznak osobnosti, žádné výrazné typy. To, že má v ruce meč, z něj ještě démona nedělá. To, že má modré oči, z něj ještě hrdinu nedělá. Stejný prototyp kluka modela, podobný střih vlasů, podobná stavba těla, a ještě jsou všichni stejně oblečení, ci boha.) - tak na tom vyšším, kde na mě má zřejmě působit, že jsou to "ještě děti" mleté nemilosrdným soukolím. Ale nedostanu detaily, nemůžu si je ani prohlédnout, pořád nějaký pohyb obrazu a vzdálená kamera a fantastické dekorace a létající nože a virtuální řídící centra, která odvádějí pozornost pryč ke zcela povrchním, nezajímavým složkám příběhu i filmu jako takového. A zároveň je vše servírováno na stříbrném podnosu bez špetky fantazie nebo invence, pochybuji, že by si někdo u těchto Her řekl: "Tak tohle jsem vážně nečekal." A co s takovým zážitkem přes kopírák. (Chválit jenom proto, že to není Stmívání?!)(25.11.2013)

[imdb: 7.6/10] | me: Mainstreamová zábava, ktorá neprináša vôbec nič nové. Divák dostane presne to čo videl v trailery, žiadné prekvapenia sa nekonajú a všetko ide v zabehnutých hollywoodskych líniach. Od prvej polovice sa mení na zbytočne sladkú gýčovú záležitosť z ktorej sa vytráca spirit a vynikajú logické chyby. Bez akýchkoľvek emócii je možne film dopozerať, vstať a ísť domov s pocitom zbytočne investovaných eur domov. Nevyužitý filmový potenciál. [2 a pol *] May the odds be ever in your favor. (17.4.2012)

• ripo

Chcel som si pozrieť, čo stojí za tou knihou, ktorú tak zhltol môj syn a bol z nej nadšený. ... Tak som si našiel čas a pozrel si sfolmovaný podobu knihy "Hry o život". Nuž, po viac ako dvoch hodinách mi neostavalo nič iné, len zaradiť ho do mojej kategórie "EGK" (eine grosse Katastrophe). Nuda, nuda a ešte raz nuda. Kamera a strih o ničom... Výkony hercov detto. Obrovské sklamanie ... (PS: syn má jedenásť ...)(28.10.2013)

Někdo si asi řekl, že není důvod, aby náctiletí zbytečně ztráceli drahocenný čas, který můžou trávit raději muchlováním se někde v parku a tak jim rovnou namíchal mix Truman Show, Běžícího muže, Battle Royal a jakékoliv volby miss (či missáka) do stravitelné dvouapůlhodinové podoby jménem Hunger Games. Je tu ovšem problém jménem přístupnost pro všechny (tedy alespoň pro mě to problém byl), takže se namísto cákanců krve dočkáme spíše vykecávání se a něco pohledů do obrovských očí roztomilé černé holčičky.(22.8.2012)

• - Ve scéně, kdy se Katniss (Jennifer Lawrence) ukládá v aréně na druhou noc, má přikryté nohy. Ráno, kdy ji vzbudí hořící les, na nohou už nic nemá. (lili_jane)

• - Josh Hutcherson vyhrál cenu MTV Movie Award 2012 v kategorii nejlepší mužský herecký výkon. (Sekyra)

• - Tvorcovia ušetrili 8 miliónov amerických dolárov z rozpočtu na daňových úľavách tým, že natáčali v Severnej Karolíne. (Greenpeacak)