• Marigold

Jako společenské podobenství a kritika reality show politováníhodně mimo (klasický syndrom pomýleného produktu: kritizuji sám sebe a nevím o tom), jako sci-fi beznadějně nepůvodní, jako akce bezzubé, jako drama pubertálně tupoučké... argument, že je to naprostý protipól Twilightu, neobstojí - jen proto, že je hrdinka "tvrdá a neústupná", že jsou režisér Ross a hlavně kameraman Stern na vyšší úrovni (syrové snímání to celkem povyšuje nad průměr) a že má příběh i jistý hlubší podtext - nestačí. Hunger Games jsou totiž podobně pozérsky tupoučké a nezávadně konzumní. Rád bych napsal, že tohle je Truman Show pro dospívající, ale pravda je taková, že tohle je všechno, k čemu se Weirův film kriticky vymezuje. Kdyby to aspoň fungovalo jako "prostá zábava". Ale nefunguje. Bez znalosti knihy je to zmatené, nedotažené a přecpané povinnými klišátky a stižené hodně podvázanou imaginací.(21.3.2012)

S celkom velkou zvedavostou som sa tesil na tento film, kedze som si nieco o Hunger Games a o knihe, ktora bola uspesna precital vo filmovom casopise, avsak film ma nenadchol tak, ako som to ocakaval. Na jednej strane prilis dlho trvala priprava, kym sa dostali do takzvanej dzungle smrti a ked sa tam uz konecne dostali, tak mi bolo fakt zvlastne sa divat na to, ako sa dospeli zabavaju tym, ze sa tam zabijaju v podstate deti. Trosku mi to pripomenulo BEZIACEHO MUZA (1987) s Arnoldom Schwarzeneggerom, kde takziez nechcene dostali ludi do televiznej show, pricom sa divaci zabavali na tom, ako tam zomieraju ludia, akurat ze sa ich tam snazili presvedcit, ze su to vsetko zlocinci, to aby im ich nebolo luto ich brutalnej smrti, avsak v tomto filme, aj napriek tomu, nech uz to skoncilo tak, ako to skoncilo, som az tak nadseny nebol. Z mojho pohladu to pokazila aj prilis dlha minutaz. ________ Jennifer Lawrence - (Katniss Everdeen) +++ Josh Hutcherson - (Peeta Mellark) +++ Stanley Tucci - (Caesar Flickerman) +++ Wes Bentley - (Seneca Crane) +++ Elizabeth Banks - (Effie Trinket) +++ Woody Harrelson - (Haymitch Abernathy) +++ Toby Jones - (Claudius Templesmith) +++ Lenny Kravitz - (Cinna) +++ Amandla Stenberg - (Rue) +++ Donald Sutherland - (Prezident Snow) +++ (Videl v kine 31.03.2012) +++(29.5.2012)

Motlitba za mamon a lásku, tedy spíše za ty zbytečné krámy, než za emoce. Je to dlouhé, nekřesťansky dlouhé stejně tak, jako zbytečně dekadentní, ale nikoliv tak tragické jak se z trailerů mohlo zdát – na to si Gary Ross hraje s až moc kvalitními herci. PS: Jennifer Lawrence - zabíjející zmutovaným vosím hnízdem - zatraceně vládne!(12.8.2012)

Tak tenhle film mě neskutečně příjemně překvapil, dokonce tak moc, že zpětně lituju, že jsme na něj nešel do kina. Jenže já čekal biják plnej digitálních efektů a prázdnejch keců, vhodnej pro fagany co si v kině rádi svítěj mobilem, vozej si tam cisternu koly, u sedačky maj vanu s popcornem, pak na csfd vyměněj deset bodů a na profilu maj napsáno,"jsem velkej filmovej fanoušek". Jenže ouha tenhle film je i pro takový průmyslníky jako jsem já. Docela mě mrzí příliš dlouhá druhá, survivalová část filmu, ne že by byla špatná, měla v sobě tempo a díky nastaveným myšlenkám z první části i značné napětí, ale jak přežít v přírodě s nepřítelem za prdelí už nám kdysi dávno předved strejda Rambo, jen šípy měl trošku jinak kalibrovaný. Mnohem víc mě dostála první část filmu, ten systém kterej tam vládnul, smysl tý soutěže, já bejt tvůrcem tak bych se nestyděl a klidně bych se v tom porochnil mnohem dýl. Celková kvalita filmu ale není vůbec špatná a velkou zásluhu na tom mají herecké výkony hlavních představitelů. Jennifer jsem totiž uvěřil absolutně všechno a Joshovi zase vůbec nic.(30.5.2014)

Netrefím šípem z luku nosorožce ani na vzdálenost úhlopříčky monitoru, každá větev stromu pode mnou spolehlivě praskne, každou čtvrthodinku se můj žaludek hlásí o potravu a masakrování bližního svého nepatří mezi mé záliby. S touto výbavou bych byl bezpochyby první obětí hladových her, ale to neznamená, že jsem si neužil trochu neoriginální brutality, při které jsem však zlehka spílal střihači za malou aktivitu jeho nůžek.(30.10.2012)

• - Ve Velké Británii museli tvůrci z filmu vystřihnout sedm vteřin, aby si zajistili povolení k promítání pro širší publikum. (Sufferer)

• - Design Cornucopie, v českém překladu Roh hojnosti, byl inspirován podle prací architekta Franka Gehryho. (Akesha)

• - Natáčalo sa od 23. mája 2011 do 10. septembra 2011. (De Large)