Hunger Games předčil má očekávání. V žádném případě to není dokonalý film. Některé věci strašně rušily a působily opravdu směšně (mastičky, kostýmy splátců na zahájení, některé dialogy), místy chaotický střih (ale to dávám za vinu spíše ratingu) a tu jako "romantickou" linku bych nejraději vystřihla úplně. Jenže já se celých 142 minut nechtěla na hodinky ani podívat, film mě dokonale vtáhl od první sekundy. Líbí se mi, co dané téma nabízí a jaké paralely s minulostí a přítomností zobrazuje, divák ale musí chtít ve filmu hledat a to i v maličkostech. Ukazuje, jak se společnost může vrátit do gladiátorské doby a silně naráží na dnešní reality shows. Ta zvrácenost se mi líbila právě v těch maličkostech – záběr na kapitolské bohaté děti, kteří si hrají na zabíjení a u toho usměvaví rodiče sledují, jak si jejich děti spolu pěkně hrají. Neznalci knižní předlohy asi mohou být chvílemi zmatení, protože vysvětlení celého systému a vykreslení doby je strašně rychlé a rozkouskované, čtenáři si určitě tento film užijí daleko více, netuším, jak bych film hodnotila, kdybych nečetla knihu. Nemám ráda ruční kameru a tam, kde byla použita v první půlce, si myslím, že nebyla úplně nutná, jenže první půlhodina filmu je tak strašně působivá, že ruční kamera mi pak už vůbec nevadila a ve druhé půlce už své opodstatnění měla. Díky roztřepané kameře si snímek mohl zachovat jistou syrovost a přitom si udržet rating PG-13. Především pak vstup do arény a následný úvodní masakr je podle mě naprosto skvělý. Co zvedá film o úroveň výš, je herecký výkon Jennifer Lawrence. Silně táhne celý film (Josh jí ani zdaleka nestačí). Jennifer kryjí záda výborní Woody Harrelson, Stanley Tucci a Donald Sutherland. Hunger Games je dobrý film a to srovnávání s Twilight zde upřímně vůbec nechápu.(23.3.2012)

Tak ako väčšine zainteresovaných, aj mne sa počas filmu vynárali spomienky na kultový Battle Royale. V jednom sa ale značne líšia - v kvalite. Pokiaľ trinásť rokov starý snímok nebral sám seba nijak vážne a celé to bola jedna veľká zábava, Hunger Games sú natočené (vraj) podľa kultovej knihy a tým sú filmy vždy poznačené - snažia sa dobehnúť kvality svojho knižného vzoru. Neviem nakoľko sa mu film priblížil a ani ma to nezaujíma, ale to snaženie je tu citeľné a dosť mu to ubližuje. Keby povolili uzdu, herci a režisér to brali s väčšou rezervou, dočkali by sme sa podľa omnoho uvoľnenejšieho filmu. Napriek tomu sa ale nedá uprieť snaha, príbeh je fajn, efekty vynikajúce, záver veľkolepý a celkovo som sa nenudil - tie dlhé dve hodiny nakoniec neboli úplnou stratou času. 60%..(11.11.2013)

• hirnlego

Nebýt povinného PATHOS, byly by ty 3* móžná zasloužený. Ale spíš ne. Fakt neni těžký se v tom orientovat, ale je těžký na to koukat bez rozzlobeně zatnutých pěstiček (opička kamarádka a spousta dalších pipinovin). Jako bonus zdejší humoreska v podobě komentáře djkoma. Nie, radšej Battle Royale. (2,5*)(13.8.2012)

Skoro 1500 komentářů a já to snad viděla poslední, tak to nebudu moc rozebírat. Když jsem si nastavila mojí mysl na věk 15 - 20 let, což u mě není žádný problém i v kteroukoliv jinou dobu, tak jsem byla víc než jen spokojená. Hlavním srdcem celého filmu byla vynikající Jennifer a tady zabodovala úplně fantasticky. Nechybělo tomu nic ze žánrů nahoře vypsaných a pochopitelně i s romantickou linií, jinak by to přece nebylo to pravé ořechové. Pomalejší začátek, ale strhující závěr, nuda to rozhodně nebyla, takže emma dá dnes s přehledem čtyřku a na tu Jennifer se budu muset mrknout víc zblízka. P.S. - jen ty zvířátka na konci si mohli odpustit:-)(28.11.2013)

[imdb: 7.6/10] | me: Mainstreamová zábava, ktorá neprináša vôbec nič nové. Divák dostane presne to čo videl v trailery, žiadné prekvapenia sa nekonajú a všetko ide v zabehnutých hollywoodskych líniach. Od prvej polovice sa mení na zbytočne sladkú gýčovú záležitosť z ktorej sa vytráca spirit a vynikajú logické chyby. Bez akýchkoľvek emócii je možne film dopozerať, vstať a ísť domov s pocitom zbytočne investovaných eur domov. Nevyužitý filmový potenciál. [2 a pol *] May the odds be ever in your favor. (17.4.2012)

• - Natáčalo sa od 23. mája 2011 do 10. septembra 2011. (De Large)

• - Smyšlený národ Panem je odvozen od sousloví "Panem et Circenses" ("chléb a aréna"), pocházejícího z posledních dnů římského impéria. Vláda byla nucena držet lidi na uzdě pořádáním násilných her v aréně. (HellFire)

• - Podľa knihy sa pozdrav úcty robí troma prostrednými prstami ľavej ruky, a nie pravej, ako to môžeme vidieť vo filme. (Johnny.ARN)