Stanley Tucci a jeho krasne modre nagelovane afro a uchvatne biele OBROVSKE hollywoodsko-colgateovske zuby, oh yeah, highlight celeho filmu... film pre mna nabral pozitivny smer az v lese. co je tak v polovici stopaze, cize viac ako 3 hviezdy dat nemozem. Ale ja, neposkvrnena knihou, sa tesim na dalsi diel s charizmatickou Jennifer.(28.2.2013)

Čekal jsem Více.. Šel poznat Nízký Rozpočet.. Vraždy Nic Moc.. Ale o to tady vůbec Nešlo.. Dle mého se jedna o Krásný Film.. s Krásnou Hudbou, vizuálem Příjemnou Herečkou. .. Zajímavý Styl Oblíkání zdejších Lidí.. Takže jako Film,Scénař Herecké výkony Super!! Akorát já spíš prahnu po té brutalitě No No..:((29.8.2012)

May the odds be ever in your favor. Četla jsem předlohu a byla z ní nadšená, ohledně filmu jsem však měla velké pochyby. Jako první mě vyděsilo obsazení a hned poté PG-13. Nakonec však můžu říct, že jsem s výsledkem celkem spokojená, i když nějaké ty chybičky by se našly. Například hudba v pozadí je až tak moc v pozadí, že jsem si jí skoro ani nevšimla a když už, tak mi připadala vážně nezajímavá a nevýrazná. Škoda, že dal Danny Elfman přednost jinému projektu.Dějová linie z arény byla celkem dost unáhlená a bavila mě asi o trochu méně, než všechno ostatní, nemluvě o tom, že nebýt čtenářem HG, tak bych měla asi určité mezery co se příběhu týče. Zkrátka dopředu opravdu doporučuji přečíst knihu. Jinak mě mile překvapila Jennifer Lawrence, která si s hlavní roli hravě poradila a přes můj počáteční cynismus mě dostala. Dokonce ji mám nejspíš raději, než knižní Katniss (i když musím říct, e předlohu mám raději).J osh Hutcherson nijak výrazně nezklamal, nijak výrazně nenadchl, v jeho roli bych si dokázala představit lepšího herce, ale na druhou stranu nebyl tak hrozný, jak jsem předpokládala. Jinak ještě musím vyzdvihnout Harrelsona v roli Haymitche, Tucciho jako Ceasara a Lennyho Kravitze alá Cinnu. Každopádně po druhém shlédnutí jsem skeptičtější. Kniha má výhodu v tom, že na čtenáře přenáší skrz ich formu hrdinčiny emoce, film v tomhle ohledu moc nevynikl, ta síla a hloubka se v tom zkrátka ztrácí..(29.3.2012)

• Jeanne

Aniž bych se o fenomén Hunger Games někdy dřív zajímala, po pár minutách filmu mi bylo nejen jasné, o čem bude zbytek, ale také tušila, že musejí existovat další díly a co se v nich musí stát. Nezajímavě zfilmovaný příběh s "originální" zápletkou úrovně Avatar, na jehož pokračování mě už nikdo nedostane.(15.4.2012)

Někdo si asi řekl, že není důvod, aby náctiletí zbytečně ztráceli drahocenný čas, který můžou trávit raději muchlováním se někde v parku a tak jim rovnou namíchal mix Truman Show, Běžícího muže, Battle Royal a jakékoliv volby miss (či missáka) do stravitelné dvouapůlhodinové podoby jménem Hunger Games. Je tu ovšem problém jménem přístupnost pro všechny (tedy alespoň pro mě to problém byl), takže se namísto cákanců krve dočkáme spíše vykecávání se a něco pohledů do obrovských očí roztomilé černé holčičky.(22.8.2012)

• - Počas natáčania Jennifer Lawrence (Katniss) omylom kopla svojho hereckého kolegu Josha Hutchersona (Peeta) do hlavy tak silno, že mu spôsobila ľahší otras mozgu. (HelenOfTroy)

• - Josh Hutcherson vyhrál cenu MTV Movie Award 2012 v kategorii nejlepší mužský herecký výkon. (Sekyra)

• - Ačkoliv Katniss (Jennifer Lawrence) v lese zahvízdá onu úvodní melodii, nejedná se o pískání její představitelky Jennifer Lawrence. Krátký úsek musel být nadabován, protože představitelka neumí hvízdat. (Fevas)