Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

gicous

Pro mě prozatím nejlepší film roku, který stojí na herectvní ústředního dua Gyllenhaal-Peňa. Jejich bezprostřední, přirozené a naprosto suverenní ztvárnění nejlepších kamarádů, kteří spolu sdílejí osobní i pracovní život bere dech. Patrola vlastně nemá typický hollywoodský příběh. Tvoří ho sled momentů a scén, ve kterých ale doslova dýchají dialogy. Nejvíce ze všeho mi to připomnělo Tarantina (nikoli v tématech rozhovorů, ale spíše v přirozenosti projevu jednotlivých postav) - dva lidi mluví zdanlivě o banálních věcech, takové ty nedůležité plky, které zaznívají v naších každodenních, pro ostatní lidi bezvýznamých rozhovorech. Všechny aspekty jejich života - od práce, přes osobní život, po svatbu, narození dítěte, smrt - působí neskutečně lidsky. Mistrovský tah se povedl Ayerovi s naturalistickou kamerou, která snímá v nezvyklých úhlech a dává pocit, že jste policajtům neustále za zadkem. Patrola nabízí drsnou sondu do zločinem prolezlých ulic LA. Je dost akční nato, aby zaujmula příznivce akce. Kromě toho, ale nabízí ještě něco více. A to příběh dvou kamarádů, jejichž nezjištné přátelství je srdcem celého příběhu. Jsou to právě oni dva a s nimi i ostatní postavy, které dávají filmu tu trochu emocionálna, jenž vás rozesměje nebo o chvíli později rozpláče. A právě toto odlišuje skvělé filmy od těch průměrných.10/10 ()

Ernie_13

Neskutočný film, pri ktorom máte pocit ako by ste celý čas boli tretím parťákom ústrednej dvojice. Až priam dokumentárne spracovanie pridáva na relistickom zobrazení a po tom ako si divák obľúby obe postavy je ťažké uveriť, že by niekomu nenilka niaká tá slza pri nekompromisnom závere. ()

boombang

Velmi slušný vhled do práce řadových amerických policajtů, včetně vtipných keců a všudypřítomných fucků, který jaksi mimochodem zdůrazňuje pravé chlapské přátelství (a to bez jakýchkoli teplých konotací) i rodinné hodnoty. Hlavní herecká dvojka perfektní. Na druhou stranu je to trochu nelogicky překamerované a děj je trochu pravičácky zjednodušený. Slabší čtyřka. ()

jayman

Zmietam sa medzi 4 a 5, je to skvelé. Realistické, špinavé, s vzostupmi a pádmi, ako život. Hlavná dvojica hrá ako o život, veríte im na totálku všetko a bezmedzne im fandíte. Záver na slzy. Úsmev Anny Kendrick na zaľúbenie sa. ()

carodejb

Gyllenhaal a Peña podávajú vynikajúci výkon v najľudskejšom filme o policajtoch aký som doteraz videl. Len akcia je občas kvôli "found fotage" forme neprehľadná. Na druhej strane - bez nej by to bol len ďalší film o policajtoch. Možno lepší ako iné, avšak z rady by nevytŕčal. Takto je to nevšedný, napínavý zážitok. PS: Skvelo zvolený soundtrack! 85% ()

Vocoun

Tento film jsem bral poněkud osobněji, protože spousta mých blízkých známých jsou policisté. Samozřejmě, že ne v USA a tím pádem jde o úplně něco jiného, ale pro navození atmosféry je to dostačující. Musím se přiznat, že bytostně nesnáším "ruční" kameru a tak jsem měl velký strach. Opravdu nevím jestli to takto v USA chodí při službě policistů, ale jsem schopný uvěřit tomu, že to tak opravdu je. Tenhle film se nesnaží přinést nějaké obrovské poselství ani vylíčit policejní sbor jako superhrdiny s božím posláním. Prostě se snaží ukázat úzký vztah partnerství a obyčejné dny obyčejných policistů, kteří prostě strkali nos kam neměli a dočkali se neobyčejného konce. Největší plus pro mě je silná atmosféra a pro mě osobně uvěřitelná reálnost filmu, stejně jako skvělé a realistické výkony ústřední dvojice. Závěr byl samozřejmě trošku očekávaný a možná trošku moc emocionální, ale proč ne. Plusem je i to, že závěr nic moc nepřekombinovával a film prostě skončil. Silné 4 hvězdy. 80% ()

BadAs

Prujezd mestem za zvuku supra hip hopoveho beatu hard ting od public enemy..joo to sem se culil od ucha k uchu atmosfericka zalezitost duo pena gilenhal si sedlo a je to velmi vtipny a napinavy uplne nejlepsi ayeruv film ()

RyanRainheart

Výborný film, velmi poutavě natočený. Vůbec jsem nečekala, že mě takto dokáže vtáhnout do dějě. Všichni herci výteční, v roli plně uvěřitelní. ()

Skendl

Po druhém shlédnutí si stojím za pěti hvězdičkami. Vynikající film, ve kterém se mísí brutalita kartelů s nenuceným humorem dvou hlavních postav. Závěr je srdcervoucí a i napodruhé mi ukápla slza. Melancholii geniálně rozbíjí flashback, který vykouzlí na tváři úsměv. ()

Slunik

Výjimečný krimi snímek zajímavý především nestandardní kamerou, která celku dodává ještě více na realističnosti. Ústřední dvojice vybrána skvěle, úžasně hrají, naprosto uvěřitelný typ chlapáckých policajtů. Velmi příjemné střídání akce a chvilek vyhrazených pro emoce a filosofování. To vše korunováno drsným, ale o to cennějším nehappy-endem. ()

Brano

Pre podobné filmy mám slabosť. Nebyť pomalého až nudného začiatku, tak by bolo moje hodnotenie o čosi väčšie. Film ma veľmi pomaly spád a zaujímavý začne byť kdesi v polke, čo je veľká škoda. Celé je to natočené na štýl domácej kamery, čo väčšinou neznášam, no pri tomto mi to veľmi nevadilo a celkom to pôsobilo reálne. Celý príbeh sa sústreďuje na dvoch obyčajných policajtov a ich každodennej službe, kedy sa zapletú s nemilosrdným gangom. Herecké obsadenie je výborné a Gyllenhaal ma dokázal presvedčiť, ako aj jeho parťák Peña. Taktiež by som ešte vyzdvihol skvelý záver, ktorý je taký netypický hollywoodský bez happy endu. /80%/ ()

Guran

¨Film o životě policajtů a jejich neustálém stresu. Námět by byl v poho a herci jako Jake Gyllenhaal a Michael Peňa podali bravurní výkony, ale film sráží dolů jeho občasná nadutost, například scéna, kdy na naše dva policisty střílí 4 kalašnikové a ani jeden naše hrdiny netrefí. Pak ještě kamera, která je místy katastrofální, není statická a špatně zabírá postavy, ale pohledy z první osoby, jako ve válečné hře se mi zase líbily. ()

johnsnow

Další dokonalý Ayer. Okrem drsných časov sa mi všeky filmy ktoré som od neho videl páčili ale toto a Fury budú v mojej pamäti figurovať dlho. Na konci som slzičku vypustil a to sa mi u akčných filmov nestáva často. ()

konysua

Anální patrola v podání dvou drsňáků, kteří si libují v násilí, poutech, a v blízkém tělesném kontaktu bez vymezení pohlaví. Tohle až přespříliš velké bratříčkování mi nejde po chuti a ze zbytku je klasická ghetto vybíjená. 6/10 ()

subic

Nasadíme si mobilní kamery a je tu přehledka každodenní práce policajtů v LA. Černý gangy, mexický gangy, potyčky, honičky, přestřelky atd. Najít pozlacený AK-47, to není jen tak. A všichni dělali u dlaždičů. Závěrečná přestřelka je docela husťácká, hoši jsou před dalšími AK-47 nějak neprůstřelní, ale ne na dlouho. Jake Gyllenhaal už hrál Mariňáka (2005), takže další jakože hustá role pro něj? Michael Peña se postupně drápe na zajímavější a zajímavější role. Malý štěk jako manželka tu má Anna Kendrick. Tak jak to ze začátku nudí, tak se z toho ke konci stane i příjemný film. 70% ()

kubilov

Obyčejný náhled do obyčejného života policejní jednotky v jižním Los Angeles. Prachy, zbraně, fet, hispánci, černoši, smrt. Bezchybné. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)