Reklama

Reklama

Zvrat: Washingtonovi špioni

(seriál)
  • Česko Špioni americké revoluce (více)
Trailer 1
USA, (2014–2017), 31 h 15 min (Minutáž: 42–65 min)

Předloha:

Alexander Rose (kniha)

Hrají:

Jamie Bell, Heather Lind, Seth Numrich, Daniel Henshall, Meegan Warner, Burn Gorman, Angus Macfadyen, Ian Kahn, Samuel Roukin, JJ Feild, Michael Gaston (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(40)

Farmář Abe Woodhull z Long Islandu se spolčí se skupinkou kamarádů z dětství a vytvoří netradiční oddíl špionů nazývaný The Culper Ring, který zvrátí výsledek amerického boje za nezávislost. (Viasat)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (30)

Kothy 

všechny recenze uživatele

Téma Americké války za nezávislost mě vždycky lákalo. Proto jsem se rozhodl, že tomu dám šanci. Děj se odehrává v letech 1776-1780. Jamie Bell představuje podstavu Abrahama Woodhulla. Ten žije v malém přímořském městě Setauket na Long Islandu. Jeho otec je místní vážený soudce. Moc spolu ale nevycházejí. Abraham je kontaktován svými přáteli z mládí, kteří stojí na straně rebelů ve Washingtonově armádě. Je přemluven k tomu, že jim bude dělat informátora. Pomáhá mu v tom i jeho dávná láska Anna Strong. Jejich informace se časem povstalcům začínají vyplácet. Britové tu jsou vykreslení jako krutí kolonizátoři, kteří si chtějí své území udržet za každou cenu. Po mnoha intrikách se válka dostane až do jejich malého města. Rebelové se ale po osvobození vězňů stáhnou zpět. 2. sérií seriál pokračuje a s ním i další špiónské aktivity a odboj s nimi spojený. Celá špiónská síť se rozrůstá a s nimi přibývá i intrik. Dojde konečně i na jednu bitvu. Washingtonově armádě se konečně začíná dařit. Končí to docela otevřeně. Ve 3. sérii se objevují nové problémy. Děj se hodně posune a ne všechny postavy to přežijí až do konce. 4. a poslední série je tu. Válka je u konce a vše se uklidnilo. Jsem rád za tento zajímavý pohled na válku za nezávislost. "Potřebujeme vaše náhrobní kameny." ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Vyprávění o spiklencích, piklích, špezích a špionech za americké války o nezávislost by nebylo špatné, kdyby nebylo... špatné. Tohle je fakt sice pěkně vypadající a Beltramim, Bellem a Feildem (který je dost podobný Tomu "Loki" Hiddlestonovi) zaštítěný seriál, jenže je nudný. Pokud nejste fanda tohohle historického období, tak u konce desátého dílu zjistíte, že se sice za tu celou dobu v příběhu stalo mnohé a že herci si své některé postavy skutečně užívali (magor Simco), ale vlastně se nestalo nic, co by mělo nějaký smysl a co by, alespoň mě, utvrzovalo v přesvědčení čekat na díly následující. Samotná výprava a herecké výkony samotný dobrý a koukatelný seriál nedělají. Tady chybí nějaký méně plytký příběh, ve kterém by mi nebylo šumák, kdo a proč kde pojde. A to mi šukám je. S01E10 je má poslední. ()

Reklama

Zeck 

všechny recenze uživatele

Naprosto nudný seriál z "hrdinské" americké války za neplacení daní anglické Koruně, spíše známé pod líbivějším patriotickým heslem "za nezávislost". Čekal jsem od toho přesně to, co jsem i dostal, tvrdě démonizované Brity a dobráky od kosti (budoucí) Američany. Mezi nimi pak pingluje naivní Jamie Bell, který nepatří ortodoxně ani k jedné straně, ale čím jde děj dopředu, tím více ho to táhne k té správné (těžko uhodnout, která by to mohla být, že). Má to být špionážní drama, ale je to spíše špionážní nuda k posrání odehrávající se ještě k tomu na place o rozloze Václavského náměstí, což k navození válečné atmosféry na východním pobřeží Severní Ameriky moc nestačí. Způsob špionáže je zde vyobrazen tak imbecilně (pěstitel zelí vleze oknem do baráku, otevře šuplík a ví všechno / pěstitel zelí se náhodně zeptá kuchaře na zelí a ví všechno o pohybech armády), že vlastně ani nevím, co k tomu napsat, když je ten seriál vlastně jen o tom. Pozastavil bych se jen nad trapným démonizováním Britů, kdy ustájí v kostele koně (věřící Američany tohle musí dráždit víc než vražda dítěte), znesvěcují hroby a celkově to jsou takoví nestoudní ateisté, že skoro až z oka vypadnou Francouzům (spojenců Američanů proti Britům) po velké francouzské revoluci, mimo jiné namířené proti církvi. Není ani překvapením, že dva největší slizouni v seriálu jsou britský kapitán a skotský ranger, proti kterým stojí vždy vyfešákovaný americký jizdní dragoun v plné polní a vousatý vlastenecký retard s drsným zevnějškem, ale měkkým srdcem. Směšné je i vyobrazení černých otroků, kdy patriotická zástupkyně (Američanka) kolonie, prosperující jen díky otroctví, lobbuje za jejich svobodný a pohodlný život a Britové, tou dobou se zrušeným otroctvím jim ne a ne dopřát život bělocha. Zkrátka, směšné propagandistické prvky Patriota najdete i tady, jen nebudou tak okatě řvát, ale tiše srát. Kdo by se taky ostatně chtěl chlubit tím, že jeho vlastní pseudoarmáda otrhaných houmlesáků bez výcviku, které museli mnohdy školit a dodávat disciplínu i Němci (cizinci), vlastně nebyla tak dobrá jak je učí na školách a ti černoši tvořili nejdůležitější pilíř americké ekonomiky až do 20. století a cenu pro Američana měli asi stejnou jako čerstvě rozmáznuté hovno na podrážce, že. Viděl jsem polovinu řady, nezaujala mě vůbec ničím, seriál dokoukám pouze v případě absolutního nedostatku kvalitnější alternativy. Na závěr tohoto komentáře (který stejně nikdo nedočetl až sem) musím ještě zmínit naprosto ubohé triky, které prostupují celým seriálem, aby dotvořily duch doby, ale jsou jak vyšvihnuté z televizního seriálu z 90. let. 30% ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

S americkou válkou za nezávislost jsem se poprvé srazil v Patriotovi a vzhledem k obří porci emmerichovského patosu to pro mě byl na dlouho poslední kontakt. To přepálené vlastenectví nemůžu vystát. Turn se tomu, víceméně, zatím vyhýbá, ačkoliv i tady je jasně vymezeno, že Angličané jsou ti absolutně zlí a budoucí občané Států ti absolutně hodní. Ale není to tak do očí bijící jako právě v Patriotovi, i když je tu také vysoký anglický důstojník, představující okupantskou zvůli, který se takřka okamžitě stal mou oblíbenou postavou. Příběh se v tomto případě zaměřuje na špionáž, což je v rámci historických počinů celkem neotřelé a tvůrci se s tím zatím perou celkem inteligentním způsobem. Napomáhají i herci v čele s Jamiem Bellem , kterému role farmáře-špiona docela sedí. Potěší i přítomnost Rogersových harcovníků, ačkoliv role majora Roberta Rogerse, praotce speciálních jednotek, mi v tomto případě příliš nesedí. Buď jak buď jedná se o celkem svěží počin a až tvůrci vychytají všechny chybky, bude to na absolutní čísla. Zatím jen 80%. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Na histori obecně jsem byl dycky lama, klidně mě hromadně umlaťte učebnicema dějepisu. O to sympatičtější je, že si pilot nového dobového seriálu ze stáje AMC užijí i tací z nás, kteří si slovní spojení "Americká válka za nezávislost" spojují nanejvýš s Emmerichovým sci-fi blockbusterem. Ne nadarmo má tahle kabelovka ve sloganu motto Something more! Takže vězte, že ztrácet se rozhodně nebudete - je to v první řadě o napětí, špionáži mezi bajonety a mistrně zrežírovaném vypravěčství (vopice!!). Nastavil Wyatt laťku příliš vysoko? Po S01E04 s tímhle k smrti nudným historickým zklamáním končím, ani oblíbenec Jaime to netáhne... škoda! ()

Galerie (993)

Zajímavosti (4)

  • Seriál je voľnou adaptáciou knihy „Washington's Spies: The Story of America's First Spy Ring“ od spisovateľa a historika Alexandra Rosea. (KoRner)
  • V úvodnej scéne Abeovej farmy sú na oblohe jasne vidieť stopy po prúdových lietadlách. (KoRner)
  • V skutočnosti je Robert Rogers autorom stanovených pravidiel vojny, známych ako "28 Rules of Ranging", ktoré sú v pôvodnej alebo pozmenenej podobe používané armádou Spojených štátov, vrátane 75. jazdeckého pluku, až do súčasnosti. (KoRner)

Související novinky

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

28.08.2016

Režisér Zrození planety opic patřil v roce 2011 mezi nejobletovanější hollywoodské filmaře. Jeho úspěšný restart opičí ságy vydělal 481 milionů dolarů, Wyatt se ale kupodivu neujal pokračování. Místo… (více)

Reklama

Reklama