The Carrie Diaries

USA, (2013–2014), 18 h (Minutáž: 41–42 min)

Tvůrci:

Amy Harris

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

AnnaSophia Robb, Austin Butler, Ellen Wong, Katie Findlay, Stefania LaVie Owen, Brendan Dooling, Chloe Bridges, Freema Agyeman, Matt Letscher, Lindsey Gort (více)

Série(2) / Epizody(26)

Komediálny seriál o mladosti Carrie Bradshawovej (AnnaSophia Robb).  Píše sa rok 1984 a život 16-ročnej Carrie Bradshawovej nie je práve jednoduchý. Po smrti ich matky je Carriena mladšia sestra Dorritt (Stefania Owen) čoraz neovládateľnejšia a ich otec Tom (Matt Letscher) ledva zvláda bremeno zodpovednosti, ktorým je povinnosť vychovávať bez akejkoľvek pomoci dve tínedžerky.
Náročné chvíle Carrie uľahčujú jej priatelia: sladká a usilovná Mouse (Ellen Wong), sarkastická a sebaistá Maggie (Katie Findlay) a citlivý Walt (Brendan Dooling). Život na predmestí v Connecticute je však príliš jednotvárny nato, aby Carrie odpútal od jej každodenných starostí. Carrieiným jediným snom je dostať sa z mesta preč, a to aj vtedy, keď do školy príde nový výmenný študent Sebastian (Austin Butler), ktorý svojím vzhľadom aj správaním rýchlo upúta jej pozornosť a prinesie trochu života do ospalého mesta. Keď Tom ponúkne Carrie miesto stážistky v právnickej firme na Manhattane, dievča neváha a súhlasí. Svetlá a pozlátka New Yorku Carrie otvoria oči a zmenia jej pohľad na svet. Zdrojom jej inšpirácie sa stane Larissa (Freema Agyeman), štýlová editorka magazínu Interview, ktorá stojí v centre jedinečnej kultúry a stretáva sa s pozoruhodnými osobnosťami. Hoci majú priatelia a rodina v Carrieinom srdci pevné miesto, s Manhattanom, najdôležitejším "mužom" v jej živote, na ňu čaká láska na prvý pohľad. (Incantator)

Judy24

Hodnocení po pilotu: Vypadá to docela nadějně, tak uvidíme, jestli si to získá fanoušky Gossip Girl, na kterou na stanici navazuje. EDIT: Hned v druhé epizodě to ztrácí drive a zajímavost. Ne, nevypadá to s Carrie moc dobře. EDIT2: V druhé polovině série se Carrie zase zvedla a v CW si toho naštěstí všimli a nadělili jí druhou řadu! Tak hodně štěstí! ()

DadysGirl

Jsem stará... Sakra já jsem tak stará... :( Je to hodně teenage, nemá to kouzlo původního Sexu... Ale atmosféra osmdesátek se jim celkem povedla... Asi to budu mít jako příležitostné guilty pleasure... ()

Evii.B

První díl a já byla naprosto nadšená, pitot se opravdu povedl. Pěkní herci, móda láska a vztahy, byla jsem spokojená se slušnou náhradou za moji milovanou Gossip Girl. Druhá epizoda byla však poměrně slabší, ale pořát se dala. Po dlouhém odstupu jsem se podívala na epizodu 3 a nestačim se divit. Zápletky o ničem a vrchol trapnosti. Úterky si nechám jen pro SaB s Carrie končim! Dávám lepší 2*, kvůli tomu nadšení z pilotu a pěkné módě :) ()

nakiniki

po prvním dílu: Bylo by to v pořádku, pokud by v režisérském křesle seděla 16letá dívka... Měla jsem pochyby, jak jsem viděla, že se toho částečně ujala i Candance... Nevím, jak z její knihy mohl scenárista a režisér vypumpovat tisíckrát lepší seriál, než kniha je, ale povedlo se to... A tento seriál... nejen, že si protiřečí v docela podstatné věci, ale... nuda, nuda, nuda... ()

nudla

Oproti Sexu ve městě je to neuvěřitelná teen blbost. Oproti jiným teen pořadům je to vcelku nadprůměrný seriál. Nejsou tam roztleskávačky v hlavní roli, ani sexy fotbaloví kapitáni. Příjemná hudba, příjemný střet střední školy a života "alternativních" dospělých newyorčanů, akorát ta Carrie je nějaká moc hodná a zásadová na můj vkus. Těžko hodnotit po třech epizodách, prozatím 3* ()

Marrianna

Určitá sympatičnost mladičké Carrie se nedá upřít, jinak ale .......... Nepřiživovat se by bylo pro AnnuSophii Robb určitě lepší. ()

Roumen

Sice můžeme dokola namítat že fenomén Sexu ve městě měl zůstat jenom partě třicátnic okolo Sarah Jessicy, ale já osobně tedy rozhodně nepohrdnu ani mladšímu vydání Carrie. AnnaSophie vystihla právě to, co máme jako všichni milovníci Sexu ve městě asi nejradši - úžasné a nepředvídatelné gesta Carrie, spojené s nekonečnou láskou k New Yorku a dostala i (ač bohužel blonďatou) mladou verzi pana Úžasného. Po prvním díle 4*, nemůžu se dočkat dalších pokračování. ()

Phlame

Průměrná záležitost, jenž staví na charismatu hlavní protagonistky. Příběh bezduchý, vedlejší postavy nesympatické, humorné to taky zatím nebylo... Prostě ničím originální seriál o vztazích. Dva klady - AničkaSofie vyrostla do krásy a 80. léta naštěstí netrvala dlouho. //50%. Pilot nepřekvapil, ještě tomu dám šanci.// ()

JackieBliz

Nejprve chvíli trvá než si zvyknete. Pokud čekáte další Sex ve městě, čeká vás absolutní zklamání - stejně tak jako mě. U druhého dílu jsem spolkla všechny narážky na neuvěřitelně profláklé klišé, na kterém se prakticky staví celý seriál, a začala si užívat úplně nový odlišný seriál. Ano, The Carrie Diaries nemá se Sexem nic společného kromě .. kromě postavy Carrie Bradshawové a řešení vztahů. Vztahů na jisté jiné úrovni. ()

kverula

Kdo má rád Sex ve městě, oblíbí si i Deníčky Carrie. Hlavní hrdinka do toho dala všechno, aby se podobala Té staré Carie a povedlo se. Ženské, tedy dívčí dialogy zůstávají i Samantin ironický sarkasmus. A k tomu výborný devadesátky! Seriál se může stát modlou spíš -náctiletému publiku, kterému je koneckonců určen. Já se docela těším na další řadu. ()

lacerta

Musím říct, že ač jsem si to pustila vyloženě z nouze, tak mě to docela baví. Je to takový teenage Sex ve městě. Jasný, není to nic nezapomenutelnýho, ale docela to splňuje moji představu, jak to mohlo být před - resp. dotyčná má hodně podobný vkus i gesta a vůbec. Sice tomu škodí, že se v Sexu ve městě vůbec neprobíraly rodinné vztahy Carrie, ale i tak je to taková odpočinková událost. Ale nemůžu říct, že bych tím nějak opovrhovala. Oproti seriálům jako je Gossip Girl a podobně se mi to dokonce zdá docela dobré. ()

petronela86

Srovnávat tohle se Sexem ve městě je naprostej nesmysl. Na druhou stranu, jsem celkem mile překvapená. Jakožto milovnice hadrů a přeplněnejch skříní musím ocenit hlavně práci kostymérek. Četla jsem, že S. J. Parker pyskovala, když se dozvěděla, která, že to dívka jí má v jejích 16 letech ztvárnit. Myslím, že Robb je přirozená a na roli se hodí. Má celkem slušně vychytaný pohyby (hlavně s vlasama) starší Carrie a tak nějak jo, líbí se mi to. Scénář se nese v podobným stylu jako Sex ve městě, kdy se Carrie zamejšlí a zamejšlí a trefně komentuje takřka cokoliv. Tři hvězdy, protože jsem stará a neměla bych bejt fascinovaná světem pubertálních dětí, jejich problémy už mám naštěstí za sebou :) ()

Lili94

Od seriálu jsem asi čekala trochu víc. Sex ve městě je pro mě jeden z top seriálů a doufala jsem, že v Carrie Diaries na něj bude víc odkazů, abych lépe pochopila starší Carrie. Sice vidíme, že se stává spisovatelkou a tráví co možná nejvíce času na milovaném Manhattnu, ale stejně mi chybí větší provázanost. Jásala jsem když se objevila postava Samanthy, ale nadšení brzy opadlo. Zatímco v Sexu ve městě má úspěšnou kariéru a ,i když je promiskuitní, nepůsobí sprostě, zkrátka má styl, zde je představena jako zoufalka a coura, která potřebuje "zachránit". Takových nesrovnalostí by bylo víc, mám pocit, že snad vše, co víme o minulosti Carrie ze Sexu ve městě je tady jinak. Alespoň charakter hlavní postavy nám zůstává, jde si za tím, co chce, ale pořád prostě moc řeší co, kdy a jak má být a nejvíce je to viditelné na jejím vztahu se Sebastienem, který už je ke konci ubíjející. Důvodů proč spolu nesmí a zároveň musí být už je vážně moc. ()

PetrGadi

Hudba a atmosféra 80. let. V sekci podobné bych spíš viděl 90210 a Gossip Girl a v té společnosti je Carrie vítěz. Trailer jsem hodnotil 40%. Pilot dává naději. 70%. ()

Qaylie

Nejsem zrovna fanoušek Sexu ve městě, ale nikdy nesoudím nové seriály, které mají být předchůdci těch starých. U tohoto seriálu se toto pravidlo vyplatilo. Sex ve městě, úplně u zrodu Carrie Bradshawovej v její kariéře, akorát autoři udělali seriál poutavější. Pohodový seriál s občasně nudnými pasážemi stojí za zhlédnutí. ()

Royaldell

Miluju,miluju a miluju. V Česku ne velice známý seriál The carrie diaries je naprostý skvost. AnnaSophia Robb má skvělý potenciál a musí se do ní zamilovat snad každý kluk,ne? I když má seriál pouze 2 série,myslím,že to je tak akorát na to,zamilovat se do Sebastiana Kydda,a přitom se nepřecpat sladkým,ale problematickým vztahem dvou zamilovaných. ()