The Carrie Diaries

USA, (2013–2014), 18 h (Minutáž: 41–42 min)

Tvůrci:

Amy Harris

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

AnnaSophia Robb, Austin Butler, Ellen Wong, Katie Findlay, Stefania LaVie Owen, Brendan Dooling, Chloe Bridges, Freema Agyeman, Matt Letscher, Lindsey Gort (více)

Série(2) / Epizody(26)

Komediálny seriál o mladosti Carrie Bradshawovej (AnnaSophia Robb).  Píše sa rok 1984 a život 16-ročnej Carrie Bradshawovej nie je práve jednoduchý. Po smrti ich matky je Carriena mladšia sestra Dorritt (Stefania Owen) čoraz neovládateľnejšia a ich otec Tom (Matt Letscher) ledva zvláda bremeno zodpovednosti, ktorým je povinnosť vychovávať bez akejkoľvek pomoci dve tínedžerky.
Náročné chvíle Carrie uľahčujú jej priatelia: sladká a usilovná Mouse (Ellen Wong), sarkastická a sebaistá Maggie (Katie Findlay) a citlivý Walt (Brendan Dooling). Život na predmestí v Connecticute je však príliš jednotvárny nato, aby Carrie odpútal od jej každodenných starostí. Carrieiným jediným snom je dostať sa z mesta preč, a to aj vtedy, keď do školy príde nový výmenný študent Sebastian (Austin Butler), ktorý svojím vzhľadom aj správaním rýchlo upúta jej pozornosť a prinesie trochu života do ospalého mesta. Keď Tom ponúkne Carrie miesto stážistky v právnickej firme na Manhattane, dievča neváha a súhlasí. Svetlá a pozlátka New Yorku Carrie otvoria oči a zmenia jej pohľad na svet. Zdrojom jej inšpirácie sa stane Larissa (Freema Agyeman), štýlová editorka magazínu Interview, ktorá stojí v centre jedinečnej kultúry a stretáva sa s pozoruhodnými osobnosťami. Hoci majú priatelia a rodina v Carrieinom srdci pevné miesto, s Manhattanom, najdôležitejším "mužom" v jej živote, na ňu čaká láska na prvý pohľad. (Incantator)

Madlenka26

Už dlouho si mně nezískal žádný pilotní díl tak jako tenhle. Miluju módu, miluju New York, miluju Carrie a miluju mluvené slovo v seriálech, které mluví sama postava. Má to našlápnuto na velmi skvělý seriál, který bude podtržen tak skvělou hudbou jako v pilotním díle. Miluju hity z 90-80 let. A při písničce Girls just wanna have fun, jsem měla chuť vyskočit z postele o pul 2 ráno a tančit :-))) Ač je moje hodnocení unáhlené, musím hodnotit 4* a to z jednoho prostého důvodu, měla jsem chuť všeho nechat a odjet do New Yorku a najít sama sebe . Na mladou Carrie, se moc hezky dívá :)) Tak vzhůru do toho :-) ()

phoebe.h2

Carrie Diaries rozhodně nepatří k seriálům, které budou získávat různá ocenění, ale není na tom nic špatného. Vyklubalo se z toho prozatím takové příjemné guilty pleasure. Kupodivu po dobu celého pilotu vše fungalo, jak mělo. Seriál je zaměřen na mladé publikum a myslím, že zde si svou cílovou skupinu najde. O osudu seriálu rozhodnou další epizody, ale pokud se budou kvalitou držet pilotu, tak bude mít šanci na prodloužení. Obsazení seriálu se celkem vydařilo, až na pár výjimek. Hlavní je, že obsazení představitelky Carrie se vydařil, protože na ní stojí celý seriál. THe Carrie Diaries nepatří k seriálům, které budete hltat díl od dílu, ale na vyplnění volného času a na odpočinek od všech dramat a seriálů se složitou zápletkou je Carrie Diaries ten pravý. ()

Ferinka

Po pilotu - Naivně jsem doufala, že bych své prázdné místo v duši, které tam po GG zůstalo, mohla nahradit tímhle. To byla ale chyba, protože z účesů, oblečení, hudby (pop) i téměř všechno zbylého, co vzniklo v osmdesátých letech (škoda, že jsem byla počata v tak esteticky nehodnotné době), se mi dělá zle. Jestli se tvůrci domnívali, že dnešní mládež (spolu se mnou) bude ujíždět na seriálu z roku 84, tak se museli hodně ožrat, aby tohle vymysleli. Vraťte mi, prosím, GG a všechny louboutinky, které v seriálu hrály!!! ()

SheenaStaley

Sex v meste pre tínedžerky..... za iných okolností by som z toho mala strach ale sú tri hodiny ráno a mna to baví:D uvidím aký názor na to budem mať keď sa vyspím ale zatiaľ tri hviezdičky:) ()

Kanca

Ten seriál by nebyl vůbec špatný, kdyby tam nebylo všechno naprosto špatně!...Od počáteční myšlenky Carriina života s otcem a stěhování na Manhattan, až po setkání se Samanthou....Nic příběhově nesedí, což mi jako fanynce Sexu ve městě trochu vadí, ale třeba v tom autorka viděla nějaký záměr nebo si možná jen nepamatuje, co napsala v dřívějších knihách. Nicméně musím říct, že je to koukatelné. 55% ()

peetriss

Co se The Carrie Diaries týče, nepatřím k cílovému publiku. Jsem však fanouškem AnnySophie Robb, která byla důvodem proč jsem seriál vyhledal. Nezklamala, je kouzelná a snaživá - seriál stojí na ní, její sestře v podání Stefanie Owen, jejíž úlety nejednou rozesmějí a výborných osmdesátkových prvcích a dobových hudebních hitovkách. Přestože je seriál prequelem a spin-offem k Sexu ve městě, znalost tohoto seriálu není nutná, Carrie stojí pevně na nohou i samostatně. Jedná se o volně plynoucí pohodovku o zcela obyčejných problémech obyčejné dospívající generace osmdesátých let, které nechybí zdravá dávka nadhledu, povedených dialogů či občasných zajímavých myšlenek. Avšak bohužel, není tomu stále - některé díly jsou lepší, jiné naopak spíše o ničem. Nejpovedenějším však zůstává pilotní díl, pak už se jedná spíše o průměrné vody, mající však své kouzlo a půvab. ()

spageta

Myslím si, že je trochu neštěstí spojovat tento seriál se Sexem ve městě. Carrie Diaries jsou totiž podle mě pro jinou skupinu lidí. V dřívějším věku by se mi tenhle seriál určitě líbil víc, ale v té době bych zase neholdovala Sexu ve městě. A naopak. Ale jinak je to oddychové a děj docela pěkně plyne. A dalším plusem jsou úžasné a pozitivní barvy (oblečení, líčení, prostředí...)! ()

Košoun

Pilot: Nikdy jsem neviděl Sex ve městě, ale jelikož skončily všechny mé guilty-pleasure teen seriály, zkusil jsem i tento. A buď jsem vyrostl nebo je tohle extrémně pitomé. Chodit na základku, tak se od toho asi neodtrhnu, ale tohle není už ani na ono guilty pleasure. Spousta pěkných mladých herců, AnnaSophia je sympatická herečka, ale postrádalo to vtip, napětí i nějaké drama. Prostě nuda. Ale pokud vám je 15, přidejte si 2* a bavte se! "Popilotový" verdikt: Tohle si nechám ujít... ()

Kimm2

Seriál se před uvedením tvářil jako novodobý Sex ve Městě (který jsem mimochodem nikdy moc nemusela), ale bohužel je to o několik stupňů horší zábava. Hlavní hrdinky nejsou zajímavé a celé je to takové dětské. Outfity mě celkem baví, ale to je asi tak všechno. Koukat se na to dá, ale na další díly se ani netěším. ()

bagetka007

Aneb když někdo hodnotí, když to ještě neshlédl? Hodnocení pilotu - 60%, ale rozhodně úroveň půjde dolů. Možná je problém ve mně. Už delší dobu mě nebaví šestnáctiletí hlavní hrdinové... ()

Destinytte

AnnaSophia Robb byla roztomilá v Bridge to Terabithia, byla úžasná v Soul Surfer. Říkala jsem si "jo, ona je dobrá, těším se na další věci s ní". Ale jako Carrie jí mám chuť servat tu blond cukrovou vatu z hlavy. Celkově mi seriál přijde stupidní, přeslazenej, je to hrozný.. blablabla. Všechno na světě je přeci třpytivé a nakonec to dopadne skvěle a my si budeme pít jahodovej šejk v bistru a smát se ještě tři dny. Ne asi. ()

karinakari

Na The Carrie diaries jsem byla fakt zvědavá. Přeci jenom Sex ve městě byl jeden z kontroverzních seriálů, které udávaly tempo, styl a směr doby. Když jsem se ale dozvěděla, že TCD natáčí americká stanice CW, přesně jsem věděla, jak to dopadne. Jelikož je věkové zaměření CW pro puberťáky od 12 do 18 let a já do této skupiny už dávno nepatřím, nejsem zrovna z jejich podání příběhu nadšená. Jak řekla má drahá sestra, když jsme si říkaly své dojmy: „ Už jsme na to prostě starý, no“. Každopádně kdybych zapadala do cílové věkové skupiny, reagovala bych rozhodně víc nadšeně. Jedna z věcí, která se fakt povedla, je obsazení hlavní hrdinky. Anna Sophia Robb vyrostla v nádhernou a sympatickou herečku. Urazila fakt kus cesty (hlavně když si jí vybavím v Karlíkovi a továrně na čokoládu jako to otravné děcko, co pořád jen žvýká). Zbytek jejích hereckých kolegů mě nechává silně vlažnou, nemastné neslané charaktery, které mi prozatím neměly, co nabídnout. Za co dávám obrovské plus je soundtrack, z prvního dílu jsem díky hudbě byla naprosto odvařená. Ať žijou osmdesátky! Tak aspoň seriál nabídne mladým divákům ochutnávku skvělého retra a osmdesátky budou zase v kurzu. Nad čím jsem se ještě pozastavila je vzhled hrdinů. V té době nikdo, opakuji nikdo, nevypadal dobře. Vezměte si jakoukoliv fotku z 80. let a budete se řezat, jakou měli lidi ránu. Kupodivu v TCD vypadají skvěle, ale tak chápu, že by jim na to nikdo nekoukal, kdyby ne. Dávám seriálu šanci jednu sérii a uvidíme. Třeba se některé postavy dokreslí a příběh nabere na obrátkách, přeci jenom hodnotím po 4 dílech. ()

UniqueNett

Strašně, ale fakt strašně bych v té době chtěla žít! Jsme si s Carrie tak moc podobné, určitě bychom byly nejlepší kamarádky! Kéž by mi bylo zase 16! ()

Kejdyna

Milý nenáročný seriál, na který se dívám ráda. Nemůžu si ale pomoct, tu starou známou Carrie v milé kudrnaté Anně Sophii vůbec nevidím, se Sexem ve městě má The Carrie Diaries kromě pomalované kabelky pramálo společného. Beru jej jako úplně jinou sérii. Každopádně mezi těmi hrůzami, které poslední dobou běží, je tenhle nadprůměrný. ()

ChloeQueen

The Carrie Diaries jsou pro mě skvělou novinkou seriálové sezóny 2012/2013. Velké a milé překvapení! AnnaSophia Robb je tak roztomile dokonalá, že mě, jakožto fanouška Sexu ve městě, zaráží, že z její postavy v dospělosti může být taková Carrie, kterou nám x let servírovala Sarah Jessica Parker. Ovšem v tom je zřejmě to kouzlo celého seriálu. :) Seriál má rozhodně velký potenciál, jen se lidé musejí pozastavit i nad tím, že neřeší jen 80. léta, skvělou dobovou hudbu, ale také mezilidské vztahy... především pak homosexualitu. ()

Evushe

První díl vypadá velmi nadějně! Příběh se nedrží předlohy (resp. několika střípků z minulosti, které se od Carrie dozvídáme v SATC), ale jinak je rozehrán poměrně zajímavě. A nevím, jestli se mi to jenom zdálo, nebo zda to byl záměr - hlavní protagonistka se chová podobně (včetně gest, reakcí) jako její předchůdkyně/nástupkyně Sarah Jessica Parker.. Jen ty oči jsou úplně jiné :) ()