poster

Půjčovna masa (TV seriál)

 • USA

  Altered Carbon

Sci-Fi / Drama

USA, 2018–2019, 17 h (Minutáž: 46–67 min)

Tvůrci:

Laeta Kalogridis

Předloha:

Richard Morgan (kniha)

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Martha Higareda, Joel Kinnaman, James Purefoy, Stephanie Cleough, Ato Essandoh, Byron Mann, Andre Tricoteux, Matt Frewer, Renée Elise Goldsberry, Dichen Lachman, Fraser Aitcheson, Alyson Bath, Daniel Bernhardt, Glynis Davies, Olga Fonda, Victor Formosa, Marlene Forte, Teach Grant, Howie Lai, Paul Lazenby, Elfina Luk, Joel Montgrand, Leonardo Nam, Zahf Paroo, Tahmoh Penikett, Christian Sloan, Katie Stuart, Fiona Vroom, Colleen Wheeler, Waleed Zuaiter, Hayley Law, Will Yun Lee, Michelle Lee, Hannah Rose May, Chris McNally, Bruce Blain, Antonio Marziale, Yukari Komatsu, Kristin Lehman, Chris Conner, Richard Ian Cox, Nickolas Baric, Tamara Taylor, Hiro Kanagawa, Sean Amsing, Jillian Fargey, Garfield Wilson, Ken Kramer, Kat Pasion, Nicole Anthony, Anna Van Hooft, Michael Adamthwaite, Nikohl Boosheri, Demord Dann, Michael Eklund, Adam Busch, Jody Racicot, Seth Whittaker, Arnold Pinnock, Ben Wilkinson, Primo Allon, Cliff Chamberlain, Lexi Atkins, Alison Araya, Darren Dolynski, Rob Hayter, Toby Levins, Courtney Richter, Vivian Full, Anthony Mackie, John Emmet Tracy, Mauri Bernstein, Jason McKinnon, Celeste Ziegler, Kareem Malcolm
(další profese)

Komentáře uživatele Martrix k tomuto TV seriálu

 • Z minulosti (S01E01) (epizoda) (2018)
  *****

  Představte si to nejlepší ztvárnění světů budoucnosti, které jste viděli v posledním Total recall, Blade runnerovi a klidně i Valeriánovi, nebo Pátém elementu. A do tohoto světa vložte uhrančivou postavu Kovacze, superelitního žoldáka, teroristu, nebo možná jen bojivníka za jiné uspořádání společnosti, který je postaven před velmi nepříjemnou volbu. Joel Kinnaman je neuvěřitelný a díky němu a parádnímu scénáři, tady máme jednu z nejcharismatičtějších sci-fi postav poslední dekády. Netflix překvapil...tohle je opravdu Áčkový seriál, plný kvalitních triků, s parádním scénářem a neokoukanými herci, kteří si svoje odvádí na výbornou. Snad se podaří udržet nastavenou laťku dál.(10.2.2018)

 • Padlý anděl (S01E02) (epizoda) (2018)
  *****

  Takto do detailu a bohatě pojmuté sci-fi, tady ještě asi nebylo. Je to místy cyberpunk, občas noir, ale po celou dobu je vše konzistentní a i když se napohled nic neděje, víte, že je před vámi spousta zatáček, za nimiž bude nejedno překvapení. Smekám před Netflixem. Sci-fi seriál pro fajnšmekry...určitě ne pro popcornáře a Strekisty(17.2.2018)

 • Síla zla (S01E04) (epizoda) (2018)
  *****

  Jestliže byl předchozí díl plný nahoty a ukázal dekadenci metů, nesmrtelných a unuděných lidí, tak čtvrtý díl byl o nasílí, mučení, trošce filozofování a humoru. Co do intenzity, to byla velká smršť obrazů, která se na vás valí tak nekompromisně, že nemáte důvod, ani čas pátrat po logických chybách, nebo predikovat další vývoj. Navíc se ke vší té vizuální a scénáristické parádě, naplno přidala i skvělá hudba. Jednoduše WOW!(17.2.2018)

 • Nepravý muž (S01E05) (epizoda) (2018)
  ****

  Vše se zamotává, objevují se souvislosti s jinými vraždami a navíc...vše se stává osobní, protože umírají další lidé. Objevuje se Duch a útočí na to jediné, co Kovacsovi není jedno. Bude to stačit, aby v něm povstal Velvyslanec v plné síle? Budou se dít věci.(17.2.2018)

 • Nora Inu (S01E07) (epizoda) (2018)
  ****

  Díl plný flashbacků, který osvětlí jak se stal Kovacs Vyslancem, i jak se dostal k protektorům. Také se dozvíme, co se stalo s jeho sestrou. Výrazně se zpomalilo tempo a Ortegová trochu chybí. I když to nebylo nezajímavé, nechal bych Kovacsovu minulost zahalenou v temnotě. Ale chápu, že pro vývoj dalšího děje, to nejspíš bylo nutné.(25.2.2018)

 • V osidlech noci (S01E08) (epizoda) (2018)
  *****

  Bancroft se najednou nezdá být zas takový hajzl. Vcelku razantní otočka ve vývoji děje a jak už bývá pravidlem, i v tomto díle je parádní scéna, která doposud nikde k vidění nebyla. Nahatý klony v akci...mazec. Čím dál víc si užívám, že je téměř nemožné předvídat, co se bude dít dál.(25.2.2018)

 • Běsnění v nebi (S01E09) (epizoda) (2018)
  ***

  Přestože se dozvíme jak to bylo s vraždou Bancrofta a vlastně se dozvíme i motivy Takovi mrchosestry, je tento díl trochu neuspokojivý. Zůstalo jen málo nevyjasněného a nebýt konce, který je předzvěstí relativně odhadnutelného vývoje děje, mohlo jít o zakončení řady. I když se tolik událo a vysvětlilo, je to podle mě jeden z nejslabších dílů.(3.3.2018)

 • Zabijáci (S01E10) (epizoda) (2018)
  *****

  Poslední díl objasnil úplně všechno, tzn. dozvíme se kdo stojí za útokem na Lizzy, jak které postavy nakonec dopadly a kam asi budou směřovat ti, kteří vše přežili. Řada je ukončena naprosto čistě a pokud bude nějaká další, tak to nejspíš bude v jiném městě, na jiné planetě... . Celkový dojem ze seriálu velmi dobrý, kvalita nijak zvlášť nekolísala...jsem spokojený a vděčný, že se někdo pustil do originálního sci-fi příběhu.(3.3.2018)