Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

ElisR

Dino Dino Bambino mě prostě baví :) Akční scény jsou sice hodně za hranou uvěřitelnosti..ale velmi dobrý výběr herců (Aaron Paul a Dominic Cooper se rolí zhostili bez chyby), fajn děj a naprosto luxusní a krásná auta! 3* zaslouženě! ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 3/10 ... Soundtrack: 3/10 ... Didaktický potenciál: 1/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

myszak original

Daly by se dat i 4*, film obsahoval par zbytecne dlouhych scen a dej byl obcas predvidatelny, ale nuda to nebyla. Obcas se clovek i zasmeje. Za me dobry. ()

Joshua2121

Od tohto filmu som dostal presne toľko koľko som čakal, ani veľa, ani málo, akurát tak. Na svoj obmedzujúci žáner to bolo dosť dobre zvládnuté. Štýlová pomsta a v závere bolo dosť cítiť autenticitu so samotnou hrou. Fakt som sa cítil ako v období, keď som hrával túto legendárnu hru svojho času. Čerešničkou na torte bol vystupovaním charizmatický Aaron Paul a jeden z velikánov hudobného dramatična Max Richter. 70% ()

carnacv

Tak asi nebudu zastírat, že tohle není kousek pro masového diváka. Film se nádherně vyhnul (resp. jen jemně dotknul) okázalým klišé rychlá auta doprovázející (krasotinky, párty, okázalé oblečení a tuny nadhodnocených eg) a podržel si svůj nadhled slavné série Need for speed. Bohužel filmově tvůrci značně pohořeli, a tak úvodní práce s kamerou působí značně amatérsky až laicky. Bohužel je úvodní pasáž i kvalitativně nevalná, a tak se film tvůrci vůbec nedaří skvěle rozběhnout. Chvílemi jsem nabýval dojmu, že tohle bude absolutní propadák. Dovolím si zde konstatovat, že z čistě filmového pohledu film i nadále zůstal někde v hladinách průměru, byť se tomu s přibývajícími minutami značně snažil ubránit. JENŽE tento kousek byl točen dle herní předlohy (osobně bych tipnul asi dle nejslavnějšího NFS HP2) a té zůstal dokonale věrný. Vezmu-li v potaz, že dějová linka není úplně bez nápadu a příběh má své kouzlo, pak se převedení hry, a obzvláště i relativně těžkého tématu závodění, povedlo nadmíru době převést na filmové plátno. Ostatně několikrát jsem ve filmu zamáčkl slzu v oku, když jsem vzpomínal na časy svého hraní. Věrohodnost lokací, stejně adrenalinové průjezdy aut, obdobné policejní taktiky, to vše dokonale navodilo atmosféru herního titulu a prodalo jej se vším všudy. A tak jsem tu vzpomínal na tu zatáčku, tu na ten maják, tu na ten most... Kdo NFS hrál, ví o čem mluvím. Zde je také nutno zmínit zásadní zlom filmu. Zatímco první část z pohledu kamery působí vyloženě komicky, tak část druhá již působí značně lepším dojmem. Povedlo se vystihnout onen pocit rychlosti, všudypřítomného nebezcpečí a místy mi nastolené tempo opět připomínalo prožitek ze hry. V druhé části lze vysledovat zajímavější záběry, a tak je doopravdy radost sledovat filmové plátno. Dokonce i skloubení animace s realitou působilo relativně přesvědčivě (a nekecejte, že tam žádná animace nebyla). A tak já osobně musím upustit od hodnocení filmovými měřítky a zohlednit také zde přednesené faktory. Tudíž film u mě za čtyři hvězdy. ()

Gyl

Hrozná sračka. Jak tohle výrazivo moc nepoužívám, tak k tomuhle filmu jsem jiné hodnocení použít nemohl. Nuda, nuda, nuda, debilní dialogy, postavy bez charakteru, příběh o hovně. Proč to někdo točil?? Čekal jsem film plný závodění a dočkal jsem se romantického vyprávění, jak klukovi, kterému zemřel otec (na začátku mu všichni říkají, jak je to mrzí, jinak o otci nevíme nic) a zavalenej dluhama, přijede nabídnout fušku frajer, kterej mu přebral holku. "Hele, nech to plavat, už je to 10 let co ji píchám,taky mi udělej auto, jo, a neser." Pak se vyhecujou, závoděj a ten frajer, co mu přebral holku, mu ještě zabije kámoše. Takže borec, bez otce, bez holky, bez kamaráda, bez peněz, který měl dostat za tu práci, nakonec příjde o zadluženou autodílnu a skončí na 2 roky ve vězení. SRAČKA NEJVĚTŠÍ!! Pak vyleze z vězení a dvě hodiny koukám na to, jak smutnej, utrápenej jede s nějakou blondýnou napříč USA na nějakej závod v tom autě, který tenkrát dělal. A co se nestane? Honí ho policajti (spíš na ně náhodně naráží, žádné systemetické honění v tom není), pak ho chtějí zabít nějaký magoři, který mu to auto úplně dojebou, nabouraj, rozstřílej, prostě děs běs, nakonec ho sejmou kamionem a ta holka málem umře, takže maník (Toby-fakt dementní jméno) už úplně vyděšenej chce dostat toho druhýho bastarda právě v tom závodu, na kterej se už 2 hodiny těším...No, soutěží se o auta, kdo vyhraje, bere všechno. ...Toby jede jako borec, ale i kdyby jel na tříkolce, tak by vyhrál, protože všechny ostatní auta vybouchnou. Na konci dá pěstí tomu kryplovi ze začátku "To je za Peeta!" a teda jako vyhraje, ale všechny auta jsou na sračky, takže je mu to stejně houby platný. Totální, totální sračka! Radši si zahrajte tu hru, ta je bambilionkrát lepší. Jo, a ten obsah, co je tady napsanej, je taky z prdele, protože Dino a Toby nejsou parťáci a nemají žádný společný byznys. Kupa závodníků, které na Tobyho poslal jsou obtloustlí kamioňáci s míchačkama cementu (fakt) a je jich dohromady celkem pět. Wow! Další mínus je, že honičky nebyly dodělávané na počítači, ve filmu byly zničeny modely skutečných aut a je to bohužel hrozně znát. Chcete-li se pobavit, pusťte si Kobru 11. Měním hodnocení na 1 hvězdu a jdu si pustit Včelí medvídky na uklidnění. ()

Mukade

Postupne sa to rozbehlo a bolo to určite na úrovni F & F, príbehom aj akciou. ( Z hercov je najzaujímavejšia, samozrejme, Imogen. Optimálna voľba. Roztomilá ako vždy :) (btw hru nepoznám, to ma neovplyvnilo) ()

RoyBatty444

Autá pekné, kočky dá sa, búračky bez zbytočného prikrášľovania efektné. Ale ten pátos, sto krát omletý príbeh a texty ako od spisovateľa amatéra korunu všetkému nasádza Keaton ako speaker a organizátor multimiliónových závodov bez akejkoľvek štipky iskry noblesnosti a extravagancia ak opomenieme autá. Páni jednoducho zobrali efektné naháňačky z NFS a obalili ich prihlúplym príbehom. Taktiež nútia postavy robiť veci, ktoré by vás ani len nenapadli len aby zabudovali akú takú akčnú scénu skákať s autom na rovnú zem, tankovať za jazdy, zoskočiť z 2mm strechy do náručia a.i. ()

Da_reba

Strašná ko**tina. Pozeral som to len kvôli tomu že som ako malý hrával NFS. Hlavný herec nesympatický, zápletka neuveriteľná. Skrátka strašná pi****na ()

maco19

Pri filme som sa pekne nudil a čakal kedy sa to už skončí. Mal som to chuť vypnúť. Vlastne som od filmu nemal nejaké veľké očakávania. A tie sa potvrdili. Povrchný a nudný film. Bezduchý príbeh z krásnymi autami a prekrásnymi traťami. To sa im podarilo. Posledný závod bol ako z hot pursuit 2 dokonca aj z nahlúplymi policajtmi. ()

Pritok

toto s hernou seriou malo nieco spolocne asi desat minut. inac totalna nuda. dve hviezdicky len kvoli jesse pinkmanovi. ()

snupko13

Aj keď som mal chuť na film, pri ktorom sa dajú strihať nechty alebo telefonovať, prvých 20 minút som bojoval s nutkaním to vypnúť. Držala ma len fanúšikovská sila predlohy, hlavne prvých častí série NFS. Tak debilnú a nevýraznú hudbu vo filme s nadupanými motormi a rýchlou jazdou som ešte nepočul. Obsadenie postáv bolo tiež veľmi mizerné, väčšina prachov šla jednoznačne do áut a ako som už spomínal prvých 20 minút je lepších aj v Knight Riderovi. Potom nastal akýsi zlom alebo s odstupom času zmierenie sa so situáciou, hudba ostala na nič, ale postavy sa mierne vyjasnili, hláškujúci Maverick a uvoľnený Keaton, na A.Paula som si zvykol a Dakota bola odrazu sexi kosť. Čiže nakoniec, na síce nižšom vývojovom stupni, som to s prináležajúcim blbým úsmevom prežil. Oproti hernej variácii však nemám potrebu, vidieť prípadnú ďalšiu časť, ďakujem. ()

ANATHREIUS

Má to světlé i tmavé stránky, některé jsou hodně tmavé, což ale musíme ve filmech podobného typu počítat. Představitel Tobeyho má přijemný hlas, naopak z nějakého důvodu nemůžu Coopera uznat jako herce, aspoň ne herce do drsných rolí, komediální ano. Nicméně klasická honička, rychlá auta, policie. palec za pohledy od řidiče, mohlo jich být více. ()

Revenger

Souhlasim s Martinem Pomothym, ale nemohl sem si pomoci, zavzpominal sem na NFS, a pada pet hvezd. Kdo nehral Need for Speed asi nepochopi, ale me to nicim neurazilo, pobavilo pomerne dost, a par "special scen" me velmi potesilo, proste fajn, takze celkove davam 90%. ()

Terminator666

Jednoznačně lepší než hra Need for speed. Herecké výkony se mi velice líbili. Kupodivu mě zaujal i děj, jelikož herní značka nestojí poslední dobou za nic. Každému, kdo má rád závody v autech, a nevadí mu přehnané scény, se bude film líbit. ()

jerdnok

Jak bych jako začal, příběh už byl tisíckrát viděn, to znamená je velmi dobře předvídatelný, ale nějak mi to ani nevadilo, protože jak jinak, dobro zvítězilo nad zlem a to se přece počítá. Co musím jednoznačně pochválit, je ZVUK a KAMERA, naprosto dechberoucí. Auta jsou také krásná, což se u tohoto filmu jaksi čekalo, trochu míň se mi líbí, když z nich létají kusy, ale to se také dalo čekat. Nicméně hlavní hrdina, to je kapitola sama o sobě, naprosto neuvěřitelný, přehrávající... Víc mě bohužel k Aaronovi nenapadá, dovedu si ho představit, jako stárnoucího vysokoškolského studenta ve filmu podobném Prcičkám, tam by se to možná hodilo, ale tady působí jako totální zabiják dobrého zážitku. Takže Aarone, moc díky, jen kvůli tobě dvě hvězdy dolů. ;) ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)