Reklama

Reklama

Star Wars: Síla se probouzí

  • Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
Trailer 3
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Hrají:

Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels (více)
(další profese)

Lucasfilm a vizionářský režisér J.J. Abrams spojili síly, aby vás znovu přenesli do předaleké galaxie. Star Wars se vracejí na plátna kin filmem Star Wars: Síla se probouzí. (Falcon)

Diskuze

Fordzy

Fordzy (hodnocení, recenze)

Rypicong

Tajil mu to proto aby se z něj nestal Jedi a nedostal se do nebezpečí jako jeho otec, kterého zabil Vader.Tak to měl původně Lucas naplánované a proto ani Obi wan v E4 nelhal dokud Lucas nenapsal E5.

na příspěvěk reagoval jerry12

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Ale tohle asi nebude ten případ, tady je to opravdu jasné, omlouvám se.

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Eodeon

To ano, ale tím bych zrovna neargumentoval. To, že přečteš dvacet věcí mezi řádky, neznamená, že všech dvacet, cos přečetl, byly tak opravdu zamýšleny. Samozřejmě, většina asi ano, ale klidně se tam mohou objevovat i prvky, které mohou z kontextu vyjít jako téměř jasné, a přitom je tvůrci nezamýšleli a je to spíš dílo náhody... 

na příspěvěk reagoval Eodeon

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

je to tam asi mezi řádky, ale dost neuměle. Opravdu, některé ty dialogy, a celá romantická linka vyvolává občas skoro skřípění zubů :D

Ale jo, stále mám ty filmy velmi rád. 

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

jerry12 , Fordzy

já mám mnohem lepší zdroj než Lucase - ty filmy samotné. zkrátka se na ně pořádně podívejte. není to tam řečeno "na plná ústa", ale už jsme se to v souvislosti s jinými tématy několikrát bavili o tom, že ty filmy je třeba číst i mezi řádky.

na příspěvěk reagoval Rypicong, jerry12, mecano

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Fordzy

Ovšem jinde zase tvůj zdroj uvádí něco jiného: "Lucas často tvrdil, že celá originální trilogie byla napsána jako jeden film, ale protože by návrh Hvězdný válek trval moc dlouho, rozdělil film do tří částí. Nicméně žádný z Lucasových rozdělených návrhů neměl více stránek nebo scén než jeho originální návrh. Michael Kaminski argumentuje ve své knize The Secret History of Star Wars, která film detailně popisuje, že některé části se šetřily pro pokračování. Např. pronásledování v poli asteroidů bylo přesunuto do filmu Impérium vrací úder nebo lesní bitva s Ewoky byla přesunuta do Návrat Jediho. Žádné jiné významnější změny v scénáři nebyly a Lucas samotný ve skutečnosti toto příležitostně připustil." To je z Wikipedie, z článku o epizodě IV.

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Fordzy

psal jsem to níže, při rozhovoru strýčka a tety Luka, se jeho strejda obává, že by měl jít ve šlépějích otce. btw proč by mu strýček tajil jak jeho otec zemřel ? Protože byl Jedi a někdo ho zabil ? nesmysl...

na příspěvěk reagoval Fordzy

Fordzy

Fordzy (hodnocení, recenze)

Rypicong , Eodeon

Uvědte zdroj kde Lucas přímo tvrdí, že při psaní E4 měl naplánováno, že Vader je otec Luka.Naopak vše v E4 nahrává tomu, že otec Luka byl Jedie a Vader ho zabil, přesně tak jak to tvrdí Obi Wan.

na příspěvěk reagoval Rypicong, jerry12, Eodeon

mecano

mecano (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Pockej pockej - vetsinu toho, cos vyjmenoval, nelze nazyvat dejovymi ZVRATY. To je stejny, jako bych ti ja ted mohl sekat smrt Jabby, vesmirnyho cerva, smrt dalsich imperialnich generalu, prekvapeni z toho, ze padne zakladna Hoth, ze Luka dostane Wampa, ze Lando zradi, ze Lando pomuze....ty blaho, v tomto smyslu bych to tady mohl vypisovat do aleluja....

ale probuh.....probuh :-) kdyz bych mel vypichnout jednu vec - znas osobne jednoho cloveka, ktery byl prekvapeny, ze Padme je Amidala? Promin, ja tohle musim rict - ja zazival nataceni v 97 a veci kolem a kolem, a film byl takto natocen - ze je Padme kralovnou ma byt prekvapeni PRO POSTAVY VE FILMU, ne pro divaka :-))))))))  ale pokud to tebe prekvapilo, tak to te pak musi prekvapit opravdu vsechno. Tedy pardon, pouze v nove trilogii

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Eodeon

Máš zdroj? Ne že bych to zpochybňoval, naopak, já jsem taky toho názoru... ale já ten zdroj nemám, jen si vzpomínám, že jsem to kdysi četl, což vůbec nic nemusí znamenat. Tak jestli máš něco, čím to můžeš dokázat, nějaký rozhovor nebo tak... i když, ono ani kdyby to Lucas někde řekl veřejně, neznamenalo by to, že to nutně musí být pravda.

na příspěvěk reagoval Eodeon

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Fordzy

ten polibek ničemu nevadí, nikdo z nich nevěděl že jsou sourozenci :) A tou pusou Lukovi nic nenaznačila, pouze chtěla nasrat Hana, kterého už v tu chvíli měla ráda...

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Fordzy

Právě si myslím, že by je nechal se políbit. Proč by ne? Jako z etického hlediska, aby neměl ve filmu incestní prvek? To asi nehrálo roli.

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Rypicong

Původní trilogie a malá část z té nové. Neříkám, že je celá nová trilogie bídná, to určitě ne. Ale je to trilogie, která není o ničem jiném, než o Anakinovi, jsou to především filmy o charakteru a čekal bych, že na zhruba 7 hodinách záznamu bude ten přerod sofistikovanější a že bude okořeněn něčím záživnějším, než desítkami minut patetických romantických plků s Amidalou. Toť můj názor, Eodeon tvrdí, že každá věta, i ta nejpatetičtější a nejkýčovitější, má význam pro vyprávění jako celek, já si to nemyslím. Netvrdím, že nová trilogie je špatná. Jen říkám, že mě osobně se subjektivně nelíbila, až na pár výjimek v první epizodě a zhruba na druhou polovinu třetí epizody. Není to žádný kategorický soud, ačkoli to tak z mých "úst" může někdy znít, ale to je opět to, o čem jsem mluvil. Interpretuji svůj názor a interpretuji ho jako fakt, přestože pochopitelně nic z toho, co říkám, není exaktním faktem, ale JEN názorem...

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

mecano

tak to já také musím reagovat - pleteš se. že je Vader Lukův otec, v tom měl Lucas jasno už při psaní E4, a že je Leia Lukova sestra, bylo dáno už v E5.

na příspěvěk reagoval jerry12, Fordzy

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

jerry12

co to proboha plácáš ? vždyť ve čtvrtém díle je na to narážka, kdy se baví strýček  Luka o tom, že by měl jít Luke na akademii. Jeho manželku mu řekla že stejně půjde, protože je přesně jako jeho otec a on řekne, no právě, toho se bojím. To že Darth Vader je otec Luka podle mě 100% Lucas při natáčení 4 dílu věděl...

na příspěvěk reagoval Fordzy, jerry12, mecano

Fordzy

Fordzy (hodnocení, recenze)

jerry12

Já mám načteno, že Lucas tvrdil, že z Vadera udělal otce až při psaní E5.Ale jasně z jistotou to nemůže nikdo dokázat.Ale tomu tvrzení nahrává fakt, že se Luke s Leiou políbil v E4.Kdyby měl naplánované, že jsou sourozenci, tak by je nenechal se políbit.Prostě si myslím, že vše domýšlel za běhu a nic moc neměl předem naplánované.

na příspěvěk reagoval jerry12, Rypicong

mecano

mecano (hodnocení, recenze)

Fordzy

Souhlas - tech narazek je tolik, ze pokud by Rey nebyla Lukovo dcera, tak je to u me WTF moment jak krava...

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Padmé a dvojnice - to pozná každý, kdo někdy viděl Natalii Portman. Palpatine je jasný cca po deseti minutách první epizody. Anakin taky není žádné velké překvapení, Dooku nic, tam nevím, o jakém zvratu bys chtěl mluvit, Yoda nic, to není žádný zvrat, smrt mistra Windu v kontextu děje nemá žádnou váhu, jen v kontextu Anakinovy transformace, která už je v té době ale dávno jasná, vyhlazení Jediů snad nemůže být žádné překvapení, to by byl první krok, co by udělal každý vůdce, který by převzal moc nad galaxií. Dál?

mecano

mecano (hodnocení, recenze)

jerry12

co mam doma the art of...., Snoke tam vypada jako normalni clovek, tedy jeho tvar. Stara, patrne specena ohnem, ale rozhodne oci, usi, nos....vsechno vypada na cloveka, nikoli na jinou rasu. A tvurci rekli jasne, ze Plagueis to neni.

na příspěvěk reagoval jerry12

Fordzy

Fordzy (hodnocení, recenze)

jerry12

Super, že si se taky odhodlal mě podpořit v argumentech, proč je lepší sledovat původní trilogii před prequelema.

Ale tyhle prequelisty prostě nepřesvědčí nikdo.

Související novinky

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

29.01.2023

Byl to poměrně zajímavý souboj - přitáhne více pozornosti diváků velký návrat Star Wars po deseti letech, nebo návrat Avataru po třinácti letech? Teď už známe odpověď. Pokračování sci-fi blockbusteru… (více)

John Williams oznámil svůj poslední film

John Williams oznámil svůj poslední film

24.06.2022

Legendární hudební skladatel John Williams (Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů, Mnichov, Zachraňte vojína Ryana) prozradil, že se pomalu ale jistě hodlá odebrat do skladatelského důchodu. Po více… (více)

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

17.12.2021

Jak se očekávalo, tak se děje - a vlastně v ještě větší míře, než mělo. Spider-Man: Bez domova podle odhadů v předpremiéře vydělal 50 milionů dolarů, což je třetí nejvyšší číslo v historii nezávisle… (více)

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Režisér J. J. Abrams a jeho produkční společnost Bad Robot momentálně dohlížejí nad kupou připravovaných komiksových projektů studia Warner Bros. a DC. Logicky se tak čas od času vyrojí spekulace, že… (více)

Reklama

Reklama