Reklama

Reklama

Star Wars: Síla se probouzí

  • Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
Trailer 7
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Hrají:

Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels (více)
(další profese)

Lucasfilm a vizionářský režisér J.J. Abrams spojili síly, aby vás znovu přenesli do předaleké galaxie. Star Wars se vracejí na plátna kin filmem Star Wars: Síla se probouzí. (Falcon)

Diskuze

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

jenže já si spojím to co padlo ve čtvrtém díle + to, co se událo v díle 5 - fakta a zapadá mi krásně tato mozaika do sebe. Vy ale argumentujete pouze vaší domněnkou, že mu to neřekli asi proto... ten jim to nakecal schválně... atd atd.  btw, není divný to, že otec se ve čtvrtém díle řeší, ale matka vůbec ?

mecano

mecano (hodnocení, recenze)

jerry12

Fuj fuj, Jerry, lhat se nema. Netvrd, ktere knihy jsou mym zdrojem, kdyz o tom vis hovno :-)  tebou prezentovana kniha neni soucasti meho balicku.

na příspěvěk reagoval jerry12

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Fordzy

souhlasím, že s jistotou se to rozhodnout nedá. už jen proto, že to tam není ani vysloveno, ani popřeno. ale s určitou měrou pravděpodobnosti se o tom můžeme domnívat.

na příspěvěk reagoval Fordzy

mecano

mecano (hodnocení, recenze)

"Owen, you must hide this baby, at all costs, from Anakin Skywalker."
"Okay. Should we continue to call him Luke Skywalker?"
"Seems fine."

The reason that plot point didn't exactly make sense is because originally Anakin Skywalker wasn't Darth Vader. It's fairly well known among even casual "Star Wars" fans that George Lucas' original plans for "The Star Wars" were drastically different from what made it into the first film. That's the basis for Dark Horse's current miniseries "The Star Wars", based on the filmmaker's original draft. However, as it turns out, there were still drastic changes to be made in his plans, even after the first film, all the way up through the original screenplay for "The Empire Strikes Back". Read on to learn how the tragic death of a sci-fi legend might have re-shaped the "Star Wars" universe forever!

Fordzy

Fordzy (hodnocení, recenze)

jerry12

Co to zas plácáš, ty tvrdíš že něco nemůžu vyhrát a že máte pravdu a abych to vzdal a já jsem podle tebe arogantní hovado .Nikde v E4 není 100% řečeno, že Luke je otec Vadera.A rozhovor strýce s tetou může vyznít, tak že ho chtějí ochránit od osudu Vadera ale i že ho chtějí ochránit od osudu smrti jeho otce Anakina.Je tam několik možných interpretací a až E5 tomu dává jasný směr.Nedá se jednoznačně říct jak to je.

Nebud jako malé dítě a nevytahuj tady interní poštu.

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

jerry12

kniha... pche :) ani rozhovor se samotným Lucasem bych nepovažoval za zcela důvěryhodný. kdo může zaručit jeho upřímnost? proto obecně nemám rád režisérské explikace. můžou to být dobré pomůcky, ale nelze je brát jako zjevenou pravdu boží, jak to mnozí dělají. ne, hlavním a nejlépe jediným pramenem interpretace by mělo být především dílo samotné. neměli bychom se obracet na externí zdroje a kdovíjakou terciální literaturu, navíc neautorizovanou, pokud je to tak. měli bychom se ptát pouze na to, co vyplývá z filmu samotného.

 (hodnocení, recenze)

Fordzy

Vader je otcem Luka už od 3.dílu kdy se narodil. Původně je jeho otcem z 4.dílu.

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

mecano

netušíme, co jim Obi-Wan řekl, ale také se kloním k vysvětlení, že jim pravděpodobně napovídal totéž, co později Lukovi, tedy že Anakina zabili. z rozhovoru Owena a Beru v kontextu toho, co Obi-Wan řekl Lukovi, plyne pouze potvrzení toho, že Lukův otec byl svého času Jedi a špatně dopadl. není zřejmé, že se z něj stal Vader. ale tím argumentoval Rypicong. já jsem své přesvědčení neodůvodnil a ani se nechystám.

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Fordzy

Že mi na Facebooku píšeš věty jako "Já mám pravdu a vím to" nebo "blabla nikdo z vás to nechápe"? Tím ze sebe děláš toho, kdo tu interpretaci chápe nejlépe? Ach jak jsi arogantní hovado.

na příspěvěk reagoval Fordzy

Fordzy

Fordzy (hodnocení, recenze)

jerry12

Musíš to brát, že ted všichni viděli jen Star Wars a Lucas teprve plánuje Empire Strike Back.

Primárně chtěli ochránit Luka aby se nedostal do nebezpečí.

To že to v kontextu E5 dává nový smysl je štěstí když si Lucas při psaní E5 uvědomil, že by bylo super a možné udělat z Vadera otce Luka.Nikdo mě tady nepřesvědčí, že to měl Lucas od začátku v plánu a nemáte žádný 100% důkaz.Jen odlišné interpretace jednoho rozhovoru.

na příspěvěk reagoval jerry12, jerry12

 (hodnocení, recenze)

jen tak uvažuju..mám si dát do oblíbených mecano nebo Eodeon ? těžké se rozhodnout.Ještě si počkám pár stránek.

na příspěvěk reagoval Darth_AK

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Počkejme si na Jardu, až nám to vysvětlí. Byl jsem soukromě označen za vlezdoprdelku, takže se vlastně nemůžu přiklonit ani na jednu stranu, protože bych v každém případě někomu z vás lezl do prdele. Nyní tedy diskuzi opouštím a počkám si na souboj Eodeon/Fordzy/mecano jako divák. Mějte se zatím fajn :D

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

mecano

nevím, jaký dokument je zdrojem, ale zjevně není důvěryhodný. tak to ostatně bývá vždy, když je informace zprostředkována skrze tři a více zdrojů.

na příspěvěk reagoval jerry12

mecano

mecano (hodnocení, recenze)

Eodeon

It was said in a Star Wars documentary that Lucas first only intended to make one Star Wars movie and wanted it to be like a fairy tale in space.
There you got the hero Luke (named Starkiller at the time), Princess Leia conceived as his love interest at first, Obi-Wan the old wise guy and Darth Vader the bad guy. It was after the huge success of the first movie that he decided to continue the movie, and wrote the remainder of the trilogy.

It was stated that Darth Vader and Anakin Skywalker were supposed to be two different characters and that he was indeed dead but they were made them into one instead during the production of the second movie.

Lucas' statements have varied thought the course of the years, totally contradicting himself several times. This, plus all evidence gathered from all known information, including the different scrip drafts, leads us to conclude that Lucas... is not quite trustworthy when it comes to the actual process of the making of the Saga.

-No, Vader was not Luke's father during the making of the first movie. The backstory is explained in the movie, and no script draft or treatment contradicts any of that information. There was no dark secret: Darth Vader killed Luke's father. It was meant to be a classic fairy tale.

-Vader "became" Luke's father while writing The Empire Strikes Back, in the second draft, written by Lucas himself.

 

Ja k tomu dodam, ze posledni zaber na Vadera, jak se toci ve svy stihacce a unika skaze Hvezdy Smrti, byl dotocen az po dokonceni celeho filmu za pouziti zaberu honicky ze sachty na Hvezde Smrti a vymazanim zbylych dvou stihacek a za velke nelibosti producentu.

na příspěvěk reagoval Eodeon

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Začíná mi to dávat smysl, je to přece úplně logické, jak jsem mohl být takový ignorant. Fordzy, přiznej taky, že se mýlíš. Tuhle bitvu nevyhraješ :D

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Fordzy

Owen a Beru věděli o Anakinově osudu jen tolik, co jim o tom napovídal Obi-Wan. a Obi-Wan na tohle téma při každé příležitosti lhal, jako když tiskne. nemůžeme si být jisti, zda ti dva farmáři mají nějaké potuchy o tom, co se s Anakinem stalo. tohle je cesta do slepé uličky.

na příspěvěk reagoval mecano

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Fordzy

Oni ho chtěli ochránit před tím, aby ho Vader nestáhl na Temnou stranu. To bylo to, proč nechtěli, aby ho potkal stejný osud. Jeho otec totiž nezemřel, to by pak nebyl stejný osud. Jediný stejný osud je to, že by byl přetažen.

na příspěvěk reagoval Fordzy

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

jerry12

samozřejmě, že nejsem schopen interpretovat veškerý obsah filmu v celé jeho úplnosti, ať už implicitní či explicitní. ale tady přeci řešíme jednu velmi konkrétní otázku. zužujeme optiku pouze na ni a rozhodujeme se mezi velmi jasným buď/anebo. buď film svědčí o tom, že o Vaderovi jako Lukově otci už bylo rozhodnuto, nebo o tom nesvědčí. nic víc se tu teď neřeší. a já se přikláním k první možnosti.

Fordzy

Fordzy (hodnocení, recenze)

jerry12

Být Jedi je nebezpečné povolání a oni věděli, že jeho otce zabil Vader, tak jak mu to říkal Obi Wan a proto ho chtěli ochránit.Když tvého otce někdo zabije v zaměstnání a asoptují si tě strýc s tetou, tak jistě nebudou chtít aby si dělal to samé co otec.

na příspěvěk reagoval jerry12, Eodeon

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Eodeon , mecano

Tak teď jsem na vás dva experty zvědavý, teď si jdu vzít taky mexická salát jako killduke a jdu se jen koukat, jak tohle dopadne... oba experti co tvrdí, že mají Star Wars nastudované od začátku do konce a že umí číst mezi řádky... tak do toho, RING :D

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Eodeon

No počkej, o tvých interpretačních schopnostech nepochybuji, ale přece nemůžeš být tak arogantní a myslet si, že dokážeš bezpečně rozlišit sto procent podtextových narážek mezi řádky... i navzdory tomu, že v tomhle případě máš asi pravdu, ale i tak...

na příspěvěk reagoval Eodeon

mecano

mecano (hodnocení, recenze)

Rypicong

Nevedel. Strycek se boji toho, ze syn ma stejnou dobrodruznou povahu jako jeho otec a ze se vrhne do valky a zemre v ni, stejne jako jeho otec. Precetl jsem v tolika materialech, ze tohle Lucas v E4 nevedel, ze to tu muzu s jistotou tvrdit treba do aleluja.

na příspěvěk reagoval jerry12

jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Fordzy

To je nesmysl, Jediové neumírají defaultně, není důvod, aby nechtěli, aby se z něj stál Jedi... tam to není jako doma, že tě máma nepustí naproti přes ulici, aby tě nepřejelo auto :D

na příspěvěk reagoval Fordzy

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

jerry12

já myslím, že po všech těch letech, kdy se interpretací filmů zabývám, takové věci dokážu relativně bezpečně rozlišit. kor ve filmech, které znám záběr po záběru nazpaměť. ty narážky tam jsou, jsou výmluvné, ale zároveň ne zcela evidentní pro případ, že by film nebyl úspěšný a nebylo by možné příběh dovyprávět v dalších pokračováních.

na příspěvěk reagoval jerry12, jerry12

 (hodnocení, recenze)

už jsem si zval mexická salát s rohlíkama..pokračujte.

Související novinky

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

29.01.2023

Byl to poměrně zajímavý souboj - přitáhne více pozornosti diváků velký návrat Star Wars po deseti letech, nebo návrat Avataru po třinácti letech? Teď už známe odpověď. Pokračování sci-fi blockbusteru… (více)

John Williams oznámil svůj poslední film

John Williams oznámil svůj poslední film

24.06.2022

Legendární hudební skladatel John Williams (Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů, Mnichov, Zachraňte vojína Ryana) prozradil, že se pomalu ale jistě hodlá odebrat do skladatelského důchodu. Po více… (více)

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

17.12.2021

Jak se očekávalo, tak se děje - a vlastně v ještě větší míře, než mělo. Spider-Man: Bez domova podle odhadů v předpremiéře vydělal 50 milionů dolarů, což je třetí nejvyšší číslo v historii nezávisle… (více)

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Režisér J. J. Abrams a jeho produkční společnost Bad Robot momentálně dohlížejí nad kupou připravovaných komiksových projektů studia Warner Bros. a DC. Logicky se tak čas od času vyrojí spekulace, že… (více)

Reklama

Reklama