Star Wars: Vzestup Skywalkera

• Česko Star Wars: Epizoda IX - Vzestup Skywalkera (více)
USA, 2019, 142 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Naomi Ackie, Carrie Fisher (a.z.), Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Richard E. Grant, Mark Hamill (více)

Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znovu spojují síly, aby diváky vzali na epickou výpravu do předaleké galaxie ve filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera. Ve strhujícím závěru stěžejní Ságy Skywalkerů se zrodí nové legendy a odehraje se konečný boj za svobodu galaxie. (Falcon)

rime

Facinuje me zdejší procitnutí dívaků, které trvalo 3 filmy????? Z toho je patrný o jak mocný kult se jedná. Kdyz jsem u The Force Awakens napsal, ze Abrams ten film pohřbil a je to konec SW, tak ostatní hýkali jak stastní osli. Tak se dočkali, došli na konec předem dané cesty a dostali co si zasloužili. Není nač si stěžovat, ovečky šli jak se jim pískalo, co měli proboha taky jiného dělat, že jo? Opravdu film pro novodobé idioty, kteří nepoznají už vůbec nic(natož co je dobré a co spatné) a vše je pro ně relativní. ()

Cardo odpad!

OBSAHUJE SPOILERY!! U filmu se dá chválit jen grafická stránka, což pro mě ten méně podstatný faktor. Po příběhové stránce se však opravdu jedná o odpad, protože na vás film chrlí kupy informací, které nedávají smysl a nakonec zůstanou bez vysvětlení úplně. Kde se vzala největší flotila star destroyerů s kanónem typu Hvězda Smrti? Kdo je řídí a kde do nich Palpatin vzal posádku? Kde na to vzal materiál a peníze? Jakto, že Palpatin není rozmetaný po všech soustavách? Jestliže je Palpatin v ep.9 klon, tak jakto, že používá Sílu? Jakto, že trosky 2. Hvězdy Smrti se zachovali a spadli na jiný měsíc- Kef Bir? Proč nikdo neví o Exegolu? Odkdy umí jedi léčit a teleportovat věci? Proč Kylo Ren zahodil před soubojem s rytíři z Renu jedinou zbraň co měl? Jakto, že sithská dýka pasuje úplně přesně do trosek 2. Hvězdy Smrti, přičemž dýka byla vyrobena určitě daleko dřív než někdo mohl vědět, že nějaká Hvězda Smrti vůbec bude existovat? Jak sehnal Lando tolik lodí do bitvy o Exegol za pět minut? Dále mám k filmu pár připomínek: proč C-3PO umí jazyk, kterým mluvit nesmí; Palpatina, který zničil pomocí blesků polovinu flotily Odboje porazí dva skřížené světelně meče; Rey si stoupne na první pokus na místo, kam pasuje již zmíněná dýka; Treadspeedery mají pásy, které je jen zpomalují, kvůli tření; Kylo Renovu masku svařuje opice; postavy se bez jakéhokoliv důvodu začnou chovat jinak a hůř; když na Exegol doletěli další lodě, tak tam doletěli bez nějakého sithského trasovače, který k tomu byl potřebný; Zorii Bliss zrovna má v kapse nějaký kotouček kapitána Prvního řádu a našlo by se ještě pár věcí. Pro mě jakožto fanouška Star wars to bylo naprosto zdrcující. Nestěžuji si na herce, ale na scenáristy, Disney a Katleen Kennedy, která šéfuje něčemu, o čem nic neví. Taky mi ještě vadí, že americké filmy už moc zavánějí korektností a gendrovou vyvážeností, místy mi to vadí. ()

Flashheart

Můj komentář se bude shodovat k celý nejnovější trilogii a vztahovat k prvnímu shlédnutí. Lucas to neměl prodávat. Na druhou stranu, zkásnout 100 miliard za hovno místo za 5-10 let náročný práce, bych v pokročilém věku taky asi zvážil. K plusům a mnohem početnějším mínusům (samozřejmě vzhledem k vysoké laťce nastavené prvními 6ti epizodami) se snad ani nemusím obšírně vracet, mnoho předešlých komentářů to zde vystihlo dostatečně, velmi často s nimi souhlasím. Na jednu stranu zklamání, na druhou stranu po všech těch negativních ohlasech jsem to čekal ještě horší. Ze všech těch mínusů mně nejvíc vadí povrchnost a blbost zápletky, ale ze všech nejvíc do očí bijící je darth Ren, který se ani nezove darth, možná tvůrci pochopili, že takovej uplakanej šulínek si titul darth vůbec ani nezaslouží. Tu masku si sundavat radši ani neměl. Ale jak sejmul svýho fotra, to mělo šťávu... No nic, pryč od rozebírání. V ideálním světě by se Lucas vykašlal na ty 20 letý a protichronologický odmlky a všech 9 dílů natočil na přelomu milénia. Musím tvůrcům Star Wars 1-3, Lord of the Rings nebo třeba Matrix vyseknout maximální poklonu ohledně vizuálních efektů. 15 let, což je v IT něco jako 500 let v psaní, pokročilo a ty filmy za dnešními nezaostávaj ani o ň. Za to 40 let do zadu sice taky zasloužil Lucas obří poklonu, nicméně to dnes dost zaostává. I, byť ne jen, proto zůstává trojka vrcholem série. Zatímco 7-9tka, z důvodů dějové lobotomie, zůstává zbytečnou nástavbou, která vůbec ani nemusela vzniknout. Suma sumárum, dobrý blockbuster, nic víc. Lepší 3*. ()

Chaospunx odpad!

Odpad jak vyšitej... Parta naprosto nesympatických postav trajdá z bodu A do bodu B a to vše naprosto bez hlavy a paty. Příběh je zcela upozaděn chaotickou změtí akčních scének, kde není zřejmé, kdo je kdo a proč dělá to, co zrovna dělá. Tfujtajxl!!! ()

bichalmajus

Po premiére v kine po sklamaní z The Last Jedi som prišiel domov a The Rise of Skywalker dostal odo mňa čistých 5 hviezd. Potom, ale našťastie pre mňa prišli mesiace kedy som sa ponoril do sveta Star Wars viacej a načo som prišiel, že som sa rozhodol dať tomuto filmu 2 hviezdy? V prvom rade tak ako som sa do toho sveta ponoril ja a napozeral seriály, filmy, prípadne prečítal rôzne iné materiály si hovorím prečo, ale skutočne prečo niečo také neurobili aj J. J. Abrams, ktorého prácou by to malo byť? Ako fanúšik sci-fi filmov, blockbusterových pukancových kino peciek by tento film zrejme mohol byť za 4 hviezdy, predsa len akčné scény, efekty sú v tomto filme super a to asi divák takého filmu chce, avšak, ako fanúšik Star Wars a to nie len filmov, ale celkovo sveta, musím len skonštatovať, že je to hrôza, hrôza a do tretice hrôza. Ako akčné sci-fi budiš, môže byť, ale ako film zo sveta Star Wars, ktorý by mal ukončovať ságu? Ani náhodou. Sága skončila filmom The Return of Jedi a teraz jej dáva novú nádej ešte The Mandalorian, ktorý sa stal novým a tým hlavným Star Wars. Ale ešte k The Rise of Skywalker, nutno dodať, že najlepšia vec na tomto filme sa ešte síce neudiala, ale verím, že sa The Rise of Skywalker postaví, chytí za ruky The Last Jedi, vezmú so sebou The Force Awakens a odpália niekam za vonkajší okraj, mimo kánon, lebo čo i len spájať tento grc s kánonom Star Wars je veľmi, ale veľmi smutné. ()

futislav

Jak již psala spousta hodnotitelů přede mnou, taková recyklovaná všehochuť předchozích epizod. Dvě hvězdy za poměrně akční průběh a za efekty. Tři hvězdy dolů za přehršel černochů (klaďasů a hrdinů), asiatů, víceadmirálek, velitelek a nebo spasitelek, přehnaného patosu, prostě všeho, čím filmy (zejména americké) trpí poslední desetiletí. Fyzikální a chemické nesmysly pominu, ty už se staly běžným standardem, ale děcka a puboši, pro které je tento druh filmů určen primárně, to díky kvalitě výuky na školách vůbec nezaznamenají. 50% ()

draxxi

Vezmeme veeeeliky mixer. Do dvou tretin ho naplnime digitalnima orgiema, neonovyma trubkama a trikama ze kterych zrak prechazi... Pak pridame hromadu radoby hlubokomyslnych zvastu a dialogu, ze by se i Mirek Dusin kousal do rtu.... A to vse prospikujeme celou galaxii korektnosti a pozemstanu i mimozemstanu vsech ras, barev i velikosti, aby nas proboha nekdo nemohl zazalovat, ze se tvorove jeho druhu nezucastnili odboje. Poradne promichat a cely tento very long drink vysat az do dna... To jsou Star wars... Barevne orgie na jedno podivani.... 29/3/2020 72% ()

Honza__St.

Ono se vlastně ani nedá říct, že by to tu ságu domr**lo (lze chápat jako "domrvilo", ale není to dostatečně silný výraz), to už zvládly oba předchozí díly. Ale tohle to už vyloženě posunulo někam do parodické roviny. On už vlastně ani nikdo neumírá, každej si může ožít kdy se mu zachce, a dál aktivně ovlivňovat děj. To zabití ho opravdu jedině posílí, přesně jak kdysi předpověděl Obi Wan. A z Císaře se oficiálně stal Freddy Krueger Hvězdných válek. Zabijte si ho kolikrát chcete, on se vrátí a znovu bude masakrovat. Možná by stálo za to přejmenovat celou ságu na "Sidious." Jediná otázka zní: Co tam vlastně z těch opravdových Star Wars zbylo? Asi jen hudba Johna Williamse z původních filmů. P.S: Velká škoda, že nedošlo ještě k jednomu zmrtvýchvstání - obživnout měl sám Walt Disney, a pak zaškrtit všechny ty, co pod jeho jménem zlikvidovali další výborné dílo. Beztak by těch filmů a seriálů zhuntovaných dalšíma a dalšíma pokračováníma zbylo víc než dost - Čelisti, Rocky, Vetřelec, Terminátor, Highlander, Predátor, James Bond, Alf, Simpsonovi, Pokémoni, atd. atd. ()

Andy.222

Několik postřehů: 1. Kdyby udělali rovnou remake Ep.4-6, vyšlo by to lépe. 2. Kdyby z Rey udělali záporáka (v té scéně, kde viděla svou temnou stránku vypadala opravdu dobře) a z Bena "klaďase", který je v zásadě "hodný" ale jen si myslí, že "účel světí prostředky" vyšlo by to lépe. 3. kdyby bylo více rozpracováno, že Ben vlastně Řádu fakticky nevládne a jak Palpatine tahá za nitky, vyšlo by to lépe.  Dávalo by větší smysl, proč se od Řádu nakonec odtrhne. Podtrženo sečteno, příběhově by to šlo udělat lépe mnoha způsoby, až bych stejně jako v Ep. 8 se nebál říct, že jakýkoliv způsob zpracování, který by mohl být zajímavý, utnuli hned v zárodku. Abych jen nenadával, C3PO byl opravdu vtipný a první půlka dobře odsýpala a dobře vypadala. ()

gizi

Většinou prázdné a o ničem, závěr to trochu dohání. Chybí tomu lepší myšlenka, nějaký zajímavější děj, prostě scénář slabota. Nepovedené obsazení s jednou krásnou výjimkou Daisy se vleče už od předchozích dílů. A ty vtípky už mě taky moc nebavily. 70% a z nostalgie a  za efekty 4*. ()

Sopholojong

Reyino zneskodnenie imperialnej stihacky s Kylom na palube v pusti je spolu so subojom Darth Maul vs. Kenobi/Jinn zo Skrytej hrozby najcoolovejsim star-wars momentom ever. Nabehu vesmirnych korabov na pomoc prehravajucej hrstke rebelov v zavere som zase tlieskal v stoji. "Natlacenie" Palpatinea do tohto pribehu povazujem za "fan-service-must-be" preslap a i prestup Rena na svetlu stranu Sily (ktory mal byt temnym superzlodusskym motorom filmu) zavana nemohucnostou scenaristov, ale tato nova trilogia je celkovo tak vizualne a nostalgicky nadupana, ze sa neda nesrat duhove farby od radosti. ()

DeJiF odpad!

Z bláta do louže a z louže do... ÚPLNÉHO HNOJE DO HÁJE..................... Ehm jen na začátek bych chtěl upozornit, že pro svůj ČSFD profil obětuju celkem hodně, poněvadž je to asi jediná věc, co publikuju na internetu a můžu docela upřímně říct, že jsem na to pyšný a dnes jsem učinil vskutku velkou oběť, když jsem se na tohle podíval. Povstání Nebechodce bych přirovnal k mojí powerpointové prezentaci v 5. třídě: Hromada efektů, které všem mým spolužákům konstantně blikaly do očí a potom hromada obsahu, líně opsaného z Wikipedie (až na to, že tady to Jar Jar Abrams evidentně opsal z nějakých wattpad Star Wars fanfikcí). Jako jsem předchozí JarJarsonovo dílo rozdělil na asi tři části, tento snímek by se dal rozdělit asi na dvě. 1. Kylo Ren se s chudáky neznámými emzáky popral o kouzelný OP jehlan, aby našel... CÍSAŘE PALPATINA... línější scénář jsem v životě neviděl... Ten učiní Kylo Renovi nabídku, že nahradí jeho První Objednávku, za mnohem hustější FINÁLNÍ OBJEDNÁVKU, jejíž menu skýtá: MEGA OP OBROVITÁNSKOU FLOTILU HVĚZDNÝCH DESTRUKTORŮ, KTERÉ JSOU JAKO HVĚZDA SMRTI, STORMTROOPERY S ČERVENÝMI UNIFORMAMI, A TAKY JEDNOHO SESCHLÉHO, BLESKY METAJÍCÍHO DĚDULU, KTERÝ HLEDÁ PO CELÉ GALAXII SVÉ ZTRACENÉ VNOUČE REYE KORANTENGA. "OOOOOOOO COŽE," říkáte si možná, "REY JE VNUČKA PALPATINA??!!!" je no... Ale s hloupostmi a retardovanými odhaleními ještě nekončíme, přesouváme se k Rezistenci, kde je ultra přesílená OP Rey a znovu vybudovaná Rezistence, protože ten "ošklivý prašivý Rian nám rožbil miláška, náš pracně vybudovaný hnus...", tudíž je třeba vše dát do pořádku. Kromě toho přijímají informace od jakéhosi špeha První Objednávky, který jim prozradí že "Nějak... se Palpatin vrátil..." Tím špehem není samozřejmě nikdo jiný než... Generál Haks, který se velmi urazil na Kylo Rena a proto dává informace Rezistenci (tohle je rýl věc z toho filmu). Tedy už jsme spravili všechno, co ten "žlý Džonsn žničil" a přesouváme se k pointě první části filmu, kdy se Rezistence, v čele s Pouem, Finnem, jehož role se ze 3/4 skládá z toho že řve "REYYYY" a zbylá 1/4 je hloupé handrkování s Pouem, Chewieho a Rey, s První (nebo Finální idk) Objednávkou nahání po všech možných planetách na cestě za druhým OP jehlanem. První naháněčka proběhne na písečné planetě, kdy za retardované hlášky "Oni lítají nyní" spadnou hlavní postavy Rezistence do příhodného tekutého písku s lítajícími Stormtroopery v zádech (Oh they fly now...). V příhodném písku najdou příhodnou dýku, která je čirou náhodou zavede k druhému OP jehlanu, jenže pak jim příhodnou dýku ukradnou Renovští rytíři i s Chewiem a protože Rey si hraje s Kylo Renem (který si spravil masku, protože "žlý Rian rožbil kůl vypadající hlavišku záporáška"), v písku a boří mu vesmírné bábovičky. Proto musí následovat nudná akční scéna, kde Chewieho zachrání. Potom odletí na měsíc Endor, protože zjistili z příhodné dýky, kde se nachází OP jehlan (a kvůli tomu museli cestovat na další planetu a Pou potkal nějaký svoje známý, který pak účinkujou ve finální bitvě, ale who cares). Tam se Rey znovu zbuší s Kylo Renem, kterému přes Sílu skypuje jeho moma, která po slově "Bene" skoná na věčné časy, tudíž je Kylo poražen a umírá, ale Rey pak opět rozbije pravidla Síly a vyléčí ho, aby mohla následovat snad jediná dobrá scéna s Kylo Renem a Hanem. Jenže Rey je docela depresso espresso z toho, že její děda je Palpatine a z té vší deprese si vzpomene na depresso espresso Luka a rozhodne se zaletět opít zeleným mlíkem. Tam ji potká Luke, který si mezitím dal antidepresiva, a proto může znovu porušit pravidla Síly a jakožto Forceghost použije Sílu, aby vytáhl X-Wing a podržel Rey meč. Což technicky vzato znamená, že je živej, jen je duch a tím pádem je nesmrtelnej (heh... já tomu scénáristovi asi zapleskám). Rey už teda není depresso esspreso a rozhodne se zabít svého dědu, který však chce, aby ho zabila, protože potom jeho duch vejde do ní, ale to je vlastně jedno, protože Rey ho porazí i tak. Přichází tedy druhá část filmu a to je finální bitva. Finální Objednávka teda startuje své Death Star Destroyery a potírá kečupem poslední Stormtroopery, zatímco Rezistence bere všechno, co má. Jejich úkolem je totiž zničit vysílač, který ovládá všechny Palpatinovy epické lodičky, což je ta nejvíc bedylní věc v historii SW bitev. No jo, ale vysílač je na hlavní lodičce a ta umí deaktivovat speedry, takže Rezistence použije... VESMÍRNÝ KONĚ. Samozřejmě by šlo tu loď prostě otočit, ale i přes homo polibek na konci je tohle stále dyznyjovka, takže to musí mít hepy ending. Tudíž Rezistence zničí epické lodičky, Rey s Kylem bleskujícího dědulu a všichni se mají rádi a všechno dopadlo dobře a a a a a a a  a a a  a aetqwenjkgweihg wezugwehuiihuihji.......... Hádám, že Jar Jar Abrams opět vsadil na fanservis, poněvadž starých postav, meme hlášek a všeho je tu požehnaně. Tohle na mě ovšem nezabírá. Pánové, dámové, další pohlaví a vesmírná tělesa zde na tomto místě umřela předaleká galaxie... Press F to pay respect................................................................................................................................... () (méně) (více)

Jansuper

Tyvole proč to ti pitomci neukončili lépe, normálně bych ji nejraději úplně tuhle trilogii předělal dit to mohla být tak dobrá trilogie, mohla každá postava mít svůj příběh a celkově nový svůj příběh trilogie téhle ale to se nestalo, sledujeme tu zase jenom osud galaxie, doteď nechápu to příbuzenstvo mezi Rey a kylem, a jako proč tam dávali toho blbého palpatina zase proč ze snooba nemohli udělat zvlášť záporáka proč tam zase udělali to že za vše může ten zasranej slizkej dědek palpatin, proč Rey nakonci řekla skywalkera když k těm měla snad nejdál v příbuzenství. Proč neudělali nějaký epický závěrčný souboj jako u minulých dílů proč tam nechali ten nechutnej digitální bordel a jen obrácení blesku proti palatinovi a jeho nelogické blbe chování když to byl nejmocnější lord to jako nebyl ničeho schopnej. Ale taky mě srali ty věci jako např to že rukou přitáhla celou kosmickou loď nebo to jak něco mečem zničili a objevilo se to jinde to mě sralo i u poslední z jediů a do star wars už to prostě nepatří. No spatlali to docela mi to ničí star wars ale jako ty 2 hvězdičky tomu nechám neříkám že to byla uplna nuda a ty efekty nebyly jako všude tak hrozné byly jako skoro celý film dobré ty efekty až na tu závěrečnou bitvu o exegol ()

Brvis

Úplně vidím jak Abramse svrběla ruka s tím, že by sem plácnul death star numero IV, ale místo toho nám sem nandal nezničitelnou sithskou flotilu. Nechci být ten zběsilý hvězdičkovač, který všude plácne čtyři, nebo pět hvězd, ale tenhle díl si to za mě zaslouží. A proč že si tahle ostuda star wars ty čtyři hvězdy zaslouží? Ze začátku je velmi nutné si uvědomit, jak to měl Abrams těžké, když tuto trilogii opět převzal a měl ji smysluplně zakončit. Ono vymyslet něco originálního a skvělého co tady doposud nebylo je opravdu hardcore. No snímek ze začátku působil mega nadějně, že po dvou né úplně vydařených dílech dostaneme kvalitní star wars. Jenže pak se film rozjel neskutečnou rychlostí. Jedna akční scénka za druhou. Film měl skoro neustále rychlé tempo, takže si divák nemohl na chvíli odpočinout a uvědomit si, co se tam vlastně na tom plátně děje. Zároveň se mi zdálo, že se v tomhle díle celý příběh strašně zkomplikuje a chvílemi má člověk co dělat aby se v tom vyznal. No a teď k těm kladným částím. Jako tomu bylo i v minulých dílech, tak i zde se hodně odkazuje na původní trilogii, což rozhodně star wars fandu potěší. Je tady hodně zajímavých a tajuplných lokací u kterých máte chuť chvíli zůstat a prozkoumat je, jenže jak jsem již zmiňoval, tak film má rychlé tempo takže na to není úplně čas. Jinak je zde hodně akce a to zábavné  akce u které se nenudíte a baví vás se na ni dívat. Lidi co tenhle film hodnotí negativně, tak hodnotí pouze děj a příběh a to jim samozřejmě neberu, každý názor je důležitý. Ale za mě by se mělo film hodnotit jako celek a to s tím, že to Abrams neměl lehké a z plných sil se nám snažil naservírovat kvalitní a fajn star wars. Když tohle vezmu v potaz, tak 7/10. ()

Tomas.Abi

I po letech si vybavuji ten pocit znechucení a promrhání několika hodin nedělního odpoledne v kině u tohoto spektáklu. Děsivé tempo, užvaněnost postav, nedotažené scény, bezcílné skákání po galaxii, milion a jedna postava, které jsou prý důležité, ale v reálu naprosto zbytečné a bourání všeho, na co jsme byli kdy v tomto vesmíru zvyklí. Tento film se hroutí jako planeta Alderan po výstřelu z původní Hvězdi smrti. Skvělá práce JJ. ()

babuška

tak se nám to pěkně posjalo, upřímě jsem nebyl nadšenej ani z jednoho dílu, ale ten předchozí měl aspoň nápad, tohle nemá až na triky vůbec nic, starý války mám rád a i si je občas pustím, tohle ne ()

pan_buh

Neuvěřitelnej odpad. Asi někdo chtěl SW úplně zdiskreditovat, když tam navalil takový množství ubohého a trapného patosu, nesmyslů a hlavně genderově i rasově vnucenejch postav. Hrůza, nevím co dělá černoch v SW. Asiatka ještě dejme tomu. Takhle už tam chyběla jen duhová vlajka a ta trapnost, kdy tam zkrátka museli a nemohli si to odpustit, nacpat odkazy na chudáky černochy a jejich ó můj Bóže, otroctví...  Osmá epizoda už byla hrozná, ale koukat tady na uhlí s pomerančem, to se nedalo. ()

myp2p odpad!

Po 3 letech jsem se podíval znovu a je to ještě horší. Cringe všude kam se podíváš. Carrie je vidět, že je napasovaná násilím do dialogů a vůbec to tam nesedí. Zápletka jak pro retardy....duely vypadají jak z epizody 4 a do toho neustále řve Boyega něčí jméno. Tahle epizoda se stát neměla a já ji jako velký fanoušek vůbec neakceptuju a nic z toho se v oficiální SW světě nestalo. ()

Qwathemall odpad!

Tento film je perfektním receptem jak se pokusit o záchranu hořící věci tím že ji uhasí benzínem. Tenhle film nejde brát vážně, a je to škoda slov se marnit nad tím jak odporný je. Celé nové postavy jsou přidány jenom kvůli marketingu, nebo nastávajícím spinoffům které nikdy nevzniknou, choreografie je absolutně nulová, celý příběh je tak směšně špatný. Každý kdo hodnotí tento film nějak pozitivně by si měl zajít do zoo a říct že utekl z pavilonů idiotů. ()

nitrak

Epizoda 7 mě tak trochu ještě navnadila, i když to spíš vypadalo jako film pro děti a s některými dějovými linkami jsem trochu v rozporu. Osmička se mi poměrně líbila, hlavně fight ve Snokeově kanclu. Devítka byla bohužel úplně mimo. Opět snaha o co nejvíc epic zakončení (něco jako Avengers End Game nebo konec Game of Thrones), ale jak vytáhli starýho ohranýho (mrtvýho) Sidiouse, tak jsem věděl, že je zle. I ta Starkiller base je jen předělávka Hvězdy smrti. No zklamání neskutečný a Kylo s Rey vlastně ani nevim, jestli se milujou, jsou sourozenci nebo co. No kroutil jsem v kině hlavou a znovu to už vidět nechci. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

22.06.2023

Nový Star Wars film pokračující příběh Rey (Daisy Ridley) má oficiální název, synopsi a také předběžné datum začátku natáčení. Tzv. Skywalker sága skončila v roce 2019 snímkem Star Wars: Vzestup… (více)

Disney oznámilo nové Star Wars filmy

Disney oznámilo nové Star Wars filmy

07.04.2023

Další filmové Star Wars dorazí v roce 2025

Další filmové Star Wars dorazí v roce 2025

08.03.2023

Ačkoli mají nejnovější informace z prostředí společnosti Lucasfilm a světa Star Wars daleko k oficiálním oznámením, lze je v současnosti považovat za velice pravděpodobné. Server Variety totiž… (více)