Star Wars: Vzestup Skywalkera

• Česko Star Wars: Epizoda IX - Vzestup Skywalkera (více)
USA, 2019, 142 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Naomi Ackie, Carrie Fisher (a.z.), Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Richard E. Grant, Mark Hamill (více)

Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znovu spojují síly, aby diváky vzali na epickou výpravu do předaleké galaxie ve filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera. Ve strhujícím závěru stěžejní Ságy Skywalkerů se zrodí nové legendy a odehraje se konečný boj za svobodu galaxie. (Falcon)

Dennefil odpad!

Look how they massacred my boy..trošička naděje že to za něco bude stát, tak ve mně byla..5 minut..to by byl ale zázrak. Když ve vás film nezanechá nic než jen lítost že si to člověk pustí a že to vůbec vzniklo, tak to nemá asi ani hledat něco pozitivního. Bylo mi jedno jak to dopadne, bylo mi jedno jestli kdokoliv umře..hrůza. ()

Jay.P.j.

Už mě to dojení star wars pěkně sere. Jako film je to celkem slušný,ale začíná to připomínat sněženky a machry po 25 letech . ()

LordMalak

Nuda, nuda, nuda. Postavy mě ani trochu nezaujaly, děj žádný, najednou zase Palpatine? Vůbec nechápu, proč nová trilogie vznikla, co měla vyprávět za příběh. Hudba nevýrazná. Jar Jar byl na ránu, J.J. si možná chtěl natočt Star Wars ale nedopadlo to vůbec dobře a Disney by měl udělat stejný reset jako při koupi Lucasfilmu: vše, co vzniklo před Myšákem je opět kánon a tuhle odbočku zakopat hluboko pod zem a zapomenout na ni. ()

KraLuban

Asi za to můžou má nulová až záporná očekávání, ale mně se to docela líbilo. Jasně, celá poslední trilogie jsou neuvěřitelný s*ačky, takže Skywalker mezi nimi ční jako jednooký mezi slepými, ale i tak. Byly tam dokonce i momenty, které byly super...a pár opravdu WTF momentů, kdy jsem si říkal, jestli si fakt tvůrci dělají p*del. Ale obecně normální průměr, nepotěší, neurazí. Pořád platí, že Rey je nejblbější jedi v dějinách světa SW a Kaylo Ren nejhorší sith v dějinách vesmíru vůbec, ale nakonec ok. SW jsou mrtvé, ať žijí SW. Jdu se v klidu koukat na ty díly a díla SW univerza, které stály za to...hlavně Rogue One a Mandaloriana:) ()

Edrik

Sága rodu Skywalkerů. Já nemám slov! Ne, opravdu, a proto si vypůjčím slova klasika: "To je ale blbej film. To je tak blbej film, že bych se ho styděl dát i do kin. Už ten scénář, jak je debilní. No scénář je tady hodně debilní, ale tak když tomu dáme nějaký efekty a sexy lokality a pak tomu nějaký jelito udělá dementní závěr…." Ne teď vážně. Abrams se snažil, ale tak se do toho zamotal, že jsem mě chvílema strach ze se tam objeví prastrýc Obiwana, který bude taky něčeho plnej. Možná jedajů možná sithů, možná prázdných pohledu. Kdo ví? Faktem ale je, že ani Smělmír Brandorád to nezachránil a to už je šajba. Nebudu tady hodnotit technicky zvládnutý film, protože můžete mít sebelepší střih i kameru, ale když je příběh na úrovni Ulice, nemate šanci. Takže palec dolu a o Skywalkrech už nikdy ani slovo. Závěr: Dallas z jedné předaleké budoucnosti. ()

Endor

Po zhlédnutí filmu, který měl uzavřít celou ságu mám celkem smíšené pocity. Nejdříve bych začal pozitivama. Mezi ně patří skvělá hudba, kamera, CGI a herecké výkony, které tu byly fakt úžasné. Líbil se mi tu velmi vztah mezi Rey a Kylo Renem, který tu opravdu fungoval. Také vztah mezi Finem a Poem byl dobrý, ale hlavně byl o humoru kdy jsem se občas i zasmál. Co ale musím pochválit jsou fizuální efekty, které jsou tu opravdu skvělé. Co už podle mě pokulhává je příběh, který je moc rychlý, uspěchaný, jednoduchý a někdy mi přišel i  trochu přeplácaný. Celý ten film potom působil jako samostatný film a né jako vyvrcholení ságy. Poté mi vlastně předešlé dva filmy přišli úplně zbytečné, protože to co v nich vzniklo tak zde to zaniklo. Postava Lei mi přišla v tomto filmu celkem zbytečná a podle mě měla zemřít už v minulém filmu, ale chápu, že to tvůrce měli těžké, neboť herečka Carrie Fischer je tři roky po smrti a za to jak to v deváté epizodě Star wars s ní  zvládli mají u mě respekt. Na můj vkus ve fimu bylo až moc zachrán, také mi trochu vadilo to, že když postava měla být údajně mrtvá, tak se tam objeví a celé to nějakým způsobem přežila, myslím například postavu Joey a ta věc s transportama. Podle mě kdyby opravdu Rey zničila ten transport s Joyím tak by ten film fungoval mnohem lépe. Příběh mi připomínal příběh z 8. série Hry o trůny, kdy byl také rychlí, uspěchaný a bylo tam až moc záchran, hlavně ve třetí epizodě při obraně Zimohradu, ale to už jsme trochu odbočili. Na Star wars se mi vždycky líbili souboje se světelnými meči a těšil jsem se na nějakej ten dobrý fight, ale popravdě teď jsem celkem zklamaný. Dočkali jsme se dvou soubojů mezi Rey a Kyle Renem a ani jeden souboj se mi nelíbil choreograficky, alespoň po vizuální stránce byli skvělé. A u souboje s Palpatinem jsem popravdě také čekal o něco více a né to co jsme dostali a bitva na konci filmu mi přišla dost ohraná z předešlých filmů. Závěr je takový, že film Star Wars Vzestup Skywalkera nebyl žádný propadák, ale ani úžasně skvělý film, spíše něco mezi tím. A moje hodnocení je 6,5/10 ()

Ondak

Děj filmu je děravý jak po střelbě rotačním kulometem. První polovina filmu je ve znamení nesmyslných šťastných události a filmu nepomáhá ani hra na nostalgickou notu. Spíše naopak. Nakonec mi to přišlo jako když pejsek a kočička vařili dort. Nakonec je ale zpracování na velmi vysoké úrovni a dát filmu méně jak tři hvězdy by bylo nespravedlivé. Ach ta naivnost, čekal jsem mnohem větší hloubku. ()

Nortizop odpad!

Zvládnu si představit verzi filmu, kde se podařilo doručit stejnou kostru, ale bez té shnilé kůže prolezlé červy, ze které se chce zvracet a kostra býti metaforou pro základní dějovou linii (tj. vztah Kylo Rena a Rey a možná se mi to pouze zdálo, že to měl být hlavní balíček z minulých epizod této nejnovější trilogie, ale doufal jsem, že konečně bude rozmazána striktní dichotomie dobra a zla, která jednoduše nedává smysl. Máme dvě strany síly, dvě! Podle toho jak film nakonec vyznívá máme temnou stranu síly a ta druhá na které jediné záleží má nějakým zázrakem přinést rovnováhu, ano "rovnováhu", síly, vždyť v samotném filmu vidíme, že Rey je tak snadno manipulovatelná svojí minulostí právě proto, že svoji temnou stránku potlačuje. No a těmi červy jsem myslel v podstatě každou scénu s postavami z rezistence a koexistující chlichéové zvraty, a HLAVNĚ akční scény!!! Ty jsou asi to nejvíce zapáchající. Zde se zdá být dostačující konstatovat, že nebývá špatný nápad napětí doručit uvěřitelnými šancemi na obou stranách a také je rozumné, aby akce byla jako prostředek, kterým je vyprávěn příběh nebo alespoň nějakou emoční investici by to chtělo. Já opravdu nevím, jak se mám na tohle všechno tvářit. Říkám, našel bych tam věci, na které by se dalo stavět, jsou věci, které se mi velmi zamlouvali, ale místo pokračovaní směrem, který bych preferoval, se mi dostalo pitomě sentimentálních scének, dialogů a záběrů na prázdnou akci výbuchů, suchých přestřelek uvnitř lodí a podobné nepříjemnosti, které mi silně vadili už u staré trilogie. ()

MamoulianX odpad!

Takže na jistotu, že jo ? Nejhorší a zcela nekonzistentní scénář v podobě krátkých epizod a vtipů založených na trapnosti, který absolutně ignoruje svět Star Wars a logiku všeobecně. J.J. Abrams to scénáristicky a režijně zpracoval ve stylu Uwe Bolla. Dialogy "postav" (super hrdinů neMarvelu), už jsou jen pomyslnou třešní na dortu z hoven. Ten film je v podstatě horror. ()

Raziel811

Nejsem fanda Star Wars, takže jsem na snímek koukal jako na běžný film, tedy bez předsudků či přehnaných očekávání. Jedinou světlou stránkou celého epického příběhu je temný Adam Driver :) ()

ghoston

Fakt průser! Tedy pokud vám není více než 8 let, pak je všechno v pořádku. Z filmu teče nevídaný kalkul a podbízivost a je to určité zadostiučinění, že má tak slabé hodnocení. Doufejme, že bude alespoň 5 let v galaxii ticho a otěže převezme Nadace :-). P.S.: Musím ocenit Daisy Ridley, která tuhle s-ačku zachránila, podobně jako kdysi Russell Crowe zachránil Gladiátora. ()

Lailath

(Bude spoiler) Pre mňa osobne to nieje až tak veľké sklamanie, aj keď som do toho šla s opatrnosťou po prečítaní komentov. Film by si určite zaslúžil viac priestoru, veľa informácií natlačených do dvoch hodín a nakoniec to potom vyzerá, ako by to bolo len narýchlo napácané, aby sa mohla trilógia čím skôr ukončiť. Presne ten pocit som mala aj z posledných dielov GOT. Je pravda že s pôvodnými SW to už nemá moc spoločné, ale chápem, že aj filmári sa musia prispôsobiť požiadavkám modernej doby, inak by ich zisky stáli len na skupine divákov, ktorí boli fanúšikmi pôvodnej série, a povedzme si pravdu, to by moc nezarobili. Pre mňa najväčším sklamaním bolo rozuzlenie vzťahu Bena a Rey. To ako vážne? Ja som asi jediná zo všetkých zúčastnených čo dúfala, že budú spolu, odídu na nejakú opustenú planétu a tam spolu zostarnú. A to zas nie som dušou romantik, ale tu sa mi to žiadalo. Priznám sa že som dobrú polhodku revala ako malé dieťa, a potom som ani zaspať nemohla, ešte že som to kulala sama, lebo môj starý by si myslel, že mi preplo. Asi som bola v zlom rozpoložení, ale za mňa koniec celé zle. A to mi vlastne pokazilo dojem z celého filmu. ()

I.ball

Opět nemohu jinak než souhlasit s verbalem. Je to hrůza, co provedl čínský Disney s touhle sérií. Ještě, že už je konec.. pokud digitálně nevskřísí ze záhrobí jiného padoucha. Hrůza. 60% za tu výpravu a efekty. ()

Camel91

Dnes jsem dokoukal poslední díl skládačky nooo hlavolamu...a je to jeden z mála filmu na které nedokážu udělat recenzi...fakt nevím co si o tom myslet a jak popsat to co jsem viděl 😃 nijak extra mě to nebavilo, ale ani jsem se nenudil nějak moc, třetí díl mě i zároveň bavil asi nejvíc... rozhodně je to, nejhorší trilogie z toho co už natočili.. Kylo Ren je jeden z nejneschopnějších záporák co jsem viděl od dob Trhače ze Želv Ninjí, hlavně jeho sinusoidové změny chování, síly mě docela vadily vždyť on skoro nic nedotáhl dokonce, každopádně ve třetím díle mě bavil nejvíc, navíc jeho ksicht to je teda síla že něco takového vzniklo z docela sympatických rodičů.. Snoke ve druhém díle byl tak nebezpečný jako krabice s koťátama, toho bych zařadil v blockbustrech na druhé místo nejhorších záporáků všech dob.... Rey jakožto hlavní hrdinka celé série na mě dojem udělala a byl jsem rád za každé scény s ní, ostatní postavy mi byli ukradené, nezajímavé... Oživení Palpatina je sice komerční tah, ale defakto zazdil výkon z šesté epizody Anakina/Darth Vadera, nová trilogie ničí odkaz 4-6 dílu.... jedno shrnutí na závěr... jedno shlédnutí celé trilogie mi stačí na x-let dopředu a myslím, že znovu na to koukat nejspíš nebudu ()

Xmarc

Pár scén a skvěle "originálně" zpracovaných myšlenek bylo sice na facku, ale dávám jednu hvězdu navrch za atmosféru a vizuál. S přimhouřenýma očima slušné zakončení poslední trilogie. ()

gezko

Sequel trilógia.... keďže sú všetky tri filmy prepojené, tak môj skromný komentár napíšem ku všetkým trom filmom tu: Aké to bolo haló, keď oznámili, že Disney získal práva na Star Wars a že sa bude točiť nová trilógia, tzv. sequel trilógia s J.J.Abramsom na čele, fanúšikovia šaleli. Ale ja, ako nefanda Star Wars, som len mykol plecami. A dobre som urobil. Lebo to čo som dostal, je KLON prvej trilógie. KLON na kvadrát. Poďme pekne poporiadku pri porovnávaní originálnej a najnovšej trilógie. Máme tu niekoho, kto má Jedi schopnosti/predpoklady, ale o tom nevie: Luke Skywalker = Rey. Neveriia si, ale nakoniec zachránia galaxiu. Máme tu mentora: Obi-Wan Kenobi = Luke a Leia dokopy. Jedi, ktorý učí nového Jedi. Máme tu vtipálka, ktorý sa vrhne hneď do všetkého po hlave: Han Solo = Poe Dameron. Máme tu sidekicka, ktorý bol na strane zla a teraz je dobrý Lando = Finn. Máme tu planet killer machine: Death Star = Starkiller, ktoré majú samozrejme až "jedno" slabé miesto, vďaka ktorému sú zničené. A nakoniec tu máme hlavného záporáka, ktorý nakoniec sa vráti k dobru a nosí helmu: Darth Wader = Kylo Ren. V prvej časti zničia planet killer, v druhej časti nový Jedi podstúpi výcvik a v tretej časti s pomocou zlosyna, ktorý sa obrátil na dobro porazia hlavného nepriateľa. Staré príbehy v novom šate. Málo invencie, hra na istotu. Starwarsáci asi skákali meter päťdesiat od podlahy, ale mňa to nejako nebralo. JJ mal radšej zostať pri StarTreku. ()

VashCZ

Předchozí díly byly za hvězdy 3, ale tohle mě do půlky fakt nebavilo. Od půlka tam byla akce. Bohužel všechno hraní na city dost levné, stejně většinou šlo o nostalgii, ale množstevně asi tak 10x víc, než je zdrávo. Fanoušky asi potěší, ale tohle byl snad nejhorší Star Wars co jsem viděl. Chápu zajímavou linku Kylo - Rey. Chápu nostalgii, ale bylo jí moc Chápu jednoduché Bčkové boje, ale už jsem to viděl v předchozích dílech. Tohle je tak dobré pro děti. Zlaté díly 1-3 x). ()

Warapeidza

Slušné zakončení remake trilogy E7-9. Jak mi v E7 vadilo vyslovené kopírování E4, tak tady jsem s tím už byl v pohodě protože jsem to prostě čekal. Nástupy všech hrdinů minulých dílů byly na očekávaných místech, pár hezkých scén se v tom najde a scénář má sice nesmyslné zápletky a události, ale nakonec dohromady relativně dává i smysl, takže spokojenost. Efekty zvládnuté, zvířátek pro děti minimum, robot přibyl jen jeden. Jestli mi něco vadilo tak jen přestřelená stopáž, kdy se minimálně třetinu filmu řeší problém který je pak během vteřiny doslova rozmačkán atd. Za sebe bych byl rád, kdyby Disney natočil nějakou trilogii z dob Staré republiky, uvidíme jak to bude. Star Wars už nejsou kultem, je to realtivně zábavný moneymaker pro velkou korporaci, tak uvidíme jak si s tím poradí dál. Na rozmezí tří a čtyř hvězd, nakonec jednu přidávám za nápad s Exogolem. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

22.06.2023

Nový Star Wars film pokračující příběh Rey (Daisy Ridley) má oficiální název, synopsi a také předběžné datum začátku natáčení. Tzv. Skywalker sága skončila v roce 2019 snímkem Star Wars: Vzestup… (více)

Disney oznámilo nové Star Wars filmy

Disney oznámilo nové Star Wars filmy

07.04.2023

Další filmové Star Wars dorazí v roce 2025

Další filmové Star Wars dorazí v roce 2025

08.03.2023

Ačkoli mají nejnovější informace z prostředí společnosti Lucasfilm a světa Star Wars daleko k oficiálním oznámením, lze je v současnosti považovat za velice pravděpodobné. Server Variety totiž… (více)