Star Wars: Vzestup Skywalkera

• Česko Star Wars: Epizoda IX - Vzestup Skywalkera (více)
USA, 2019, 142 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Naomi Ackie, Carrie Fisher (a.z.), Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Richard E. Grant, Mark Hamill (více)

Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znovu spojují síly, aby diváky vzali na epickou výpravu do předaleké galaxie ve filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera. Ve strhujícím závěru stěžejní Ságy Skywalkerů se zrodí nové legendy a odehraje se konečný boj za svobodu galaxie. (Falcon)

Figuto

Jednoduše. Čeho je moc, toho je příliš. Platí to u Avengerů, Terminátorů, tady, u všeho. Očuměné, vyčuměné, recyklace, resurekce, dokola. Co čekáte? To by už zase muselo být celkem něco jiného, aby to zaujalo. Pohádky je snad konec a už to neždímejte, nic tam není. ()

Hansolo35 odpad!

Jsou tu zase! Hlavní hrdinka, co pořád heká a šklebí se, jako by měla rodit. Nesympatický, stále zpocený černý klon, škaredá asiatka, zloduch bez koulí ...a spousta dalších (většinou komických) figurek. Projdou několik atraktivních lokací a nezanechají v nás ani stopu chuti si film pustit někdy znova. Svět SW úplně ztratil svojí logiku. Tvůrci patlají páté přes deváté, popírají sami sebe. Prostě Disney. Jediné co je naprosto zřejmé, že černý padouch již neexistuje. Nyní přichází z ghett pouze hrdinové a hrdinky. Jediný sympaťák Poe se necítí být generálem a tak povýší Finna a generálové jsou oba (b/w). Ty hodnosti jsou vůbec humorné. Samý generál, komandér a ve skutečnosti do plánů útoku kecá kdejaká filcka co jde zrovna kolem. No a závěrečný hudlan mezi palpatinovci a skywalkerovci tomu nasadil korunu! ()

borec_01

6,5/10 Velice slabé zakončení této kontroverzní Star Wars trilogie. Znovu a znovu, tento film (jako každý z této trilogie) má skvělé efekty. Ale co se týče scénáře, tak ten je nic moc. Návrat Palpatina je pro mě tím největším problémem tohoto filmu. Jinak tento film má i nějaké dobré scény, ale i tak je tento film docela nezáživný a je vidět, že neměli dopředu žádný plán, jak ukončí tuto trilogii. Takže JJ Abrams vlastně jen hasí to co Rian Johnson napáchal v epizodě VIII. Ale na to, co musel po epizodě VIII hasit se mu to i docela povedlo. Ale doufám, že již nikdy nedostaneme pokračování nebo nějaké nové Star Wars filmy navazující na tuto trilogii, protože mě opravdu nezajímá co se dělo s postavami po této epizodě. Škoda no, kdyby použili původní scénář Colina Trevorova pro tuto epizodu, tak by tady ten film nebyl tak hrozný. ()

tXtX

Problém s novou trilógiou  tkvie podľa mňa hlavne v tom, že to už jednoducho nemá žiadnu isrku. Je to tu doslova natrieskané postavami, ktoré nemajú žiadne pozadie a predovšetkým žiaden zmysel. Sú tu len preto.. aby boli. To sa týka aj "starých" známych, ako napr. Finn, ktorý je tam tak zbytočný, že keby vo filme nebol, nikto by si to ani nevšimol.. a takto by som vedel pokračovať do rána. Samozrejme má film aj svetlé body. Adam Driver a jeho Kylo Ren je úplne na vrchole, čo sa hereckej stránky týka. Ostatní bohužiaľ opäť len prešľapujú na mieste a nevedia, čo so sebou. Hamilov Skywalker odfláknutý, odhodený na vedľajšiu koľaj a cameo Landa úplne bez zmyslu či pointy. Áno, vidieť ich tam všetkých opäť pokope je milé, ale ich postavy ako také nemali vo filme jednoducho žiadne opodstatnenie a nebudem z toho celého vysratý len preto, že sa tam objavili, také lacné triky nech si tvorcovia strčia. Ale aby som len nekritizoval, 3 hviezdy dávam aj napriek tomuto všetkému. Má to spád, skvelú akciu ako sa na poriadny blockbuster patrí a tiež fajn soundtrack od stagnujúceho Williamsa, ktorý sa po nudnom skóre v The Last Jedi prekonal a doručil niekoľko famóznych tónov. No a samotne vyvrcholenie bolo typické klišé rutinárske, aké zvládne len Abrams. Čiže opäť stávka na istotu so všetkým, čo sme tu už mali.. rovnako ako jeho Force Awakens. Ten chlap sa tak strašne bojí, že sa niekomu netrafí do vkusu, že výsledok je v podstate len "srdiečková" omáčka, ktorú sme tu už mali xy krát, pretože ako inak, musí vyhovieť všetkým. Jeho typický rukopis. 70% s odretými ušami. ()

Rawen616 odpad!

Když naběhly závěrečné titulky, první slova která mi vyběhla na mysli zněla: "Ježiš, to byla ale p...vina." Je nutné psát něco víc k tomuto epickému pohřbu slavné značky? ()

Hidoshito

Nikdy jsem nebyl velký fanoušek SW univerza (a ani nebudu), ale vždycky jsem ty filmy aspoň dokoukal, i když jsem třeba nebyl moc spokojený. Tenhle devátý už jsem ale musel po půl hodině vypnout, to je fakt neuvěřitelná bída, kam se to celé posunulo. ()

batik

Keď sa nad tým človek zamyslí, tak to vlastne ani nemohlo dopadnúť inak. Zase sa tu veľa kopírovalo, lenže tentoraz to dopadlo naozaj hrôzostrašne. Epizóda VII nakoniec vyznieva ešte vcelku dobre, lebo pri nej tvorcovia čerpali z Novej nádeje. Tu bol objektom inšpirácie Návrat Jedi, čo bol jednoznačne najslabší film pôvodnej trilógie a podľa toho to aj dopadlo. Ako tak aj v tejto časti fungoval príbeh Rey a Rena, aj keď potenciál, ktorý bol načrtnutý v predchádzajúcej časti zostal nenaplnený. Z Finna a Poa sa definitívne stal len vtipný doplnok, ktorý sa objavuje v každom kasovom trháku. K plusom snímky treba zase prirátať výpravu, filmové lokácie a triky. Ešte musím spomenúť aj hercov, ktorí nie žeby oproti predchádzajúcim častiam hrali nejako lepšie, ale snažili sa ako najlepšie vedeli. Lenže ani sebe lepší výkon všetkých zúčastnených by takto hrozný scenár jednoducho nezachránil. Tým sa prirodzene dostávame k negatívam, ktorých je naozaj strašne veľa, ale z čoho všetky vychádzajú a čo ich spája je už spomenutý príšerný scenár a celkový príbeh poslednej časti. Ten negoval veľa udalostí rozohraných v predošlej časti, pričom približne do polovice bol aj so všetkými výčitkami film ako tak pozerateľný, lenže potom sa z neho stala hrozná gýčová a pateticko-heroická sračka, ktorá len zvýraznila dovtedajšie lapsusy scenára. Až som miestami nechápal na čo sa to pozerám. Keď sa pozriem na celú sequelovú trilógiu tak musím uznať, že má istú symetriu s pôvodnou, ktorú okato vykrádala. Posledná časť je najslabšia, prvá v strede a stredná je najlepšia. Aj keď má táto séria aj dobré momenty, tak celkovo je z troch trilógií SW jednoznačne tou najslabšou a Vzostup Skywalkera toto konštatovanie len zvýrazňuje. 35% ()

Macek97 odpad!

- - - - - - - - POZOR SPOILERY - - - - - - - - Děj opět nestál za nic. Nové STAR WARS fakt hrůza, žádná originalita! a ten zvrat jako fakt ?! Trošku si začínám myslet, že už nesmrtelný je tam asi každý! ztrácí to krásu napětí a překvapení ()

Harry89

Příběhově totálně podělané. Předchozí díl - Luke má depku - to ale mírně pozvedlo. Vizuálně je to ale pecka. ()

Agrav_Levap

Uzatvorenie celej sagy E 4,5,6 som chapal ako celok vytvoreny v minulosti. Pribeh nebol z tych najlepsich ale to univerzum, svet atd co sa vytvoril vytvoril aj akysi kult. Preto vznikli aj epizody 1,2,3 kde pribeh bol koncepcne jasny zo starych casti a prave klucove sceny a pribehove zvraty boli uplne odflaknute. A takato ista linka sa stretla aj v poslednej casti. V principe nevymysleli nic nove len zobrali rozpolteneho hrdinu z prvych 3 casti a jeho boj s temnou stranou. rovnaky konflikt len v novom sate z druhej starej trilogie a to vsetko preplacali na seba. Novy prvok prepojenia sily celkom zaujimave, ale v ostatnom premrhany potencial pribehu a zaver ako s pred 30 rokov. Skoda svet SW je siroky existuju aj hry s vynikajucim pribehom, ovela temnejsim a lepsim a bol tu priestor. K zaveru pozera sa na to pekne co sa tyka efektov, a to je vsetko ()

Apollo91

Snažíme se odčinit epizodu 8 – takový by mohl být podtitul E9. A já snahu JJ a ostatních oceňuji. Epizoda 9 je zábavná, a o to jde ve Star Wars především. Nejsou zde žádné zbytečné mise vedoucí nikam. Finn zde má jednoznačně svoji největší roli v celé trilogii, navíc jeho vztah s Poem je stejně tak důležitý jako zábavný. Spojení Kyla a Rey zůstalo z epizody 8 (za což jsem rád), celý koncept byl však lépe a účelněji využit. Ano, dali by se zde najít nesrovnalosti v příběhu a kontinuitě, zato však nese, podle mého největší vinu Disney a jejich neschopnost trilogii naplánovat dopředu. A upřímně ve všech filmech Star Wars se vyskytují pohodlné a příhodné zápletky, které slouží jen tomu, aby se děj posunul dál (nebo je to vůle síly?). To ovšem neznamená, že ty filmy jsou pro mě horší, když mi to nevadilo v originální trilogii, ani v prequel tr., nebude mi to vadit ani zde.  Star Wars má být vizuálně krásný a zábavný pohled na souboj dobra se zlem, a to přesně tento film splňuje. Rozhodně mi to nezkazí minulé filmy stejně jako to pro mě nevylepší E8. Já osobně mám rád styl JJ Abramse, pokud ho někdo rád nemá film se mu líbit nebude. Stejně tak pokud se vám líbila E8 pravděpodobně si tento díl moc neužijete. Já osobně jsem rád, co s tímhle filmem udělali a jako k většině ostatních se k němu budu rád vracet. ()

Grindelwald

"Tak jako jsem kdysi zemřel já, tak padne i poslední Skywalker." Vzestup Skywalkera je IX. epizoda a je tedy vyvrcholení celého Star Wars, to se docela povedlo. Hned první scéna s Kylo Renem (Adam Driver) na planetě Mustafar je epická a ukazuje tak, že tento díl bude hodně temný a akční. J.J. Abrams si i tentokrát nechal záležet na scénáři, který bezvadně ukončil sérii. Velká Sithská flotila na Exegolu mě uchvátila, tak velké množství vesmírných lodí a stíhaček v žádné epizodě nebylo. Kylo Ren pořád bojuje se svými pocity mezi Světlou stranou nebo Temnou a to v divácích vzbuzuje otázku, jestli se nakonec rozhodne pro dobro nebo pro zlo. Nakonec to dopadne docela jinak (tak jsem to rozhodně nečekal) a to smrtí. Boj mezi Sithskou flotilou a Odbojem je velká pecka nejen na závěr filmu, ale i na závěr filmové série. Znovuoživený Palpatin, kterého hrál Ian McDiarmid, má svůj rázný a chraptivý hlas jako v Návratu Jediho a využívá své velké síly, kterou nejen má, ale i vysaje z Rey (Daisy Ridley) a to včetně svých klasických blesků. Všichni herci podávají dobré herecké výkony, ale něco na tomto díle chybí. Je to požitek, který jste cítili v původní trilogii, tady to moc nejde cítit, výhry ztrácejí emoce, to tak u nových filmů prostě je. 6/10 ()

Traktorista

Strašná srajda. Raději jsem se na to s odstupem podíval znovu a těch logických chyb, dementních dialogů a absolutně retardovaného děje, z toho jen začnou krvácet oči. Nápad dobrý, vizuál ucházející, zbytek na blití. ()

lestatie

Přijde mi docela zajímavé, že se ohledně nové trilogie absolutně neshoduji s obecným hodnocením zde na csfd.cz, protože Epizoda VII tady má 75% a za mě je to nejhorší SW, co bylo natočeno. Naopak Epizoda IX  schytává docela slušnou kritiku a s tounemohu souhlasit... Vzhledem k tomu, co nám nabídla nová trilogie, musím hodnotit tento díl vlastně kladně. Už jsem se smířila s tím, že srovnání s původními filmy musím ignorovat, jelikož by mi to mohlo přinést pouze rozhořčení. Zkusím-li se oprostit od očekávání, mohu konstatovat, že jsem dostala nadupanou akční jízdu. Některé věci do sebe zapadly a dávají smysl, jiné bohužel ne (i přes snahu vše uzavřít). Vyzdvihla bych nádherně zpracované lokace a finální konflikt. Film jsem si užila i když mi hlavní postavy vůbec nepřirostly k srdci (obzvlášť Rei a její overskill - bez ohledu na "vysvětlení"- mě docela vytáčely). Jediná opravdová inovace byl Kylo Ren, který na svých bedrech nese minimálně jednu hvězdičku z mého hodnocení. Ale když si to přeberu dohromady - byl mi naservírován dobrý koktejl akce, proložený nostalgií, a nestihla jsem se nudit. Možná, že za pár let, si novou trilogii pustím znovu. ()

Flashback odpad!

Triumfální zvratek zakončující, s náskokem, nejhorší trilogii SW. Kompletně špatně napsané postavy, poplatné pouze dobové woke vlně hollywoodu. Příběh je vtip. Špatně režírované a celkově nudné a okoukané. ()

Nakan1shi odpad!

1/10. Vůbec to nechápu. Filmová série je úžasná, vyrovnaná a symetrická, až tedy na některé díly prequelu, ty se mohli podařit o dost lépe, ale jak jde vidět může být hůř. Netuším jestli Disney šlo pouze po penězích, ale očividně to tak vypadá. Rádoby vtipné hlášky když se jim "hroutí galaxie" by asi nikdo neřekl. Jediné pozitivum je Daisy Ridley která si zasloužila mnohem více. ()

Antimat

Začiatok sa vyvíjal fajn i keď miestami to už bol nuda ako fras  No čím ďalej tým bolo jasnejšie že tento diel bude nuda bez nejakého dobrého súboja či logiky Svet div sa je to tak a hodnotenia sú perfektne trefné Rey je dosť slabučká ,nevýrazná neempatická ,Hayden Christensen bol kritizovaný za výkony no émocie puberťáka zahral dobre Od tejto mátohy som ale nič extra nedostal čo by mi imponovalo Potešil ako tak výkon Drivera ,no asi najviac to ťahala pôvodná zostava a ich menšie role a nakoľko tam veľmi Han Solo či Luke neboli tak hodnotenie je aké je ... zamňa nuda a dosť slabé ukončenie ()

Mi_tO

S odstupem času po shlédnutí komplet série prostě nejde dát min jak 5 hvězd. Ať už si zde rádoby kritici říkají co chtěj, věřím že to hodnocení pomalu poroste protože to je dílko které srdíčko fanouška sci-fi, pohádek a i starých přátel musí ocenit. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

22.06.2023

Nový Star Wars film pokračující příběh Rey (Daisy Ridley) má oficiální název, synopsi a také předběžné datum začátku natáčení. Tzv. Skywalker sága skončila v roce 2019 snímkem Star Wars: Vzestup… (více)

Disney oznámilo nové Star Wars filmy

Disney oznámilo nové Star Wars filmy

07.04.2023

Další filmové Star Wars dorazí v roce 2025

Další filmové Star Wars dorazí v roce 2025

08.03.2023

Ačkoli mají nejnovější informace z prostředí společnosti Lucasfilm a světa Star Wars daleko k oficiálním oznámením, lze je v současnosti považovat za velice pravděpodobné. Server Variety totiž… (více)