Clona (TV seriál)

Krimi / Thriller

Česko, 2014, 6 h 8 min (Minutáž: 7x52 min)

Marek Epstein

Jan Cabalka

Kryštof Hádek, Vica Kerekes, Viktor Preiss, David Novotný, Rostislav Novák ml., Taťjana Medvecká, Jan Hartl, Simona Prasková, Jordan Haj, Jenovéfa Boková, Leoš Noha, Pavel Vangeli, Jiří Jelínek ml., Zbyněk Šporc, Jan Kolařík, David Punčochář, Tomáš Jeřábek, Jiří Vyorálek, Vladimír Marek, Lenka Šilhánová, Jakub Hais, Zita Morávková, Marek Pospíchal, Barbora Milotová, Markéta Richterová, Ivana Krmíčková, Petr Koutecký, Bořek Joura, Juliana Moska, Eduard Jenický, Halka Třešňáková, Anna Stropnická, Jan Vlas, Klára Krejsová, Pavel Novotný, Jiří Černý, Daniel Šváb, Martin Finger, Zuzana Skalníková, Hynek Chmelař, Andrea Daňková, Jiří Suchý z Tábora, Petr Matoušek, Petr Jeništa, Radek Bruna, Martin Hub, Pavel Šimčík, Petra Špindlerová, Simona Zmrzlá, Petr Vodička, Ronald Prokeš, Jana Jiskrová, Robert Tyleček, Jan Španbauer, Martin Winter, Matěj Anděl, Lukáš Černoch, Tomáš Kůgel, Lukáš Kubát, Tomáš Kořének, Michal Varga, Irena Kristeková, Roman Bartoš, Václav Veselý, Petr Vágner, Petr Reif, Josef Kaluža, Ondřej Mataj, Jiří Suchý, Lívia Bielovič, Filip Menzel, Daniela Vacková, David Beneš, Milan Enčev, Zdeněk Sedláček, Matěj Nechvátal, Sabina Schulzová, Petr Burian, Jiří Laštovka, Mikuláš Křen, Marek Svitek, Jan Musil
  • Fr

,,JÁ BUDU HLAVNĚ TOČIT VIDEA...“ /// Příběhově se s tím moc neserou. Zobák nastupuje k mordpartě, kde všichni – tedy všichni tři – vostřílení pardálové (aspoň se tak tvářej) ani moc neřešej, že ten mladej, z nich má nejlepší nápady. Hold není každej polda Ajnštajn… Ze začátku by se mohli zdát všechny zápory spíš jako závan svěžího větříku. Nakonec jsou z toho spíš větry, co smrděj po průjmu. To, co zdálo se bejt pomalý zajímavě, je pomalý nudně, to intuitivní odhalování informací je přesně vo tom, že všeho moc škodí (jako kdyby jste se šli vychcat ve Štěchovicích a našli poklad. Hmm dobrý. Druhej den půjdete chcát… no a prostě zase. Hmm dobrý. Třetí den… Kladem nechť je, že všechno je podřízený plynulosti, tzn., že se zbytečně nevykecávaj. Charakterová nemohoucnost se projevuje už při úvodní rekapitulaci, která je snad vod 3.dílu furt stejná. To tady klidně může hrát Belmondo s Deloinem a točit to Fellini. (Podle scénáře Chucka Norrise.) Okatá snaha o Made in… (nevím co), kterou jsem na ČT nečekal. Vono je to totiž místy i pěkně debilní. To už jsem se mohl koukat rovnou na Anděla. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ke štěstí mi stačí chodidla V.Kerekes. 2.) Vždycky jsem si přál honit sráče s kamerou (místo pistole) v ruce. (Furt lepší než s vocasem.) (V ruce.) /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(13.6.2014)

• stratocasta

Řehořek se očividně bojí, aby mu něco neuteklo (třeba expoziční čas), takže radši nechá pro všechny případy (2. oddělení) pořád jezdit kameru, a to i ve chvílích, kdy bych si rád prohlídnul Vicy Vyjímající se Výstřih. Odlesky jako od Pepka Baye a "Picture Enhancing Technology" z Blade Runnera pro případ, že Epstein neví, jak dál. Vnadící potenciál na příští díl v záporných hodnotách. Koukal bych na to jen abych mohl odhalovat jakou náhodou tvůrci posunou jednotlivý zápletky dál, ale mám na tuhle lenost celkem vysoký ISO.(29.4.2014)

Clonu jsem musel hodnotit až po třech zhlédnutých dílech. Dlouho jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nakonec jsem dal 4. Ale po 5. díle jsem musel hodnocení snížit. Důvodem je pomalé tempo a některé nelogické situace. Někdy jsem netušil, jak vyšetřovatelé dospěli ke svým závěrům. Asi bych šel s hodnocením ještě níž, ale díky Vice Kerekes to neudělám. Líbilo se mi, že mohla mluvit slovensky, což je jazyk, který vždy rád slyším.(10.6.2014)

• kenkaku

Na hranici koukatelnosti (tedy na pomezí mezi dva a tři v mém pomyslném žebříčku). Na první dojem totiž seriál působí, že neví co chce (ale to se může časem změnit). Celkem násilně a otravně cpe jeden "cool" a "efektní" záběr za druhým. Něco jako kdyby se mi u McDonalda snažili vnucovat lanýže (nebo sushi). No jasně.... "Na co si to sakra hrajou?" To co máme možnost vidět obsahově také není žádný šlágr (kdo je tedy vlastně cílové publikum?) a krom samyce z SK (ta s divným jménem) a "áčkových herců" je to tam jeden nesympatický týpek za druhým. Opravdu pro koho tohle ČT točí je mi záhadou...(6.5.2014)

Nemůžu si pomoct, ale mě se celý ten nápad vyšetřování skrze objektiv líbí, a to především kvůli vzhledu, který svým lehce uměleckým zabarvením dodává jednotlivým příběhům i celku místy poměrně neobvyklou atmosféru. Případy sice nejsou zrovna vrcholem spletitosti, ale působí věrohodně, stejně jako přirozené herecké projevy všech členů týmu, jakož i dalších postav. Pravdou samozřejmě je, že tentokrát tak trochu zvítězila forma nad obsahem, ale přesto, či možná také díky tomu, to určitě není krok špatným směrem, tedy alespoň pro mě ne. 70 %(14.6.2014)

• - Seriál se točil 70 dní, filmaři vystřídali více než 100 lokací, před kamerou hrálo 110 herců, 600 komparsistů, použilo se 50 aut a při náročných scénách se účastnilo také 95 kaskadérů. (Zdroj TV mini) (Rodriguez)

• - Spoiler: Od začátku natáčení až po premiéru na televizní obrazovce uběhl přesně rok, což je shodou okolností i doba, po kterou se seriál Clona odehrává. Začíná i končí v momentě, kdy si Roman (Kryštof Hádek) podává přihlášku na vysokou školu. (Rodriguez)

• - Natáčelo se především v reálném prostředí, například v SaSaZu, vyhlášeném holešovickém nočním klubu, dále na letišti v Roudnici nad Labem a Bubovicích, na Nákladovém nádraží Žižkov i na uzavřeném úseku dálnice R7 či v depu stanice pražského metra Háje. Také na policejní akademii v Modřanech, v Břevnovském klášteře, na Slapské přehradě nebo v budově bývalého Federálního shromáždění, dnes nové budově Národního muzea. (Zdroj: TV mini) (Rodriguez)