Clona (TV seriál)

The Lens

Krimi / Thriller

Česko, 2014, 6 h 8 min (Minutáž: 7x52 min)

Marek Epstein

Jan Cabalka

Kryštof Hádek, Vica Kerekes, Viktor Preiss, David Novotný, Rostislav Novák ml., Taťjana Medvecká, Jan Hartl, Simona Prasková, Jordan Haj, Jenovéfa Boková, Leoš Noha, Pavel Vangeli, Jiří Jelínek ml., Zbyněk Šporc, Jan Kolařík, David Punčochář, Tomáš Jeřábek, Jiří Vyorálek, Vladimír Marek, Lenka Šilhánová, Jakub Hais, Zita Morávková, Marek Pospíchal, Barbora Milotová, Markéta Richterová, Ivana Krmíčková, Petr Koutecký, Bořek Joura, Juliana Moska, Eduard Jenický, Halka Třešňáková, Anna Stropnická, Jan Vlas, Klára Krejsová, Pavel Novotný, Jiří Černý, Daniel Šváb, Martin Finger, Zuzana Skalníková, Hynek Chmelař, Andrea Daňková, Jiří Suchý z Tábora, Petr Matoušek, Petr Jeništa, Radek Bruna, Martin Hub, Pavel Šimčík, Petra Špindlerová, Simona Zmrzlá, Petr Vodička, Ronald Prokeš, Jana Jiskrová, Robert Tyleček, Jan Španbauer, Martin Winter, Matěj Anděl, Lukáš Černoch, Tomáš Kůgel, Lukáš Kubát, Tomáš Kořének, Michal Varga, Irena Kristeková, Roman Bartoš, Václav Veselý, Petr Vágner, Petr Reif, Josef Kaluža, Ondřej Mataj, Jiří Suchý, Lívia Bielovič, Filip Menzel, Daniela Vacková, David Beneš, Milan Enčev, Zdeněk Sedláček, Matěj Nechvátal, Sabina Schulzová, Petr Burian, Jiří Laštovka, Mikuláš Křen, Marek Svitek, Jan Musil, Marek Matoušek
  • GeusX

Znělka seriálu navodila očekávání dynamické kriminálky. První díl to však nepotvrdil. Nebyl špatný, ale očekávání jsem měl o chloupek vyšší. Snad budou další díly více o vyšetřování a bude to na tři hvězdy s čistým svědomím. Druhý díl také plave na vodě, navíc s podivně nelogickým rozuzlením případu. Po kompletních sedmi dílech: dvě až tři hvězdy...(29.4.2014)

Zatím je to na pomezí 2-3 hvězd. Velkým plusem je režie a kamera, protože je vidět, že je to točený moderně, zajímavě, u nás celkem nezvykle. Najde se tam hodně pěkných záběrů, obrazově tomu v podstatě není co vytknout. Problémem je scénář, kterej je táááák utahanej, že to chvílema působilo jako celá věčnost. Na to, že to byl pilotní díl, kterej by měl nalákat diváky, to bylo takový řekněme vlažný. Osobně doufám, že se to zlepší, protože mám pocit, že by si to tahle kriminálka zasloužila, ale na to si musíme ještě počkat. EDIT 9.6.2014 - OK, seriál skončil (nebo aspoň 1. série) a ty 3* si to fakt zaslouží. Je to moderní, je to zase něco jinýho, někdy sice přitažený za vlasy, ale u nás to každopádně patří k tomu lepšímu.(29.4.2014)

Po případech 1. oddělení další pokus České televize o krimi seriál, tentokráte z jiného soudku nicméně oproti dříve jmenovanému počinu se Clona jeví jako hodně slabý odvar. Akce nicmoc, herci naopak dobře vybráni, nicméně samotný scénář jim nedává mnoho šancí na vyniknutí. Na české poměry koukatelný seriál nicméně hodně mu chybí a lecos přebývá od nelogického přechytračelého vyšetřovatele koumáka Hádka, který se svým všemohoucím fotoaparátem, ačkoliv všude překážel, vše nakonec rozkousl až po ne příliš využitý potenciál Viktora Preisse. 55% z toho 15% jenom za zrku alá Veni, Vidi, Vici nebo Vica))(11.6.2014)

53%? ... Jako proč? ... Příběh naprosto úžasný, scénář vynikající, herecké výkony bombastické! Je sice pravda, že kamera byla trošičku slabší, ale celkový dojem to rozhodně nekazí. Taky je pravdou, že je příběh od reality docela daleko, ale to se mě právě naopak hodně líbí. Dát menší hodnocení než to nejvyšší je prostě blbost. Velkým překvapením pro mě byl někdy až opravdu hodně vtipný scénář, podle pilotního dílu jsem čekala spíš něco smutného a depresivního. Dalším, a možná taky největším, plusem tohoto seriálu je jednoznačně Kryštof Hádek ... Jeho výkon je prostě ohromný!! Tímto seriálem u mě snad překonal i Ivana Trojana, který se u mě už od mala drží na samém vrcholu žebříčku ... Takže za Kryštofa přidávám onu pomyslnou šestou hvězdičku a řadím seriál do mé TOP desítky a to rovnou na vrchol, co se týče české scény ... Česká televize by mohla dostat rozum a místo sra*ek jako je První republika natočit druhou řadu tohoto vynikajícího seriálu ...(19.6.2014)

Upozaděná akce (bohužel zčásti i díky slabšímu scénáři), kamera slušná (až na pár zbytečných "žánrových" obrázků). Herecké výkony odpovídají vcelku slušnému obsazení. Žádný zázrak, ale v současné produkci všemožných "rychloseriálů" (mám na mysli jejich vznik, ne délku vysílání) jde určitě o nadprůměr.(29.4.2014)

• - Vica Kerekes s souvislosti se seriálem uvedla: "Miluji akční věci a práci v terénu a taky že jsem byla jedinou ženou ve vyšetřovacím týmu, to mně okamžitě přesvědčilo. Která herečka by takovou práci nepřijala? S Tomášem se mi pracovalo skvěle. Stačilo, když něco naznačil, a já to hned pochopila a udělala, byli jsme napojení. Umí taky herce motivovat a pochválit. A mám ráda tu jeho dětinskost."  (nicolcat)

• - Spoiler: Od začátku natáčení až po premiéru na televizní obrazovce uběhl přesně rok, což je shodou okolností i doba, po kterou se seriál Clona odehrává. Začíná i končí v momentě, kdy si Roman (Kryštof Hádek) podává přihlášku na vysokou školu. (Rodriguez)

• - Jeden z mála českých televizních seriálů, jehož licenci se podařilo prodat do zahraničí. (raininface)