Clona (TV seriál)

The Lens

Krimi / Thriller

Česko, 2014, 6 h 8 min (Minutáž: 7x52 min)

Marek Epstein

Jan Cabalka

Kryštof Hádek, Vica Kerekes, Viktor Preiss, David Novotný, Rostislav Novák ml., Taťjana Medvecká, Jan Hartl, Simona Prasková, Jordan Haj, Jenovéfa Boková, Leoš Noha, Pavel Vangeli, Jiří Jelínek ml., Zbyněk Šporc, Jan Kolařík, David Punčochář, Tomáš Jeřábek, Jiří Vyorálek, Vladimír Marek, Lenka Šilhánová, Jakub Hais, Zita Morávková, Marek Pospíchal, Barbora Milotová, Markéta Richterová, Ivana Krmíčková, Petr Koutecký, Bořek Joura, Juliana Moska, Eduard Jenický, Halka Třešňáková, Anna Stropnická, Jan Vlas, Klára Krejsová, Pavel Novotný, Jiří Černý, Daniel Šváb, Martin Finger, Zuzana Skalníková, Hynek Chmelař, Andrea Daňková, Jiří Suchý z Tábora, Petr Matoušek, Petr Jeništa, Radek Bruna, Martin Hub, Pavel Šimčík, Petra Špindlerová, Simona Zmrzlá, Petr Vodička, Ronald Prokeš, Jana Jiskrová, Robert Tyleček, Jan Španbauer, Martin Winter, Matěj Anděl, Lukáš Černoch, Tomáš Kůgel, Lukáš Kubát, Tomáš Kořének, Michal Varga, Irena Kristeková, Roman Bartoš, Václav Veselý, Petr Vágner, Petr Reif, Josef Kaluža, Ondřej Mataj, Jiří Suchý, Lívia Bielovič, Filip Menzel, Daniela Vacková, David Beneš, Milan Enčev, Zdeněk Sedláček, Matěj Nechvátal, Sabina Schulzová, Petr Burian, Jiří Laštovka, Mikuláš Křen, Marek Svitek, Jan Musil

Prostě vynikající! Řehořek je jediný český režisér, který dokáže a) ukočírovat Kryštofa Hádka do polohy, kdy nesere, b) dělat věci jinak, nově a zajímavě a za c) vytvářet atmosféru pomocí jemnohmotných detailů. Díl 3 - Únos byl opravdu mistrovským kouskem, udržujícím diváka v realistickém napětí od začátku až do konce. Měl jsem po letech pocit, že koukám na případy 1. oddělení ještě navíc s bonusem v podobě mysteriózní, hutné atmosféry. Takhle nějak by měl vypadat žánr. Jo a, Rostislav Novák v roli drsnýho fízla je naprosto bezprecedentní. Pro mě objev roku!(22.4.2015)

• Gemini

Jako optimista doufám, že se to zlepší, ale první díl ve mně vzbudil intenzivní pocit, že Epsteinovi by měl sakra konečně někdo zakázat psát, když okruh těch, kteří do očí bijící nedostatky jeho práce nevidí, je neuvěřitelný... Co Clona bude, toť otázka - zatím jsem viděl jen přehlídku extrémně efektních kameramanských kousků, laciné slovenské zrzavé lákadlo, a vesměs velmi dobré herce, kteří nemají krom "osvědčených" klišé moc co hrát. Haluzové vyšetřování, kdy se asi několik poměrně důležitých věcí vystříhalo, dokonalá čištění fotografií doma ve Photoshopu, a protřelí padouši (vrazi minimálně dvou policistů), kteří rozšlapou digitální foťák, ale nějak z něj neseberou paměťovou kartu... takže pardon, ale první díl byl v "netechnických kategoriích" zoufale slabý. A - "kupodivu" - to v různých obměnách vydrželo až do konce. 50%(29.4.2014)

• greetchen

Případy 1. oddělení mě tolik neoslovily a po sedmidílné sérii Clona nutno uznat, že České se to tentokrát s televizními detektivkami moc nevyvedlo. Clona je nesympatická v podstatě vším. Chybí postavy, se kterými by vás bavilo to prožívat, nebo na ně aspoň koukat (pánům by mohla stačit Vica Kerekes, jenže proč se většinu filmu tváří tak strašně znuděně?), příběhy nemají hloubku, napětí, postavám chybí trošku lidskosti. Postava policejního kameramana/fotografa je jako nápad špica, měla potenciál nabídnout nový pohled na kriminálku, ale totálně ho nevyužila, Hádek se v tom plácá a většinu děje je na obrazovce jaksi navíc. Nechci České křivdit, ale v tomhle za mě palec dolů a těším se na chystanou sérii prověřené novácké Kriminálky Anděl.(15.6.2014)

• geklon

Mám sto chutí do komentáře zkopírovat ten od Geminiho. Naprostý souhlas. Moho povyku pro nic. Příběh nula. Žádné napětí ani očekávání či další náznaky na případné zvraty v dějové lince. Postavy plochý. Namísto věnování prostoru příběhu a postavám, se setkáváme jen s kameramanskou onanií, která po pěti minutách ztrácí na zajímavosti. Atraktivitou se tento pilot snaží hýřit vskutku vrchovatě a kdyby vám to po prvních třech minutách, ve kterých se vystřídá asi 50 záběrů, nebylo jasný, brzy se na scéně objeví fun fatál Československé kinematografie číslo dva. Jediná postava, která mě zajímala v první půlce zahyne a nastupuje naprosto nepochopitelné dějové bláto.... u kterého jenom kroutím ovladačem. Řehořek stále nedozrál. Estein nejspíš trpí syndomem vyhoření.(29.4.2014)

Tak tohle mi sedlo, obyčejný kluk, obyčejný život a obyčejné sny.....práce u policie z pohledu zrcadlovky a mladého začínajícího fízla Kryštofa Hádka, napínavé, české a hlavně zábavné.....doporučuji podívat se a zamilovat se do krásné Vici Kekeres, nebo do malebných záběrů z našeho krásného hlavního města.(29.6.2015)

• - Seriál se točil 70 dní, filmaři vystřídali více než 100 lokací, před kamerou hrálo 110 herců, 600 komparsistů, použilo se 50 aut a při náročných scénách se účastnilo také 95 kaskadérů. (Zdroj TV mini) (Rodriguez)

• - Spoiler: Od začátku natáčení až po premiéru na televizní obrazovce uběhl přesně rok, což je shodou okolností i doba, po kterou se seriál Clona odehrává. Začíná i končí v momentě, kdy si Roman (Kryštof Hádek) podává přihlášku na vysokou školu. (Rodriguez)

• - Jeden z mála českých televizních seriálů, jehož licenci se podařilo prodat do zahraničí. (raininface)