Reklama

Reklama

Clona

(seriál)
  • Velká Británie The Lens
Trailer
Krimi / Thriller
Česko, 2014, 6 h 8 min (Minutáž: 52–53 min)

Scénář:

Marek Epstein

Kamera:

Jan Cabalka

Hrají:

Kryštof Hádek, Vica Kerekes, Viktor Preiss, David Novotný, Rostislav Novák ml., Taťjana Medvecká, Jan Hartl, Simona Prasková, Jordan Haj (více)
(další profese)

Epizody(7)

Obsahy(1)

Clona je příběhem, v jehož středu stojí postava mladého policejního kameramana Romana (Kryštof Hádek). Ten svou práci, kterou mu dohodil jeho otec (Jan Hartl), vnímá jako jednoroční výplň, kterou je nucen absolvovat po neúspěšných přijímacích zkouškách na vysokou školu. Při jedné z prvních akcí se však situace fatálně zvrtne a banálně vyhlížející výjezd se změní v tragédii, při níž pod koly ujíždějícího automobilu umírá Romanův otec. Touha vyřešit otcovu vraždu, napínavá policejní vyšetřování a Romanův vztah k Lence (Vica Kerekes) i vlastní matce (Taťána Medvecká) jsou leitmotivy celého seriálu. (Česká televize)

(více)

Videa (8)

Trailer

Recenze (161)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

(Viděna 1. a 3. epizoda.) Máloco bývá tak smutné jako laciná nápodoba. Když jde o lacinou nápodobu něčeho, co bylo před pár lety opravdu „cool“, je to vyloženě smutné. O české CSI jsme se pokoušeli už Kriminálkou Anděl, jenže na tuhle katastrofu už filmaři nejspíš zapomněli, tak v České televizi najali známého klipaře Tomáše Řehořka, zaplatili mu delux edici Photoshopu a vypustili ho do nehostinných pláni tradičně přihlouplého scénáře Marka Epsteina. Vyšetřování je tupé a nepřesvědčivé, postavy nemají vnitřek, jen to vše tak nějak hezky vypadá a nudí. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jako optimista doufám, že se to zlepší, ale první díl ve mně vzbudil intenzivní pocit, že Epsteinovi by měl sakra konečně někdo zakázat psát, když okruh těch, kteří do očí bijící nedostatky jeho práce nevidí, je neuvěřitelný... Co Clona bude, toť otázka - zatím jsem viděl jen přehlídku extrémně efektních kameramanských kousků, laciné slovenské zrzavé lákadlo, a vesměs velmi dobré herce, kteří nemají krom "osvědčených" klišé moc co hrát. Haluzové vyšetřování, kdy se asi několik poměrně důležitých věcí vystříhalo, dokonalá čištění fotografií doma ve Photoshopu, a protřelí padouši (vrazi minimálně dvou policistů), kteří rozšlapou digitální foťák, ale nějak z něj neseberou paměťovou kartu... takže pardon, ale první díl byl v "netechnických kategoriích" zoufale slabý. A - "kupodivu" - to v různých obměnách vydrželo až do konce. 50% ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Ze začátku to vypadalo nadějně, ovšem vyloupl se z toho nevýrazný a zcela průměrný krimi seriál. I když na druhou stranu budiž tvůrcům připsáno ke cti, že zůstali u sedmi epizod a scénáristickou fantazii udrželi v jakž takž reálné rovině. Z herců vyčnívá snad jen Viktor Preiss, jež svému náčelníkovi propůjčil svůj charakteristický šarm a charisma. 50%. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Tomáš Řehořek se sice snaží o českou "cool" kriminálku, ale trošku to s tou "cool" snahou přehání (není potřeba se v každém druhém záběru předvádět, co všechno jsem se naučil a jak dovedu být kreativní). Pro takovýhle seriál ještě filmařsky nedospěl .... A kupodivu (i když jsem mu věřil) pro takhle rozsáhlý seriál ještě nedorostl ani Marek Epstein. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,JÁ BUDU HLAVNĚ TOČIT VIDEA...“ /// Příběhově se s tím moc neserou. Zobák nastupuje k mordpartě, kde všichni – tedy všichni tři – vostřílení pardálové (aspoň se tak tvářej) ani moc neřešej, že ten mladej, z nich má nejlepší nápady. Hold není každej polda Ajnštajn… Ze začátku by se mohli zdát všechny zápory spíš jako závan svěžího větříku. Nakonec jsou z toho spíš větry, co smrděj po průjmu. To, co zdálo se bejt pomalý zajímavě, je pomalý nudně, to intuitivní odhalování informací je přesně vo tom, že všeho moc škodí (jako kdyby jste se šli vychcat ve Štěchovicích a našli poklad. Hmm dobrý. Druhej den půjdete chcát… no a prostě zase. Hmm dobrý. Třetí den… Kladem nechť je, že všechno je podřízený plynulosti, tzn., že se zbytečně nevykecávaj. Charakterová nemohoucnost se projevuje už při úvodní rekapitulaci, která je snad vod 3.dílu furt stejná. To tady klidně může hrát Belmondo s Deloinem a točit to Fellini. (Podle scénáře Chucka Norrise.) Okatá snaha o Made in… (nevím co), kterou jsem na ČT nečekal. Vono je to totiž místy i pěkně debilní. To už jsem se mohl koukat rovnou na Anděla. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ke štěstí mi stačí chodidla V.Kerekes. 2.) Vždycky jsem si přál honit sráče s kamerou (místo pistole) v ruce. (Furt lepší než s vocasem.) (V ruce.) /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

Galerie (251)

Zajímavosti (7)

  • Vica Kerekes s souvislosti se seriálem uvedla: "Miluji akční věci a práci v terénu a taky že jsem byla jedinou ženou ve vyšetřovacím týmu, to mně okamžitě přesvědčilo. Která herečka by takovou práci nepřijala? S Tomášem se mi pracovalo skvěle. Stačilo, když něco naznačil, a já to hned pochopila a udělala, byli jsme napojení. Umí taky herce motivovat a pochválit. A mám ráda tu jeho dětinskost."  (nicolcat)
  • „Clona je moderní detektivka, kde akce a profesionální týmová spolupráce převažují nad deduktivním způsobem pátrání, přičemž hlavní důraz je kladen na osobní vývoj ústřední figury a její vztahy s ostatními členy týmu,“ řekl k seriálu Jan Lekeš. (SONY_)
  • Jeden z mála českých televizních seriálů, jehož licenci se podařilo prodat do zahraničí. (raininface)

Reklama

Reklama