Clona (TV seriál)

The Lens

Krimi / Thriller

Česko, 2014, 6 h 8 min (Minutáž: 7x52 min)

Marek Epstein

Jan Cabalka

Kryštof Hádek, Vica Kerekes, Viktor Preiss, David Novotný, Rostislav Novák ml., Taťjana Medvecká, Jan Hartl, Simona Prasková, Jordan Haj, Jenovéfa Boková, Leoš Noha, Pavel Vangeli, Jiří Jelínek ml., Zbyněk Šporc, Jan Kolařík, David Punčochář, Tomáš Jeřábek, Jiří Vyorálek, Vladimír Marek, Lenka Šilhánová, Jakub Hais, Zita Morávková, Marek Pospíchal, Barbora Milotová, Markéta Richterová, Ivana Krmíčková, Petr Koutecký, Bořek Joura, Juliana Moska, Eduard Jenický, Halka Třešňáková, Anna Stropnická, Jan Vlas, Klára Krejsová, Pavel Novotný, Jiří Černý, Daniel Šváb, Martin Finger, Zuzana Skalníková, Hynek Chmelař, Andrea Daňková, Jiří Suchý z Tábora, Petr Matoušek, Petr Jeništa, Radek Bruna, Martin Hub, Pavel Šimčík, Petra Špindlerová, Simona Zmrzlá, Petr Vodička, Ronald Prokeš, Jana Jiskrová, Robert Tyleček, Jan Španbauer, Martin Winter, Matěj Anděl, Lukáš Černoch, Tomáš Kůgel, Lukáš Kubát, Tomáš Kořének, Michal Varga, Irena Kristeková, Roman Bartoš, Václav Veselý, Petr Vágner, Petr Reif, Josef Kaluža, Ondřej Mataj, Jiří Suchý, Lívia Bielovič, Filip Menzel, Daniela Vacková, David Beneš, Milan Enčev, Zdeněk Sedláček, Matěj Nechvátal, Sabina Schulzová, Petr Burian, Jiří Laštovka, Mikuláš Křen, Marek Svitek, Jan Musil
  • Inozuka

Klišé na entou. Dialogy jakoby opsané z amerických moderních krimi seriálů, rádoby umělecké, zazrněné záběry, rychlý střih a pod .... celé dost mimo. Přitom Kryštof Hádek podle mého pojal roli hodně dobře a asi jako jedinému jsem mu jeho postavu i věřil, totéž platí o Medvecké. Vica Kerekes je alespoň hezká, ale zbytek ubohost. No dobrá, pár záběrů dobrých (nohy ve sprše), jedním okem se to dalo sledovat a občas i celkem fajn hudba. I když po případech 1. oddělení totální propadák, přesto dvě hvězdy dávám (hlavně za Hádka).(12.6.2014)

• Jeremiah

Pokud bych hodnotil filmařské provedení - dobrý. Pokud budu hodnotit s pohledu reálnosti - pohádka ! Po zkušenostech s prací naší POLICIE vím, že valná většina policistů je u "sboru" pouze z finančních důvodů a problémy ostatních lidí je obtěžují / stejně jako většinu současných státních zaměstnanců a politiků /. Kde jsou ty doby, kdy práce u "četnictva" bylo posláním, stejně tak jako lékaře, učitele a nejnižšího kléru. Proto nechci hodnotit tento seriál a hejno jemu podobných pohádkových fikcí. Protože, co si budeme nalhávat, kolik skutečných viníků je za mřížemi ?(9.6.2014)

• Tommassi3

Co se to, sakra, stalo ?? Česká krimi se probouzí k životu, když po velmi podařených Případech prvního oddělení přichází Clona, další žánrovka, která překvapivě svého seriálového předchůdce nenapodobuje, jde si svou cestou, moderní, svěží, mladistvou, ostatně Tomáš Řehořek i Marek Epstein, byť druhý jmenovaný již není žádné tele, platí za nadějné mladé tvůrce, rukopis obou je zcela jasně patrný a byť se tedy ta temná manýra až příliš hlásí o slovo, já tleskám vstoje nesmírně originálnímu a odlišnému projektu, který sice jistě v mnohém připomíná Cirkus Bukowski, nicméně se od té jeho cynické zralosti velmi úspěšně diferencuje, stejně jako od věcně realistického Prvního oddělení, což nejlépe dokládá geniální až mysteriózně laděná kamera Jana Cabalky, která i dík střihu a zvuku odsunuje běžnou rutinu naprosto do pozadí, zde neuvidíte běžné činnosti, ty si divák jen domýšlí, i samotný dialog ustupuje fantastické atmosféře, jíž je podřízeno vše.. Matěj Hádek snad ani nemůže zklamat, stejně jako ostatní protagonisté v čele s Viktorem Preissem, moje modlitby byly končeně vyslyšeny, či Taťjanou Medveckou, které s Hádkem tu matku se synem prostě uvěříte, herecky celkem komorní záležitosti v tomto směru nelze takřka nic vytýkat, když navíc nádherná Vica Kerekes dává příslib, nakonec však takový planý, věcem příštím.. Kdybych tedy měl hodnotit po zhlédnutí pilotu, napálím asi pětihvězdí a ani nemrknu, prozatím jen padám na prdel a s otevřenou hubou se nemůžu dočkat další epizody, nicméně však bohužel s přibývajícími epizodami začíná přicházet naprosto fatální rozčarování, které ukazuje, jak moc jsem se mýlil a ty zmiňované Případy prvního oddělení vypadají jako (kr)Kavčí výkřik do tmy !! Ona totiž ta jedinečná vizuální stylizace, nad kterou jsem se tak rozplýval po zhlédnutí první epizody, s každou další stále více a více přestává stačit, tohle totiž jeden ještě spolkne u filmu, nikoliv u seriálu, a začíná dokonale vnímat, jak moc Cloně schází kvalitní scénář, když si Marek Epstein jako vůbec ne špatný tvůrce prostě jen ukrojil příliš velký krajíc chleba a v neznámých žánrových vodách už neplave kraula ani čubičku, on se jednoduše topí !! Některé žánry, obzvláště pak ten detektivní, si prostě z prstu vycucat a vyfantazírovat nelze, zkušenost a zralost scénárista ničím nahradit ani zamaskovat nezvládne, a tak to mé tvrzení, že Epstein už není žádné tele, byť jsem mluvil spíš o počtu jeho scénářů a věku, začíná vyznívat dost ironicky !! Marku, jestli tohle myslíš vážně, pak opravdu už nejsi tele, ale pořádné hovado, tohle ti totiž nikdo nezbaští !! Celý seriál i přes relativně nízký počet epizod s každou další naznačuje, že by mu skutečně spíš slušela filmová podoba, ten dojem rozředěnosti se prostě ne a ne ztratit, navíc v něm dost vyniká skutečnost, že si tvůrci poněkud neví rady s rytmem vyprávění a citem pro atmosféru, která i dík přepjatému soundtracku odosobňuje i pasáže, u nichž je to evidentně na škodu.. Nemůžu si pomoct, ale tohle se nakonec hodně nepovedlo, a tak Tomáš Řehořek, který tu působí, jak v tátových o tři čísla větších botách, ruku v ruce s Epsteinem, jen potvrzuje svoji nezkušenost, která podobné žánrovce sama kope hrob..(29.4.2014)

• Drom

Ano, viděl jsem to. Já sem taky viděl kde co. Ano, zapláclo to čas. Jako ostatně kde co. Ano, bylo jednodušší nechat Youtube vybírat než vymyslet něco sám. Ale to neznamená, že to bylo nějak úžasný. Tedy... na začátku jsem mohl doufat, rozjelo se to slibně. Vždycky když se něco špatnýho stane Janu Hartlovi, kterého nenávidím od dob Návštěvníků a jeho songu o dálnici (ten song je tak hroznej, že není ani na youtube, jak se zdá), tak je to dobrej začátek. Jenže... chvilka chaotického přemýšlení mezi dvěma písmenkovými průjmy ...bylo to takový plochý, nevěrohodný. Naprosto jsem se nedokázal ztotožnit ani s jednou postavou. Bylo mi ukradený, jak to dopadne, bylo mi jedno, jak se vyvinou jejich vztahečky a bylo mi šumák všechno ostatní. A hlavní buchta, Vica Kerekes, byla děsná příslušnice plemene dělajícího bů (jako obvykle?). Zkrátka všechno takový... bez invence. I když nedomrdlý je možná vhodnější odborný termín. Dobře, dobře, dvě, protože celkový zpracování nebylo něco, na čem bych našel vyloženě něco odpudivýho. Ale bylo to jak velikonoční vajíčko v půlce podzimu. Jo, má správnej tvar, jo, je hezky malovaný. Ale je uvnitř vyschlý.(22.12.2017)

• zette

Kriminalni serialy jsou me nejoblibenejsi, Clona je ale hodne spatny pocin. A to predevsim ve scenari, ktery postrada logiku, prirozenost a je maximalne neduveryhodny. Romanovo jednani je uplne mimo misu, uz od jeho prichodu k policii. Kerekes je atraktivni devce, kolik ale ma nas policejni sbor v radach slovensky hovoricich kriminalistu? Herecke vykony nejsou z nejhorsich, nejvice bych vsak ocenil Tatjanu Medveckou v mensi roli. Na technicke strance serialu si dali tvurci zalezet, podle me uz to je ale misty takove predimenzovane a "prirozenejsi" obraz by nebyl na skodu. Nad Rehorkem hul nelamu, ma velky potencial, mel by se vsak zamyslet, jaky scenar zpracovava...(17.5.2014)

• - Spoiler: Od začátku natáčení až po premiéru na televizní obrazovce uběhl přesně rok, což je shodou okolností i doba, po kterou se seriál Clona odehrává. Začíná i končí v momentě, kdy si Roman (Kryštof Hádek) podává přihlášku na vysokou školu. (Rodriguez)

• - Jeden z mála českých televizních seriálů, jehož licenci se podařilo prodat do zahraničí. (raininface)

• - Seriál se točil 70 dní, filmaři vystřídali více než 100 lokací, před kamerou hrálo 110 herců, 600 komparsistů, použilo se 50 aut a při náročných scénách se účastnilo také 95 kaskadérů. (Zdroj TV mini) (Rodriguez)