Generální manažer týmu amerického fotbalu se musí rozhodnout, jak naložit s možností prvního výběru při draftu, do kterého zbývá zhruba 13 hodin. Manažer Sonny Weaver má před sebou nejdůležitější den nadcházející sezóny. Den draftu. Tým Cleveland Browns má právo první volby, to znamená, že si může z mladých hráčů, kteří jsou k dispozici, vybírat jako první. Nejžhavějším kandidátem je Bo Callahan, vítěz Heismanovy trofeje. Sonny se musí rozhodnout, zda ho vezme a co je kvůli tomu ochoten obětovat. Zároveň se nedávno dozvěděl, že jeho přítelkyně Ali čeká dítě. Fanoušci Clevelandu jsou velmi nadšeni z toho, že by za jejich tým mohl nastoupit právě Callahan, jenže Sonnymu se na něm pořád něco nezdá. Večer začíná draft, který vysílá celostátní televize a tým Browns má deset minut na svou první volbu... (TV Nova)

TSZ

Vždycky obdivuji, když někdo natočí film o tématu, které je mi ukradené a přitom mě snímek baví. Ivan Reitnam přesně tohle dokázal a vytvořil nadprůměrně zajímavý pohled na prostředí sportu, o kterém nevím vůbec, ale vůbec nic. Nebýt vedlejší linie o těhotenství, která mě dost nudila a rušila hlavní příběh, dal bych i o bod víc. ()

mirak2

Mam rad NHL a humbug okolo draftu, americky futbal vobec nesledujem, ale je to velmi, velmi podobny humbug. Co sa tyka tohto filmu, zial, hodinu sa v nom absolutne nic nedeje, posledna polhodinka to nezachrani a Kostnerovi som to proste neveril. U mna vitazi Moneyball, film o dalsom sporte, ktory vobec nesledujem... Prosim nabuduce nieco z pozadia hokeja a nech to nie je iba o Goonoch... 65% ()

Desdinova

Kiežby som mal ja ja toľko šťastia v škole ako Kevin Costner v tomto filme by som dostal aj prospechové štipendium. Obvykle to robím skoro tak isto ako on na poslednú chvíľu a chcem z ničoho vyťažiť maximum, len mi to až tak nevychádza. ()

fincik

Film to byl dobrý, to ne, že ne. Nudit jsem se nenudil. Akorát tenhle ten americký rádoby sport rozhodně v lásce nemám, kord když si ještě říká fotbal. Ponořit do problematiky děje mi dělalo z počátku problém, protože o nějakém fungování jejich draftování nemám ani potuchy. Ale jinak to bylo celkem v klídku. Lidem, kteří se o to zajímají se to muselo líbit, bezesporu pak v Americe. ()

celticek

Costnerovi sportovní filmy sluší, bavilo mě to, sport jako takový mám moc rád, americký fotbal mě sice míjí, ale má to kouzlo. Ikdyž se to snažilo mít přesah, nemohl jsem se zbavit dojmu, že jde jen o jeden vydařený draft. Nic víc, nic míň. ()

fruity

Naprosto skvělý film o draftu NFL. Ano, přesně takto to chodí v americkém sportovním průmyslu. Chápu, že se to každému nemusí líbit, ale některé komentáře jsou tu vážně k smíchu a je z nich zcela cítit, že než aby si jejich autoři o draftu alespoň něco základního zjistili (když to chápou ti negři, tak to "kavárna" musí pochopit přece také :D), tak to raději zkritizují a poplivou. ()

Miro_CZ

Za mě asi nakonec plnej počet. I jako naprostej laik neznalej americkýho fotbalu a už vůbec pravidel draftování jsem během chvilky pochopil, jak to s tím draftem vlastně celý funguje. Dál už jsem se mohl jen bavit krásnou šarádou, kterou Costner vymyslel na managery ostatních týmů. Je to asi trochu nespravedlivý vůči velkým a pravověrným dramatům jako je třeba Zmizelá nebo Gran Torino. Pokud to ale vezmu jako "drama pro širší veřejnost", tak vlastně nevidím nic, co by tomu ubíralo na kvalitě. ()

papadoce

Mám rád športové drámy s pozitívnym nádychom a draft day takou rozhodne je. Kevin má charizmu za štyroch, NFL šťavu a ja príjemný filmový zážitok. Dlho mi chýbal tento film, ale náprava bola dokonaná. Kevin má stále čuch na filmy, nestratil ho napriek hluchému obdobiu vo svojej bohatej kariére a je pre mňa jedným z top hercov hollyúdu. Palec nahor. Draft day, good day. ()

SONY_

Filmu jsem úplně neporozuměl a celkově mi bylo jedno, kdo bude do týmu vybrán. Mně by takový den D byl celkem fuk, takže bych si raději nalil pivo, rozbalil brambůrky a zapnul Netflix. Ale po vizuální stránce to vypadalo hezky. /35%/ ()

Idris

Přestože zákulisí NFC samozřejmě neznám, tak jako se moc nezajímám o Americký fotbal, nebyl tento film pro mě úplně nezáživný. Skoro celý film jsem se ztrácel v obsahu a čekal na konec. Pak přišel a já pochopil o co v celém filmu šlo a musím říct, že konec byl velmi dobrý. Celkově, ale jde o to, jestli hodně znáte fotbal a rádi se podíváte i na to, co se neodehrává na hřišti, ale v kanceláři. Costner je jako kravaťák dobrý, ale viděl jsem ho i v lepších rolích. ()

mikhail

NIkdy som tento šport - handball, ktorý z nejakého dôvodu Amíci nazývajú football, nemusel. Film som si pozrel a napriek mojej antypatii musím povedať, že to nebolo až také hrozné. Minimálne Costner zahral veľmi slušne manažéra, ktorý je pod tlakom majiteľa klubu, trenéra, fanúšikov. Celkovo tomuto filmu uškodil až príliš sladký typicky hollywoodsky happyend. ()

stephano

Moc pěknej film o sportu, kterýmu nerozumim a tématu, který nechápu. Nicméně držel sem palce aby to dobře dopadlo. Ted si až uvedomuju co vlastně mělo dopadnout a dost se divim, že mě to bavilo. ()

gicous

Sázka na jistotu v podobě Kevina Costnera se ve sportovním žánru vždycky vyplácela a nejinak je tomu i tady. Draft Day se opírá především o něho a jeho přirozeně ztvárněného hlavního hrdinu. Ve prospěch filmu hovoří i dynamická obrazová složka, která záběry telefonických konverzací půli, čtvrtí a vzájemně prolíná, díky čemuž jsem měl pocit neustáleho vtážení do děje. Žádná statická nuda se nekoná. Oželel bych romanticky submotiv s Jennifer Garner a mírně sentimentální epizody s matkou hlavního hrdiny. Čistě sportovní tématicky děj by mi seděl mnohem více. Pokud máte rádi Costnera a příběhy ze sportovního zákulisí Draft Day Vás ale určitě nezklame. 6/10 ()

adamcik.patr

Co to ten blbec celou dobu dělá?!?! No nechápal jsem proč se tak chová, ale o tom si myslím tento film je. Samotný rituál draftování má v USA velkou tradici a i tenhle film na to hraje. Co se mi ale líbilo ještě více, byl úžasný výkon Kevina. A vyvrcholení filmu? To mě dostalo. Jednoduše jsem tento film žral od začátku až do konce!! ()

Zadri

Stálo to trochu času a trpělivosti než jsem se stačil dostatečně zorientovat v pro mě nezajímavém a neznámém sportu jako je americký fotbal. Nakonec jsem si ale překvapivě napínavou přestřelku manažerů nad časomírou draftu náležitě užil. Dobrá práce. ()

JohnnyBoy

Velká slabost pro filmy, kde Kevin Costner odpaluje míčky, jezdí na kole nebo chytá šišatý míč. Tohle je jeden z nejlepších. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman