Poručík Backstrom (TV seriál)

Backstrom

Poručík Backstrom

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2015, 9 h 19 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Hart Hanson

Předloha:

Leif G. W. Persson (kniha)

Rainn Wilson, Genevieve Angelson, Dennis Haysbert, Beatrice Rosen, Kristoffer Polaha, Thomas Dekker, Page Kennedy, Sarah Chalke, Mamie Gummer, Camryn Manheim, Tiffany Hines, Robert Forster, Pat Healy, Tara Buck, Anna Louise Sargeant, Alison Araya, Catherine Michaud, Amy Pietz, Jarod Joseph, Kerry O'Malley, Ray Santiago, Rizwan Manji, Chris Payne Gilbert, Link Baker, Artine Brown, Carolyn Adair, Matt Ellis, Manny Jacinto, Chris Shields, Jennifer-Juniper Angeli, Alison Wandzura, John Specogna, Faran Tahir, Camille Chen, Tori Anderson, Malcolm Stewart, Gregory Cruz, Stephen Huszar, Darcy Laurie, Kirsten Robek, Andy Yu, Brittany Hobson, Jordan Connor, David Figlioli, Kurt Ostlund, Lindsey Kraft, Kyle Secor, Evan Jones, Inga Cadranel, Gerard Plunkett, Samantha Ferris, Brett Dier, Keenan Tracey, Eddie McClintock, Matt Battaglia, Angelique Cabral, Elysia Rotaru, Sterling Beaumon, Meghan Gardiner, Karin Konoval, Aidan Bristow, Paul Anthony, Kaylee Bryant, Frederick Koehler, Brendan Meyer, Catherine Lough Haggquist, Shayn Solberg, Valerie Tian, Terry Chen, Mike Foy, Judith Shekoni, Adam Beach, Merrin Dungey, Alex Carter, Michael Reilly Burke, Assaf Cohen, Keegan Connor Tracy, Peter Benson, Jessica Harmon, Lolita Davidovich, Ben Hollingsworth, Paula Newsome, Frank Collison, Ann Cusack, John Fleck, Calum Worthy, Hiro Kanagawa, Ever Carradine, Ian Tracey, Haley Webb, David Alpay, Colby French, Rusty Schwimmer, Michael Jonsson, Dale Dickey, Laura Mitchell, Jerome Velinsky, Hannah Levien, Michael B. Silver

Poručík Backstrom není žádný krasavec, má problémy s životosprávou, chlastá a případy řeší většinou nepříliš zákonnými policejními postupy s neoholenou a nevymáchanou hubou plnou sarkastických poznámek. Backstrom není tak vtipný jako Dan Stark ze seriálu Polda a Polda, ale v idiotské červené pláštěnce stojí za zhlédnutí a dokáže slušně pobavit.(23.4.2016)

Je malý,kulatý,neumí se prát,neumí moc dobře střílet,skoro umírá,má umělecké vzdělání,nenávidí svého otce,nenávidí skoro všechny,miluje prostitutky,sázkaře a svojí ex-přítelkyni. Povedené dílko kde se Rainn Wilson našel. Dobré herecké obsazení,hlášky padají každou chvilku a stejně jako Columbo se za zjevem houmlesáka skrývá brilantní kriminalista,kterému zdatně sekunduje jeho tým Speciálních trestných činů a bratr-gotik-gay v jedné osobě.(26.4.2015)

Znáte všechny ty seriály o správných poldech? Sympatičtí drsňáci, co možná trochu chlastají, ale vždy bez váhání použijí svůj intelekt, pěsti i koule... tedy kulky, vlastně obojí, ve prospěch spravedlnosti. A pak tady máme poručíka Backstroma: příjemný je asi jako pondělní ráno, pohledný jako sloní zadek, chlastá jak vesnice plná mužiků, hulí jak Nová Huť Klementa Gottwalda, životosprávou uvádí lékaře do amoku, pět schodů vzhůru by mu přivodilo infarkt, nesmí řídit, pistolí trefí leda vlastní nohu, bydlí na hnusném hausbótu s hnusným teploušem, manželka mu už dávno utekla a je s podivem, že kdy nějakou měl... a hlavně pokaždé říká, co si myslí. Myslí si jen ošklivé věci a urazí, koho může. Přesto je velitelem speciálního vyšetřovacího týmu, jelikož díky své hřejivé povaze snadno proniká pod slupku grázlům a úspěšně řeší zločiny. Nabízí se srovnání s podobně "korektním" doktorem Housem, jenže Hugh Laurie je přes hajzlovitý charakter velký sympaťák, zatímco Rainn Wilson ze všeho nejvíc připomíná připosraženou verzi švábího ufona z MIB. Ovšem ten vraždící šváb je hezčí a milejší. Po pilotním dílu jsem si myslela, že koukat na Backstroma je ztráta času, ale dala jsem mu šanci a začal mě bavit. Hlavně tedy v součinnosti s některými členy týmu: duo ženských bylo na můj vkus poněkud nevýrazné, zapamatovatelnější je ambiciózní policista Moto, amatérský kazatel Almond a hlavně Backstromův protiklad - elegantní, vždy pozitivně naladěný všeználek Niedermayer. Posledně jmenovaný mi přišel natolik roztomilý, že jsem se rozhodla dát seriálu 4 prasátka, navzdory obludné katarzi v závěrečném dílu. 70%(14.5.2016)

Tohle už moc dobře známe. A celkem dobře to fungovalo. House, Moody, Mentalista a teď Backstrom. Ten skoro mrtvej chodící doutnající vajgl, obalenej ve slanině a posypanej cukrovýma křupinkami, co v puse praskaj, je kouzelnej trouba, bez přátel a zřejmě s předpaltným na kabelovku. Za to všechno ostatní si vynahrazuje schopnostmi detektiva na úrovni Colomba. Jako kriminálka Portland, vážně působivý. Navíc atraktiva záběrů z města a z portlandský přírody je vážně svěží. Willson má rozhodně charisma na hrdinu v seriálu, kterej ho celej potáhne. Ale zatím ten seriál moc neví co by měl být. Vyjma poskakující šaškárny, co smrká do předmětu doličnýho. Nekonečný hlášky, jsou často přestřelený a mimo, navíc jejich vyhrocenost je často za čárou. Navíc nejde tu o detektivní zápletku, ale o to Backstroma a všechny ty co se do něj navážej. Každopádně.............mě to baví. Recht je, že délka přes 40 minut, je na úkor podstatně lepšího spádu, ale nechme na hlavě, než začne pršet. Tohle můžu milovat i tři řady.(11.2.2015)

Houseův klon je zde. 1) Poté, co doktor House zemřel na předávkovní drogami proti bolesti, jeho duše se o pár let později inkarnovala do poručíka Backstroma. Tvůrci seriálové zábavy tuto skutečnost se svou pověstnou všímavostí ihned zaznamenali a vzápětí vytvořili příjemný seriál se všemi typickými houseovskými prvky. 2) 49letý Rainn Wilson svým charismatem, pravda, na Hugha Laurieho nemá, ale seriál nabízí další zajímavé postavy. Je tu 38letý Kristoffer Polaha (elegán Peter Niedermayer) a dále 28letý Thomas Dekker (Backstromův spolubydlící Gregory Valentine), který se před půl rokem vyoutoval. V civilu působí tento zpěvák, kytarista a autor hudby (mj.) výrazně sympatičtěji, než v roli Valentina.(18.12.2017)

• - Seriál je inspirován sérií detektivních románů švédského autora Leifa G. W. Perssona, ve kterých vystupuje inspektor Evert Bäckström. (Bluerider)