poster

Poručík Backstrom (TV seriál)

 • USA

  Backstrom

 • Slovensko

  Poručík Backstrom

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2015, 9 h 19 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Hart Hanson

Předloha:

Leif G. W. Persson (kniha)

Hrají:

Rainn Wilson, Genevieve Angelson, Dennis Haysbert, Beatrice Rosen, Kristoffer Polaha, Thomas Dekker, Page Kennedy, Sarah Chalke, Mamie Gummer, Camryn Manheim, Tiffany Hines, Robert Forster, Pat Healy, Tara Buck, Anna Louise Sargeant, Alison Araya, Catherine Michaud, Amy Pietz, Jarod Joseph, Kerry O'Malley, Ray Santiago, Rizwan Manji, Chris Payne Gilbert, Link Baker, Artine Brown, Carolyn Adair, Matt Ellis, Manny Jacinto, Chris Shields, Jennifer-Juniper Angeli, Alison Wandzura, John Specogna, Faran Tahir, Camille Chen, Tori Anderson, Malcolm Stewart, Gregory Cruz, Stephen Huszar, Darcy Laurie, Kirsten Robek, Andy Yu, Brittany Hobson, Jordan Connor, David Figlioli, Kurt Ostlund, Lindsey Kraft, Kyle Secor, Evan Jones, Inga Cadranel, Gerard Plunkett, Samantha Ferris, Brett Dier, Keenan Tracey, Eddie McClintock, Matt Battaglia, Angelique Cabral, Elysia Rotaru, Sterling Beaumon, Meghan Gardiner, Karin Konoval, Aidan Bristow, Paul Anthony, Kaylee Bryant, Frederick Koehler, Brendan Meyer, Catherine Lough Haggquist, Shayn Solberg, Valerie Tian, Terry Chen, Mike Foy, Judith Shekoni, Adam Beach, Merrin Dungey, Alex Carter, Michael Reilly Burke, Assaf Cohen, Keegan Connor Tracy, Peter Benson, Jessica Harmon, Lolita Davidovich, Ben Hollingsworth, Paula Newsome, Frank Collison, Ann Cusack, John Fleck, Calum Worthy, Hiro Kanagawa, Ever Carradine, Ian Tracey, Haley Webb, David Alpay, Colby French, Rusty Schwimmer, Michael Jonsson, Dale Dickey, Laura Mitchell, Jerome Velinsky, Hannah Levien, Michael B. Silver
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  ****

  Znáte všechny ty seriály o správných poldech? Sympatičtí drsňáci, co možná trochu chlastají, ale vždy bez váhání použijí svůj intelekt, pěsti i koule... tedy kulky, vlastně obojí, ve prospěch spravedlnosti. A pak tady máme poručíka Backstroma: příjemný je asi jako pondělní ráno, pohledný jako sloní zadek, chlastá jak vesnice plná mužiků, hulí jak Nová Huť Klementa Gottwalda, životosprávou uvádí lékaře do amoku, pět schodů vzhůru by mu přivodilo infarkt, nesmí řídit, pistolí trefí leda vlastní nohu, bydlí na hnusném hausbótu s hnusným teploušem, manželka mu už dávno utekla a je s podivem, že kdy nějakou měl... a hlavně pokaždé říká, co si myslí. Myslí si jen ošklivé věci a urazí, koho může. Přesto je velitelem speciálního vyšetřovacího týmu, jelikož díky své hřejivé povaze snadno proniká pod slupku grázlům a úspěšně řeší zločiny. Nabízí se srovnání s podobně "korektním" doktorem Housem, jenže Hugh Laurie je přes hajzlovitý charakter velký sympaťák, zatímco Rainn Wilson ze všeho nejvíc připomíná připosraženou verzi švábího ufona z MIB. Ovšem ten vraždící šváb je hezčí a milejší. Po pilotním dílu jsem si myslela, že koukat na Backstroma je ztráta času, ale dala jsem mu šanci a začal mě bavit. Hlavně tedy v součinnosti s některými členy týmu: duo ženských bylo na můj vkus poněkud nevýrazné, zapamatovatelnější je ambiciózní policista Moto, amatérský kazatel Almond a hlavně Backstromův protiklad - elegantní, vždy pozitivně naladěný všeználek Niedermayer. Posledně jmenovaný mi přišel natolik roztomilý, že jsem se rozhodla dát seriálu 4 prasátka, navzdory obludné katarzi v závěrečném dílu. 70%(14.5.2016)

 • Lmslaver
  ****

  Poručík Backstrom není žádný krasavec, má problémy s životosprávou, chlastá a případy řeší většinou nepříliš zákonnými policejními postupy s neoholenou a nevymáchanou hubou plnou sarkastických poznámek. Backstrom není tak vtipný jako Dan Stark ze seriálu Polda a Polda, ale v idiotské červené pláštěnce stojí za zhlédnutí a dokáže slušně pobavit.(23.4.2016)

 • Shaman1135
  ***

  "Najradšej by som vás všetkých zavrel a spravil tu z toho klzisko. Žiadne rozdiely, urobil by som to aj so Sikstínskou kaplou. Ja som vtakopysk!" Backstrom je kretén. A väčšina jeho tímu v istom slova zmysle tiež. A dokopy im to skvele funguje. Len škoda, že to vyšetrovanie funguje niekedy tak trocha na voľnobeh.(25.3.2016)

 • obyč.divák
  ****

  Je malý,kulatý,neumí se prát,neumí moc dobře střílet,skoro umírá,má umělecké vzdělání,nenávidí svého otce,nenávidí skoro všechny,miluje prostitutky,sázkaře a svojí ex-přítelkyni. Povedené dílko kde se Rainn Wilson našel. Dobré herecké obsazení,hlášky padají každou chvilku a stejně jako Columbo se za zjevem houmlesáka skrývá brilantní kriminalista,kterému zdatně sekunduje jeho tým Speciálních trestných činů a bratr-gotik-gay v jedné osobě.(26.4.2015)

 • erased
  ***

  V době, kdy začínají přemnožení drzí a umínění hrdinové spíš otravovat, než vzbuzovat nadšení, potěší, když se objeví jeden, který je dokonale nesympatický nejen zhovadilou povahou, ale konečně i zevnějškem. Backstrom byl proto alespoň mírným osvěžením - i přes jeho povinné dobrácké výstřelky jsem si lebedil v tom, jak moc je toto neupravené, obtloustlé a zarostlé tele na ránu. V minulém čase to však nepíšu jen kvůli urychlenému zaříznutí seriálu, ale i kvůli tomu, že jeho kyselá a cynická povaha s přibývajícími díly ustupuje obyčejnějšímu sarkastickému hláškování. Nebýt toho, ukončení série bych snad i oplakal, protože až na jednu zrzavou výjimku jsou i všichni jeho různorodí kolegové výteční sympaťáci, a jejich konfrontace s titulním hrdinou mě na seriálu nadchla zdaleka nejvíc. Což je vlastně možná i tím, že většina jednotlivých příběhů se nehnula z tuctovosti.(16.5.2015)

 • - Seriál je inspirován sérií detektivních románů švédského autora Leifa G. W. Perssona, ve kterých vystupuje inspektor Evert Bäckström. (Bluerider)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace