Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

KennyNevym

Po zklamáním jakým pro mě byla sedmá epizoda jsem nedočkavě očekával, co přinese další film ze světa Star Wars. Rogue One není epizodou a ani si na ni nehraje. Čeho se dočkáme, je plno nových planet postav a pohledů na Předalekou Galaxii, což každého die hard fandu jistě potěší. Hlavní důvod filmu, a to vysvětlení, jak je proboha možné, že v super moderní high level stanici je díra do reaktoru, působí uvěřitelně. Narozdíl od epizody sedm.... Podtrženo, shrnuto skvělý a jen tak dál. ()

Jane18CZ

Velmi milé překvapení. Nečekala jsem od filmu nic závratného, ale to, jakým způsobem byl příběh zasazen před IV. díl Nová naděje, se mi hodně moc líbilo :-) některé stejné postavy, či stejné kostýmy, byly prostě super. Mám z filmu pocit, že to opravdu předcházelo zmíněnému dílu hlavní ságy. A konec filmu? Abych nespoilerovala, tak pouze řeknu - přesně podle mého gusta :-) ()

HiddenDragon

No...trochu jsem se bal, protoze prvni pulka Rogue One je jen rozjezd, ale nakonec to byla pecka. Je uzasny, jak to scenaristi dokazali napasovat doprostred cele serie. Dalo by se to oznacit jako SW 3.5, ale ja bych spis rekl 3.75, protoze je to dejove vpodstate tesne pred New Hope (Epizoda 4) - znalci SW videoher namitnou, ze se to cele udalo jinak, ale pro potreby filmove rady je to skvele. Kazdopadne jsme v situaci, kdy jsou rebelove uz organizovani na Yavinu 4, ale prichazi zprava, ze Imperium dokoncilo svou ultimatni zbran, "nicitele planet". Jeden z hl. inzenyru - Erso - se uz ale davno rozhodl, ze s Imperiem nechce mit nic spolecneho a ukryl do stavby slabinu. Takovou, ze pri spravnem utoku umozni znicit celou Hvezdu smrti. Dorucit ale zpravu Alianci neni jen tak a ziskat plany stanice jeste horsi. Je to doba plna neduvery, spionu a vrahu. Dokonce i mezi samotnymi rebely jsou takovi. A poznavame je trochu z realnejsiho hlediska a bez prikras. Nejsou tu Jediove. Efektivni je jen zaskodnictvi a utajena cinnost. V tom vsem se ocita Jyn, dcera zmineneho inzenyra, ktera se rozhodne otcuv plan dovest do uspesneho konce. // Casting je ve Star Wars podle me alfa a omega vseho. A tady se opet povedl. Dokonce i Diego Luna se na pozici tajne bezpecnosti hodi. Felicity je neokoukana a bavila me. Navic je tu i duo strazcu chramu, kteri svym zpusobem nahrazuji chybejici Jedie. A ve SW samozrejme nemuze chybet i vtipny android :) Mendelsohn hraje sveho zaporaka vytecne, ale to, co kazdy SW fanousek hlta nejvic, jsou stejne vesmirne a pozemni souboje. V tomhle smeru je bitva na Scarifu uzasna zalezitost se skvelymi prulety a prelety X-Wingu a spousty TIE fighteru. Autori si taky docela vyhrali s efektem slunce a stinu i ve vesmiru. Je to trochu nezvyk, i kdyz je to samozrejme ve snaze o vetsi realisticnost scen. Co me ale pomerne dostalo, je zaverecne vyzneni deje. Dalobyserict, ze pred usvitem je nejvetsi tma, a to tvurci zachovali. A ja to kvituju, protoze sem se ani vylozeny happyend nehodi. No a jestli prijde i Vader? Ze se ptate ;) Mlask. ()

Zagros

Před filmem jsem byl skeptický a nic moc jsem neočekával. Byl jsem ale nakonec mile překvapen, jde o řemeslně velmi dobře natočený příběh z prostředí Star Wars. Celkovou ságu nikam neposouvá, což ani nebylo jeho ambicí, jen na ni často a dobře odkazuje. Příběh je relativně prostý a hlavní hrdinové působí uvěřitelně. Obsazení méně známými herci se povedlo a především postavy nejsou jednoznačně dobré či zlé. Všichni mají své vlastní ambice, občas se přikloní k dobru a občas jinam. To se mi velmi líbilo. Celková atmosféra se také povedla a akce nebylo přehnaně, nějaké finále pro masy být muselo, ale dalo se to přežít. Myslím si, že tudy může vést cesta dalších počinů z univerza Star Wars. Není potřeba ždímat hlavní dějovou linii, stačí vhodný příběh a pár zajímavých postav, které se k tomu hlavnímu příběhu třeba jen lehce přiblíží. ()

M.Niccals

Skvělý propojovací článek do skládačky celé ságy. Splnil především dvě očekávání - v první řadě smysluplně, věrohodně, citlivě a ne příliš okatě navázal na Novou naději. Pár letmých setkání se známými postavami (ať už hlavními nebo těmi vedlejšími) je nadávkováno přesně akorát. V druhé řadě je to pak opravdu dobrá zábava s perfektní gradací na konci. Při závěrečném zoufalém zachraňování ukořistěných plánů před Vaderem až mrazí. Super. ()

bruceman7

I přes docela dobře odhadnutelný vývoj událostí (ačkoliv samotný závěr je poměrně překvapující, to musím přiznat) to nebylo špatné. Ústřední dvojka ale nebyla moc vyrovnaná. Jako ženská by šla, ale ten chlápek mi moc neseděl. Taky se tam zrovna nešetřilo proslovama, taky věc navíc. Nicméně, SW universum je zcela nepochybně obrovským zdrojem na možné příběhy, hlavně to nějak zásadně nedojebat. Tak jsem zvědavej, co se třeba vyvrbí dál. 7/10 ()

papushka

Jsem v šoku a mnohem spokojenější, než jsem skoro celej rok netrpělivě očekávala! Trochu mi tam chybělo víc Johna Williamse, ale jinak podle mě film strčil do kapsy celou trilogii I-III a možná i sedmičku. Pokud milujete Star Wars, budete vrnět blahem, to vám garantuju :) Naprosto skvělý! ()

Krabak

Přiznám se, že první minuty filmu mě až tak moc nebavili, ale to co se začalo odehrávat poté? Prostě neskutečné. Musím říct, že Rogue One jsem se sakra bál. Star Wars bez Jediu? Až jsem si říkal, že na to nepujdu. Naštěstí v průběhu čekání na film jsem se rozmyslel a dal tomu šanci. Je to jak už někdo psal "jinačí SW", než na který sme zvyklý. Už jen tím závěrem se to neskutečně liší od ostatních dílů. Dějově a hlavně herecky je to parádně zpracované. Na rozdíl od stupidity jménem SW: Síla se probouzí je tady každý opravdu sympaťák a neměl jsem potřebu někomu přát, aby ho mermomocí zašláplo AT-AT. Myslím, že pokud se toto zpracování udrží na další SW, tak tyto serie bude čekat jen pěkná budoucnost. Na závěr musím zmínit špičkovou postavu v podobě Káčka... kdo uvidí film, pochopí. --->92% ()

barlow

Bohužel, spin off se nepovedl. Možná to bylo velkým očekáváním, ale po chaotickém začátku a "seznamování s hrdiny" přišla hlavní chvíle filmu. Škoda, že to bylo jen půl hodiny... ()

Reckon

Přestěhování značky Star Wars pod Disney se mi zatím velmi velmi líbí. Jestli konec byl epizody III byl dobrým spojovníkem se starou trilogií, tak Rogue One dotahuje šrouby do maxima a já měl okamžitě chuť si pustit IV. Konec Rogue One byl opravdu dokonalý a tím jenom nemyslím úžasnou bitvu o archív. Zbytek filmu táhne Felicity Jones a táhne ho opravdu dobře, i když je škoda, že k žádné nové postavě si nestačíte vybudovat nějaký vztah. Nejaké náznaky byly právě u rodiny Ersů a u skvělého robota K-2SO. Tvůrci Rogue One prostě věděli, že hlavním tahákem je svět Star Wars a postavy z původní trilogie. A že jich teda bylo. Nebudu tu zmiňovat všechny camea, ale všechny mě potěšily. Dokonce i C-3PO. Největší hvězda je ovšem Darth Vader, který si vystřihl jednu z nejlepších scén v historii Galaxie a kvůli té scéně mám chuť na to jít znovu. Nedostatek je pro mě hudební podkres filmu. I když mám Giacchina hodně rád, tak hudba fungovala pouze tehdy, když zapěl nějaký náznak starých melodií. I navzdory tomu dávám plnou palbu a zaslouženě. Jen připíšu malý spoiler, který ale si doporučuju zjistit. Na začátku nečekejte lítající písmenka ve vesmíru. Já to věděl předem a vůbec mi to nevadilo. May the Force be with us! ()

Zmrv

POZOR KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY!!! Za mě spokojenost. Je to jednohubka, ale nakonec proč ne. MIlitary sci-fi filmů je málo, a takový ve kterém se objeví Darth Vader v naprosto perfektní formě je prostě lahůdka, kterou ale neocení všichni.Už jenom kvůli tomu že opravdu nejde o Star Wars, ale o příběh z jejich světa, který je vyprávěn jinak než hlavní sága. Hlavním problémem je, že režisér Edwards bohužel nepřekročil svůj stín a stejně jako v Godzille nedokázal udělat hrdiny takové, aby vám přirostli k srdci, takže je vám celkem jedno, že na konci všichni umřou, ačkoliv herci se snaží seč můžou. Odvahu k tomuhle kroku, kterým si DIsney zavřelo vrátka k pokračování, zase ale naopak velmi oceňuju. Navíc mi poměrně vadila, přehnaná míra oživování starých známých skrze CGI - Tarkin ano, Leia už ne. Jak už jsem tedy řekl, dostali jsme ve výsledku příjemnou military sci-fi jednohubku ze světa Star Wars, která mě i přes své nemalé problémy uspokojila, a rád se na ni zase někdy podívám. 80% ()

Janega

Od Epizódy VII začalo obrodenie ságy SW (len to nezakríknuť). Začiatok filmu trocha stagnuje a mal som problém sa zorientovať v tom množstve postáv a v deji, ale napriek tomu, že atmosféra v tomto filme sa odlišuje od ostatných, pri akčných scénach vesmírnych stíhačiek som vedel, že som v tom starom dobrom svete SW, a to mi tam nechýbali ani súboje svetelných mečov. A aj keď vieme ako to skončí, tak spôsob ako k tomu došlo (a najmä posledných 10 minút) bolo úžasných. Ale digitálnu Leiu si mohli odpustiť, úplne by stačilo keby ju nasnímali len zahalenú zozadu. ()

joobi

Film nedělá jménu značce Star Wars v žádném případě ostudu. Svým temnějším zpracováním i příběhem je jeden z těch lepších filmů. Bohužel, film doplácí především na špatně napsané postavy, které jsou slabě vykreslené, nesympatické a divákovi téměř ukradené. Jediná postava, která dostane větší prostor, aby se s ní divák sžil, je Jyn... ostatní jsou bohužel klasická multikulturní sebranka, u které nikoho nezajímá, co se jim stane. Dále je pak v kontrastu vší té mocnosti Impéria fakt, že vojáci jsou mrtví po zásahu dřevěnou holí... malé fakty, které filmu hodně ubírají. Filmu bych naopak pochválil příběh, protože, i když divák od začátku ví, co se bude dít, a jak to přibližně skončí, tak ho děj dokáže vtáhnout a držet v napětí. Zmiňovat Vadera snad ani nemá smysl, to je bezpochyby to nejlepší, co ve filmu je... o to smutnější je fakt, že šlo pouze a cameo. ()

beba789

Se sedmou epizodou nemám žádný problém. Bavila mě. Ale tohle, tohle mě doslova rozložilo. Tohle je přesně "to", proč točit další SW! Poslední půl hodina neskutečná jízda. Konec je jasný od začátku, přesto vás dostane. Dobrá práce! 100%. ()

Ebon

Rozpačitý zážitek, film je SW a není. Chybí mi tam ten SW feeling. Rogue One je hrubý, drsný jako šmirgl. Netradiční neplastičtí hrdinové zdechnou, packy na pláži si mohli odpustit, aspoň že dobrák Vader a záběry Death Star tvoří pojítko k hlavní dějové linii. ()

Eraserhead

... aneb historka za 200M dolarů o tom, jak princezna Leia k plánům Hvězdy smrti přišla. Sympatické retro (interiéry lodí i kostými jsou velmi věrné těm v Epizodě IV). Michael Giacchino dokonale imituje styl Johna Williamse, nicméně Williams to není a nějaký ten silný motiv docela chybí. Darth Vader má jen dvě krátičké scény (jedna dialogová, jedna bojová - ta je aspoň výrazná a cool). Válečné finále je dostatečně epické a bez problémů naplňuje to, co by si měl člověk představit pod pojmem "star wars". 3D jako již tradičně úplně k ničemu. Na to, že jde o film, bez kterého by se oficiální série úplně v pohodě obešla (je to jen zajímavě rozšiřující datadisk), je Rogue One velmi dobrá práce. ()

Astute Owner

Viděl jsem už napodruhé a dostávají se mi čím dál větší emoce. Rogue One je dokonalý film a výborně splňuje slova Samuela Fuller: „Film is like a battleground. Love. Hate. Action. Violence. Death. In one word . . . emotion.“ Velká řada scén ve mě vyvolávala velké mrazení, děsivé, jak je příběh a jeho zpracování aktuální. Určitě v blízké době zajdu napotřetí. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord