Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

Mouchal

Hvězdné války mám opravdu rád. Kolik lidí na světě by asi tuto větu mohlo říct? Nicméně na SW jsem vždy nejvíce zbožňoval souboje mezi Jedii a Sithy a po ohlášení tohoto filmu jsem byl mírně rozpačitý. Žádný Jedi, omezené vyústění příběhu a hlavně to, že na vyplnění této části příběhu jsme už měli i animovaný seriál, nijak výrazně nepomáhalo k tomu, zbavit se pocitu, že tento film je pouhá sázka na známou jistotu. Poté, co jsem v kině shlédl bez mála polovinu filmu, má rozpačitost nikam nezmizela a já se sám sebe ptal "co člověk musí udělat, aby mu filmaři naservírovali pořádnou akci třeba ze Staré Republiky, sakra?!". Naneštěstí v druhé polovině to bylo takové maso, žraso a cooloepicograndiózo, že jsem ochoten tu prvotní trochu-nudu odpustit. Jakmile se ve filmu ukázal námi milovaný a všemi obávaný (tedy až na mou přítelkyni, které se jeho pohybům s mečem nemohla nesmát... holt v sobě necítí Sílu či co...) Lord Vader, film se raketově vyhoupne z průměrné šedi do vynikající akce, kterou na úplném konci zakončí kdo? No kdo jiný než opět Vader. I tak se na filmu dají najít trochu větší zbytečné omyly, kdy například jedno z největších filmových klišé se zde nepoužije pouze jednou, nýbrž rovnou dvakrát! Ano, vy umírající-povídající, mluvím k vám. Poté mi trošku nedošlo, proč Impérium jednoduše nesejmulo vysílací anténu, když muselo dobře vědět/předpokládat, že je to jedna z cest, jak dostat plány k (ne)povolaným osobám. Ale zase nechci být nějaký hnidopich. Ovšem největším přínosem Darebáka 1 je určitě vysvětlení takové obří slabiny na něčem tak propracovaném jako je Hvězda Smrti. Za toto vysvětlení opravdu tleskám a tvůrci si s tím poradili znamenitě. Jednoduše řečeno - první půlka filmu velmi pomalá, druhá půlka naprostá bomba. A teď, aby to člověk nějak rozumně ohodnotil. Mě nakonec kupodivu nevadily ani ty pomyslné příběhové "mantinely" a toho jsem se já obával velmi. Rozhodně silnější 4*, lepší zážitek něž EVII. Ale ani tak se prostě nezbavím pocitu, že z kánonu SW by se dali vytřískat mnooohem zajímavější příběhy. Něco třeba s R-kovým ratingem? Ale to už jsem se studiem Disney velký snílek... 85% ()

FreeDooM44

Původně ****, ale ten Otthelovský, surový, naprosto bez skrupulí naservírovaný konec se mi rozležel v hlavě. Dokonce mě po dlouhý době film dojal. takže ***** ()

Lupes

Já jsem spokojený, ba mírně nadšený. Uvěřitelná dvojice hlavních hrdinů bez zbytečného sentimentu spěje ke konci, který by v happyendových slátaninách hvězdných počátků uspěl jen těžko. Návrat noir atmosféry kinematografie poslední dekády je znát, škoda jen několika málo zbytečných patetických proslovů. Jednu hvězdu odebírám za zbytečné postavy a nepovedený humor kolem síly, slepý mnich a jeho parťák jsou skutečně velmi protivnou kulisou, která nenaplňuje probuzené očekávání kung-fu boje či souvislosti s řádem Jedi. Tleskám naopak za výběr herců, a to nejen ústřední dvojice, vedlejší role pilota-dezertéra krásně koresponduje s napohled líbivým sympaťákem hlavního záporáka. Vše je ale bohužel narušeno nesmyslnou degradací věděcké práce (vědci jsou pro teenagery zkrátka slaboši) a hrůzně tupým používáním nacistického designu (naštěstí ne tak moc jako v opěvované VII), který má zmatenému divákovi prvoplánově napovědět, kdo že je tu ten dobrý. Ještě že z jednání postav to zase tak jasně nekouká. Mizerně pojatá pozemní bitevní akce je vyvážena bojem na nebi, který je zcela určitě návratem k dobrým motivům válečných akci jak II. světové války, tak prvních dílů Lucasovy série. A v neposlední řadě smekám před odstraněním na dětské diváky zaměřených robotů a jejich nahrazením uvěřitelným a sympatickým imperiálním droidem. Hodnotou řadím za III. a před V. díl Star Wars a určitě je to mnohem lepší počin, než nedávné VII. pokračování hlavní linie.// Po 4 letech viděno znovu a v kontextu vrcholné stupidity nejnovější trilogie série Star Wars musím zde zlepšit hodnocení na *****. Kdo by řekl, že toto bude nakonec nejpovedenější díl po roce 2015. ()

holub109

Bavilo mě to možná ještě víc, než Force Awakens. Příběh docela zajímavý, komornější jak v předchozích dílech. Vizuálně špičkové, s fantastickou hudbou, akcí, výběrem lokací. Je to daleko temnější než klasické SW díly. Poslední půlhodina naprosto lahůdková, Darth Vader hodně potěšil. Samozřejmě to má nějaké chybky, ale když to tak pěkně odsýpá, dokážu to filmu odpustit. 90% ()

Likan7

Nechápu ten hate. O poznání jiné Star Wars, ale o to lepší, mnohem temnější, dospělejší! Přiznávám, že první půl hodina je trochu fail. Stále se jen cestuje z jedný planety na druhou, ale těch zbylých 90 minut je fantastických. Postavy jsou jiné, vůbec nejsou ploché jak se píše, naopak mi přišly skvělý, zajímavý, perfektně zahraný (dejte Oscara Donniemu, ten je naprosto fantastickej, jeho jedinou akční scénu jsem si 3x přetáčel, protože choreografie je perfektní). Felicity mi vůbec nepřišla nudná, naopak věrohodnější než než Daisy, zabte mě klidně za to. Posledních 30 minut je neskutečný nářez, kdy vidíme všechny ty lodě, co jsme 6 filmů viděli, konečně v pořádný bitvě. Mrzí mě, že neuvidim logicky pokračování s těmyhle postavami. Sumasumárum bych si raději dával takový spin-offy, než hlavní Star Wars. PS - Vader má na konci svou nejlepší scénu ze všech filmů SW! ()

Franc1s

Ale tak jooo no :) Trošec jiné, jakože temnější, rozvíjí svět star wars zase o něco víc, finále velice povedené, postava slepeho kung mu mistra s kámošem nejlepší a některé proslovy hl. hrdinky opravdu stály za to....Za mě The Force Awakens mnohem lepší teda...7,5/10 ()

Simomon

Fanousci cekali dlouhych jedenact let na pokracovani sagy star wars a pak s velkou pompou dostali remake v podobe epizody 7 The Force Awakens. Film sam o sobe nebyl spatny, ale nezapadal uplne do SW universa. O rok pozdeji prichazi Rogue One, s tak trosku podradnym privlastkem "spin off" a paradoxne az zde bych si troufal vyrvat, ze star wars jsou konecne tady! Rouge One funguje zcela samostatne, pribeh pochopi i clovek, co nikdy zadny SW nevidel, ale fanousek si zaroven uzije vsechnu tu navaznost s puvodni trilogii. Podobne jako v novejsi trilogii (epizoda I-III) i zde je naznacena politicke pozadi a kostra konfliktu neni jen dobro x zlo. POSLEDNI SLOVO: Rogue One funguje jako plnohodnotna epizoda Star Wars sagy. Vkusne, bez zbytecne recyklace. 85%, 5/5 ()

Loxias

pro me celkem jednoznacne nejslabsi dil SW. nedostatek atmosfery SW. postavy o kterych je jasne, ze zemrou a bylo mi jedno, ze se tak stane. sem fanda cca 22let, ale mam strach, ze ty spinoffy byla velka chyba, mene je nekdy vice ()

Tamten

Když člověk hraje RPG počítačovou hru a vedle reaktoru nachází obrovské tlačítko Restart, aby mohl reaktor vyhodit do vzduchu, bere to jako nutné zjednodušení, neboť by hra jinak nešla hrát. Ale ve filmu? Největší radar pro vysílání zpráv na supermoderní planetě se ovládá tak, že vylezete na věž až k němu, po tenkém můstku přejdete k pultu, kde zmáčknete velké tlačítko pro restart, pak přejdete zpátky, do jediné díry pro vstup zasunete disk a zmáčknete obří tlačítko Vysílat? Vysílač z malé lodi se musí (obdobným způsobem jako byl postup výše) nabústrovat přídavnou energií, aby pronikl štíty a bylo možné oznámit, že štít se musí zničit, neboť mnohem větší vysílač skrz tento štít nepronikne? Že štít kolem planety má generátor umístěn tak, aby tímto štítem nebyl chráněn? Já nejsem nějaký milovník extrémní logiky ve filmech, ale zde jsme se dostali na úroveň 60. let, kdy disketa byla něco sci-fi a jít v úvahách dál už nebylo třeba. O zábavnosti, logice postav a dalších krásách už radši nemá smysl mluvit. ()

deLaFere

No, tak jsem se včera po dlouhé době podíval na úplně nové snímky. Jedním z nich je toto. Vůbec vlastně nevím, proč tomu dávám tři hvězdy, asi z nostalgie. První díl Star wars jsem viděl asi před 25 lety, uchvátil mě, ale člověk by se měl vyvíjet a nestát na jednom místě a tohle "dílo" se na tom jednom místě pokouší stát a ještě se mu to nedaří, protože to teplo ze strany té pozitivní strany Síly vyprchalo a zůstala jen naprostá plytkost. Ten scénář je tak infantilní, že při pohledu na hodnocení snímku na csfd pociťuji jen smutek. opravdu už stačí ovcím tak málo, aby se nakrmily? Ta jednoduchost, hloupost a zoufalost snímku je tak očividná, že k tomu snad ani nemám co dodat. Hollywood dnes krmí především asijský trh v čele s Čínou, dobře, myslím si své, ale 80 % na ryze české databázi?!! ()

netWoor

No nevim, no, už poslední války mi přišly nudné a todle je ještě horší. V zásadě se tam nic neděje, příběh je tuctový, nápad žádný, hlavní hrdinové ... bez ničeho, proč si je oblíbit a závěr filmu stupidní jak z šedesátých let (nebo kdy serie vlastně začala :)))) jen dvě hvězdy by bylo ale zase nefér ... ()

lakart

Co k tomu dodat? Je třeba vytřískat ze značky SW, co nejvíce peněz, dokud to lidi baví a budou na to chodit do kina. Samostatné filmy se mi jevily jako pouhý marketing a snahy si více namastit kapsu. Naštěstí se i přes předvídatelný a očekávaný děj budete velmi dobře bavit a vzpomínat na dávné časy v galaxii, kdy jste jako malý kluci koukali doma na nedabovanou Novou naději. Rogue one je vydařenou podívanou a ukázkou toho, co na SW máme nejraději. Jednoduchý příběh, zajímavé postavy a hlavně letecké a pozemní bitvy. Všechno tohle nové SW má. A samotný závěr je dechberoucí a neskutečně zábavnou podívanou, kterou si budete chtít užívat více krát podobně jako bitvu o Endor nebo o planetu Hoth. Samozřejmě se film neobejde bez chyb. Celkově to mohlo být kratší. Některé postavy mohly dostat více prostoru, hlubší a propracovanější děj. Chyběla mi i výraznější hudba a hlavní motiv, který by charakterizoval celý díl. Celkově si myslím, že se jedná o vydařený snímek, který rozšíří univerzum SW, i když se nejedná o nic zásadního, ale zábavného určitě. 85% ()

danny_21

Trochu jiné a odvážnější Hvězdné války s příjemným castingem pro fanoušky, které zase trochu rozšiřuje obzory a příběhy jiných galaxií a postaviček v té nekonečné černé mase - tak to aspoň vnímám já. Mně se to docela líbílo - 75 % ()

marusaj

Výborná premisa, zdařilý casting, velkorysý rozpočet a Tony Gilroy za scénaristickým stolem, a tohle z toho vypadlo??? Nemastné, neslané, idiotské a velkohubé nic, kde nefunguje chemie mezi postavami, vyskytují se CGI zombie, příběh je plný takových kravin, že mám podezření na kotel drog volně přístupný na všech kreativních schůzkách. Jaká škoda! ()

Pavel82

Nejhorší SW. Velmi špatné obsazení téměř všech rolí. Příběh, který nezaujme, protože nemá čím. Cameo Darth Vadera to nevytrhne. Zbytečnost natočená pro peníze. ()

pulDag

Random postavy (ovšem multikulti), random "zvraty" a když ani to nepomůže, tak dvouminutová vysvětlovačka pro úplný debily (a pro Felicity) skrze hologram... NEin! ()

rejsek9

Ani bych nečekal, že nejlepším Star Wars filmem pro mě bude spin-off, ale nakonec se tak děje. Na první dojem působí film jako obyčejné dílo, co neurazí. Ale pod rouškou slušného stylu vyprávění (film tak působí...) se nachází dílo, jež strčí svou drsnou a nekompromisnou atmosférou do kapsy i Impérium vrací úder. Samozřejmě, že k počtu mrtvých ve filmu přispívá to, jak to vlastně nakonec dopadne s celou planetou, kde jsou archivy, díky čemuž měli tvůrci volnější ruku v plánování osudů jednotlivých postav, ale i přesto je ten počet vysoký. Je ale možný, že mi ,,darebák jedna" přijde až moc dobrý... jestli ano, tak je to jedině díky sedmé epizodě, která pro mě byla zklamáním a mohla by se od Rogue one učit, jak filmovat přímočaře a s lehkostí bez zbytečného tlaku. ()

vikino1

Dva exkluzivní atomové hřiby. To je důvod proč si Rogue One pustit. Obvzláště ten první sledujíce z Death Star je excelentní. Tento díl se v jedné podstatné věci liší. Je válka, a v ní se umírá. A umírá se ve velkém. S tímto kladem je úzce spojený i hlavní zápor. Mě tam prostě vůbec neseděl retardovanej Donie Yen (můj oblíbenec) a ten jeho kámoš. To nemůžou myslet vážně aby přestřelky a dokonce i stíhací nálety řešil slepý muž s klackem v ruce. To je ještě větší nesmysl jak "Zrození dementa" (Hacksaw Ridge) - co si do války odmítá vzít zbraň. Dejte mě více Stormtrůprů více vojenské techniky a hlavě profesionálnější armádu Rebelů (no prostě Blackhawka zasazenýho do tohoto světa) a konečně dám SW po nějaké době za 5. ()

Kritik.

3/4 filmu divák nechápe, nerozumie, tápa v chaose. Kto je kto? Kto je s kým? Kto je kde? O čo tu ide? Pred koncom sa zorientujete ale nie nadlho. Úloha bude splnená a koniec. Jediné čo hodnotím kladne, sú drobné prepojenia s originálnymi Star Wars príbehmi, väčšinou vo forme cameo. ()

E lan

Nejsem v žádném případě příznivcem Star Wars, k tomuto filmu jsem se dostal o nemoci a tak nějak náhodou. jaké to bylo pro mě příjemné překvapení. Napínavé od začátku do konce, sympatičtí hrdinové, kterým člověk přeje, super triky a velmi podařený konec. No, opravdu překvapení! ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord