Solo: Star Wars Story

• Austrálie

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2018, 135 min

Zabudnime na to, ze ten film je uplne zbytocny a jeho udalosti sme nepotrebovali poznat. Ale kedze ho uz mame, tak budme radi, ze je super. Aj ked trochu inak, nez sme pri tejto sage zvyknuti. Atmosfera Star Wars je (az na stare hudobne motivy) prec a ostal "iba" mimoriadne zabavny blockbuster. Herci su vynikajuci (az na to serialove poleno), Howard opat dokazuje, ze je uzasny remeselnik a obaja Johnovia zlozili svoje najlepsie motivy za poslednu dekadu. Takze trochu kulturny sok zo zmeny stylu, no stale spickovy bijak s obcasnym zavanom nostalgie. Ale pocit, ze kadencia SW filmov je az prilis rychla (a tym padom prisli o exkluzivitu) je coraz silnejsi. Tentoraz sa to vsak kvoli zmene stylu (a vlastne aj zanru) da odpustit. Subjektivnych 9/10.(24.5.2018)

• Satan

Bezpohlavní a bezkrevný příspěvek do už tak okatě nabobtnalého filmového světa Star Wars. Velmi by mě zajímala verze s Lordem a Millerem, naneštěstí vše nakonec dostal do rukou univerzální Ron Howard, který zřejmě zachránil, co mohl, ale záživný film z toho nevylezl. V době, kdy MCU sype tři trháky za rok, je Solo: Star Wars Story strašně chudý příbuzný. Film, který nikdo nechtěl a nic neříká ve výsledku nikoho nezajímá. Nechci, aby se nějaký díl Star Wars srovnával s Firefly nebo Valerianem. Chci, aby Star Wars byly zase událost!(31.5.2018)

Ať tak či onak, tento film mezi fanoušky velice rychle upadne v zapomění a nebude to proto, že tady nebyl žádný světělný meč, jedy nebo sith (ty finální 3 vteřiny nepočítám). Nebude to ani proto, že je celý film koncipovaný tak nějak jinak (westernově a odlehčeně), než všechny Star wars před ním a také ani proto, že zde není opravdu žádná návaznost na 8 respektive 9 dílnou ságu. Myslím, že to bude proto, protože je tu NAPROSTÁ absence SÍLY a toho stálého (byť mnohdy podprahového) souboje dobra a zla. Star Wars jsou sice světelné meče v předaleké galaxii a všechno ostatní s nimi spojené, ale PRIMÁRNĚ jsou Star Wars o souboji dobra a zla díky pomoci (nebo chcete li) použití všudepřítomné SÍLY. A podle mého chce fanoušek Star Wars zejména tohle. Lucas vytvořil galaxii ve které je Síla. A Síla vždy odlišovala Star Wars od ostatních sci-fi. Pokud mám vezmou Sílu, Star Wars bude už jen obyčejné sci-fi a exotika předaleké galaxie už nebude ani zdaleka tak lákavá. Za mě 65%(1.6.2018)

Disney spin-offy paradoxne kraľujú nad kľúčovou ságou. Solo rozširuje SW mytológiu iba minimalistickým spôsobom a málokedy dokáže navodiť závan nostalgie. To ma síce mrzí, ale na druhej strane predstaví skvelú a zábavnú akciu, pri ktorej som sa vôbec nenudil. A ak už mytológiu nerozširuje, aspoň ju s prepáčením nedosie*a (The Last Jedi, posielam pozdrav). A Chewie je najväčšie zlatíčko ako vždy. P.S. SPOILER Darth Maul, si najlepší.(22.9.2018)

Eh... tohle mi trochu připadá jako adaptace béčkové knihy z rozšířeného SW univerza (vím, že to tak není). Nedozvíme se nic závažného, nejsme v nijak velkém napětí (víme, že Han i Žvejkal přežijí), akce je kvalitní, ale rutinérská... Taková epizodka, u které nevidím moc smysl pro její existenci (kromě peněz pro hrabivé studio Disney). Rogue One měl alespoň sympatické hrdiny, cool konec (ta bitva!) a nejlepšího robota v SW. Solo je hrozná rutina - krásná, blýskavá, ale předvídatelná. Nedávám to za vinu Ronu Howardovi, problematický zrod tohohle filmu znám. Ale za to si Disney může samo kombinací špatného managementu (výběru režisérů a pak jejich vyhazovu v půlce produkce), timingu premiéry (jen pět měsíců po The Last Jedi) a slabšího marketingu.(14.9.2018)

(90%) Viděno v kině ve 2D s CZ Dabingem. No páni! To byla ale pecka! Mě to neskutečně bavilo. Samozřejmě tu bylo dost věcí, které bych upravil nebo přidal, ale v rozhodování mezi 4 a 5* jsem měl po chvíli jasno. Režisérovi se vydařila spousta věcí. Třeba AKCE, ta bylo přímo perfektní. Nejen, že jí bylo hodně, ale byla propracovaná do největších detailů. Postavy – hlavní hrdina mě zaujal hned od začátku. Nedá se tedy moc srovnávat s H.Fordem, ale ani jsem ho nemohl nijak kritizovat. Chewbacca – to je můj velký oblíbenec – měl zde moře prostoru, jeho role mě vždy potěší. Ostatní herci též bez problému až na E.Clarke, která mě zde moc nebavila. Vyloženě jsem s ní neměl problém, ale i jako postava mi sem moc nepasovala. Chemie mezi ní a mladým Hanem absolutně nefungovala, alespoň tak jsem to cítil já, takže tohle je jen z těch menších záporů. Jenže snímek mě bavil natolik, abych byl z tohoto pohoršen. Co se týče příběhu, scénáře a nějaké té menší pointy na konci – to vše bylo dobré. Hudba byla skvělá, skladatel Powell jel podle své noty, soudtrack mě bavil a i se tam objevilo pár upravených známých hudeb.motivů od Williemse. Takže co k tomu dál dodávat ? Žádné hlubší chyby jsem tam nenašel. Těším se na další shlédnutí.(31.5.2018)

Na prdel si z toho nesednu, první třetina mě tolik neoslovila, ale jinak koukatelnej dobrodružnej film, co doplňuje souvislosti Ster Wars,(14.9.2018)

Sranda, jak mali skalní hysterický záchvat pri Last Jedi, ale že Han Sola hrá hezounek z Nádherných bytostí, to nevadilo. Príjemný filmík na nedeľu ráno, asi jak samostatné filmy o Ewokoch, bohužiaľ bez jedinej zapamätateľnej scény.(17.9.2018)

Solidní letní oddechovka, ale v takové poloze nikdo SW vidět nechtěl. Jsou tu fajn akční sekvence, fajn chemie mezi Hanem a Chewbaccou (jejichž spřátelení je až překvapivě dobře promyšleno) a sem tam vtipná hláška či pomrknutí k minulým epizodám, ale takhle rutinní, podivně neuzavřený scénář to prostě neutáhne a po nadějné první hodince mu postupně dochází dech, až se nakonec plácá v nezajímavých spikleneckých buddy vodách. Není to žádný velký průšvih, avšak nejslavnější vesmírnej grázlík si zasloužil značně prďáčtější a osudovější story, takhle nezbývá než zpětně znovu smeknout před Garethem Edwardsem, jehož Rogue One je úplně jiná zážitková liga (což se spravedlivě projevilo i na samotných tržbách)... 65%(21.9.2018)

Solo by mnohem lépe fungoval jako seriál. Nenarážím na to že se podobá Firefly, to je fajn bonus, ale nic zásadního. Ale jde o to že tenhle spin-off v podstatě vůbec nemá hlavní příběh. Vůbec žádný. Kasdan si vzal za úkol seznámit Hana, Žvejka, Falcon a Landa - a v tomhle boduje kvalitně, jinak je to nicméně epizodická směska pár samostatně stojících misí, která v rámci celku vůbec nijak negraduje, a v úvodu nastíněnou premisu (Han a jeho buchta) vůbec nijak neřeší. A Ehrenreich jako Han je překvapivě docela fajn, zato Emilia Clarke dokazuje že je fakt mizerná herečka, ta by měla už provždy zůstat u draků a full frontal nudity. 8/10(24.5.2018)

Tak opět mnohem lepší než předchozí Poslední z Jediů. Obecně se vedlejší příběhy daří více, snad že nejsou prvoplánově mířeny na nejmladší publikum. Kdo má rád svět SW, dostano všechno, co očekává. Velkolepé záběry vesmírné mlhoviny, třeskutou akci přepadení vlaku v horách, útok imperiálních stíhaček i chapadlovité monstrum obřích rozměrů. Ehrenreich je nečekaně sympatický, i když hraje protivu kříženého s broukem Pytlíkem. Přesně takový ale Han Solo byl! Jasně, intriky, podvody, pašeráci a nikdo nemůže věřit nikomu. Ale to je přeci také náš svět. Hnidopiši si vždycky něco najdou, kdo si ale chce v kině užít na vesmírném trenažéru, zklamán nebude. Potěšila mě Emilia. Sice skoro nehraje, ani prostoru k tomu moc nemá, ale moc hezky se na ni dívá...(25.5.2018)

Splašené vesmírné dobrodružství značky Star Wars (počátek) našlo konečně oporu v tvůrčím zázemí. Po otřesných opusech z roku 2016 a 2017 konečně dostal projekt kvalitního režiséra. A Ron Howard je kvalitní režisér, léty prověřený. To, co jeho nemožným dvěma předchůdcům dělalo problémy, tedy tempo, dobrodružná linka, zájem o postavy, to on sfoukne raz dva, akční sekvence mají švih, události mají spád, úmrtími se nešetří. Už to také chtělo zkušené scenáristy. Kasdanovci mezi ně spadají. A nyní k obsazení hlavní role, které je přece jen problematické, jakkoliv se Alden Ehrenreich snaží, přece jen to charismatik formátu Harrisona Forda není. Popral se s tím statečně. Zajímavější lidičky i příšerky má kolem sebe. Půvabně vnadná Emilia Clark sehrává v ději výrazný kamarádský prvek, Woody Harrelson už je zvyklý, že v blockbusterech působí nevypočitatelně, budoucí ikona série, chlupáč a budoucí Hanův kopilot Chewbacca, má zpočátku hodně negativní charakter, důležitost je kladena na hazardního hráče Landa Calrissiana a výčet postav zakončím zajímavě obsazeným Paulem Bettanym, je z něj arcipadouch. Technická analýza není třeba, film triky přetéká, jsou na úrovni nároků současného diváka. Film to není krátký, i splašený rychlík si dopřeje oddychovější jízdu vesmírnou krajinkou. Howard prokázal režijní cit, který proslulé značce vrátil kvalitu, která se s minulými léty postupně vytrácela. Předem byl ale film diváky vnímán dost negativně, tržby se nevyšplhaly do závratných výšin. Máte-li zájem nahlédnout na Hana Sola v jeho prvopočátcích, prostory galaxie vám nabízejí akční a dobrodružné chvilky v příjemné kvalitě. 9/10(18.9.2018)

A je to tu. Neuplynul ani půl rok a my tu máme další Star Wars, tentokrát spin-off. Přesto, že je film super, absence světelných mečů mi tu trochu vadila. Děj je zasazen zhruba 10 let před 4. epizodu. Vidíme tu, jak se mladý Solo dostal ke své pověsti a vůbec do branže pašeráků. I obsazení je slušné. Akčním scénám nemám co vytknout. Možná trochu víc momentů překvapení. Dostaneme vlastně všechno, co chceme, ale je to dost? Pro mě asi ne. Jinak ale film působí skvěle, stejně tak příjemná hudba. Místy má film lehce westernovou atmosféru. Jestli bude další díl je ve hvězdách, ale každopádně by mě víc zajímaly sólovky jiných postav... Jinak super. "Vzpoura robotů!" :D Recenze(26.5.2018)

Bavil jsem se více než u předchozích HV. Sedlo mi zaměření na Sola...to, jak se seznámil s tou chlupatou potvorou, jak začal s létáním atd. Škoda jen, že jej nehraje mladý Ford, bylo by to hodně nostalgické, ale asi také finančně náročné...(11.10.2018)

Bavil jsem se po celou dobu, u přepadení vlaku přímo výtečně. Ehrenreich je snesitelná náhrada za nenahraditelného Forda a i zbytek castu mi dost sedl (Harrelson odvádí svůj standard, Emilia Clarke je podle mě úplně ok, jen ten Gloverův Lando je fakt podezřele nevyužitý). Gangstersko-westernový styl tu cítit určitě je, ale pořád se primárně jedná o lehkonohé sci-fi dobrodružství. Škoda, že to ke konci spíš uvadá, než graduje. Solo je ucházející fan-service, jako SW spin-off je výživnější než Rogue One (především kvůli zajímavějším postavám a velkému množství atrakcí), ale pachuť lehce nevyužité příležitosti (Han Solo si svoji sólovku zasloužil jako málokdo) je i zde poměrně silná. 70 % MÍRNÉ SPOILERY: Nečekal bych, že nejvíc cool postavou pro mě bude no-name zrzavá pihovatá holka a že se tu dočkáme totálně wtf zbytečného vzkříšení dávno mrtvé postavy...(3.6.2018)

Lepší než Rouk van. Vše má Clarke v malíčku omotala si celý film kolem prstu společně ještě s Čuím. Celkem předvídatelna jizda s lehce neslanym Solem v hlavní roli.(24.9.2018)

• Bachy

Celej ten cirkus už se pomalu ani nedá sledovat a bolí to víc a víc. Krom tý všudypřítomný špíny a zaprašený, oprejskaný estetiky už tam není nic. Absolutně plochý a jednoduchoučký. Jen atrakce.(1.10.2018)

Film na mě působí dojmem, že se scenáristé podívali na původní trilogii, na základě poznámek za čtvrt hodiny vymysleli kostru celého filmu a pak ji pár let upravovali, aby něco fanoušky série nenaštvalo. Režiséři se tomu zřejmě snažili vtisknout jistou osobitost, a tak byli odejiti. Naskočil zručný řemeslník, a bohužel musím konstatovat, že ve filmu nic nenasvědčuje tomu, že by jím byl právě veterán Ron Howard. Výsledek je na dvě a kus hodiny přiměřeně zábavný, ale divák po něm nemá žádný důvod, proč by film někdy v budoucnu chtěl vidět ještě jednou. Sázka na jistotu prostě nestačí a je nutné dodat něco navíc. Film, který jen vypadá, jak se dalo čekat, ve skutečnosti moc diváků nechce. Nakonec mi připadalo, že nejlepší práci odvedl John Powell.(26.6.2018)

70 % Ano, není to vůbec špatné. Ale jak se říká, bohužel to není ani nijak výjimečně dobré. Ve filmu vlastně není nic, co by člověka zaskočilo. Je to dobrý příspěvek do SW univerza co se týče world buildingu, ale myslím, že se v tomhle případě mělo studio vydat cestou žánrového filmu. I přes moje očekávání nebyl představitel hlavní role slabou stránkou filmu, ale nejzapamatovatelnější postavou je paradoxně (podobně jako u Rogue One) droid.(14.9.2018)

Už to býva pravidlom, že každá postava rozsiahlej ságy ( comiksu ) má svoj film a vo väčšine prípadov je to kontraproduktívne, hoci treba uznať, že prvé filmu majú akú-takú úroveň. Han Solo je kultová postava Star Wars a v podstate sa jej podarilo ušiť slušný príbeh, plný zbesilej akcie od začiatku do konca, humorných scén a vtípkov a slušného hereckého tímu. Táto letná blockbusterová jednohubka chutí dobre a verím, že aj jednohubkou zostane.(12.6.2018)

Před i po zhlédnutí jsem měl nového Sola za film, který vydělá čistě kvůli značce. A nakonec propadl. :/ Looooool! XD(18.9.2018)

1 2 3 4 5 6 9 17 24 32