BoJack Horseman

• USA BoJack Horseman
USA, (2014–2020), 33 h 27 min (Minutáž: 25–27 min)

Hudba:

Jesse Novak

Série(6) / Epizody(77)

Antimat

Nebudem rozpisovať obsah,popíšem to jednoduchšie a laicky ako väčšina užívateľov. Prvý pilotný diel začína vyzerať ako seriál bez ducha a s nudou...... Nazvyme to "herecké obsadenie" do ríše zvierat - a sem-tamné vtipy na zvieratá ma tiež enormne nerozosmiali a ani neohúrili ,osobne mi to prišlo trápne  Po čase sa to rozbieha lepším smerom ale veľmi vtipné to stále nieje. Od stredu to začína mať nejakú myšlienku,koník plačko čo sa len vyhovára, za každý prúser čo vyrobí... kamarát Todd + pán PeanButter ktorý sú stále šťastní za nič ,prípadne každá hlúpa myšlienka sa im vydarí (v Toddovom prípade jedna vec niekedy nadväzuje na celý rad problémov) a siaha dalej ako po jeden diel... Osobne si myslím že Todd je najvtipnejšia postava V zásade ked už to začalo byť najviac  zaujímavé a aj vtipné zároveň aj trošku dramatické tak sa blížime ku koncu. Seriál je celkom inteligentný ,humor je dobrý no nieje to výlučne len komédia ,myšlienka a samotný dej je tiež veľmi premyslený aj ked sa to nemusí zdať a nefičí to humorom ako povedzme pri Futurame ,no má rafinovanejší dej  "Dakujme netflixu za zrušenie ")!!! A  dúfajme že podporia dalšie podpriemerné filmy k ktorých vyžmýchajú zas len 40% z pôvodnej myšlienky,prípadne další Witcher z čiernymi hercami  Ich filmy zväčša stoja za babkinu fujaru a ked už sa mi niečo zapáčilo čo som dokázal sledovať dlhšie ako hodinu tak to nemá riadne ukončenie ()

Wichan

Seriál, ktorý si neberie servítky pred ústa a ukazuje depresie a prázdny život Hollywoodskych hviezd v pravom svetle. Bojack by dobre fungoval aj ako hraná dráma. Svet s antromorphizovanými zvieratami a zbesilým osobitým humorom, v ktorom sa celý Bojack odohráva existuje len preto, pretože pozerať sa na veci, ktoré nám seriál ukazuje bez rúžových okuliarí by boli pre diváka nestráviteľné, ak by sa v seriály neniesla nejaká forma nadľahčenosti ( a ešte to aj dobre vyzerá ). To, čo sa v tomto počine od Netflixu tvorcovia neboja urobiť postavám je obdivuhodné. Hlavní protagonisti prežívajú jednu životnú krízu za druhou a nepôsobí to nútene, teda až na nejakú 4 sériu. Ale aj tá sa od polky rozbehla a naservírovala divákovi kvalitu, ktorej je schopný len Bojack Horseman. A 4 séria: 11 časť bolo emocionálne peklo, v dobrom slova zmysle. A rozhovor na pohrebe v epizóde Free Churro bol jeden z najlepšie napísaných monológov, ktoré som kedy hocijakom filme alebo seriály videl. Narozdiel od iných seriáloch, v ktorých sa riešia nepodstatné drobnosti a tie podstatné sa odsúvajú na vedľajšiu koľaj, aby tvorcovia mohli seriál naťahovať, Bojack drie až na dreň všetky dôležité veci v živote postáv, ktoré sa im udiali. V každej sérii je nám dokázané, že Bojack je viac ako len kôň. Po prvej sérii som mal o seriály mienku, že to je nadpriemer vyššieho kalybru, no v druhej som sa dostal do deja a aj do postáv, z ktorých si obľúbite každú jednu. Niektoré z rozhodnutí postáv si však neobľúbite, seriál sa snaží byť realistický a nepodriaďovať chovanie postáv scénaru. Vývoj deja je len odrazový mostík pre vývoj postáv, a to čo sa naprieč sériami s každou jednotlivou postavou deje je jeden z najlepších Bojackových aspektoch. A do najlepších aspektov musím pridať aj samotného Bojacka, u ktorého tvorcovia neriešia, či v divákových očiach ostane sympatický. Jeho osobnosť je však taká, že na hlavného protagonistu sa skrátka nedá hnevať. Často sa v spojitosti s týmto seriálom hovorí o hĺbke, ktorá v ňom je, o tom sa však dá polemizovať, keďže postavy na hlas hovoria všetky emócie, ktoré majú na srdci. Vedľajšie postavy nepôsobia ako zbytočné, majú rčitý charakter, i keď slúžia len na to, aby sa hlavný protagonisti mohli posunuť ďaľej a uvedomiť si nejaké pravdy o vlastných životoch. Jednotlivé časti nepôsobia ako vata, no pri pohľade naspäť si uvedomíš, že mohli byť urobené o kúsok inak, no rovnako skvelo. Na špecifický druh humoru si po prvej sérii navyknete. Ďalšia vec vyzdvihujúca seriál je jeho zakončenie. Odvážny koniec, ktorý zavŕšil všetkých 6 sérií spôsobom, akým sa seriál prezentoval: dôvody, ktoré sme dostali sa odôvodnili a ukončili komorným reálnym spôsobom rozprávania príbehov postáv. Síce poslednú sériu by som označil za druhú najslabšiu, no mala všetko potrebné na to, aby získala 9/10.  A seriál ako celok získava čistokrvných 10/10. ()

TonyXX

Začátek dobrej, ale bohužel sestupná tendence, až jsem nepochopil k jakýmu žánru tvůrci vůbec mířej... ()

MatoPalkes

Táto depkoidná vec je tak dobre napísaná, že po prvej sérii sa z toho stala úplne návyková záležitosť. Niektoré epizódy nezabudnuteľné. A ten dabing je neskutočne dobrý, samozrejme v hlavnej úlohe s Willom Arnettom ako BoJackom. ()

TOMjohanik

Po první trochu slabší sérii se seriál rozjede a už vůbec nekolísá a udržuje super standard. S postavama se nikdo nemaže a s diváky vlastně taky ne. Rozhodně se nedají od seriálu čekat nějaké milosrdné lži. To co seriál říká je něco, co vlastně lidí hodně neradi poslouchají a je ve výsledku mnohem realističtější než velká část hrané kinematografie. Není to nejlepší věc, co kdy uvidíte, ale určitě nebudete litovat, že jste se podívali ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019