BoJack Horseman

• USA BoJack Horseman
USA, (2014–2020), 33 h 27 min (Minutáž: 25–27 min)

Hudba:

Jesse Novak

Série(6) / Epizody(77)

Drozdo57

BoJack môže na prvý pohľad robiť veľa vecí, aby sa oddialil novým divákom. Humanoidné postavy so zvieracími hlavami vyzerajú naozaj bizarne. Aj ja som si myslel, že ide o nejaký šialený seriál pre minoritné publikum. Ale nechal som sa zlákať hodnotením. A neľutujem. BoJack Horseman je jeden z najlepších a najkonzistentnejších seriálov, aké som kedy videl. Ak to môžem k niečomu prirovnať, ide o viac existencionálne a prekvapivo viac uveriteľné a ľudské Californication. BoJack, ťahajúc so sebou detské a aj dospelácke traumy je veľmi sympatický antihrdina, ktorého osudy môžu, dovolím si tvrdiť, aspoň raz nechať každého z nás sa s ním nejako stotožniť. K nemu je skupina zaujímavých doprovodných postáv, ktoré sú dosť rozvinuté, aby nám na ich vzťahu s BoJackom záležalo, ale zároveň si neukradli show pre seba. Seriály ako je tento sa ťažko opisujú v krátkej recenzii. Toto je jeden z tých, ktoré majú toľko úrovni a myšlienok, že by to vydalo na slušnú prácu. Počas šiestich sérií si seriál prakticky nevybral slabú chvíľu a niektoré vybrané epizódy sú priam majstrovské dielo. Prišiel som pre cynizmus, odišiel som s trpkým úsmevom. Normálne neodkazujem na cudzie recenzie, ale DaVid 82 to napísal pekne. ()

Dejf4

Kultovní záležitost a hvězda na poli animované tvorby. Tvůrci rozehráli realistický, hořkosladký příběh, který je odvyprávěn plynule a postupem času je silnější a silnější. Neuvěřitelně prokresleně charaktery, výborně trefný a originální humor a především tvůrčí kreativita nezná meze. Od tvůrců dostáváme plno formálně zajímavých epizod, které svým originálním pojetím vytřou zrak. Parádní, zábavná, emocionální jízda. 10/10▐ Více u jednotlivých sériích...▐ ()

Nikolas__

1. Série 9/10 - Tak mě se první série, naopak od ostatních uživatelů, líbila zatraceně hodně. Charakter BoJacka je skvělí hned od prvního dílu, animace je výtečná. Až na jednu slabší epizodu (Zoe a Zelda), a jednu ne tak zábavnou (One trick pony), jsou všechny ostatní díly naprosto úžasné, hlavně tedy Downer Ending. I Pilot se mi nadmíru líbil. K vedlejším postavám si však budu muset ještě nějaký čas pozitivní vztah vytvářet. Né že by mě nebavily, ale nejsou mi zrovna sympatické. Rozhodně ne tak jako BoJack. Nejlepší díl: Downer ending. Nejslabší díl: Zoe and Zelda. Christmas Special 7,5/10 - Tento vánoční speciál mě nějak nenadchnul, ale bavil mě. A byl překvapivě celkem emotivní. Vlastně mě udivuje že BoJack nemá v žánrech drama (Zatím). 2. Série 8/10 - Výborný. Každopádně budu asi v menšině, ale první série mi přišla o trošičku lepší. Nicméně druhá exceluje hlavně v dramatických momentech, a scénář je častokrát chytřejší. Někdy trošku pokulhává humor, hlavně kvůli otrávenému Todovi. Druhá řada začala dost solidně, ovšem pátý díl byl poněkud slabší. Předposlední epizoda vážně silná. Takže za mě spokojenost. Nejlepší díl: Escape From L.A. Nejslabší díl: Chickens. 3. série 9/10 ()

PaTeXx

Spousta lidí tohle považuje za komediální seriál, ale postupem sérií se z toho stává depresivní, pochmurný, nepříjemně realistický příběh s občasnými vtipnými vsuvkami a od komedie to má najednou o dost dál. Nic podobného jsem neviděl, ale určitě ve mně BoJack něco zanechá. A kurva doufám, že to nebudou deprese, které by se daly použít jako jednoslovná definice celého seriálu. ()

polucio

Úprimne, po pár dieloch som si vravel načo to vlastne pozerám. Som ale veľmi rád, že som to nevzdal. Týmto chcem aj ostatných vyzvať, aby Bojackovi dali šancu aspoň na tých päť častí. Mimochodom prvý seriál, pri ktorom prechod z komediálnej do dramatickej časti ozaj vyšiel. ()

Krisslybear

Ja začínam mať pocit, že neexistuje žiaden animovaný seriál ktorý by mal k môjmu srdcu tak blízko ako Bojack Horseman, primárne z toho dôvodu, že BoJack mi dáva nádej, že nie som jediný kto sa každodenné pýta dookola otázky ohľadom existencie, socialného života a cíti sa ako kus hovna a časom si uvedomím, že proste depresivita je len neoddeliteľná súčasť môjho života. 5 sériu som doslova "zjedol" a mám pocit, že 5* nie je dostatok. Venované všetkým ktorý to vidia podobne. https://www.youtube.com/watch?v=vkLOg252KRE ()

Isobel

Tváří se to jako komedie, ale je tu tolik životní pravdy, nihilismu a poserů, že se původní smích změní v rozpačité "he heee he". Zejména pokud se v některé z postav najdete... ()

Jenn

jeste sice nemam dokoukano (teprve zacatek 4.serie) ale musim dat za pet, protoze tohle je takovej smutnej, depresivni, cynickej, horkej shit, ze se v tom clovek proste vidi. coz je smutny. ()

Buywhat

Dopozeraná posledná šiesta séria.. a nemám slov. Pamätám si ako som sa horko-ťažko prekusával cez prvú sériu a nakoniec som to dotiahol až na koniec. S čistým svedomím môžem povedať, že BoJack je najlepší animovaný seriál aký som kedy videl, nekecám. Do cynického koňa som sa doslova zažral. Každá postava ktorá sa pohybovala v BoJackovom okolí bola úžasne napísaná. Či už to bol Mr. Peanutbutter, Princess Carolyn, Diane alebo môj obľúbenec Todd. Všetky postavy mi prirástli k srdcu a budú mi chýbať, tento seriál mi bude chýbať. V dnešnej dobe som doposiaľ nevidel animovaný seriál, ktorý by bol tak horko-sladký, depresívny, vtipný a realistický. Tvorcovia sa nebáli citlivých tém, riešenia rôznych problémov. Seriál si držal svoje tempo a kvalitu všetkých 6 sérií a to sa u animovaných seriálov vidí málo kedy. K tomuto seriálu sa určite vrátim. Ide o masterpiece. Odporúčam každému. 10/10 ()

Syndrom

Zklamání. Čekal jsem něco duchaplnějšího než jazykové hry a standardní psychoterapii. Autor u zdrojů inspirace vyjmenovává asi 10 sitcomů a není v nich zmíněn Rick a Morty. Vyhrocenou doslovností/dekonstrukcí – sofistikovanou dramaturgií, která silně předpokládá divákovo předpoznání různých úrovní klišé, hravými vtípky upozorňujícími na svůj styl (antropomorfizace místo scifi) a evidentně i animací, se přitom jedná o nedějového, levicového sourozence. Mohla to být pomalá a přemýšlivá-ukecaná satira L.A. a dál. BoJack ale podobně jako Family Guy, kde se musí pořád čachrovat s jednotou struktury aby to působilo nově a zábavně, příliš zneužívají postavy, místo aby budovali načrtnutou atmosféru a prohloubili její aktéry. Humor i sebereflexe by z nich pak vyvěrala i bez pokusů o koncept. Dá se to shrnout jednoduše tak, že pro zábavnost – žánr se mrhačsky rozředila BoJackova perspektiva a stal se z toho obyčejný, současný americký sitcom. Ten žádný umělecký záměr nemá. ()

Martynes

1. série: Rozjezd je trošku nejistý. Tvůrci zpočátku neví, jakým směrem se mají vydat. Naštěstí přibližně od šestého dílu začnou být postavy zajímavý a celkový příběh se stočí k více vážnějším tématům. 7,5/10 2. série: Z komediálního seriálu se stává stále depresivnější sonda do hlav zničených postav s občasným, spíše sarkastickým humorem. Předposlední díl je neskutečně devastující. 8,5/10 3. série: Tvůrci už si jsou jistý, co dělají a s látkou začínají experimentovat (viz 4. díl) 9/10 4.série: Seriál trochu zpomalí a podíváme se do BoJackovi minulosti. Postavy jsou stále skvěle napsané, ale kvalit předchozích dvou sérií tato nedosahuje. 8/10 5. série: Naprostý strop animované tvorby. Scénáře existenciálně depresivní jak od Kaufmana. Každý díl působí jako jedno soudružné dokonalé dílo. 10/10 6. série: BoJack se loučí. Sice ne na vrcholu, ale stále si drží své nesporné kvality a s závěrem přitáhne i kupu emocí. 9/10 ()

panki9922

Pod pokrývkou animovanej komédie, sa skrýva v prvom rade brilantný scenár. Ten vás prinúti často zamyslieť sa nad svojimi názormi, hodnotami (nastaví vám zrkadlo), dokáže krásne plávať v melancholickej (až depresívnej) rovine a vtipne glosuje či pripomína súčasné politické a filmové dianie vo svete. Niektorí môžu namietať, že BoJack celých 6 sérii "žmýkal" tú istú tému - vplyv okolia (najmä rodiny) na vývin jedinca a že sa tým snaží ospravedlniť konanie všetkých zlých vecí, ktoré kedy kto urobil. Lenže ono je to z časti fakt a z časti to sám BoJack v poslednej sérii doplnil tým, že prevzal zodpovednosť za svoje konanie. Výnimočný je BoJack v udržiavaní si vysokej kvality až do samého konca. Má excelentné závery sérii (predposledné časti), s krásnym hudobným doprovodom (top intro soundtrack). Je komplexným seriálom. Ponúka hlavného protagonistu, s ktorým si veľmi rýchlo vytvoríte spojenie a jeho cestu plnú najmä pádov budete sledovať s neuveriteľným napätím a chuťou (pretože taký vie byť život každého z nás, viac či menej). Obsahovo pôsobí veľmi reálne, formou inovatívne a komicky. Možno nikdy nedôjde celosvetového úspechu a sledovanosti ako Simpsonovci, ale to asi iba preto, že sa málo komu chce sledovať tak smutný, no pritom tak reálny obraz našej spoločnosti (či životov). "You know what the problem is with everybody? They all just want to hear what they already believe. No one ever wants to hear the truth." ()

stanlyOu

Animovaný Lynch by nevyzeral inak. Ak vám sadnú prvé časti budete to milovať ajkeď uznáte že to je magorina.  Väčšina sérií 9/10 ()

Eiktirin

Upozornuji, že recenze obsahuje spoilery Back in the 90's …. BoJack Horseman rozhodně není pro každého, ale je to velmi unikátní seriál, který pohlíží na herce, který neví co od života chce, celkový seriál je občas až děsivě přesný a depresivní. Mě až tak moc nezaujal BoJack ( i když charakter a postava je to skvělá a skvěle namluvená hercem Will Arnett), jako spíš pan Mr. Peanutbutter, který mi až v moc věcech připomíná mě, moji najivitu a pohled na svět a snažení se být neustále optimista a do všeho vletět po hlavě. Nebudu tu popisovat všechny postavy, jen snad zmíním, že Todd nebo Princess Carolyn jsou také skvěle napsané a zahrané postavy. Co se týče hodnocení, tak jsem na vážkách hodně lidí píše, že zakončení finální řady je skvělé, mě ale přišlo uspěchané a spousta věcí mi přišla nedotažených, jako například BoJackova sestra nebo dcera Charlotte Carson (sami tvůrci řekli, že tohle neměla být finální série, ale Netflix zavelel, tak museli hodně věcí vyškrtnout. Nakonec jsem se ale rozhodl dát i finální sérii 5 hvězd a celkové hodnocení seriálu taky na 5 hvězd nebo chcete-li nějakých 98%.  A jednotlivé série asi nějak takhle  S1: 5/5 | S2: 5/5 | S3: 5/5 | S4: 5/5 | S5: 5/5 | S6: 5/5    -Eiktirin ()

AdamDudas

Komédia? Trochu... Na každej časti sa priemerne raz zachechtám, ale o tom Bojack pre mňa nie je... pre mňa je Bojack jeden z inteligentnejších, citlivejších seriálov. Prvá séria - 5*; Druhá séria - 3*; ()

Kusbi

Upřímně ani nevím, jak přesně Bojacka zhodnotit a co k tomu říct. Je však jasné, že ne každému bude tenhle animák sedět, jelikož ne každý od něj dostane to, co očekává. Mně osobně ale bude tenhle kůň dost chybět. Sice jsem si k seriálu hledal cestu i já, protože první série nebyla úplně skvělá a bylo to tak trochu nijaké, ale po setrvání jsem dostal skvělý mix humoru a životního příběhu plného depresivních situací. To je asi na Bojackovi to nejvíce unikátní, myslel jsem, že dostanu něco na způsob Griffinových, Ricka a Mortyho apod. a budu se jenom smát. Překvapivě ale dokáže seriál slušně psychicky zdeptat a pár epizod jde skutečně do hloubky Bojackovi mysli plné alkoholu, drog, párty a deprese, kdy smích nepřipadá v úvahu. Skvělé jsou i další postavy (Mr. Peanutbutter především) a plusem jsou i epizodní výstupy známých herců. Netflix navíc seriál velice důstojně zakončil (šestá série byla ze všech možná nejsilnější) a jsem rád, že dal téhle záležitosti, která asi zrovna netrhala divácké rekordy, tolik prostoru. S1: 4*, S2: 5*, S3: 5*, S4: 5*, S5: 4*, S6: 5* ()

lef4deth

Po delsi pauze, jsem dokoukal posledni serii. posledni scena posledniho dilu zavrsila pohled do zrcadla zivota. Hrozna konina co? 5* ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019