poster

Mary Kom

Životopisný / Drama / Sportovní

Indie, 2014, 122 min

Režie:

Omung Kumar

Scénář:

Saiwyn Qadras

Kamera:

Keiko Nakahara

Producenti:

Sanjay Leela Bhansali

Střih:

Rajesh Pandey

Scénografie:

Vanita Omung Kumar
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kocik1
  **

  V Bolywoodu je i tráva zelenější a boxerky tam vypadají tak jako u nás královny krásy:-)). Maryn příběh je zajímavý, ne že ne, akorát je trochu víc vymydlený než bych myslella. Když Mary s boxem začínala, čekala jsem, kdy ji uvidíme taky třeba u boxovacího pytle a ono dlouho nic, jenom záběry na posedávání před ringem anebo na Marynu pěknou tvářičku či rtík. Takže to, co mi v tomhle filmu chybělo, je trošku víc reálného života. Na druhou stranu, Bolywood jde pomalu nahoru a až se zbaví neduhu cpát všude ty své odrhovačky, přestane se bát ukázat pohled na krev a uvědomí si, že na světě nejsou jenom pěkný holky, může nám kinematografií klidně i zamíchat, protože i přes všechny moje výtky, spousta béčkových filmů převážně americké produkce, které běžně vídáme v telce, sahá Mary Kom sotva do pasu. 50%(4.4.2015)

 • peetriss
  ****

  Filmový sportovní životopis se vším všudy, co k tomu patří. Hlavní hrdinka si dokáže velice rychle získat sympatie, tvůrci dokáží stejně dobře tahat za nitky dramatu a sentimentu, stejně jako bravurně odlehčit atmosféru. V Mary Kom se nezapře ani samotný Bollywood, protože se jedná o film sršící barvami, vyumělkovanými kulisami, chytlavými písněmi na pozadí a patřičnou heroizací hlavní hrdinky. Sympatické je i obsazení, takže není co řešit, já si tohoto indického Rockyho v sukni užil a jsem spokojen.(10.5.2015)

 • Morholt
  ****

  Indickou kinematografii zrovna nemusím a zejména mě u ní rozčilují vložky se zpěvy a někdy i tanci. Písničky byly i tady, ale nebylo to tak iritující, jako v jiných případech. Příběh sám je boxerským se vším všudy s přidanou hodnotu v prostředí a také v tom, že se jedná o ženský box, což je, i přes Million Dollar Baby, pole neorané. Mary Kom si musela probít cestu přes předsudky indické společnosti, klacky, které jí pod nohy házel svaz i, dá-li se to tak říci, mateřství, které její kariéru na čas přerušilo. To všechno film celkem věrně zachycuje a klišé, která se ke sportovním filmům vážou, tu divák ani tolik nevnímá. Stejně tak nepůsobí nevhodně přírodní trénink, který by člověk hledal spíš ve starých vandammovkách či v Karate Tiger. Zápasy samotné mají celkem slušnou úroveň, ačkoliv žádné rvačky alá Rocky nečekejte. Ale ženský amatérský box je spíš, při vší úctě, taková plácaná, takže i tady byl film realistický. Samotná Mary Kom není taková kočka, jako Priyanka Chopra, ale tahle indická misska jí přesto ztvárnila s přehledem a zaslouží si poklonu. Jedinou výraznější výtku bych měl k závěrečnému klání prolínajícímu se s vypjatou rodinnou situací. To už bylo přeci jen trošku moc. Ale film mi to nepokazilo a Mary Kom budu určitě v Riu držet palce. 80%(28.3.2015)

 • emma53
  ****

  SPOILERY: Já o boxu vím minimum a už vůbec ne o nějaké indické dívce, které se svým úsilím, houževnatostí a s pomocí trenéra vyšvihla na několikanásobnou mistryni světa. Mezitím stačila porodit dvojčata, ale šili s ní všechny čerti, prostě jí to nestačilo a tak se do toho pustila znovu a další výhry byly na cestě do Indie. Budiž jí přána i v roce 2016. Nebýt jejího maximálně tolerantního manžela, tak nevím, nevím. Já bych to po dětech asi už vzdala a zůstala bych doma s dětičkama a s manželem, kterému bych ten čas, který věnoval mezitím rodině nějak vynahradila. Ale já jsem úplně někdo jiný a už vůbec ne boxovací typ :-) Nádherná herečka Priyanka, která ztvárňovala Mary Kom na mě moc boxersky a s tělem nadupaným adrenalinem nepůsobila (i když jí hrála skvěle), ale při závěrečných titulcích při pohledu na skutečnou Mary Kom to už tak neuvěřitelné nebylo.(24.4.2015)

 • rockwoman
  ****

  "Vydej ze sebe pro box úplně všechno. Dej mu svůj čas, svou radost i sama sebe. Jen tak v něm něčeho dosáhneš." ...Pár filmů o boxerech a boxerkách jsem už zhlédla a tento je trochu jiný tím, že kromě tvrdých ran v ringu se tu také zpívá a občas i tančí, ale to spojení všeho dohromady se mi líbilo. M.C.Mary Kom = tvrdohlavé srdce & žena & boxerka & manželka & matka. Indie může být právem hrdá na svou skutečnou několinásobnou vítězku v ženském boxu a ani její filmová představitelka se nemusí stydět za svůj herecký výkon.(19.4.2015)

 • - V telocvični, kde Mary Kom (Priyanka Chopra) pravidelne trénuje, si môžeme na stene všimnúť výrok 26. prezidenta USA, Theodora Roosevelta: „Believe you can and you are halfway there.“ („Verte, že to dokážete a už ste na polceste k cieľu.“) (Laslo)

 • - Všetky súperky Mary Kom (Priyanka Chopra) vo filme sú skutočné boxerky. (Laslo)

 • - Mary Kom (Priyanka Chopra) varí vo filme jedlo zvané Iromba – obľúbené jedlo v indickom štáte Manípur, ktoré sa pripravuje z varenej zeleniny, chilli omáčky a rýb. (Laslo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace