poster

Mary Kom

 • Indie

  मैरी कोम

Životopisný / Drama / Sportovní

Indie, 2014, 122 min

Režie:

Omung Kumar

Scénář:

Saiwyn Qadras

Kamera:

Keiko Nakahara

Producenti:

Sanjay Leela Bhansali

Střih:

Rajesh Pandey

Scénografie:

Vanita Omung Kumar
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eLeR
  ***

  Príbeh je to naozaj zaujímavý a Mary Kom je veľká bojovníčka. Obsadenie Priyanky nebola podľa mňa až taká dobrá voľba, pretože som jej vôbec to celé neuverila. To som si radšej napozerala pár videií so skutočnou Mary. Pravda je ale taká, že som sa extra nenudila a hudba bola veľmi svieža a trefná. (filmová výzva 2017 - Marky91)(1.11.2017)

 • ConanVJ
  *****

  Pěkně natočený a napínavý životopisný filmek, ve kterém nechybí ani překvapivé zvraty. Celý film má pěkné tempo a osobně jsem se od něj nemohl odtrhnout. Obsazení v pořádku a hlavní hrdince nešlo nefandit. Sportovní scény mají pěknou choreografii a i tréninkové části potěší fanoušky sportu. Za mě 100% :)(15.2.2017)

 • Morholt
  ****

  Indickou kinematografii zrovna nemusím a zejména mě u ní rozčilují vložky se zpěvy a někdy i tanci. Písničky byly i tady, ale nebylo to tak iritující, jako v jiných případech. Příběh sám je boxerským se vším všudy s přidanou hodnotu v prostředí a také v tom, že se jedná o ženský box, což je, i přes Million Dollar Baby, pole neorané. Mary Kom si musela probít cestu přes předsudky indické společnosti, klacky, které jí pod nohy házel svaz i, dá-li se to tak říci, mateřství, které její kariéru na čas přerušilo. To všechno film celkem věrně zachycuje a klišé, která se ke sportovním filmům vážou, tu divák ani tolik nevnímá. Stejně tak nepůsobí nevhodně přírodní trénink, který by člověk hledal spíš ve starých vandammovkách či v Karate Tiger. Zápasy samotné mají celkem slušnou úroveň, ačkoliv žádné rvačky alá Rocky nečekejte. Ale ženský amatérský box je spíš, při vší úctě, taková plácaná, takže i tady byl film realistický. Samotná Mary Kom není taková kočka, jako Priyanka Chopra, ale tahle indická misska jí přesto ztvárnila s přehledem a zaslouží si poklonu. Jedinou výraznější výtku bych měl k závěrečnému klání prolínajícímu se s vypjatou rodinnou situací. To už bylo přeci jen trošku moc. Ale film mi to nepokazilo a Mary Kom budu určitě v Riu držet palce. 80%(28.3.2015)

 • Rakosnicek77
  ****

  Mary Kom byla obyčejná Indická dívka s chudé rodiny, žijící na samé hranici chudoby....takhle by mohla začínat i pohádka a ono to ve skutečnosti i na takovou pohádku vypadá, jelikož to co ona sama dokázala, je až neuvěřitelné. A za všechno může jedna obyčejná boxerská rukavice, kterou Mary, jako malé děvče najde pohozenou na ulici. Přes všechny nástrahy osudu, kdy se musela rozhodovat mezi boxem, nebo otcem, až po boj s boxerským svazem, který ji šikanoval, pro její etnickou příslušnost, se dokázala stát čtyřnásobnou mistryní světa v boxu. A to titul poslední obhájila, po dvouleté odmlce a porodem dvojičat. Pokud někdo má rád podobná témata, tak ať neváhá ani vteřinu, protože i přes Indickou příslušnost, se jedná o velice povedený sportovní snímek. Viděno jako 10 film v pořadí v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(3.4.2015)

 • misterz
  ***

  Typický Bollywood. Len samé tančeky a pospevovanie, ešte šťastie, že celkom netradične na túto krajinu ide o film s pomerne znesiteľnou stopážou. To na čo som sa najviac tešil som tu však nenašiel. Čakal som niečo podobné v štýle Dangal (2016) - dychberúca športová akcia doplnená o zaujímavý životopisný príbeh plný odopierania a driny, no dostal som len akúsi supermodelku v ringu, ktorá máva ručičkami v akejsi kŕčovitej a smiešnej snahe napodobniť boxerský úder no a čuduj sa svete aj vyhráva. O nejakej napínavej a nervy drásajúcej športovej dráme nemôže byť ani reči, teda pokiaľ si odmyslíme ten nátlakový patetický doják na konci, z ktorého mi bolo trochu nevoľno. Na druhú stranu ale technická stránka snímku nebola najhoršia, hlavne kamera bola fajn. Veľmi slabý priemer. 50/100(28.11.2017)

 • - V telocvični, kde Mary Kom (Priyanka Chopra) pravidelne trénuje, si môžeme na stene všimnúť výrok 26. prezidenta USA, Theodora Roosevelta: „Believe you can and you are halfway there.“ („Verte, že to dokážete a už ste na polceste k cieľu.“) (Laslo)

 • - Film nebol premietaný v domovskom štáte Mary Kom, v Manípure, kvôli zákazu hindských filmov separatistickými skupinami. (Laslo)

 • - Všetky súperky Mary Kom (Priyanka Chopra) vo filme sú skutočné boxerky. (Laslo)