poster

Mary Kom

 • Indie

  मैरी कोम

Životopisný / Drama / Sportovní

Indie, 2014, 122 min

Režie:

Omung Kumar

Scénář:

Saiwyn Qadras

Kamera:

Keiko Nakahara

Producenti:

Sanjay Leela Bhansali

Střih:

Rajesh Pandey

Scénografie:

Vanita Omung Kumar
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rakosnicek77
  ****

  Mary Kom byla obyčejná Indická dívka s chudé rodiny, žijící na samé hranici chudoby....takhle by mohla začínat i pohádka a ono to ve skutečnosti i na takovou pohádku vypadá, jelikož to co ona sama dokázala, je až neuvěřitelné. A za všechno může jedna obyčejná boxerská rukavice, kterou Mary, jako malé děvče najde pohozenou na ulici. Přes všechny nástrahy osudu, kdy se musela rozhodovat mezi boxem, nebo otcem, až po boj s boxerským svazem, který ji šikanoval, pro její etnickou příslušnost, se dokázala stát čtyřnásobnou mistryní světa v boxu. A to titul poslední obhájila, po dvouleté odmlce a porodem dvojičat. Pokud někdo má rád podobná témata, tak ať neváhá ani vteřinu, protože i přes Indickou příslušnost, se jedná o velice povedený sportovní snímek. Viděno jako 10 film v pořadí v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(3.4.2015)

 • kocik1
  **

  V Bolywoodu je i tráva zelenější a boxerky tam vypadají tak jako u nás královny krásy:-)). Maryn příběh je zajímavý, ne že ne, akorát je trochu víc vymydlený než bych myslella. Když Mary s boxem začínala, čekala jsem, kdy ji uvidíme taky třeba u boxovacího pytle a ono dlouho nic, jenom záběry na posedávání před ringem anebo na Marynu pěknou tvářičku či rtík. Takže to, co mi v tomhle filmu chybělo, je trošku víc reálného života. Na druhou stranu, Bolywood jde pomalu nahoru a až se zbaví neduhu cpát všude ty své odrhovačky, přestane se bát ukázat pohled na krev a uvědomí si, že na světě nejsou jenom pěkný holky, může nám kinematografií klidně i zamíchat, protože i přes všechny moje výtky, spousta béčkových filmů převážně americké produkce, které běžně vídáme v telce, sahá Mary Kom sotva do pasu. 50%(4.4.2015)

 • emma53
  ****

  SPOILERY: Já o boxu vím minimum a už vůbec ne o nějaké indické dívce, které se svým úsilím, houževnatostí a s pomocí trenéra vyšvihla na několikanásobnou mistryni světa. Mezitím stačila porodit dvojčata, ale šili s ní všechny čerti, prostě jí to nestačilo a tak se do toho pustila znovu a další výhry byly na cestě do Indie. Budiž jí přána i v roce 2016. Nebýt jejího maximálně tolerantního manžela, tak nevím, nevím. Já bych to po dětech asi už vzdala a zůstala bych doma s dětičkama a s manželem, kterému bych ten čas, který věnoval mezitím rodině nějak vynahradila. Ale já jsem úplně někdo jiný a už vůbec ne boxovací typ :-) Nádherná herečka Priyanka, která ztvárňovala Mary Kom na mě moc boxersky a s tělem nadupaným adrenalinem nepůsobila (i když jí hrála skvěle), ale při závěrečných titulcích při pohledu na skutečnou Mary Kom to už tak neuvěřitelné nebylo.(24.4.2015)

 • rikitiki
  ***

  Mary Kom má můj stoprocentní obdiv. Vypracovat se z takových poměrů na mnohonásobnou mistryni světa je neskutečné. Fakt bojovnice. A Priyanka (přestože vzhledově dost odlišná od opravdové Mary Kom) zahrála skvostně. Nejenom namakaná fyzička, ale i ta vzteklost, která jí sice pomáhala v ringu, ale překážela v běžném životě. Nenapadlo by mě, že hezounká panenka Priyanka tohle dokáže zahrát. ____ Jen mi překážela jistá plakátovitost snímku – úplatní sportovní činitelé, synchronizovaný zápas a operace dítěte …. SHRNUTÍ: Tvrdý úder od vesnické holky.(26.5.2020)

 • eLeR
  ***

  Príbeh je to naozaj zaujímavý a Mary Kom je veľká bojovníčka. Obsadenie Priyanky nebola podľa mňa až taká dobrá voľba, pretože som jej vôbec to celé neuverila. To som si radšej napozerala pár videií so skutočnou Mary. Pravda je ale taká, že som sa extra nenudila a hudba bola veľmi svieža a trefná. (filmová výzva 2017 - Marky91)(1.11.2017)

 • - Všetky súperky Mary Kom (Priyanka Chopra) vo filme sú skutočné boxerky. (Laslo)

 • - V telocvični, kde Mary Kom (Priyanka Chopra) pravidelne trénuje, si môžeme na stene všimnúť výrok 26. prezidenta USA, Theodora Roosevelta: „Believe you can and you are halfway there.“ („Verte, že to dokážete a už ste na polceste k cieľu.“) (Laslo)

 • - Film nebol premietaný v domovskom štáte Mary Kom, v Manípure, kvôli zákazu hindských filmov separatistickými skupinami. (Laslo)