Rychle a zběsile 8

• USA The Fate of the Furious (více)

Dominic Toretto (Vin Diesel) zradil svou rodinu. V jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob je sice možné cokoliv, ale tohle je víc než automobilové seskoky padákem, průlety aut mezi mrakodrapy, nebo tažení obřího trezoru ulicemi Ria. Rychle a zběsile 8 rozhodně nepojede na neutrál. Na stranu zla přetáhla Doma legendární kyber-teroristka přezdívaná Cipher (Charlize Theron), která je stejně krásná jako nebezpečná. Není tedy divu, že Toretto naprosto ztratil hlavu a vykašlal se nejen na Letty (Michelle Rodriguez), ale i na všechny staré kámoše. Že s ním má Cipher jiné plány, než jsou romantické večeře při svíčkách, je nabíledni. Kombinace její inteligence a jeho svalů a řidičských schopností z nich mohou udělat neporazitelný tandem. Aby svět zůstal v rovnováze, převezme otěže v osiřelé rodině Hobbs (Dwayne Johnson), který do ní proti své vůli přibere nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham), vysokooktanový záporák ze sedmého dílu, který měl původně shnít ve vězení. Společně s nimi se budeme přesouvat z divokého pobřeží exotické Kuby, přes ucpané ulice New Yorku až na pusté ledovce v Barentsově moři, abychom si užili další zábavnou a nezapomenutelnou jízdu. (Cinemart)

pravda1

Ja som sa na tom bavil aj keď som pozretie tohto filmu dlho odkladal.A prišlo prekvapko a ja som odchádzal spokojný pretože tie dve hodiny ušli ani neviem ako a ja som sa ani nemal čas nudiť - hádam až na ten záver.Je to blockbuster ako vyšitý a s pokojným svedomím môžem doporučiť ako príjemnú popcornovú zábavu. ()

Caesarion

S toho se mám co? Žvásty jak prase celej film jak když se baví pubertální retardi ve fitness. Sere mě tam prostě vše. Russellem počínaje a Theron konče. A mezi tim? Nějaké podstatné Dieselovo zvraty. Sou to hovna a tenhle film je průser a smrdí. ()

ZionelloSVK

Myslím si že táto séria doslova a do písmena plní posolstvo vety: ,, Keď niekto nevie kedy prestať." Jediné čo film drží na úrovni mojich 3* že to aspoň preháňajú štýlovo a za veľké prachy a pokiaľ sa na tomto páni čo stoja za filmom a za jeho financovaním na tomto finančne vybijú, aspoň sa dočkáme ukončenia tejto tragikomédie, čo bohužiaľ zrejme nepríde, kedže sa nie a nie dostať do mínusu. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Je jedno, co má pod kapotou! Záleží jen na tom, kdo sedí zrovna za volantem." Vin Diesel zpět své nejslavnější roli. Příběh je o tom, jak Toretto zběhne a celý tým se ho poté snaží dostat. Zní to sice pěkně, ale je tam spousta dialogu, hodně málo rvaček i minimum vtipných momentů. Celé to stojí jen na přepálených automobilových honičkách a emocích, které se snaží scénář vyvolat, leč marně. Plus o tom, že fyzikální zákony v této sérii nefungují, jak by měly, už víme. Charlize Theron v akčních filmech není novinka ( Loupež po italsku, Atomic Blonde: Bez lítosti, Old Guard: Nesmrtelní, Hancock ), ale tady coby záporačka do filmu moc nezapadá. Na pěstní souboj Charlize Theron vs. Vin Diesel či Johnson nebo Statham nedojde. To je škoda, neboť by mě zajímalo kolik vteřin by vydržela. ;) Nejlepší části filmu jsou ty, kde je Dwayne Johnson a Jason Statham. Řeknu ti, hvězdo, že v jiným životě bychom spolu byli obávanej tým. Panuje mezi nimi rivalita a to jejich vzájemné pošťuchování je i zábavné. To je jediné plus tohoto pokračování. Jinak je to o dost slabší než předchozí díly. - 60%. ()

alesandro2

Výkon některých herců mi přišel k smíchu a některých k pláči. Bohužel to asi nebyl záměr autorů. Theronovou s Russellem bych radši někam nakopal, že se rozhodli v tomhle braku účinkovat a zničit si tak u mne dobře budovanou pověst. Jediný, kdo neztratil svou tvář je Statham, který by nezklamal ani kdyby jen prodával balónky na pouti. Pro mne důležité poučení je se napříště dalším dílům obloukem vyhnout. ()

Dody345

Mám pro vás radu. Podívejte se jen na začátek (vězení a chvilku po vězení) a konec (nejlépe jen scény, kdy je Statham a jeho filmový bratr v letadle). Uděláte mnohem lépe než se dívat na celý film. To už prostě není ani rychle a zběsile. Měli skončit po sedmičce, kterou by skončili alespoň na nějaké úrovni a se ctí. Loučení s Paulem Walkerem mělo být zároveň loučení s Rychle a zběsile. Marně ho tam během filmu hledáte. I když už v předchozích dílech jsme se dočkali různých prvků akčních scén, které byly sice přehnané, ale pořád zábavné, tak tohle už by si zasloužilo další žánr a tím je sfi-fi (scény se stovky aut ovládaných na dálku, jako autíčka na ovládání). Během filmu jsem se několikrát díval kolik minut zbývá do konce, protože už mě to fakt nebavilo a na tohle by u filmů nemělo docházet. Záporák nezajímavý. Ano Charlize Theron tady byla krásná, ale to je tak všechno. Dvě hvězdičky jsou dá se říct za ten začátek (to vězení) a původně druhá měla být za to, že ten syn od Doma byl roztomilý, ale nakonec aspoň tím koncem v letadle se to zlepšilo, díky kterému jsem uvažoval nad třetí hvězdou, ale konečná scéna v letadle nevytrhne celý film. Po shlédnutí osmého dílu jsem dospěl k závěru, že na další se už asi nepodívám a radši se podívám na plánovaný film Hobbs and Shaw, protože to mě láká mnohem, mnohem více. Doufám, že se tam objeví i Luke Evans, jako bratr Shawa. Vypadá to, že Rychle a zběsile pojede ve stylu Transformers. ()

VincentB.

Chápem, že je to čistá žánrovka, že tu netreba riešiť fyziku (fuck the physics) ale aj tak si myslím, že je to odpad. Ako radšej pomôcť ukradnúť nukleárne kódy ako ohroziť svoju "rodinu"? Nein, nein. Vin Diesel nie je podľa mňa dobrý herec a myslím, že akčný herec nie je už vôbec. Možno keby som kdesi s Papradna a mám vytunenú oktávku tak som z toho niekde inde. Stačilo by možno vniesť iba trochu vnútornej logiky do príbehu. Vďaka ponorkovej scéne, prestrelke z dieťaťom a niekoľkým ďalším dobrým nápadom dávam 40%. ()

smirec1

Za auta jedna hviezda, za efekty druha hviezda a za akcnost tretia....ale tie auta s umelou inteligenciou co na dialku ovladali (Fiat 500....) si mohli teda odpustit! Chcel by som vediet co si Elon Musk mysli o tomto filme.....dava miliardy do umelej inteligencie a pritom uz vsetky auta ju pouzivaju podla tohoto filmu... ()

P_P

Vůbec jsem nečekal že se mi to bude takhle líbit, skvělá akce a zápletka se synem Toreta mi přišla geniální. 90% ()

STiG24 odpad!

Stébla, jichž se chytají tápající scénáristé ve snaze umocnit přínos protagonistů "Fast 8" v záchraně světa snad již nezná mezí. CGI z plátna doslova tryská, až se člověk musí otočit, aby se nazdusil, případně nepřiotrávil dávkou četných, rádoby drsňáckých, či přehnaně dětinských hlášek, jež mohou v tomto množství s nadšením konzumovat jen ti, kteří vstupují do puberty. Porušování základních fyzikálních zákonů a ohýbání reality již pomíjím, však obecně stále chaotičtější, přehnaně snaživý, až absurdní výstup postav, a výběr vozového parku poukazuje na to, že Rychle a Zběsile rychle a zběsile ujíždí vlak. Není třeba takové laviny efektů, (povahově) přeposilovaných charakterů a "kultu rodiny", aby si člověk z kina odnesl nezapomenutelný zážitek. Zážitek si odnese, však umělý, steroidy napumpovaný a rychle odeznívající. Mnohem méně by dokázalo stvořit mnohem více. ()

WireOpt

Když se na to díváte a počítáte dopředu, že to bude akční béčko tak ve výsledku je to v celku super film. ()

mek.jan

Diesel.Johnson a Statham zaručeně nejlepší herci. Nějaký gayovský Dicapriové a Eastwoodové si můžou jít vykouřit leda tak pérko. ()

mistr97

Rychle a zběsile 8 je o trochu slabší než předchozí dva filmy. Určitě v tom hraje roli i absence Paula Walkera, s tím se bohužel nedá nic dělat. Další věcí je absolutně nesympatická hlavní záporačka. Je fakt, že záporák obvykle nemá být oblíbený, ale Charlize Theron mi do této role prostě nesedí a myslím, že je to dost vina samotné postavy, která mi nepřijde dobrá. A ještě další věc – i když se s nesmyslností akčních scén v této série počítá a nikdy jsem si na to ani v nejmenším nestěžoval, tady mi to zkrátka v některých případech vadilo. O akční scény s auty opět nebyla nouze, za což jsem rád, ale po dějové stránce moc spokojený nejsem. Nezaujala mě ani atmosféra filmu, která je odlišná od těch předchozích. Bavily mě tu vlastně jen postavy Hobbse a Shawa, tým se moc nepředvedl. Celkově sice nejde o špatný film, ale v případě této série, s ohledem na předchozí díly, čekám lepší podívanou. 65 % ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (více)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (více)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (více)