Rychle a zběsile 8

• USA The Fate of the Furious (více)

Dominic Toretto (Vin Diesel) zradil svou rodinu. V jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob je sice možné cokoliv, ale tohle je víc než automobilové seskoky padákem, průlety aut mezi mrakodrapy, nebo tažení obřího trezoru ulicemi Ria. Rychle a zběsile 8 rozhodně nepojede na neutrál. Na stranu zla přetáhla Doma legendární kyber-teroristka přezdívaná Cipher (Charlize Theron), která je stejně krásná jako nebezpečná. Není tedy divu, že Toretto naprosto ztratil hlavu a vykašlal se nejen na Letty (Michelle Rodriguez), ale i na všechny staré kámoše. Že s ním má Cipher jiné plány, než jsou romantické večeře při svíčkách, je nabíledni. Kombinace její inteligence a jeho svalů a řidičských schopností z nich mohou udělat neporazitelný tandem. Aby svět zůstal v rovnováze, převezme otěže v osiřelé rodině Hobbs (Dwayne Johnson), který do ní proti své vůli přibere nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham), vysokooktanový záporák ze sedmého dílu, který měl původně shnít ve vězení. Společně s nimi se budeme přesouvat z divokého pobřeží exotické Kuby, přes ucpané ulice New Yorku až na pusté ledovce v Barentsově moři, abychom si užili další zábavnou a nezapomenutelnou jízdu. (CinemArt)

Paldiny

Závod s črepom na Kube TOP. Zaujímavé, že neslúži len pre efekt, ale má vypointovanie a neskôr sa v správny moment pripomenie a do deja spraví čiarku. Nasleduje najzbytočnejšia, najtrápnejšia, najinfantilnejšia scénka s čučuriedkami na trávniku, kedy som sa od hanby schovával za Aziatkami sediacimi predo mnou. Vystrihnúť ju! Najhorší okamih F&F, tak zlý, že hodnú chvíľu trvalo, než si ma obľúbená značka priklonila naspäť. Pri Berlínskej zrade tomu tak ešte nebolo, ale pri vzbure vo väznici som už bol ich. Nasleduje New York a najšialenejší BOOM BUSTER série a finálna 20 minútová desaťmílovka ako sa patrí. Až taká, že mi ani neprekážalo, že si požičiavali hlášky či celé scény od kdekoho. S postavami stabilizované, navyše majú čo to za sebou a vedia čo, kedy a ako povedať. Príde aj na malé cameá, odkazy, nechýbajú veľké skutky, zvratové okamihy, vrátane toho hlavného, rošády dobra so zlom. Z filmu som mal dobrý pocit a prebudil vo mne ešte väčšiu zvedavosť, kam sú schopné zájsť zostávajúce dve (?) pokračovania. ()

Tristaver

Po sotva koukatelné sedmičce jsem od dalšího dílu nic moc nečekal, ale spojení mojí dlouhodobé guilty pleasure v podobě téhle série s mou milovanou Charlize mě do kina přece jen přitáhlo. A není čeho litovat! Hromada WTF momentů (hacknutí stovek aut najednou) je konečně aspoň trochu vyvážená spoustou skvělých scén, novými nápady (a nemyslím ponorku, nýbrž hlavní zápletku) a skvělým Stathamem. Jsem rád, že série nekončí. Pokud si zachová tuhle kvalitu, a ubyde WTF momentů, ať to Diesel táhne klidně přes patnáct dílů až do kosmu. ()

mclenin

_ Vin Diesel je Avenger ! Bodka. _ Už k siedmej časti som písal komentár o posune celej série zo žánru "autíčkarskej" krimi k akčnej komédii, od Fast až k Furious, kde prestávajú platiť princípy logiky a zákony gravitácie. Osmička mi dáva za pravdu. A ak je divák ochotný pristúpiť na pravidlá hry prednastavené tvorcami, bude sa kráľovsky baviť. Ja som sa bavil. Vypni myseľ, pohodlne sa usaď, odhoď look filmového kritika a uži si parádnu adrenalínovú jazdu s výborným obsadením, skvelými hláškami a samozrejme peknými autami a ženami. ()

Sufferer

V zásade už nenachádzam potešenie vo variáciách na záchranu sveta a ako konzument filmovej zábavy nemám veľké pochopenie pre nabaľovanie pokračovaní. Máloktoré pri vytváraní zaujímavých čísel diváckej návštevnosti neroztiahnu nohy moderným trendom a nezačnú stagnovať. V podobnom duchu by bolo pohodlné postaviť nepriestrelnú obžalobu ôsmeho Rýchlo a zbesilo, nakoľko z hľadiska rozprávania konvenčným a štylisticky nevýrazným repasovaním dejových schém opätovne len rozohráva spektakulárne akčné scény. Aj keď bezpochyby bohaté na nápady, vzhľadom na veľkosť časovej plochy, jej celkové vyplnenie i vztýčený prostredník smerom k logike postupom času značne unavujúce. ___ Mylne som sa nazdával, že Rýchlo a zbesilo začne post-walkerovskú etapu v kŕči a v stojatých vodách vlastného bytia bude klesať ku dnu. Vítaný omyl. Nastavenie základnej dramatickej situácie jednoducho a účinne postrkuje postavy v ústrety ďalšieho dobrodružstva, pričom niektoré navracia, niektoré uvádza do ságy a niektoré preskupuje. Aj keď sa z protivníkov stávajú priatelia uvoľnením stisku ruky, deje sa tak opodstatnene. Každá má svoj part nastavený výborne a dovedna majú akúsi zvláštnu dynamiku, ktorá aj malé pohnutie brvou mení na slovný prejav alebo emóciu a každú druhú slovnú výmenu na sakramentskú zábavu. Čas dať ruky preč ešte stále nenastal. (Kino) ()

peetriss

FF8 se ukázal jako poměrně sympatická a svižná akční oddychovka, která je sice opět vystavěna na stupidní scénáristické konstrukci, ale stačilo tento nedostatek vynahradit vtipem, nadhledem, údernými hláškami a zdravým testosteronovým měřením. Pomohly určitě kvalitní herecké posily s tváří harlize Theron, která si své záporné role chladné kyber-mrchy užívá neskutečně, a také Helen Mirren, která i na malé ploše dokáže potěšit svým šarmantním nadhledem. Snad poprvé v této sérii cítím vyšší míru spokojenosti, svěděla mě ruka sáhnout po čtvrté hvězdě, avšak výše zmíněná stupudita scénáře, nad kterou se dalo povznést, ze sebe občas vyplivla ultradebilní prvky, které se čtyřhvězdičkou úrovní prostě vylučují (např. dálkově řízená hacknutá vozidla - to už bylo hodně přes čáru)! Hlavními tahouny jsou tentokrát Johnson a Statham.. ()

Lefty86

Od návratu staré party ve čtvrtém díle možná nejlepší díl. Ta první polovina je skvělá, na tuhle sérii ne moc přepálená. Obrovský nasraný The Rock, nahláškovaný Statham, ne tolik přechytralý Diesel. V druhé půlce se to změní v díly předchozí, přepálený, ujetý , mega akční konec. Konverzace jsou vtipný, Rock je sice spíš Superman, ale to už nikoho nepřekvapí, po lítacích scénách apod. Mě to bavilo natolik až jsem byl překvapený. Zápory to sice má, něco chvílema paroduje ale povedeně. A ta squadra? Diesel, Rock, Statham, Russel, Eastwood ( i když ten mladej ) ()

Danken

6/10 Totální akční výplach a solidní blockbusterové řemeslo. Zadnice se mi z toho neoprudila, ale že bych bouchal šampaňské, to teda taky. ()

Warle

Akční blockbusterová řežba, které sice celých 136minut chybí jakákoliv logika, ale i přes to se solidně bavíte. 70%. ()

Patrik256

Rozpočet_ 250 milionov dolarov // Tržby_ 1.238 miliardy dolarov // Tržby v ČR*_ 36 700 464 Kč // Diváci v ČR_ 266 505 // Tržby v USA*_ 225.7 miliona dolarov ()

Hanes88

I když mám tuto sérii hodně rád, myslel jsem, že tento díl budu hodnotit už špatně. Jenomže jak film začal, tak hned mě vtáhlo do děje plno akce, ostatně jak to je už zvykem, a neměl jsem čas se nudit. Navíc byl i zajímavě pojatý děj, takže si nemůžu stěžovat. Výkony opět super, efekty jak jinak než skvělé a hlášky hlavně Rocka a Stathama parádní - podle mě se museli tomu zasmát i při natáčení :). 80%. ()

BuddyO

Hlášek až na půdu, aut pořád dost a hlavně pořádná akce. Tentokrát už jsem některé nelogičnosti ani nevnímal. Prostě se jen posaďte, vypněte mozek a nechte se unášet příběhem Torettovi rodiny. ()

Foxhound#1

Mysleli jste si, že nesmrtelnost hlavních hrdinů a destrukce fyzikálních zákonů gradovala v 6. a 7. díle? Omyl, osmička je posouvá do další dimenze. Je to rychlé, je to zběsilé, je to zábavné, je to prostě šílené! Přesně na sobotní večer, ale ten sympatickej blonďák tomu prostě chybí. Obecně se koncept nelegálních závodů s kriminální zápletkou postupně vyvinul v šílenou sci-fi bondovku a skoro to vypadá, že má v dalších dílech našlápnuto až někam ke strážcům galaxie. Ale divák se baví. ()

Prochy38

Jako asi jsem teď v hodnocení možná trochu krutý, protože možná tento díl byl lepší než ty předchozí. Ale... nikam to nevede. Sejde se tady super parta, co je hrozně rodinný typ ale dodržovat zákony jim je naprosto cizí. Většinu z nich můžu, hodně. Teď je doplnila kost Ch. Theron. Ale i tak.. je to 8mý díl s tím, že ty poslední 3 byly všechny skoro stejné... Asi už jsem starej ... ()

Randyz

Strašná šílenost! Zákony fyziky zde neplatí a hrdinové jsou nesmrtelní. Ale to už k tomu patří 😃 Škoda jen, že mi začátek přišel celkem rozvláčnej a scény s hacknutými auty už fakt byly jak z počítačové hry. Navíc vtípky začaly padat spíš až ke konci, kdy i děj byl už i zábavnější. Ale jinak zase opět celkem pěkná akční oddechová podívaná na pěkná auta. ()

Jaro_slav

Pětka furt zůstává nejlepším dílem F&F vesmíru, ale ve srovnání s FF8 už jen proto, že ve F5 se zatim tolik nestřílí a FF8 postráda nějakej velkej hit. Vrátilo se ono pomrkávání na diváka a nebraní se tolik vážně, přidala se naprosto jedinečná britská vsuvka – královně se asi stýská po RED – a k tomu Boeing 787 AWACS se zadní nákladovou rampou, z nějž supermrcha Charlize Theron šikanuje Doma a zbytek světa – a tak trochu si opakuje roli z Promethea. Zkrátka film, kterej je dokonalej tim, že je záměrně dočista rozkošně blbej. ()

Klajnik

F&F mám rád, protože to od šestky bývá těžce směšné. Vzbuzuje to ve mě pobavení, smích, ale vzbuzuje ho to jaksi omylem. Kdykoliv, když se tvůrci snaží být vtipní úmyslně, tak mě jímá cringe. Naopak se směju při přepálené akci a vážnému Vinu Dieselovi, jehož Torreto zosobňuje Dieselův ideál mužství. Zde se mi však úmyslného vtipkování dostalo víc, než bych rád. Proto jsem byl z tohoto dílu poněkud otrávený. Statham se s Rockem kočkují jak teplouši. Je to umělé. Též nejsem fanoušek upřednostňování "humoru" na úkor akce. Když Statham zachraňuje Torretovo syna z letadla, je to pojato spíše jako humorná pasáž nežli akční. Pěstní souboje však tvůrcům moc nešly, jak je vidno z vězeňské pasáže. Zmatené, rychlé střihy i rozviklaná kamera ničí veškerou plynulost (ve F9 zvládli fist fighty podstatně lépe). Přepálené akční pasáže s auty jsou však stejně dobré jako minule. Závod na Kubě, snaha udržet Diesela na lanech v New Yorku a finále s ponorkou to zachraňují. Speciálně jsem si oblíbily momenty, kdy Diesel zpřelomí zrzkovi vaz a jak začnou hořet pneumatiky, když se snažili to Dieselovo auto s 5000 koni udržet. Zbytek jsou ale klasicky sračky. ()

Marius_ss

82% Vypnite logiku a užijete si vyše dve hodiny akčnej jazdy so všetkým čo k tomu patrí. Spolu s 5 dielom najlepšie pokračovanie dovolím si tvrdit - kultovej jednotky. ()

Ant_Antony

Nebýt Stathama, je to průšvih. Nebýt Helen, nemá to šmrnc. Chudák Charlize s vizáží jako Jolie v šedesáti sekundách. Dwayne už očividně piluje komediální role po vzoru Arnieho a Michelle je díl od dílu čím dál větší pátý kolo u vozu. Z Tyrese se stává Jar Jar a Vin už jen potřebuje pláštěnku superhrdiny... Ostatní aspekty tohoto spektáklu ani nemá smysl komentovat. Nejhorší na tom je, že jsem jim tentokrát už ani nefandil... ()

aLPaC

Po fantastické pětce v Riu šla série trochu dolu. Postupem času se z pouličních závodníků stali "agenti světového formátu" řešící globální problémy terminátorovským způsobem. To samozřejmě platí i zde a nepochybuje, že tomu tak bude i v dalších dílech, na rozdíl od šestky a sedmičky jsou zde však originální a nápadité akce (hackování aut, carrain, ponorka, Statham a malej parťák v letadle), výtečné hlášky, ultimativní uberakční šampioni současné kinematografie, Vin Diessel proti rodině a zajímavý scénář, který nenudí a zbytečně nezasypává diváka patetickými výlevy hlavních postav. Přesně tohle jsem už očekával v šestce, dostalo se mi toho sice až o pár let později, ale lepší teď než nikdy. Doufám, že takto bude série pokračovat i v budoucnu, borci totiž mají stále co říci. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (více)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (více)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (více)