Rychle a zběsile 8

• USA The Fate of the Furious (více)

Dominic Toretto (Vin Diesel) zradil svou rodinu. V jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob je sice možné cokoliv, ale tohle je víc než automobilové seskoky padákem, průlety aut mezi mrakodrapy, nebo tažení obřího trezoru ulicemi Ria. Rychle a zběsile 8 rozhodně nepojede na neutrál. Na stranu zla přetáhla Doma legendární kyber-teroristka přezdívaná Cipher (Charlize Theron), která je stejně krásná jako nebezpečná. Není tedy divu, že Toretto naprosto ztratil hlavu a vykašlal se nejen na Letty (Michelle Rodriguez), ale i na všechny staré kámoše. Že s ním má Cipher jiné plány, než jsou romantické večeře při svíčkách, je nabíledni. Kombinace její inteligence a jeho svalů a řidičských schopností z nich mohou udělat neporazitelný tandem. Aby svět zůstal v rovnováze, převezme otěže v osiřelé rodině Hobbs (Dwayne Johnson), který do ní proti své vůli přibere nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham), vysokooktanový záporák ze sedmého dílu, který měl původně shnít ve vězení. Společně s nimi se budeme přesouvat z divokého pobřeží exotické Kuby, přes ucpané ulice New Yorku až na pusté ledovce v Barentsově moři, abychom si užili další zábavnou a nezapomenutelnou jízdu. (CinemArt)

LabySo69 odpad!

Fajn..končim s touhle píčovinou, už toho bylo dost. Vim, že je to popkorn, ale ty logický díry gigantickejch rozměrů prostě nejdou donekonečna přehlížet. Děj absolutně vo hovně a ten nucenej humor? Ne, díky, už ne..a to jsem si myslel, že nic horšího než sedmička nebude..omyl ()

MoniKoloma

Nejlepší díl rychle a zběsile. Super herecké a kaskaderské výkony herců. Dobře zvolené herci. Hezky všechny díly navazují má to děj. ()

ER

Poslední díly této série by měly mít označení akční fantasy,ale kupodivu mně 8 bavila více, než předchozí 6 a 7. Scéna s batoletem mi asi utkví v paměti a zápletka s Domem, který se obrátí proti vlastním, je povedená. I nadále si však myslím, že kdyby se trochu ubralo na "fantasy" záběrech, tak tu máme o level lepší podívanou. ()

netWoor

Asi spoiler. Na těhdle filmech mě dycky pobaví, jak řidič pro zvýšení rychlosti zuřivě kvedlá řadící pákou, ačkoli má automatickou převodovku. Nebo že na zpátečku (jeden rychlostní stupeň) je někdo stejně rychlej jak ten jedoucí popředu (ať nežeru, pátej rychlostní stupeň). Daleko méně mě baví, že všechna ta luxusní auta jsou neprůstřelná a nevadí jim jakýkoli povrch včetně skokanského můstku. Co mě ale opravdu nebaví je něco ve stylu ... napálim sporťákem do obrněného transporteru, střelec vevnitř omylem krápne do panelu s naváděnýma střelama a ty ... no koukněte, ale napřed vypněte mozek. A kdo nekoukne, o nic velkýho nepřijde ... ()

Tamten

Pár akčních scén je pěkných a nápaditých (útěz z vězení či boj v letadle), ale zbytek je takový nezáživný, místy až nudný blábol. A zcela tristní jsou "hackerské" souboje. Styl 3x ťuknu do klávesnice - teď jsem převzal kontrolu - 3x ťukne ten druhý - teď převzal kontrolu on - to snad není jen stupidní, to záměrně z diváka dělá debila. ()

Shaddy1

Dom a jeho parta znovu ukazala, ze muze smele konkurovat Avengers. Skoda, ze tvurci opomenuli Chucka Norrise a Matrixe, ktery by urcite par akcnich scen vysperkoval svym obdivuhodnym parkurem. Za roztomile nastvaneho a nesmrtelného Romanka davam krasnou jednu hvezdu. ()

Shaleman

Justin Lin udělal z průměrné podívané pro automekaniky a zlatokopky šílenou akční jízdu, kde každá snaha o logiku byla zamáčknuta bicepsy. James Wan šel ještě dál a svůj první akční zářez udělal zcela bez mozku. Ti Asijci to asi tak majou. Nafoukněte jim rozpočet a oni vám předvedou ptákovinu, jak auto tank přeskočí nejvyšší panelák na světě a ještě se u toho čtyřikrát otočí, protočí, přetočí, zakroutí a stihne nějakou tu super cool vtipnou hlášku. No a pak přijde nadějný černoch Gary Nevím Jak Dál a celou tu mašinérii ad absurdum vrátí alespoň trochu do únosných mezí a já jsem v rámci oddychových bezmozkových filmů celkem uspokojený. Je to blbý a naivní a nabubřelý, ale ne tolik jako předchozí díly. Spíš se to nebere tak vážně, což jsem cítil snad při každý druhý scéně. Atmosféra skvěle vystihuje Stathmanovo a Rockovo hašteření - pořád se posílají do p.delí, ale nakonec se tomu zasmějí. Tak na mě působil celý film a já si skutečně oddychl, i když už to víckrát vidět nemusím - ostatně jako kterýkoli předešlý díl. ()

vikino1

Tak nám zas po roce dostaly fyzikální zákony a logyka děje pěkně na prdel. Těch zvratových kiksů je tam tolik, že mě přestalo bavit je po půl hodině počítat (skončil jsem u čísla 9). Od jízdy s rozžhaveným motorem (což je začátek) přes hacknutí tisíce aut na dálku (což je prostředek) až po zničení ponorky (což je konec - nejtrapnější byl souboj hackerek o to, kdo roztočí nebo vypne vrtulku na ponorce). A to nepočítám mechaniku lidského těla při vyskakování z aut jedoucích přes 150km/h na beton, led apod. Celej autařskej mančaft je už značně vyčpělej a defaktro jen do počtu. Film začíná bavit jen když na scéně objeví Hobbs se Shawem (ale to kopíruju můj komentář k sedmému dílu) a nejvíc zamrzí, že Statham (až na kosení nepřátel s miminkem) nedostal ve filmu parádní scénu. Už by se na to měli vykálet a udělat restart s Rockem Kurýrem a panem Nikdo. Všichni ostatní jsou jen přeplacení mazánci co film nijak nezlepšují.... ()

Maximilianus

Zlepšenie oproti minulému dielu. Menej fyziku popierajúcich scén, ale stále tam boli. Opäť rozšírená partia, tentokrát o Jason Stathama. 7/10 ()

Ceberus

Zdá se mi, že hodně lidí je tady zklamaných proto, že tímhle filmem netrefili žánr. Je to podobné jako se sérií Postradatelných - tady je holt zakázáno přemýšlet, je třeba vypnout mozek a užívat si tu akční řežbu. Já byl na tohle připraven a naladěn, takže jsem si film maximálně užil, nechybělo mi vůbec nic, naopak akční scény byly nadmíru originální. Kromě toho, od Sněhurky a lovce jsem dopředu dobře věděl, že Charlize Theron dokáže dát záporačku na výbornou, což se taky potvrdilo. SPOILER: Jediná výtka by snad byla k již opakující se konverzi padoucha na hrdinu, ale jak jsem zmínil, dokázal jsem vypnout mozek natolik, že jsem to v průběhu filmu neřešil. ()

Rypley

Jako jo. Tento film nelze srovnávat s akční klasikou jako je např. Smrtonosná past, Skála nebo Poslední skaut. Avšak v porovnání se současnou tvorbou jako jsou např. aktuální Transformers, Pád bílého domu či Londýna nebo Smrtonosné pasti 5, tento titul hravě, rychle a zběsile převálcuje všechny jmenované. Za mě je asi nejslabším článkem filmu Vin Diesel. Automobilová honička dálkově ovládaných aut zakončená "operací déšť" byla nápaditá a Roland Emmerich s Michael Bayem si asi říkají, proč to jen nenapadlo mě? Osobně mě to bavilo více než kde jaká komiksová Marvelovka z poslední doby či hrůzné počiny DC. Odložte mozek hoďte se do pohody a užívejte zábavu a akci. ()

TomStrom odpad!

Už dva díly to viselo ve vzduchu a teď to tady máme... čistej odpad. Nejsem si sice jistej, jestli jsem ho dal za scénáristickou marnost, ještě větší absenci logiky a fyzikálních zákonů než dříve, nadkritickou míru klišé, dialogy na přesdržku, ultratrapné vtípky nebo i na tuhle sérii nevídanou míru debility, ale to je vlastně tak nějak fuk. Točte to dál, mongoloidi, ať je na co koukat. Ono je přece jenom fajn udělit čas od času nějakej ten odpad, což se ostatně již mnohokrát potvrdilo. ()

Acrobat

RECKLESS ABANDON: Stojím pri aute. Z protistojaceho sa ozýva: „Nahé ženy, tetovania, extáza, tunacar, valce, hispo-amo-nigga-WP. Rajcovačka, nitro, sexuchtivá aziatka, neóny, pivo, drsné reči, nadávky, kone, kone... chlape! Drifty, rýchlosť. Tu neďaleko. Ty tam nejdeš, ty zdochliak? Však poď, zabav sa, nebuď ako zľaknutý!!“ „Á, ďakujem ale nie. Mňa tí silní chlapci v obtiahnutých a zásadne bielych tričkách nevzrušujú.“ „Ty si úplný chudák, tam si sa mal ukázať, čo si kto si, tu stojíš ako ******. A tá prešívaná saténová bunda so škorpiónom vzadu na tebe visí a sedí ti ako mŕtvemu zimník...“ Pokračuje sa ďalej. Vlajku prevzal ďalší vo fronte. A teraz opäť globálny presah. Rusi idú, awacsy tiež. Na ponorku vyrukujete s Imprezou. Shit yeah nemôže sa nič stať pretože ludacris ti kryje chrbát. A nebojte chlapci, aj tesné tričko ma pohyby už T-800. To budú plagáty, to budú zase posilky. Fyzika si dala dovolenku. Jediný kto nie, tak Chris Morgan, ktorý sa z tejto kaše vymotal a servíruje opäť prekvapenia a dobrý súlad. A antibiotikum, analgetikum a rajský plyn je bez pochyby Európa Statham. Toto je hybná sila, ktorá aj keď sa vytratí tušíte, že ešte nie. Skrátka a dobre. Všetko písať takto dlho po funuse je svinstvo a nezodpovednosť. No ponúkaná PC zábava akože jazdcov (do riti aj s efektami pri jazdení) pri komickom zachraňovaní sveta pri trápnych hláškach počernejších, nemôže nadobudnúť punc serióznosti. Akcia je mainstreamovo fajn, len to zasadenie, tie motívy, ten prejav. Vždy mi to bude vadiť a vždy dostanem na hubu. A to len preto, že nenosím XS tričko a neberiem do Ruska oranžové lambo. (videné 03.06.2018, BDrip) ()

pulDag odpad!

Random generátor jel opět na max. Stále doufám, že se přepálená akční komedie dá natočit civilizovaně s úctou k filmovému médiu. ()

R.I.P.

Jeden by řekl, že tato série už nemůže svojí stupiditou a ubohostí překvapit, ale opak je pravdou. Je to hrozné jak scény tak debilní kecy. Kdyby se chtěl Diesel tvéřit ještě drsněji, musel by se vysrat s podoby. Theron je také úděsná. Tohle opravdu ne. Jasne je to Rychle a stupidně, tedy pardon zběsile, ale vyskočit z auta jedoucího 200 km v hodině na silnici a pak se s úsměvem postavit a nemít ani škrábnutí, jo bomba. Pak někdo bude mít narážky jak hry děckám motají mysl. Příště vyskočí z letadla jako Kapitan Amerika, ale z výšky 10 km, samo že bez padáku jen v nátělníku. Vin je proste borec. Hlášky jsou trapné, trapné a nevtipné. ()

holub109

Konečně jsem se dostal k osmému dílu této automobilové série a musím říct, že mě to nebavilo tak, jako předchozích pár dílů. Obsazení sice pořád šlape na jedničku, technicky je to na výborné úrovni a kupa akčních scén je skvěle natočená, ale prostě mi to přišlo už hrozně přestřelené a víc se mi líbil směr, kterým se série ubírala ze začátku, kde šlo hlavně o závodění, ne o záchranu světa. Navíc už to bez Paula není ono... 65% ()

Psycho.R

Nikdy jsem nebyl fadnda rychlích aut a Vina Diesela už vůbec ne. Je mi velmi nesympatický a když slyším jeho hlas, tak mě štve ještě víc. Proto mě bavilo, když byl v tomto díle na druhé straně :D. ()

rublik05

Jestliže jsem měl u předešlých dílů výhrady k čím dál tím většímu odloučení od reality, zejména co se akčních scén týče, tak osmička tohle dovedla úplně do absurdních rozměrů. Nutno podotknout, že i když je to vesměs totální úlet, tak akce je největším lákadlem celého filmu, protože na nápadech se tentokrát skutečně nešetřilo a jednotlivé scény mají neuvěřitelný drive a šmrnc a adrenalin z nich stříká na všechny strany. Příběh tentokrát nabízí zajímavé zvraty, dokonce i dramatické prvky a samozřejmě nespočet vtipných hlášek a gagů. Z herců mě nejvíc potěšil navrátivší se Jason Statham, který s Johnsonem tvoří super dvojku. Oceňuji i návrat ke starým dobrým pouličním závodům a honičkám, které jsou pro Rychle a zběsile zcela nepostradatelné. Já jsem spokojený, atmosféra, emoce, chemie, akční scény, kamera, vše je na velmi dobré úrovni. Já osobně bych si k úplné spokojenosti představoval víc soubojů, což je ale asi jediná vada na kráse a osmičku beru jako druhý nejpovedenější díl série, samozřejmě se skvělou pětkou. 9/10. ()

Hellknight12

Fajn nápad na príbeh, ktorý znova oživil sériu a čím ďalej viac sa to komplikuje. Je to akciou viac než dosť prepálene ale to by až tak nevadilo ak by tu nebolo prehnane sci-fi scén. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (více)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (více)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (více)