Rychle a zběsile 8

• USA The Fate of the Furious (více)

Dominic Toretto (Vin Diesel) zradil svou rodinu. V jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob je sice možné cokoliv, ale tohle je víc než automobilové seskoky padákem, průlety aut mezi mrakodrapy, nebo tažení obřího trezoru ulicemi Ria. Rychle a zběsile 8 rozhodně nepojede na neutrál. Na stranu zla přetáhla Doma legendární kyber-teroristka přezdívaná Cipher (Charlize Theron), která je stejně krásná jako nebezpečná. Není tedy divu, že Toretto naprosto ztratil hlavu a vykašlal se nejen na Letty (Michelle Rodriguez), ale i na všechny staré kámoše. Že s ním má Cipher jiné plány, než jsou romantické večeře při svíčkách, je nabíledni. Kombinace její inteligence a jeho svalů a řidičských schopností z nich mohou udělat neporazitelný tandem. Aby svět zůstal v rovnováze, převezme otěže v osiřelé rodině Hobbs (Dwayne Johnson), který do ní proti své vůli přibere nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham), vysokooktanový záporák ze sedmého dílu, který měl původně shnít ve vězení. Společně s nimi se budeme přesouvat z divokého pobřeží exotické Kuby, přes ucpané ulice New Yorku až na pusté ledovce v Barentsově moři, abychom si užili další zábavnou a nezapomenutelnou jízdu. (CinemArt)

Jiu

Pravý akčný kasový popcorňák, ktorý sa úplne, ale úplne odtrhol od svojej predlohy a šliape na päty Expendables. Spomenutý film mi neskutočne pripomínala hlavne scéna s dieťaťom v lietadle, kde sa Statham dostal do svojej role Christmasa - keby ste mi túto scénu pustili bez toho, aby som poznal odkiaľ to je, tipnem si práve Expendables. Z F&F sa stala frančíza schopná vytrieskať z kín obrovské množstvo prachov za krátky čas a keďže to naozaj funguje, myslím že sa späť ku koreňom už nevrátime. Tón série je definitívne daný a má pramálo spoločného s pouličnými závodmi a street gangstermi. Vidíme sa v roku 2040 pri Future and Furious 22! ()

Hernycztek

Po trošičku slabší sedmičce přišel nejlepší díl ze všech, kterému nechybí absolutně nic. Co na tom, že je to mnohdy nelogické, tady jde přece o zábavu, akci a rychlá auta, čehož je tu dostatek. Pro mě je fascinující už jen to, v kolika zemích se každý jeden díl natáčí, začínáme na přenádherné Kubě s krásnými ženami, kde už prvních deset minut ukazuje, že žádné fyzikální zákony nezastaví Doma od vítězství a skončíme na zamrzlých vodách Islandu. Kde jinde byste mohli vidět luxusní auta a tank prohánějící se po ledě, desítky ,,zombie aut" likvidující New York, ponorku která si hraje na ledoborec a mnoho dalších neuvěřitelných věcí, než ve Fast and Furious! Je vidět, že po tolika dílech jsou z herců velcí přátelé a na natáčení si to užívají. Z bezcitného zabijáka Stathama se stává ,,nový člen" týmu a i když vím, jaký hajzl to byl v sedmičce, vidět ho na správné straně zahřálo u srdíčka. Vin a Michelle jsou stále po dobu osmi dílů nerozlučitelný pár a bez nich by F&F nebylo tím, čím je. K Dwaynovi se nemá cenu moc vyjadřovat, prostě hláškující hora svalů s velkým charisma, který je vždy tam, kde je ho potřeba. Ludacris je pořád hlava týmu, co má vždy kupu záložních plánů, a který ví jak se dostat z každého problému. Tyrese se stará o komediální prvky a drží si svou roli ,,komika týmu". Hlášky, kterými zásobuje celý film jsou čím dál víc geniálnější. Nesmí samozřejmě chybět záporák, tentokrát tu máme (ne)křehkou blondýnku, která není zrovna citově založená, za to nesmírně chytrá, a jelikož je to přeci jen něžné pohlaví, musí mít po svém boku chlapa, kterého si zahrál zrzavý borec z GoT. Své role si však urvaly i ,,hvězdy" předešlých dílů - Don Omar, Tego Calderón a malej zlej (nebo hodnej?) ,,Shaw" Luke Evans. Příbeh je do sebe parádně propojen a všechno co se stalo, se stalo z určitého důvodu. Hned první scéna, kde závodil Dom s ,,vůdcem ostrova" ,nebyla jen tak pro zábavu a proč byla tak důležitá, se dozvíme až v samotném závěru. Po všech stránkách je tohle naprosto fantastický díl, ale přesto jsem z kina odcházel s pochmurnou náladou. Strašně jsem si totiž oblíbil postavu Eleny, která se poprvé v Rychle a Zběsile ukázala společně s Dwaynem v pátém díle a oni mi jí tu nechají chladnokrevně zabít, z čehož jsem byl smutný ještě několik dní po projekci. Mnoho fanoušků říkalo, že už to bez Paula nebude ono, ale tady je názorná ukázka toho, že ve F&F je důležitá každá postava, a série nesklízela úspěchy jen za jednoho. ,,Welcome back in family, Brian!" ()

Luukec

Akce dobrá, zajimavá zápletka a řekl bych, že lepší než 7. díl. Ale ten sentiment z toho chvílama doslova kape.. ()

Kerbello

Já nechápu, že si ti hráči furt stěžují, že se podle pc her nedělají dobré filmy. Jo tak, ono tohle vlastně nemá tu hru... No, stejně je to pořád to nejblíž, co se film dostane k akčním střílečkám. Další prosím, aspoň stejně tak dobrý, víc těch nápadů, hrňte to do mě! ()

Dejvi21

Tato série se definitivně přeprofilovala z filmů o autech a závodění na akční nálož, která akorát pracuje s auty trochu více než ostatní akčňáky. Divák, který tuto transformaci přijme včetně skutečnosti, že u tohohle filmu se má hlavně bavit a raději moc nepřemýšlet, pak bude s osmým dílem spokojený. Film přetéká originálními nápady od "autokalypsy" po mrazivé finále. Nešetří se vtipnými hlody ani adrenalinovými scénami. To vše navíc doprovází výborný soundtrack. Z herců mě nejvíc bavil Statham, ale i ostatní odvádí svou práci na výbornou. Navzdory tomu mi některé věci přišly až příliš za hranou na to, abych dal plné hodnocení. ()

cskomando

Skoro bych až řekl, že bojové akce/přestřelky už začínají předhánět rychlou a zběsilou jízdu s auty, každopádně pořád to má děj a pořád to má grády ! Ten děj byl zprásknutej na výbornou se zvratem, který jsem nevěděl zda očekávat u Doma ale prostě podržel partu tak to má být ! Pár vtípků zde od Ludacrise a Tyrese také najdeme. Tak snad nás zahltí ještě dalšímka peckama, víceméně je odkud čerpat, přeci jen ta Cipher na konci přežila a je třeba ji zlikvidovat. ()

Illy

Wow.... teda, je to strašná kokotina, ale ... Wow. Akční ultranámrd, popírající fyziku, některé scény... prostě wow! Auta pršící na Manhattanu, ponorka, Statham v letadle. Ten si ostatně scény krade pro sebe a krutě dává! A tenhle film mě přinutil udělat dvě věci: koupit si kvalitní soundbar pod telku a objednat rotační kulomet na střechu Kaškáje. Jen snad: Michelle Rodriguez by si měla nechat chirurgicky zvednout víčka.... a kdyby MĚ Charliez Theron políbila, letěla by Míša i s víčkama zpátky k mamince.... ()

majec4

Ano bola to cista zabava, ale nevedel som si to uzit az tak ako posledne xXx. Rodina sem, rodina tam, to je uz klasika fakt. Pilia mi s tym usi uz mozno stvrtu cast za sebou. Tu sa to vsak aspon lizlo o tu "ozajstnu" rodinu. Zaporacka Theron, nula bodov. Boli aspon nejake tie preteky. Tazko hodnotit, na styri to u mna proste nema, no dvoma by som to uplne "zazdil". Takze zlaty stred. Dokedy? ()

mateas.matt

No uprimne nevim, co nacpou do 9. a 10. dilu, kdyz uz nam tu ani nezavodi, atomovku uz nam taky skoro odpalili, ponorku ukradli z vojenske zakladny.. no ja nevim, v tomhle snimku mi prijde, ze se nekdo predhanel na hajzlu kdo vymysli vetsi picovinu. Ja nevim, to mohli natocit radsi neco s jinym nazvem, nez to tahnout na serii zavodeni. ()

Flopik

Nakoľko som prišiel o svoju obľúbenú postavu tak som sa na film veľmi nehrnul no musím povedať že to ustál.Je to mega akčný nárez ktorý ponúka jednu luxusnú pecku za druhou.Herci skvelý , nasmial som sa riadne proste táto Rodina k sebe pasuje.Potešil aj návrat Jasona Stathama tento krát v ako dobráka.Celkovo je tá zápletka hlúpa ale Rýchlo a Zbesilo nikdy nebolo o logike či prešpikovanom deji je to proste akcia.Hudba skvelá.Na ďalšíu časť sa teším, pretože tieto 2 hodiny ubehli ako voda.Paul mi ale neskutočne chýba.A musím povedať že z nových dielov asi najslabší. ()

Matli

O maličko slabší než sedmička, v podstatě i méně šílenější, což je na druhou stranu i dobře, každopádně F&F si drží to své tempo, které se vyplatí vidět v biografu. Pátou hvězdičku ale spíše dávám za Stathama a mimčo, to nemělo chybu :-) A sranda taky byla. 82% ()

TheSpearCZ

Kdo se bojí toho, že usne v kině, tak se opravdu bojí zbytečně, protože tenhle blockbuster vás nenechá odpočinout ani chvilku. Oproti ostatním dílům přibyl obrovský rozpočet, který jde vidět na každém snímku a věci jako ponorky atp. jsou prostě skvělé na vypnutí hlavy (doporučuji, aby učitelé fyziky na film nechodili pro vlastní dobro! :D). Každá hlavní postava neskutečně baví (od hlášek Gibsona, hlavní záporačku až po nejlepší věc na filmu...Rocka se Stathamem). Výsledek filmu rozhodně potěší oproti ne tak špatným předchozím dílům a rozhodně nutnost jít do kina. + scéna Stathama s dítětem nejlepší, radši bych ho viděl v akčních komediích než v béčkových střílečkách. Lepší 4* ()

Chundys

Brian nebyl, ale i tak se na něj vzpomínalo, jen nevím, jestli už by to opravdu nemělo skončit... Čeho je moc, toho je příliš :-) Je pravda, že tam bylo fakt dost hlášek :-) ()

TuT

80 %, z traileru jsem nabyl dojmu, že to bude strašný trapas a tudíž jsem neměl žádná očekávání. Naprostá spokojenost. ()

MAJkLSON

Zprava pro me budouci ja: "Blbecku, doufam, ze to ctes predtim, nez vubec zacnes uvazovat, zda jit na dalsi pokracovani tehle serie, protoze u tohodle dilu sis svou recenzi sedmicky neprecetl a sel jsi na osmicku do kina! A ted toho litujes, tak se vzpamatuj, vzpomen si, ze ten film je nehorazna, ale opravdu nehoraznde demence a ty ho nenavidis a usetri si penize i cas! Ani zadarmo se na ten film pak nedivej!!!" ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (více)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (více)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (více)