Rychle a zběsile 8

• USA The Fate of the Furious (více)

Dominic Toretto (Vin Diesel) zradil svou rodinu. V jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob je sice možné cokoliv, ale tohle je víc než automobilové seskoky padákem, průlety aut mezi mrakodrapy, nebo tažení obřího trezoru ulicemi Ria. Rychle a zběsile 8 rozhodně nepojede na neutrál. Na stranu zla přetáhla Doma legendární kyber-teroristka přezdívaná Cipher (Charlize Theron), která je stejně krásná jako nebezpečná. Není tedy divu, že Toretto naprosto ztratil hlavu a vykašlal se nejen na Letty (Michelle Rodriguez), ale i na všechny staré kámoše. Že s ním má Cipher jiné plány, než jsou romantické večeře při svíčkách, je nabíledni. Kombinace její inteligence a jeho svalů a řidičských schopností z nich mohou udělat neporazitelný tandem. Aby svět zůstal v rovnováze, převezme otěže v osiřelé rodině Hobbs (Dwayne Johnson), který do ní proti své vůli přibere nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham), vysokooktanový záporák ze sedmého dílu, který měl původně shnít ve vězení. Společně s nimi se budeme přesouvat z divokého pobřeží exotické Kuby, přes ucpané ulice New Yorku až na pusté ledovce v Barentsově moři, abychom si užili další zábavnou a nezapomenutelnou jízdu. (CinemArt)

Matt Raider

Konečně někdo udělal ve vtipnosti marvelu aspoň trochu konkurenci. Jinak šíleností si užijete do sytosti. Bavil jsem se opravdu královsky, ale na druhou stranu se rozhodně nedivím někomu, kdo rychle a zběsile kliká na tlačítko odpad! Jsem velmi zvědavý, čím tohle chcete překonat. (80%) ()

Mikino00

Akční letní výplach, který funguje a je stále větší a větší. Šíleně rozmáchlá akce střídá ještě šílenější scény, při kterých musí mozek zůstat ve stavu vypnuto. Ale i proto film rozhodně nenudí a nabízí v základních rysech "uvěřitelnou" zápletku s pár novými postavami a vyšperkovanou hláškami. Film je někdy nápaditý (New York) a někdy to zase přežene (Kuba), divák však nemá čas přemýšlet, jelikož se za pár okamžiků ocitá hned v další akci na druhé straně světa. Jako nejzábavnější se mi jevila dvojice Statham-Johnson, ostatní vedlejší postavy byly tak trochu do počtu. ()

geimz

Pár hodín po zhliadnutí ani poriadne neviem, o čom bol ôsmy Furious, vybavujú sa mi akurát bláboly o rodine, ponorka a Stathamova lietadlová sólo akcia. Asi je to plus, pretože mi takto na um nevyvstane takmer žiadna scéna, ktorá by sa mi vryla do pamäti svojou stupiditou (Hobbs vs. torpédo je však blízko). Lepšiemu dojmu než u sedmičky pomáha fakt, že tento diel akoby začal akceptovať sebaparodické vložky série, a tým sa dá film hodnotiť a užiť si vo voľnejších medziach. Rozumej už sa nepozastavujem nad každou kreténskou hláškou či popieraním prírodných zákonov, ale film si relatívne užívam. A trvalo to len osem dielov! ()

Milky.

Debilní sci-fi plná výbuchů, směšně přehnaných aut a nutno uznat, dokonalých triků. Fyzika neexistuje, logika neexistuje, hlavně, že je tady multikulturní a genderová vyváženost, hláškující negři, spousta prstící magie, kde pár chaotických úderů o klávesnici ovládne auta v půlce New Yorku (nevěděl jsem, že je amerika už tak penetrovaná samořídícími vozy, že i ty chudí taxikáři si je můžou dovolit) a z herců stříká testosteron. Tenhle film je víceméně variace na sci-fi bondovky s Brosnanem, akorát umocněno natřetí a daleko víc se to snaží být superkůl. Alespoň ten Statham si to finální scénou ukradl pro sebe. ()

Ollie235

,,The only thing that matters is who is behind the wheel." Není to poprvé a snad ani ne naposledy, kdy F&F překonalo moje očekávání. Pořád mě sice poněkud mrzí co se ze zábavné série o autech, holkách a závodech stalo, ale ani tento festival přestřelených akčních scén vůbec nenudil. Je opravdu znát, že to tvůrci neberou dvakrát vážně a občas to působí dojmem, že i ten nejhloupější nápad si místo ve scénáři bez problémů najde. I tak to ale jakž takž funguje. Začátek na Kubě, který dal trochu vzpomenout na začátky velmi potěšil. Lepší 3*. ()

bobstock

Ahoj jmenuji se Troy McClure a možná si mě pamatujete z filmu Prskavka-tichý zabiják, Ostrov vraždících opic nebo Rychle a zběsile 8. Takhle by to mohlo začínat akorát si dosaďte Diesela, Johnsona, Theron a další kašpary. Nevim co to je, ale hádám, že rozhodně největší kandidát na největší a nejdražší blbinu tohoto roku. Převážnou část filmu jsem se tlemil tak divným smíchem, až jsem se začal bát sám sebe..... 20% ()

Zombi

Slušná akční zábava, kerá se vůbec nebere vážně a snaží se přinést stále větší a větší akční atrakce a mě to baví. Špičkování Rocka se Stathamem je výborné a zimní finále pořádně přepálené, ale fajn. Jen mě mrzelo, že Disel neměl pořádnej souboj se zrzkem, čekal jsem šťavnatější zůčtování mezi těmi dvěma. 4 hvězdy. ()

serioga

Miestami vtipné, akčných scén tam bolo požehnane. Vadilo mi na filme, že niektoré veci boli akčné scény boli hnané až do takého extrému že sa len ťažko dalo tomu uveriť. A ešte jedna vec, ktorá mi neskutočne liezla na nervy a to bola postava The Rocka. ()

H4ku11

Tak ako v predchádzajúcej časti aj v tejto hlavní hrdinovia, čím ďalej tým viac neporaziteľní. O chvíľu ich nedá dole už ani terminátor. Plusom je určite Shaw a Hobbs, spolu na plátne sú dobrá dvojka. Rovnako super ako scény špunta so Shawom. ()

zelvicka.

Dvě hvězdy a obě jsou defacto za Stathama. Jenže co si budeme povídat, jemu se to hraje, když jeho charakter je jediný logicky napsaný, zachovává aspoň nějakou integritu a divák je schopný pochopit jeho motivaci. Zbytek příběhu je totální píčovina prokládaná tuny znásilnění fyziky i čistýho rozumu, takže z filmu dostanu jen dvě scény, který aspoň trochu dostávaj smysl. Takže - pozvat Diesela a Rocka do Expendables a na tohle se už vybodnout. Jo, ono to furt vydělává strašný mega? Tak nic. ()

Sygauras

Nechápu že to pořád dokáže vydělávat prachy. Už někde u 5 pokračování to začala být divná filmová série která začala být víc trapná než zajímavá. Když jsem se dočetla že do 9 pokračování chtějí vrátit to poleno neherecké Paula Wé. nechtěla jsem tomu ani věřit. Už jen výměna mužatky Michelle Rodriguez za nejvíc sexy herečku Elsu Pataky jsem nemohla rozdýchat asi půl roku. Tohle už není blockbuster, ale nekonečná snaha udržet se v Hollywoodu za každou cenu. Vin Diesel už neumí vypotit jiné věty než ty o rodině a potom co mu nevyšlo asi dalších 7 filmů, tak už musí hrát jen tady tohle přitlustlé vemeno, které i v 6 stupňové převodovce dokáže najít dalších 5 stupňů. V 9 dílu očekávám "bondovskou" zápletku o zlounovy co chce ovládnout svět a v 10 dílu čekám naháněčku v Lunochodech po Měsíci. ()

mira007

Jako někdo, kdo celkem uznává první film této série dám jen jednu hvězdu za intergalaktické obsazení. Už v prvních deseti minutách kdy se závodí v ulicích Havany a Vin Diesel vyhraje s vrakem proti nejvytuněnější komunistický káře a ještě mu o toho tleská tisícihlavý dav Kubánců , jsem zjistil, že tomu víc než jednu hvězdu fakt nedám. Oproti jedničce se změnila reálnost děje a akce v odpudivej komiksovej blábol, který nemusím. ()

Nethar

Ano, je to celé nesmyslné, přehnané, jsou tam fyzikální nesmysly, ale furt je to také hodně zábavné a má to vtip. Zatím to kupodivu stále nesklouzlo do kategorie "tak tohle už nemám zapotřebí", ačkoliv jsme už u osmičky. Aut je hodně, i když je pravda, že od klasických závodů jsme se už asi definitivně posunuli k jakési akční řežbě speciálního týmu řidičů/vojáků. Už by se to okoukalo, ale každý díl přinese nějaký super nápad, který musím pochválit. Tentokrát hlavně převzetí kontroly nad samořídícími auty (ne, nebudeme rozebírat, jestli je to fakt možné, u tohohle filmu ne), kterážto scéna má hodně nápadů, nikde jinde ji neuvidíte, je to dobrý. ()

Klajnik

F&F mám rád, protože to od šestky bývá těžce směšné. Vzbuzuje to ve mě pobavení, smích, ale vzbuzuje ho to jaksi omylem. Kdykoliv, když se tvůrci snaží být vtipní úmyslně, tak mě jímá cringe. Naopak se směju při přepálené akci a vážnému Vinu Dieselovi, jehož Torreto zosobňuje Dieselův ideál mužství. Zde se mi však úmyslného vtipkování dostalo víc, než bych rád. Proto jsem byl z tohoto dílu poněkud otrávený. Statham se s Rockem kočkují jak teplouši. Je to umělé. Též nejsem fanoušek upřednostňování "humoru" na úkor akce. Když Statham zachraňuje Torretovo syna z letadla, je to pojato spíše jako humorná pasáž nežli akční. Pěstní souboje však tvůrcům moc nešly, jak je vidno z vězeňské pasáže. Zmatené, rychlé střihy i rozviklaná kamera ničí veškerou plynulost (ve F9 zvládli fist fighty podstatně lépe). Přepálené akční pasáže s auty jsou však stejně dobré jako minule. Závod na Kubě, snaha udržet Diesela na lanech v New Yorku a finále s ponorkou to zachraňují. Speciálně jsem si oblíbily momenty, kdy Diesel zpřelomí zrzkovi vaz a jak začnou hořet pneumatiky, když se snažili to Dieselovo auto s 5000 koni udržet. Zbytek jsou ale klasicky sračky. ()

Brejlil

V mnoha směrech neuvěřitelná super blbost, u které scénárista rezignoval snad na vše, a režisér to celkem úspěšne zamaskoval. Takže jaká je to blbost a jak to nedává smysl, to vám dojde až na konci. Ovšem zábavnost je vysoká. A ne, netáhne to Diesel, který zde své neherectví dotáhl až na samu mez. Táhne to především Dwayne a Jason, kteří se ve svých postavách vysloveně vyžívají a jejich "kočkování" je asi nejvtipnější částí filmu. Hned po Dwayneově koučování týmu malých fotbalistek. Haka doslova trhá bránice. No a pak už se jede soutěž o co nejpřepálenější a nejabsurdnější akční scénu, kterou ovšem brzdí snaha o psychologický portrét hlavního hrdiny a jeho muka. I slza kanula Dieselovi po tváři, ach jak smutné... Naštěstí Theronová předvedla, jak je důležité, aby psychopata hrála schopná herečka, takže ani tato scéna nebyla tak úplně bez zábavnosti. Jako nenáročný výplach mozku vřele doporučuji. ()

Bezda202

Nejlepší dil od 5tky. Zase totálně přepálená, ale zároveň totálně zábavná podívaná s kulervoucí akcí a perfektním castingem. 4* PS: Bez Walkera je to fakt zvláštní, chvíli mi trvalo než jsem si na to zvykl. ()

Nolanofil

Pocital som s tym, ze to bude blbe a ze si uzijem aspon akciu. Lenze ono to neslo. Az na vynimku 5-tky ide tato seria mimo mna. Slabe 3*. ()

Gulde

Po předchozích dvou dílech už jsem nečekal nějaký obrat k lepšímu, ale nakonec jsem jej z části přeci jen v osmém díle získal. Tedy ne, že by byla osmička natolik odlišná od sedmého či šestého dílu, ale v tomhle případě mi film servíroval ten sice klišovitý, ale relativně obstojný příběh (s přihlédnutím k žánru) tak nějak logicky. Dalším výrazným plusem je to, že se trochu odstoupilo od té přehnaně drsné maskulinní mluvy. Sice je tu i tak, ale ve snesitelném měřítku. Film si dělá tak nějak srandu i sám ze sebe a dost jsem se u něj nasmál, což odlehčuje od těch přehnaných akčních scén. Člověk je pak snáší dobře, protože si prostě uvědomuje, že to je vše s nadsázkou. Tenhle díl sérii pro mě zase docela oživil. Ale z té klišovitosti už se asi jen tak nevyhrabe a předně o to asi ani neusiluje. Na druhou stranu, baví mne to, tak proč u toho jednou za čas nevypnout a nebavit se? (Cinemacity Plzeň, 16.4. 2017) ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (více)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (více)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (více)