Rychle a zběsile 8

• USA The Fate of the Furious (více)

Dominic Toretto (Vin Diesel) zradil svou rodinu. V jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob je sice možné cokoliv, ale tohle je víc než automobilové seskoky padákem, průlety aut mezi mrakodrapy, nebo tažení obřího trezoru ulicemi Ria. Rychle a zběsile 8 rozhodně nepojede na neutrál. Na stranu zla přetáhla Doma legendární kyber-teroristka přezdívaná Cipher (Charlize Theron), která je stejně krásná jako nebezpečná. Není tedy divu, že Toretto naprosto ztratil hlavu a vykašlal se nejen na Letty (Michelle Rodriguez), ale i na všechny staré kámoše. Že s ním má Cipher jiné plány, než jsou romantické večeře při svíčkách, je nabíledni. Kombinace její inteligence a jeho svalů a řidičských schopností z nich mohou udělat neporazitelný tandem. Aby svět zůstal v rovnováze, převezme otěže v osiřelé rodině Hobbs (Dwayne Johnson), který do ní proti své vůli přibere nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham), vysokooktanový záporák ze sedmého dílu, který měl původně shnít ve vězení. Společně s nimi se budeme přesouvat z divokého pobřeží exotické Kuby, přes ucpané ulice New Yorku až na pusté ledovce v Barentsově moři, abychom si užili další zábavnou a nezapomenutelnou jízdu. (CinemArt)

Harry_

Jasně, rychlost hackingu je pohádka, ale s těmi auty to úplně mimo není. První půlka lepší, druhá přehnaná, aby mohl film přinést nějaké nové vozítko, máme tady ponorku a grady... Silácké kecy, nezničitelnost, legrácky při boji o život. Přesto za mě jeden z nejlepších dílů série a prostě skvěle obsazený. ()

DarthFailord

Tohle je fakt povedené! Konečně se rychlí a akční neberou tak vážně a výsledek je naprosto skvělý! Obsazení za které by se nemusela stydět ani Dannyho jedenáctka škape úplně famózně! A ten humor. Jason Stanham a jeho anglický přízvuk v topu. Závěrečný fight v letadle byl ultimátní! Ještě by vylo dobré si říct, že po dlouhé době byly k vidění opravdu skvěle slow motion záběry. Po prvním dílu to nejlepší co v sérii je. Škoda, že se muselo čekat dlouhých osum dílů. 85% ()

miroslav6

Normalne bych to hodnotil o hvezdu min, ale diky predchozim dilum, kde slovo preplesk ma svoje misto, a dlouho jsem nedokazal prekousnout hloupe vymysly tvurcu mi je jasne, ze kazdy dalsi dil bude v podobnem duchu razit svou tvar velkolepe podivane, kde nemusi spoustu veci davat smysl a hlavne realnost. Takze kdyz jsem si mel vybrat mezi urcitym poctem piv v hospode s prateli, a timto vyplachem kde vysledek je stejny, totalne vymyty mozek, vybral jsem si film obohaceny o dobre hlasky a aspon me rano neboli hlava. ()

bearmeedek

Hodnoťte si jak chcete, já nemohu jinak a jdu do plného počtu. Akční filmy můj organismus potřebuje a tady jsem toho dostal ještě víc, než se dalo čekat. Série už dávno jede po jiné linii, než byly "jen" nelegální závody aut. Teď je to řádný akční film s Rychlými akcemi a Zběsilým dějem. Osmička se vyšvihnula na opravdu zběsilou jízdu a neomílá staré triky. Dieselovo obrácení proti staré partě má nový nádech a další novinky jsou opět originální. Například "ať prší!" (auta) bylo hodně šokující. Humorné vsuvky jsou fakt vtipné a nijak neruší dojem z "vážného" děje. A kecy o reálnosti děje mám u neotlačeného pozadí z kina. ()

Likan7

Přesně takový jaký jsem si představoval. Nemůžeme se bavit o logice, o tom tahle série nikdy nebyla. Rychle a zběsile je o akci, autech a humoru. A přesně tohle jsem dostal měrou vrchovatou. Peníze jsou vidět v kazdým záběru. Akce je profesionální špička a i nějakého toho závodu se dočkáme, byť totálně wtf. Co je ale na osmičce skvělý je zase to obsazení a hlášky. Tým se od posledna nezměnil, rozrostl se, každý přesně ví co má dělat, každý si to parádně užívá a dávají to s prstem v nose. Diesel se trochu upostranil a hlavní prim tu jede Rock, který si to už od úvodu dává neskutečným způsobem. Pak dostane na špičkování Jasona Stathama, který tu má roli svého života a který si krade film pro sebe. Jeho finální scéna je komediálněakční lahůdka. Na příště bych prosil více Stathama, udržet komediální vložky a půjdeme na pět. Rychle a zběsile je značka, která i po sedmém pokračování jede jak hodinky. Dokonce bych i řekl, že po pětce možná nejlepší díl série. ()

Ivo odpad!

Jako animovaná desetiminutovka vedle krtečka, bolka, lolka a dalších slavných akčních hrdinů by to možná bylo ok a mateřské školky by měly další vítanou veselou ptákovinku před uložením drobečků k odpolední siestě. Ale pokud se v něčem tak nepokrytě a bezedně dementním vážně angažují dospělí herci a dospělé publikum, svět se v (k)anál obrací ... Mega stupidita bez hranic a k tomu samozřejmě všudypřítomná maj (kelly?) "fémily". To je základ. Vzniká samozřejmě otázka proč na to chodím, že ? Nuže, ve slabé, nekontrolované chvilce jsem malému členovi své fémily (kterého jsem tentokrát s cukrkandlovým ksichtěním zrovna výjimečně neosvobozoval z atomové ponorky) mimoděk odsouhlasil že na to půjdeme ... holt každý někdy děláme v životě osudové přešlapy ... A aby snad nedošlo k mýlce - opravdové akční filmy s IQ aspoň o trochu vyšším než nula stupňů Kelvina (pardon - Diesela) mám jinak velmi rád .. ()

LordMysti

Recenzenty až moc přechvalovaná osmička mě zase tolik nechytila. Kombo super akčních hrdinů už tu také bylo, super akce a skvělé nápady také, takže překvapila více méně jen ta ponorka, což byla nakonec pořádná blbost :). Za mě slušné lehce nadprůměrné pokoukání. ()

Dzvandzi

Tak jsem si tedy řekl, že i přes (pro mě nepochopitelné) natočení dalšího dílu, kvůli Paulově smrti, přece jen do toho kina zajdu a zkusím to. No a vlastně o Paulovi ve filmu padla jenom jedna věta, což mě trochu sklamalo, mohli tam dát něco jako na konci 7. Dílu, ale ne a ne.... No a teď k samotnému filmu, dostala se nám akce, podobná jako v předchozích dílech, občas i možná o trochu lepší a opět nesmyslné a nereálné scény. Toretův závěrečný skok atd.. Konec filmu (poslední pulhodinka), ta byla opravdu dobrá, ale jinak jsem se u toho nudil a také mě naštvalo to s tím Paulem, tak proto hodnotím pouze průměrně, ale to se dalo čekat, uvidíme co režisér vyplodí v dalších dílech. ()

Sweat55

Po sešupu přišel kopec srandy. Sedmička a částečně i šestka se brala až moc vážně a já si díky tomu nemohl užít tu nesmyslnou akci, která je v každém díle lepší a lepší. Osmička ale zařadila nejvyšší rychlostní stupeň. Zmizel patos, nudné dialogy a nezajímavé postavy, no a zbyla jenom zábava a parádní akce. Postavy jsou taky super, dokonce i ten Diesel mi přišel dobrej a to jsem v něj neměl žádné naděje. Za zmínku taky stojí super Statham, kterej si to užívá jak hrom a Charlize Theron, která je prostě skvělá. Emoce taky fungují celkem dobře, motiv zrady dával smysl stejně jako ostatní linky (v rámci série).To, že každej záběr porušoval všechny fyzikální zákony nemá cenu zmiňovat. Naštěstí si to film uvědomuje a dělá vsechno proto, aby tím pobavil. A dělá to sakra dobře. ()

Patrik200s

Celé zle. Prehnané sci-fi pri ktorom som miestami nevedeľ či sledujem film Rambo 16 alebo transformers na marse. Táto séria už bohu žiaľ pripomína telenovelu v ktorej sa v jednej časti nenávidia ľudia na život a na smrť a v ďalšej sú pokrvnými bratmi. ()

zapalik

Včera jsem viděl poprvé jedničku, ale kam se hrabe na osmý díl. Zábavný akční blockbuster, jak má být. Opravdu jsem se skvěle pobavil ()

Black-star

Fanoušky asi nepotěším, ale s odstupem je pravdou že film má nic moc scénář. Na většině hvězd je vidět že nejlepší léta mají za sebou. Jediný kdo odvádí poctivý výkon je Stathem... tentokrát ani soundtrack moc nenadchne.... aut tam ve skutečnosti moc není.... možná kdyby se jednalo o snímek z řady xXx dala bych o hvězdu víc. Takto za humor a celkovou pohodu hodnotím jako lepší nadprůměr = 55% ()

ExpertAsie

Vcelku vtipný,velkolepý, akční a jinak klasicky podaný FF8 ve stylu neohrožené rodiny, která vždy zachraňuje celou planetu před špatnými lidmi jako je Cipher v posledních okamžicích. ()

Withree

Po vzoru dosud nejlepšího pátého dílu si zde cestu našla další poctivá hvězda v F&F vesmíru. Rychle utíkající příběh, všichni staří známí, nové přírůstky v podobě Charlize a Helen Mirren jsou vítaným osvěžením a nesmím opomenout Jasona Stathama, který se našel v dokonalé poloze - PG13 role jako ze Špióna. Je až k nevíře, že i po sedmi či osmi dílech dokážou tvůrci překvapovat s ne úplně pitomými zvraty. ()

ZnalecH

Musím říci, že jsem lehce zklamán. Sleduji F&F od jejich počátku a toto je první díl, kde mi nenabíhala husí kůže a kde se ve mně nehromadil adrenalin. První závod mě dost navnadil a co následovalo pak už nebylo tak dobré. Možná jsem zhýčkaný předchozími díly, ale v porovnání s nimi jsem se nudil. ()

Jessie5

Scéna ve vězení byla pro mě z celého filmu nejlepší, zbytek už vyprchal. Na to, že akční scény nemají s logikou a fyzikou nic společného, si už člověk zvykl, ale tady byly některé už vysloveně trapné. A jestli v příštím díle udělají z Theronky taky kámošku Torettovic rodinky, tak potěš koště. ()

Franc1s

Tak konečně jsem zkouknul tuhle nerozlučnou partičku a ano, samozřejmě to je ještě ulítlejší než kdy před tím. A je dobře, že tvůrci se neberou strašně vážně a dělají si srandu vlastně i ze sebe, ale ono to vše funguje, vymýšlí se čím dál tím větší ptákoviny, ničí se co jde, o hlášky ty tu nouze není, příběhy všech dílů se stále nějak propojují a vrací se i staří známí. Já už si zvykl, že logika a gravitace musí jít bokem, jinak nemá cenu na tohle koukat. Byla to opět zběsilá jízda, u které jsem se bavil a nachlámal. Na Briana si pěkně vzpomněli, Statham vládl nejen ve vězení a s Rockem si to pěkně dávali(Asi zase kouknu na Kurýra :) Díky nim 8/10 a jsem zvědav teda jestli bude menší odbočka s Rockem a Hackerkou, vubec bych se nezlobil. Jo a ještě čekám kdy skončí v tom vesmíru :) ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (více)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (více)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (více)