Rychle a zběsile 8

• USA The Fate of the Furious (více)

Dominic Toretto (Vin Diesel) zradil svou rodinu. V jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob je sice možné cokoliv, ale tohle je víc než automobilové seskoky padákem, průlety aut mezi mrakodrapy, nebo tažení obřího trezoru ulicemi Ria. Rychle a zběsile 8 rozhodně nepojede na neutrál. Na stranu zla přetáhla Doma legendární kyber-teroristka přezdívaná Cipher (Charlize Theron), která je stejně krásná jako nebezpečná. Není tedy divu, že Toretto naprosto ztratil hlavu a vykašlal se nejen na Letty (Michelle Rodriguez), ale i na všechny staré kámoše. Že s ním má Cipher jiné plány, než jsou romantické večeře při svíčkách, je nabíledni. Kombinace její inteligence a jeho svalů a řidičských schopností z nich mohou udělat neporazitelný tandem. Aby svět zůstal v rovnováze, převezme otěže v osiřelé rodině Hobbs (Dwayne Johnson), který do ní proti své vůli přibere nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham), vysokooktanový záporák ze sedmého dílu, který měl původně shnít ve vězení. Společně s nimi se budeme přesouvat z divokého pobřeží exotické Kuby, přes ucpané ulice New Yorku až na pusté ledovce v Barentsově moři, abychom si užili další zábavnou a nezapomenutelnou jízdu. (CinemArt)

Fiffty

Do kina som nešiel s očakávaním, že to bude v akčných scénach realistické, ako už je zvykom u tejto série, ale ani som neočakával, že by ma to mohlo niečim prekvapiť. No po zhliadnutí filmu som ostal milo prekvapený, bola to skvelá akčná jazda doplňovaná skvelými humornými scénami a počas celého filmu som sa skvelo bavil. Výborné herecké obsadenie a chémia medzi hercami fungovala, takže táto ôsma časť patrí podľa môjho názoru určite medzi najlepšie v sérii a preto to hodnotím 5*. ()

PanIncognito

Paráda! Tomu říkám akční jízda! Samozřejmě, že scénář není vrcholem tvořivosti, ovšem to se dá odpustit. Oproti mému komentáři k předchozímu dílu, se tento naprosto liší a myslím si, že za to může má návštěva 4DX kina. Ve snímku je řada super hlášek (výborná je hlavně moje oblíbená Helen Mirrenová)... ty přechody z dramatu ke komedii jsou skvělé. Oproti předchůdci jde o akční, parádní jízdu, za kterou se netřeba stydět. Teď ke 4DX technice. Jde o příjemnou legraci, která naprosto čistí mozek. Sedadla vibrující do rytmu motoru, k tomu trhavé pohyby při automobilových honičkách (ty jsou vskutku věrohodné)... zkrátka jste naprosto vtaženi do děje. I ostatní efekty jsou dobré... jen ten protivný vzduch foukající z otvorů v sedadle (představující střely ze zbraní) by mohl být vynechán... :DD (viděno v původním znění) ()

Lapedro

Prvá hviezda za Stathama, druhá za Rocka, tretia za ich únik z väzenia a hláškovanie naprieč celým filmom, štvrtá za Theron a piata za to, aké záchvaty smiechu som pri tom filme mal (Stathamova záchrana bábätka bola TOP). Perfektne natočené, perfektne obsadené, to že to nemalo logiku som vedel predsa už dopredu, a s tým som na ten film šiel. Nehľadajte logiku, pustite si tento film a zabavte sa, o to napokon všetkým zúčastneným išlo. P.S. Mám dojem, že Gibsonova inak stále neohrozená komediálna linka v týchto filmoch začína dostávať na prdel. ()

Joral

Narátala som len jeden originálny nápad a aj to totálne nereálny. Inak vykradnuté filmy ako Babylon A.D., G.I. Joe 2 a Rýchlo a zbesilo 7. Samozrejme na Rýchlu a zbesilú jedničku sa nechytá žiadne pokračovanie, ale toto bolo úplne od veci. Ak chcú autori pokračovať v takejto línií, mali by zmeniť názov projektu. Mimochodom načo tam boli tie super šporťáky, keď už nepretekajú? Na miesto akcie sa partička mohla presunúť aj autobusom. ()

Melce

Žiadna fyzika: fajka, Rýchle autá: fajka, Zbrane: fajka, Humor: fajka, Paul Walker: ou wait... Prvé Rýchlo a zbesilo bez Paula Walkera bolo na moje pomery celkom dobré dielo. samozrejme som nečakal nejakú výraznú zmenu oproti starším dielom a možno práve preto som bol milo prekvapený aký dobrý film to vo výsledku bol. Klasický, trápny, americký humor, ktorý zas ale na druhú stranu pôsobil ako príjemný element popri dosť dobrému príbehu, ktorý mal nečakane veľa zvratov na pomery tejto série. Nulová fyzika a technická nemožnosť, to sú 2 veci ktoré filmy Rýchlo a Zbesilo nepoznajú, filmu prospievajú a aj keď si poviete: "Hej veď to je blbosť, to nemôže fungovať!" tak vás to aj tak nijak neobmedzí pri užití si akcie ktorou film určite nešetrí. Celkovo film môžem doporučiť.. nejedná sa o nejaký filmový skvost, ale určite snímok, ktorý stojí za to si pozrieť. ()

sara93

Rychlá a zběsilá akce, kde jsou úžasné efekty a kamera na špičkové úrovni s luxusními záběry doplněné vtipnými hlášky, luxusními auty a dojímavým koncem, kde funguje i děj. Jako mínus je tady přehnaný střih. ()

Rada.Shoa

Jak to popsat? Takže auta teď už z nebe padají,normálka ovládáním přes net a to i ta která GPS neviděly ani z rychlíku...např yellow cab - Ford Crown V. Byly tam tedy vážně už blbosti a nesmysli ale bavil jsem se u toho stejně dobře jako u každého dílu. T.Gibson zase se svou prořízlou hubou nezklamal...D.Johnson a Diesel tvrdí jako skála...Jason tam dělal svoje klasická comba...Nezdála se mi tam jen ta Charlize...nějak jí to i s H.Mirrenovou nesedlo. Perfektní je ta sexy IT specialistka - Nathalie E. No shrnuto a podtrženo...za 3* takže dobrý... Do 9 hlavně dejte třeba ještě H.Granta nebo C.Firtha :D Ty tam fakt chybí... ()

HonzaN

no prostě zábava bez přemýšlení... jakmile začnete přemýšlet, je to k podělání...proč bylo možné ovládat i New York Cab ale ne policejní auto nebo auta našich hrdinů? Pojízdná houfnice v pohodě dojede supersporty atd atd atd... proč neřekl: "týme mám problém ten a ten a potřebuju abysme ho spolu jako rodina vyřešili!"?? No nic.. v záplavě nesmyslů to byla vskutku podívaná.. efekty fungují, chemie taky, THE Rock střílí vtípky jako ve víle zubničce a tak nějak to do sebe hezky zapadá... až na Romana... kdo mu psal scénář proboha? Kdo mu řekl, že má za každou cenu sypat jednu trapnou hlášku za druhou bez nějakého smyslu pro humor? Když pominu nesmyslnost s jakou se na nás v kině jako lavina valila hromada aut a všech možných dopravních prostředků, tak hlášky pana Pierce byly opravdu to jediné co mi na filmu vadilo.. soundtrack pěkně doplnil atmosféru... za mě 5* s vypnutým mozkem.. jak nad tím začnu přemýšlet tak bych musel sáhnout hluboko.. ale jako zábava na nedělní odpoledne v kině to bylo fajn... ()

Bencinho

Lepší než sedmička, ale i tak hrůza. Postava Theron k smíchu, The Rock ''vtipnej'' asi jak Petr Novotný, Diesel si myslí, že je tvrdší než diamant, otravnej Eastwood s mlíkem na bradě dělá jen ostudu. Scifi scény bez použití mozku a pod vlivem drog naprosto parádní, jinak do nebe volající. Ani vlastně nevím za co dávám 2*, možná za Stathama s Gibsonem, hezký auta a malého Briana, který to zvládl ze všech nejlépe, což je velice smutné u takové značky jako je Rychle a zběsile. Díky opět velkým výdělkům osmého dílu, se už teď začínám obávat dílu devátého, kéž bych se mýlil jako před lety s pětkou. 30% ()

Sebbe

Co jejsi rychlejší než Lamborghini? Dveře od Lamborghini.. Mimoto super výkon Lady Niva, která držela tempov se superautama. PS: rád bych viděl závod Doma proti Semirovi.. minimálně by to bylo stejně napínavý, jako co bylo dřív, jestli vejce nebo slepice! ()

Mejkveli

Na rychle a zběsile 8 jsem rozhodně nechtěl jít do kina, a to kvůli předešlým bezcenným dílům. Když jsem vycházel ze sálu po prvním filmu a věděl, že rychle a zběsile 8 má již 78%, tak jsme se s kámošem rozhodli to prubnout a do toho sálu, kde právě začínal tento film vlézt a zjistit, zda je to opravdu tak dobrý, jak diváci hodnotí. Čekal jsem totální sračku. Dostal jsem průměrný film. Nad směšností nereálných situací si u filmu už nemusíme lámat hlavu, stejně jako v předešlých dílech, tak i u většiny filmů této generace, nicméně rychle a zběsile pořád vede. Scénář je slušný, začátek sice trochu pokulhává, ale asi ve třetině filmu to dostane šťávu, a to hlavně díky super zápletkám. Finále by mohlo fungovat lépe. 1* Jason Statham. 1* Efekty. 1* Vtáhnutí do dalšího dílu – 62% ()

Pcermis odpad!

Těžko se mi tento film hodnotí, dostal jsem totiž lístek zdarma takže jsem se nato šel podívat protože první dva díly se mi líbily. Ale toto nešlo potom co všude a odevšad začaly padat auta protože je nějaká slepice všechny ovládala tak jsem vstal a z kina jsem odešel. Takovou sra*ku už jsem dlouho neviděl. Opravdu se tyto filmy lidem líbí? Pokud ano je mi jich líto. ()

PsenickaR

Pátý díl byl přelomem v sérii, kdy už hlavní roli nehrají auta, ale akce. Takže přišla akcí nadupaná šestka s likvidací tanku na dálnici a obřího letadla, kterou trumfla navazující sedmička, kde se nám se sešly největší akční hvězdy současnosti – Dwayne, Vin a Jason a akce tu obsahovala perly typu seskoky aut na padáku, nebo přeskakování mezi mrakodrapy. A ač byla akce ulítlá, byly to pecky bez minima nudy a tak tu máme osmičku, nyní jež bez Paula Walkera a pokračujeme v trendu. Akce je ještě ulítlejší, hlášky drsnější a vtipnější, ale pořád to neskutečně baví. Nenudil jsem se ani chvíli a zkousl jsem zcela bez problémů scénář, kde se Vin dá na temnou stranu a naopak Jason na tu světlou, oboje je uvěřitelné, co se týče důvodů. Vrcholem filmu byla pro mne akce v letadle, kde Jason s prckem prostě perlil, to byla neskutečná zábava, dále hromadná bitka ve věznici a pak i akce v New Yorku za asistence hacknutých aut. Samotné veliké finále s ponorkou bylo opravdu už mega, ale vtipné zároveň a co nejvíce oceňuji, že v mnoha scénách bylo vidět, že to je opravdu bráno s nadsázkou a autoři a herci to vědí a o to více si tak můžeme bez pocitu viny či trapnosti užít jako skvělou zábavu. Za sebe jsem rád z výsledků tržeb a těším se na další díl. Je však neskutečné, že tato série se dočkala už nyní 8.dílu. ()

kratajirka

Bez větších debat! Tahle série frčí na efedrinu, eLeSDé, péčku a kdo ví co ještě. To jen tady uvidíš muscleKáru, která převálcuje pět aut naráz. To jen tady uvidíš ponorku, která je najednou stejně rychlá jak Lambo. To jen tady uvidíš Charlize s dredy. Nehledě na to, že tahle série má opravdovej čuch na můziku. FullHouseBitch! ()

DominikMH

Jak se říká.. Kdo si hraje, nezlobí. Tohle představil Vin Diesel a spol.. Jako obvykle, přestřelky, závody, drama a nakonec i smutek, ale i radost. To všechno dohromady po dlouhé době dali dohromady. Po pár.. dalo by se říct "nezajímavých" dílech, se konečně překonali. Paul Walker před smrtí prohlásil, že by chtěl, aby Rychle a zběsile bylo zase více o závodění, autech.. Chtěl, aby se Rychle a zběsile vrátilo do starých kolejí.. A to se taky stalo. Dlouhé a napínavé čekání na nový díl, se vskutku vyplatilo. Vin Diesel opět předvedl svoji sílu, oddanost a to, že když se chce, tak se dá všechno. Tenhle díl se dá považovat za komedii a to kvůli Jasonovi Stathamovi a jeho scénky s dítětem, které byly naprosto fascinující. Neuvěřitelné se stalo pravdivou událostí.. Vin Diesel a Jason Statham.. nerozlučná dvojka. Když Jason Statham vkročil do letadla, zachránit dítě...Asi nejzajímavější a nejkrásnější záběr byl, když se Vin Diesel připojil zpátky ke svému týmu, velký požár se hnal a Vin Diesel si už musel říkat.. že je konec. V jednom okamžiku, k němu přijel tým a zachránili ho.. dojemná, úchvatná záchrana života.. i docela riskantní. Skoro na konci filmu, kdy Vin Diesel představil svému týmu jeho syna a představil ho pod jménem "Brian", tak mi s přiznáním ukápla i slzička. Velice podařený díl, kde bylo vidět, že dělají všechno pro to, aby splnili přání Paula Walkera. 9/10 ()

L.O.T.R

Ale áno je to pecka. Sľúbená akcia je nadmieru dobrá. Asi jediný film na svete, kde máte dokopy 10 rôznych scén a z toho viac ako polovica sú akčné scény. Najväčším ťahúňom filmu nieje však nikto z klasickej partie, ale Jason Statham. Bez neho by to nemalo ani z ďaleka takú šťavu a scéna v lietadle bola bezchybná. Aj po rokoch na to stále má. Bohužiaľ za najhoršie časti filmu považujem tie časti s klasickou partiou. Tie som fakt musel pretrpieť, pretože sa tam dokopy nič nedialo a tie postavy sú bohužiaľ hlúpe a zbytočné. 80% vďaka Stathamovi inak by to bol priemer. ()

Jackal07

Váhám, jestli nehodnotit jako nejlepší film série. Podotýkám, že nejsem fanda aut, jen akčních filmů a jako akční film, resp. akční komedie je to vynikající - vymazlené, trikově dokonalé, propracované, hláškující. Scénář je v rámci žánru napsaný fakt chytře. Oba fighteři mají svůj viditelný střihem podpořený bojový styl - Jason elegantní, Dwayne těžkotonážní. Nápad se zombie autama je zpracovaný opravdu lahůdkově, klobouček dolů včetně samotného nápadu.Když vypnete mozek při fyzice (vyskakování z aut, teplota ohně při výbuchu) a při hackingu čekoholiv čímkoliv, budete se královsky bavit. No a jak napsal Cival níže, Jason a jeho malý parťák mě prostě dostali. Za mě opravdu plná palba. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (více)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (více)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (více)