Morgan Adamsová zdědí po otci část mapy vedoucí ke zlatému pokladu, který kdysi dávno ukryl na neznámém ostrově její dědeček. Mapu, ukazující cestu ke skrýši, rozdělil mezi své tři syny. Takže Morgan není jediná, kdo má na poklad zálusk. Cesta za pokladem se stává smrtelně nebezpečným dobrodružstvím. Proti sobě má nejen proradného strýce Dawga Browna, který zavraždil jejího otce, aby se mapy zmocnil, ale také chamtivého guvernéra Ainsleea. Naštěstí má po boku řadu věrných přátel a spolubojovníků, mezi nimiž vyniká podvodník Willy Shaw, kterého vykoupila z otroctví v domnění, že je lékař, když pro překlad latinsky psané mapy potřebovala překladatele. Když zjistila svůj omyl, chtěla se ho zbavit. Jenže ji napadl Dawg a Morgan unikla jen díky Willyho pomoci. Získala tak nečekaně spolehlivého a užitečného pomocníka a věrného přítele. Po řadě dobrodružství se dostane na ostrov, objeví poklad a nakonec o něj musí svést velkolepou námořní bitvu. (TV Nova)

Jimmy15

Průměrný pirátský film o mstě a velkém pokladu. Osobně se mi film líbil a jako malý jsem chtěl podle tohoto filmu být i pirátem, jako asi každý. Výborně zvládnuté prostředí a efekty, které filmu dodávají akčnost. Ale je zde jedna menší chyba a to obsazení hlavní role Geenou Davis. Tato herečka se moc nepovedla do role drsné pirátské dcery, která má pomstít svého otce. ()

mira007

Něco co mohlo předběhnou Piráty z Karibiku, tak akorát promrhalo peníze za drahou realizaci a strašně stupidní scénář. Hloupý film. ()

El Loco

To, že Ostrov Hrdlorezov bol na dlhú dobu posledným pirátskym filmom čosi svedčí o jeho kvalite a „prínose“ svetu filmového umenia. Že by to bola až taká slabota by som zas netvrdil, ale dobrý pocit som z neho nemal. Bojové scény boli úplne podpriemerné a to je na film z 90-tych rokov hanba. Jediný kto mal radosť z Ostrova Hrdlorezov bola asi len Geena Davis, pretože tá by si vzhľadom k svojej „štruktúre“ lepšiu úlohu ani nemohla vybrať. Viem si živo predstaviť, že množstvo lesbičiek má jej fotku s mečom v ruke a opicou na pleci vylepenú doma v izbe. ()

waits

Ten film není tak špatný jako jeho pověst, je jen drahý víc, než si mohl dovolit. První půlka je zoufalá, druhá se slušně rozjede a nabídne nádherné scenérie a vpravdě pirátskou atmosféru. Harlin vsadil tímhle filmem všechno na jednu kartu: kromě kariéry a případného prvoligového statusu, zdá se, i své manželství. Když ale takhle sázíte, měli byste být sakra jisti úspěchem. Pak je ale nepochopitelné, proč si vybral pirátskou tematiku, na které pohořel každý, kdo se o ni do té doby pokusil, včetně Polanského a kterou finančně zvládnul až Verbinski s esem v urakávu ve formě Jacka Sparrowa. Johnny Depp je ovšem jiná klasa (a hlavní důvod úspěchu jinak poměrně nezajímavých Pirátů z Karibiku) než nevýrazný Modine, kterého bych hodinu po filmu už těžko identifikoval při policejní předváděčce v řadě jemu podobných. Nevýrazná, i když ne tolik, je i Davis, která je na pirátskou dcerku málo ostrá a často překvapivě toporná. Finanční debakl musel být strašným pro režiséra těžkou psychickou ranou. Šmarjá, ty lodě, bojové scény a poctivé efekty s výbuchy a kaskadéry a šmrnc druhé půlky měly bohatě vyvážit nedotažené momenty z úvodu (pro pořádek: podivný střih, nevhodně zpomalované záběry, únavně pompézní hudba). Nepovedlo se. Poznámka k dabingu: Český dabing tentokrát film nepozvedl, naopak, byl velmi rušivý. ()

Saur.us

Zpackaný návrat pirátských dobrodružství na stříbrné plátno v 90. letech. A navíc s otřesným českým dabingem. ()

Narciska

Je to produkt dnešní doby a emancipace. Ale proč by captain Morgan musel být nutně jen chlap nebo rum? Proč ne taky žena? A která herečka se na to hodí líp, hm? ()

zdeny99

Krásná dobrodružná podívaná plná akčních scén (záchrana Williama Shawa před šibenicí, zběsilý lov na Morgan Adamsovou, hledání pokladu na ostrově, akční scény s lany sto metrů nad mořem u jeskyně s pokladem a závěrečná bitva na moři). Ty peníze jsou opravdu na filmu vidět, škoda jen že to málokdo ocenil. Podle mě se jedná o jeden z nejvíc nedoceněných filmů a bohužel i kasovních propadáků. [3857. hodnocení, 173. komentář, 55%] ()

Rannveig

Parádně svižné tempo dobrodružné podívané, v klasičtějším stylu (opravdové triky, né počítač!-) které na filmových vlnách hladce předežene celou trilogii přeplácaných a dosti nadsazených Pirátů z Karibiku (ovšem nejspíše více po chuti a vhodnějších pro současného "přejedlého" diváka) Geenu moc nemusím, ale téhle postavě vkusně dodala jiskru a ten správný šmrnc! Vždy se rád podívám znovu. ()

Olík

Největší propadák všech dob? Nebyl bych zase tak kritický! Faktem je, že nemalý finanční obnos vložený do rukou manželského dua Harlin & Davis skončil na dně moře a jejich pokus o návrat legendárních dobrodužných opusů by se dal nazvat neplatným, ale ohodnotit snímek jako „odpad“, to mi přijde až příliš kruté. Vždyť tam všechno, co podobná žánrovka má mít, je. Akce, výprava, kostýmy, humor, romantika, šerm, piráti, mapy, opice, poklady …….. něčeho víc, něčeho míň, něčeho úplně titěrně a nad tím vším jako hlavní stožár ční dokonalá hudba Johna Debneyho. Myslím, že hlavním problémem jsou již zmiňované utopené dolárky, nebýt jich, na Ostrov hrdlořezů by se vzpomínalo jako na průměrnou pirátštinu s šaramantní Genou Davis v hlavní roli. ()

MickeyStuma

Snímek bohužel s nelichotivou pověstí o pohřbení pirátských dobrodružných snímků, což po mnoha letech rozbourali až ´Piráti z Karibiku´. Ve vínku má vlastně problémy dva. Filmové prokletí, které u nás zná i Vít Olmer a to je obsazení manželky režiséra. Těžko říct proč, ale takové filmy se povětšinou úspěchu prostě nedočkají. A druhá věc je holý fakt, že hlavní postavou příběhu je žena. Nikoliv kapitán, ale kapitánka, což v 90. letech diváci a fanoušci pirátských dobrodružných filmů prostě nepřijali. Bylo by hodně zajímavé, jak by si to vedlo dnes, tedy v době genderové rovnoprávnosti, kdy ženy hrdinky jsou doslova vyhledávány. Jak ale ukázala například ženská verze ´Krotitelé duchů´, na růžích ustláno tento fakt stále ještě nemá, ale feministky se ve svých aktivitách i nadále snaží. Avšak pryč od politiky a zpět k filmu. Pirátský příběh tedy kromě změny pohlaví hlavní postavy jinak v podstatě nepřináší nic nového. Opět tu máme mapu tajemného ostrova s ukrytým pokladem a snahu spojenou se soupeřením o jeho získání. Mapa v podobě skalpu otce kapitánky, od kterého to získala. Tak to je docela silná káva. Ryze popkornový film, kde nechybí akce se skvělými kaskadérskými výkony. Námořní bitvy se dobře využitou pyrotechnikou a souboje jsou skvělou podívanou. V těchto místech je tedy dobrodružný zážitek dokonalý. Skřípat to však začíná v ryze dějové části, kde chybějí ucelené nápady a nějaký ten humor. Ono to vypadá, jakoby se to náhle začalo brát vážně, ale pocitu vážnosti ne a ne dosáhnout. Správný literární pirátský kapitán má buď papouška a nebo malou opičku. Kapitánka Morgan Adams má opičku. Jistá snaha sice místy vidět je, ale přeci jen tu s ní, tedy s tou opičkou, chybí více úsměvných scének. A tak se stalo, že je snímek jako celek poněkud chaotický, místy až zbytečně moc zběsilý a jinde naopak moc pomalý a i přes značnou jednoduchost příběhu nesrozumitelný. Nudit film nemůže, ale jako správný pirátský film v jádru své věci prostě selhává. Absolutní komerční propadák, který s piráckým žánrem skutečně na hodně dlouhou dobu zamával. ()

GMVajgl odpad!

Další z řady filmů, které nevznikly za účelem pobavení diváka, nýbrž za účelem zaměstnat producentovu / režisérovu ženu. Patří se např. série Underworld s Kate Beckinsale nebo Resident Evil s Millou Jovovich. Ale z nějakého mně nepochopitelného důvodu lidi na Underworld i RE chodí, zatímco Ostrov hrdlořezů byl propadák. ()

RobLord

Někdo měl v Hollywoodu praštit do stolu a zařvat: "Přepsat! Přeobsadit!" Tomuhle snímku chybí přesně to, co mají Piráti z Karibiku. S touhle působivou výpravou z toho mohl být pětihvězdičkový film. ()

Kingjiri

Uff, za skoro 100 megovej rozpočet sem mohli aspoň na castingu obsadit lepší a známější herce. Geena Davis a Matthew Modine to v hlavních rolích moc nevytrhli, ale možná, že to byla spíš chyba režiséra, kterej jim ani pořádně neřek, co maj hrát. Harlin umí natočit svižnej thriller, ale s dobrodružnym velkofilmem už to dopadlo o poznání hůř. Aspoň, že akce byla po technický stránce slušná, i když bych místo neustálejch explozí radši viděl víc osobních soubojů a přestřelek. Menší plus ještě za hudbu, jinak prakticky nic nefungovalo tak, jak by mělo. Stopáž by snesla intenzivnější práci ve střižně, protože "úvod" (do chvíle, než se děj přesunul na Ostrov hrdlořezů) byl dost nudnej. Pořád se nemůžu zbavit dojmu, že by se za tyhle prachy mohly natočit dva mnohem lepší filmy, tři rozpačitý hvězdy. ()

chrispe

Hehe :-) ač je tu hodnocení nevalné, tak se musím přiznat, že mám tento film radši než mnohem populárnější Piráty z Karibiku. Jo, mám docela ráda Geenu Davis , Matthew Mondine je sympaťák a možná za to může i kapku nostalgie, ale tak... co už. ()

catt

Dívat se na to docela dá, ovšem aby ve středověku měla ženská nějaké slovo? Kupovala otroky? Mnoho feminismu škodí! ()

loveless

Po zhlédnutí třech Pirátů z Karibiku jsem tenhle film teprve byla schopna docenit - brilantní dílko :) na pirátský žánr... ()

sefino

Nepřipadá mi to tak špatný film, aby to byl největší propadák ve filmové historii (zasloužili by si to jiní). Uznávám, že do dokonalosti (promakanosti) Pirátů z Karibiku má daleko, ale jinak celkem příjemný snímek na některý sobotní večer, kdy dávaj v televizi zábavné estrády... ()

Piráti bez kostlivců a hlášek?

Piráti bez kostlivců a hlášek?

20.05.2008

Studio DreamWorks na to šlo chytře. V klidu počkalo, až dozní kanonáda z Černé perly a hromobití nad obrovským vírem na konci světa, a teď, když už se na kapitána Sparrowa a jeho kumpány začíná… (více)

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)