Morgan Adamsová zdědí po otci část mapy vedoucí ke zlatému pokladu, který kdysi dávno ukryl na neznámém ostrově její dědeček. Mapu, ukazující cestu ke skrýši, rozdělil mezi své tři syny. Takže Morgan není jediná, kdo má na poklad zálusk. Cesta za pokladem se stává smrtelně nebezpečným dobrodružstvím. Proti sobě má nejen proradného strýce Dawga Browna, který zavraždil jejího otce, aby se mapy zmocnil, ale také chamtivého guvernéra Ainsleea. Naštěstí má po boku řadu věrných přátel a spolubojovníků, mezi nimiž vyniká podvodník Willy Shaw, kterého vykoupila z otroctví v domnění, že je lékař, když pro překlad latinsky psané mapy potřebovala překladatele. Když zjistila svůj omyl, chtěla se ho zbavit. Jenže ji napadl Dawg a Morgan unikla jen díky Willyho pomoci. Získala tak nečekaně spolehlivého a užitečného pomocníka a věrného přítele. Po řadě dobrodružství se dostane na ostrov, objeví poklad a nakonec o něj musí svést velkolepou námořní bitvu. (TV Nova)

Dromed

Za výpravu, kulisy a exteriéry dávám za 4*. Je pěkné vidět ještě poctivou filmařinu bez digitálních pomocníčků. Ale ta režie a výkony herců... nedivím se, že je to největší propadák v dějinách filmů. ()

herr_carter

Lehce podprůměrná adventure výpravná ?komedie? s Geenou Davis, která má hubu jak Suezský průplav.................moje hodnocení = 4,5 z 10. ()

Bobek15

Tento film, okrem famóznej, krásnej dobrodružnej hudby Johna Debneya, ničím neoslnil ani neprekvapil. Naopak, "otrepaný" a málo pútavý dej spolu s nemožným a mizerným hereckým výkonom Geeny Davis pôsobili skôr ako zle stráviteľný brak. Ale každé započúvanie sa do krásnej hudby ma trochu ukludnilo a "prinútilo" dať konečné 2*. Avšak ako pohodvka na víkendový večer vcelku môže byť!!! ()

iXtr3m3

Film, ktorý spôsobil koniec pirátskych príbehov v Hollywoode na dlhé roky, ale zároveň dosť pútavý na to, aby sa mi zapáčil a to dokonca aj dodnes. ()

Hopper

Možno sa jedná o jednu z najväčších katastrof Hollywoodu, ale úprimne povedané - videl som už podstatne horšie filmy a až tak zlé to zase nebolo. Klasika to síce nikdy nebude, jedine ak v tom opačnom slova zmysle... ()

Teg

Ó jaké neštěstí. A přitom to není zase tak špatný film na jeden z největších propadáků ve filmových dějinách. Smekněte klóbrcy pánové, produkce jde ke dnu. P.S: Skvělá hudba v podání Johna Debneyho. OST se rozhodně vyplatí vlastnit. (možná víc jako médium s filmem) ()

wosho

Na straně jedné je tu spousta povedených maličkostí (taková podařená výprava a rekvizity a kostými-páni, velmi kvalitní akce-scéna s kočárem a kobercové bombardování přístavu-moje čelist byla pěkně vykloubená, no a taky hlavně hudba- John Debney složil jednu z nejmarnotrapnějších monumentálních hudeb k filmu všech dob- ty neustále nové motivy a gigantický orchestr-ty vole) a na straně druhé, nudný scénář-fakt vopruz, nic moc herci-kromě Langelly, z něj fakt šel strach a takého "hodného strýčka" bych fakt nechtěl. A Geena Davis? Je to kvalitní herečka, ale coby kapitánka drsných pirátů co nejde pro ránu daleko je krapek směšná.Suma sumárum, průměrný film co vešel do dějin jako jeden z nej propadáků všech dob-což si až tak úplně nezasloužil. ()

dopita

Koukám, že to tady kde kdo kritizuje. Zřejmě proto, že všichni vědí, že to byl ve svej době největší propadák všech dob, takže se asi nesluší něco takovýho chválit-nevim. No já mám tenhle film hodně rád. Hlavně proto, že mám velmi rád styl Rennyho Harlina. Jeho akční scény maj švih, spád a divák se v nich nemá problém orientovat. A k tomu další přidaný hodnoty jako velkorysá výprava, kostýmy, dekorace - to je všechno na špičkový úrovni. A samozřejmě úžasná a dokonalá hudba Johna Debneyho. Takže škoda jenom hereckýho obsazení. Geeně Davisové fakt nevěřím, že by seřezala kdejakýho chlapa a Matthew Modine je dost nevýraznej. Ale jinak je to rozhodně poctivější film než Piráti z Karibiku, ketrý sázej spíš na efekt, než na kvalitu. ()

Paity

Žánr dobrodružného pirátského filmu je vždy těžký na uchopení. Když tvůrce nechce, aby to bylo moc vážné, zklouzne k rodinné komedii a to už zase dospělí neberou přílikš vážně. Ideální rovnováhu našli až Piráti z Karibiku. Ještě před nimi se ale ne neúspěšně o něco podobného pokoušel Ostrov hrdlořezů a kdyby byla Geena Davis Johnym Deppem, tak to možná dopadlo ještě lépe. Každopádně příjemná rodinná oddychovka. ()

Ripley

Miluju komerční propadáky :-).Viděno 2x po sobě v době svého vzniku v klasickém "retro" kině.Hudba a na tehdejší dobu obrovské plátno zintenzivnili prožitek,který nostalgicky přetrvává do dnes.Film se pyšní jedním z nejlepších sountracků vůbec. ()

Janega

Poriadne (i keď tuctové) pirátske dobrodružstvo, no po filmárskej stránke by bolo čo to vylepšovať na čele Geeni Davis, ktorá sa mi do tejto role nehodí. ()

Skalda

Jsou asi filmy které shodou okolností (zejména neštastných) vznikají proto aby se o ně každý "opíral". Bohužel postupem času nabírají jisté kouzlo. Ne teda všechny, ale tenhle myslim jo - když nic jinýho může se člověk pobavit jistou naivitou tvůrců - co mi na tomhle dílku ale "vadí" tak je to Modine... děs ()

Jeržik

A těď něco s čím nebude nikdo souhlasit: Ono je to ale vážně lepší než všichni Piráti z Karibiku dohromady;) Nesouhlasíte že ne?;) Tak si vemte každičkou jednotlivou část z PzK a porovnejte sí s odpovídající částí z OH a schválně v čem vám vyjde, že jsou PzK lepší... Very funny lacation;) ()

MkSallam

Ani nevim proč jsem chtěl dát Rennymu šanci. Každopádně jsem se podíval na jeho Ostrov hrdlořezů a tvrdě narazil. Pokud bych si odmyslel skutečně zhovadilý scénář a naprosto úděsnou Geenu Davis, zůstanou jen prapodivné akční scény se špatně zvoleným vizuálem a trpká příchuť nudy. Něco se vážně nepovedlo a Harlinovo jméno u mě nebývale kleslo. A já pořád nemůžu pochopit, jak mohl vytvořit takové filmové zlo. 2/10 ()

Chajimwitz odpad!

Píše se rok 1600 a kapitánského můstku pirátské lodi se ujala půvabná Morgan Adamsová... ,kdo jen mohl vymyslet takovou chujovinu,kdyby opravdu v roku 1600 přišla mezi hordu nadrženejch námořníků ženská,tak si každej normálně uvažující člověk dokáže představit,jak by to s ní asi dopadlo,natož aby si mezi takovou chátrou zjednala autoritu jako kapitán lodě.Možná jako pohádka pro předpubertální dítka by to obstálo,ale jako pirátskej film je to normální sračka,nehledě na to,že Geena Davis se pro tuhle roli absolutně nehodí. ()

Piráti bez kostlivců a hlášek?

Piráti bez kostlivců a hlášek?

20.05.2008

Studio DreamWorks na to šlo chytře. V klidu počkalo, až dozní kanonáda z Černé perly a hromobití nad obrovským vírem na konci světa, a teď, když už se na kapitána Sparrowa a jeho kumpány začíná… (více)

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)