Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

Pipes

Velká show od začátku do konce. Velmi zábavný a nenudící film, který by bez Johnnyho Deppa v mých očích maximálního hodnocení nedosáhl. Johnnyho výkon však dostává film do jiné dimenze. ()

Almásy

zmes skvelej zabavy a dobrodruzstva zo starej skoly skombinovana este so skvelymi trikmi a uchvatnym Johnnym Deppom. A osobne si neviem predtavit krajsie dve hodiny nez s Johnnym Deppom ;) ()

Styxos

Tak na tenhle film jsem se dostal tak trochu omylem. Tehdy byl zrovna víkend a já neměl co dělat, tak jsem se rozhodl zajít si do kina na Piráty z Karibiku. A musím říct, že toho do dneška nelituji. Film zábavný a dobrodružný od začátku do konce. Nikdy by mě nenapadlo, že Johny Depp dokáže zahrát takovouto roli. Ale je to tak a musím říct, že se pro roli kapitána (!) Jacka Sparowa narodil a v té roli si neumím představit někoho jiného. A nesmím zapomenout na hudbu od Klause Badelta, kterou jsem si pak broukal celou cestu domu. ()

obivan568

Co si budem nalhávat, kdyby Piráti neměli Deppa, resp. kapitána Jacka Sparrowa, nebyly by ani z poloviny tak dobrý. Celej film stojí na Deppově výkonu a ten ho nikdy, opakuji nikdy, nenechá spadnout. A skvělá hudba mu vypomáhá co jí síly stačí. - 100% ()

Hugo01

Když už jsem si tenhle kousek dal asi tak po stopadesáté znova, tak sem si řekl, proč to neokomentovat. Piráti tu se mnou byli od dětství a budou asi až do smrti. Je to naprosto dokonalé spojení akce a humoru, Johnny Deppovi vlastnímu. Také jeden z mááála filmů, u kterého si potrpím na český dabing (jsou 2, myslím ten druhý, ten od TV Nova!) Jack Sparrow v podání Sašy Rašilova hláškuje jako o život, ten druhý dabing prostě stojí za prd, kapišto?! Naprostá srdcovka. Btw, zkuste si sehnat tenhle dabing v dnešní době. Pokud to nemáte nahrané na VHSce ještě z dřívějších dob, jste v podstatě v háji. :( ()

Melios

Jednoduchý fantasy film o pirátoch s Johnym Deppom v hlavnej úlohe spolupracujúcim s Orlandom Bloomom. Nepatrím k ľuďom ,čo by nejak extrémne obľubovali detinské mainstreamové blockbustery tohto typu ,ale toto celkom ušlo. Ušlo to až tak moc ,že mám chuť si pozrieť aj ďaľšie filmy. Najväčším ťahákom tohto filmu je samozrejme Depp ,ktorý by si dokázal ukradnúť celý film len pre seba. A podľa toho ,čo som počul tak to aj spravil. Ak od toho čakáte moc tak vás to rovnako moc sklame. Ak ale od toho čakáte niečo fakt jednoduché ba až primitívne budete uspokojení. 80% - Jeden z tých lepších filmov ,čo som videl od režiséra amerického remaku Kruh. Škoda ,že od trojky kvalita išla prudko dole. ()

jefff

Veskrze zábavná pirátská odysea se skvělým Deppem a sympatickou Keirou a Orlandem. Navíc záporák Rush si rovněž vybral jednu ze svých nejlepších rolí. Příběh má nápad, akci i zápletku a baví svou jednoduchostí i vizuální zpracováním. ()

Smileface

Netočit Piráty z Karibiku bylo čistě kometční rozhodnutí a zcela určitě výhodné,vždyť piráti vydělaly(do 24.8)jen v USA něco víc než 260 000 000 dolarů.Nejde zcela určitě o nějaké vrcholné umělecké dílo,je to jen kus řezničiny s častou akcí a vtipnýma scénama u kterých se opravdu zasmějete.Co ale piráty opravdu povyšuje jsou skvělé herecké výkony dvou hlavních protagonistů:Johnnyho Deppa a Geoffreyho Rushe.Troufám si říct,že bez nich by byl film svou kvalitou minimálně o 20% dole.Orlando Bloom svou roli krasavce balancujícího mezi gentlemanem a pirátem zvládl klasicky řeznicky a i když je Keira Knightley herecky nevýrazná koukat se na ni dá :-) A jelikož jde o komerční počin a nezastupitelný Johnny Depp se ve smluvě zavázal k prokračování sejdeme se doufám ještě minimálně jednou s Piráty z Karibiku,zatím je to 90% (**** 1/2). ()

Braddy

Skvěle jsem se bavil, zejména výkon Johnyho Deppa byl opravdu na Oscara. Ani Geoffrey Rush nezklamal. Bloom sice opět prokázal, že tolik hrát neumí, ale ani jeho výkon nebyl nejhorší. Co mi trošku vadilo byla místy rozvleklost a hudba při bitevních scénách silně připomínající DRACULU (1992). Milovníci britského sitcomu Haló,Haló jistě ocení malinkou roličku Guy Sinera v roli správce přístavu. A kupodivu mně nejvíc rozesmála scéna s vidličkou v oku:-)) ()

solskjaer

Nebýt nesmírně charismatického Johnyho Deppa, který tento film doslova zachránil před potopením, tak se na Piráty ani nepodívám. Sice Geoffrey Rush zahrál také nadprůměrně, ale co to zmůže když děj je tak utahaný a táhne se jako smrad. Navíc některé scény jsou postavené na hlavu a sráží film ještě hloubš. Kdyby nebylo Deppa, Rushe a neskutečně nádherné Keiry tak by hvězd bylo méně. ()

sedm.1

Nadstandartní popcornová podívaná,u které se výjimečně nedivým,že má takový úspěch,jaký má!Efekty,humor,dobrodružství,vše uděláno jen pro oči a smysly relaxujícího a zábavylačného diváka.A navíc Johnny Depp :-)!Děj bez chvilky oddechu,efektní scény se střídají jak na běžícím pásu,vtipná scéna střída ještě vtipnější…zábava,zábava,zábava! ()

Obivan

Film, který nabízí to pravé dobrodružství, napětí, spoustu soubojů i dalších akčních scén. A po celých (dlouhých) 143 minut si drží svoji velmi dobrou kvalitu. Příběh je dost zajímavý. Dalo by se říct i komplikovaný, ale výborné vtípky a dokonalý Johny Depp tento film vyzdvihují ještě o něco výše. Piráti jsou prostě zatím nejlepší film o pirátech!! ()

laky158

Velmi kvalitní herecké obsazení s Johnnym Deppem, sršícím vtipem, v hlavní roli s krásnou Keirou Knightley po boku. Mám rád takovéhle filmy :) ()

made1

Nemá chybu. Kdo by kdy řekl, že se piráti vrátí mezi živé a navíc v tak neopakovatelně úžasném provedení. ()

Cejny

Velké dobrodružství, které nemá obdoby. Tenhle film si buďto zamilujete nebo ho nenávidíte. Pirát Jack Sparrow v podání Johnnyho Deppa nemá chybu. ()

ondra.kymla

Velmi vtipný film se skvělými efekty obohacené hudbou a nabitý hvězdami jako je třeba Johny Depp, Orlando Bloom a Kiera Knihghtley. Navíc má film skvělý příběh, který by možná jen těžko někoho napadlo. ()

Katy86

Byla by to asi strašná nuda a děsný propadák, kdyby tam nehrál Johnny Depp . Ale proto, že tam hraje, dodává filmu, osobité kouzlo, důvtip, příběh a napětí :) A díky Johnnymu, který udělal ohromnou práci musím říct: film na 95%, tedy 5* :) A jinak je to skvěle provedené.., ale nedokážu si ve filmu představit nikoho jiného až na Johnnyho... je to legenda :) ()

Sdoom

Zábavná dobrodružná a oddychová podívaná s dokonale podlým, vtipným, zábavným a nevím jakým eště superlativem komentovatelným Jackem Sparrowem v podání Johnnyho Deppa. Skvělý je i Geoffrey Rush alias Barbossa a zbytek tuto dvojici celkem dobře doplňuje. Viděno asi podruhé nebo potřetí, teď nevím, každopádně už to ale na toto víceré zhlédnutí není tak zábavné jako poprvé. Pokud bych to měl hodnotit čistě z tohoto hlediska, musel bych dát 3 hvězdičky, ale přecijen snížit to z předchozích 5 rovnou na 3 by nebylo fér. Edit 7.4.2017: Tak nevim, v jakém rozpoložení jsem byl při posledním zhlédnutí, ale aktuálně mě Prokletí Černé perly bavilo fakt hodně. Navíc i ten scénář mi přišel fajn, v rámci letních blockbusterů se jedná o jeden z nejlepších. Aktuálně to je za velmi pěkné 4 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

Germanotta

Moja obľúbená trilógia :) Kde začať..herci sa na svoje role hodia ako ušití, špeciálne sa mi páčil výkon Geoffreyho Rusha a ten jeho božský darebácky hlas! Johnny Depp ako prechlastaný pirát vynikal najviac, ja neviem ako to ten chlap robí, ale zdá sa že každú postavu vie zahrať dokonale. Kto by vedel zahrať kapitána Jacka Sparrowa lepšie než Johnny Depp? Nikto..pretože Johnny je sám Jack Sparrow ;) Nevraviac o tom že tie dredy a šatka sa mu náramne hodia. Orlando musel rozpáliť lýtka nejednej ženskej, vrátane mňa ;D Keire to hodne svedčí a je vidieť že sa zrodila pre herectvo, čo sa týka celkového dojmu z tohto dielu, je to samozrejme zahájenie niečoho čo tu "ešte nebolo" a tie krásne efekty, more, rum a krásna atmosféra Karibiku. No skrátka, najlepšia uzemnená fantasy akú som kedy videla. ()

Maynard.

Dneska již legendární kousek, kterej hodně kvalitně rozjel nekonečnou pirátskou sérii. Další a další pokračování to pak zbytečně dojebaly :o). Co mi na tomhle kousku vadí (enormně), tak je Kiera. Já tu ženskou prostě nemůžu vystát. Je to jedna z hereček, která ve mně probouzí pocity beznaděje, nejistoty a deprese :o). Ne, fakt se na ni nemůžu ani podívat. Takže kdyby tam rejže hodil někoho jinýho, pálil bych 5 kulema. Ostatní herci vynikající. Depp všem s prstem v nose ukázal, že pirát nemusí bejt špinavej, hnusnej a vážnej. Ukázal, že s pirátem může bejt i sranda srandoucí. Efekty na tu dobu (jo, už je to fakt nějakej ten pátek, kdy to běželo v kinech) jsou srovnatelný s Mumií. Dějově supr - poklad, dávná kletba, prostě vše co si může milovník dobrodružství přát. A abych nezapomněl, tak dnes již legendární soundtrack, kterej tomu dává pořádnou forsáž :o) ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert