Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

sweetRozarie

Jedním slovem - výborné. Na výsledku se podepsala z velké části hudba, která nemá konkurenci. Dále musím zmínit komické kousky Johnnyho Deppa, díky němu jsem se smála téměř po celou dobu filmu a to ze snímku udělalo opravdový skvost. ()

unclejack

Super. Videl som to toľkokrát, že už ani neviem , čo písať. Prvé dobrodružstvo Jacka ja svieže , plné akcie a humoru , lásky a zrady ale vždy podané s nadhľadom. Komu by azda chýbal Davy Jones , môžem ho len ubezpečiť , že Barbossa nie je vôbec na zahodenie. Nič nové sa tu už povedať nedá , herci super , hudba super , vtip super super , pirátska sága s veľkolepým štartom. ()

DansteR

"Every decision you've made has only brought us from bad to worse."...Říkal jsem si co to bude za paskvil, banda hvězd jakože pirátů brazdící oceán na všemožných kocábkách navíc od režiséra, který prokázal, že mu jdou horory? Snímek mě naopak velmi překvapil, hvězdy sice občas vážně trochu moc bijou do oči (obvzlášť Bloom, něják mi na tu loď nepasuje), ale jinak výsledek je parádní. Děj je plynulý, perfektně zasazený do oblasti karibských ostrovů a Depp jako Jack Sparrow je naprosto neskutečný. Takže nakonec velmi dobrých 80% ()

HennessyVSOP

Tak shrnul bych to takto: dobrodružný film, zcela průměrný s výjimkou Deppa a hudby. V rámci žánru bych uvažoval nad pěti hvězdičkami nebýt vysloveně tupých posledních 15 minut. Co je ovšem smutné je herecký výkon Orlanda Blooma, dokáže hrát i lépe jak předvedl v Království nebeském, ale tady mu to dle mého názoru moc nesedlo. Dobrá podívaná, která pobaví, ale to je tak všechno. ()

Braga

Myslím že i když to člověk shlídne třeba tisíckrát musí ocenit skvělý a nezapomenutelný výkon Johnyho Deppa , protože pokaždý najde něco čemu se musí od srdce zasmát at jeho zvlášní chování...či výstupy . Má to velice zajímavý děj. proložený skvělými výkony herců , zajímavé scénky i efekty . Určitě se na to rád podívám znova a tento film asi nikdy neomrzí ()

dadoool

Jak Piráty popsat... Něco naprosto dokonalého, vtipného, skvěle zahraného s ještě skvělejším hereckým obsazením. Johnny Depp na prvním místě samozřejmě. Bez něj a jeho hlášek by to prostě nebylo ono. Při každé scéně s ním naprosto roztaju a skvěle se bavím. Hudební podklad taky skvělý a to nemluvím a nádherném prostředí ve kterém se to odehrává. ()

kelet

Zrodenie legendy menom Jack Sparrow, ktorý ma neprestane nikdy baviť a dodáva tomuto filmu originalitu a zábavu. Príbeh je veľmi originálny a dej je stále zaujímavý. Hodnotenie: 95% ()

Keytt

První díl je spíše pohádka ovšem s trochou oživlých mrtvol, jednou zombie opičkou a romantickým podtextem a možná se právě toho měli autoři držet i v dílech následujících.Myslím, že Johnyho Deppa si po tomto filmu často vybavíme právě jako Jacka Sparrowa...pardon KAPITÁNA Jacka Sparrowa. ()

czema

Dobrodružný 5*****,akční5*****,fantasy 5*****,komedie 4**** Kapiš to. Nejlepší film o pirátech co jsem kdy viděl.Bezesporu i nejlepší ze všech dílů. ()

Kozlowski8

Svérázný dobrodruh Jack Sparrow se spolu s kovářem Willem Turnerem vydávají na dobrodružnou výpravu za záchranou svých lásek - Jackovy milované lodi Černá perla a Wilovy kamarádky z dětství a nynější lásky, dcery guvernéra Elizabeth Swann. Obě unesl proradný a lstivý pirát Barbossa... Kolem těchto čtyř postav se celý děj točí. A točí se neuvěřitelně krásně. Filmu nechybí napětí, vtip, atmosféra, vše je zabaleno do skvělé výpravy, kostýmů, hudby, kamery a výtečných hereckých výkonů, mezi nimiž vyčnívá Johnny Depp. Jeho role Jacka Sparrowa je neuvěřitelně dobře napsaná i ztvárněná. Je charismatická, vtipná, zábavná a zahraná s obrovskou lehkostí a přirozeností a v mém pomyslném žebříčku by se zařadila mezi nejzajímavější filmové postavy historie. Dílo je po všech stránkách na vysoké úrovni a ani skutečnost, že - co se žánru týče - podobné filmy většinou nejsou mému srdci blízké, mne nepřiměla slevit z absolutního hodnocení výce než pouhých 5%. ()

kacer4

Film som videl asi štyri krát s českým dabingom a zážitok som mal vždy na 90%. Takže som sa rozhodol pozret si film v originále aby som ten zážitok ešte vyšperkoval. A prvý krát sa mi stalo, že po originále som mal horší pocit ako v českom dabingu. Dokonca až taký, že som mal chuť znížiť hodnotenie na štyri hviezdičky. Pri originále som sa zasmial len vtedy, keď Jack v jaskyni vysvetloval ako muži a ženy držia slovo. No pri českom som sa smial skoro stále. Ale nechávam päť hviezdičiek. ()

zigy

Když piráty, tak ty si vyberu ty z z Angeliky, když vojenské námořnictvo, tak si vyberu Hornblowera, kd\yž chci nápadité souboje, vyberu si Tři mušketýry s Yorkem.....ještě že to tady jakžtakž zachraňuje charismatický Barbosa a o vtipy se snažící Sparrow. Keira Knightley na mě působila jako ledová královna, a stejně CHLADNĚ navzdory karibskému prostředí celý film....Vyhněte se dabingové verzi se Saicem jako Deppem, a pokud tak neučiníte, alespoň pak oceníte, jaký je Rašilov dobrý dabér. Docela pěkná znělka, přišla mi však trochu nevyužitá....další díly už ne, prosím... ()

PatrikP4

Postava Jacka Sparrowa, ale co dál k tomu dodat je to pravděpodobně to co z toho dělá tak dobrej film. Vždycky a pokaždé čekám na to co zase plácne za nesmysl abych se mohl zasmát... Barbossa se též povedl... ()

vinnetou500

v porovnání s druhým dílem musím konstatovat, že jednička pro mě tak dobrá není možná mi tady chybí ten humor a lehkost... ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert