Legion

USA, (2017–2019), 24 h 19 min (Minutáž: 41–68 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Dan Stevens, Katie Aselton, Rachel Keller, Amber Midthunder, Aubrey Plaza, Jean Smart, Hamish Linklater, Mackenzie Gray, Bill Irwin, Scott Lawrence (více)

Série(3) / Epizody(27)

David Haller (Dan Stevens) alias Legion je mutant se schopnostmi mimo lidské chápání. Trpí řadou psychických poruch a má rozštěpenou osobnost. Každá jeho osobnost navíc ovládá jinou z jeho schopností. David se snaží udržet při smyslech, ale začíná z toho být unavený a když se to chystá vzdát, potká dívku svých snů. (Harroc)

MatoFILM

Kubrick vs Lynch vs Mr. Robot. Niečo, po čom som túžil ani som o tom nevedel. Najlepšia marvelovka vôbec (a stále to pôsobí skôr dehonestujúco). Vizuálne podmanivejšie ako stámiliónové blockbustre v kine. Po Iron Fist dokonalá očista. Noah Hawley je génius, ešte že tretie Fargo je blízko. ()

Matt Raider

V mnoha ohledech překombinované, nicméně s obrovským potencionálem a hlavně vynikajícím záporákem aka Shadow King aka Lenny (herečka Aubrey Plaza byla perfektní). Druhá polovina rozhodně lepší než první, ale chápu, že Legion je dost těžko uchopitelný mutant. Chválím i hudbu a bavila mě i vizuální stránka. Těším se, jak si tvůrci poradí s druhou sérií a snad se nám rozroste i herecký ansámbl. Prozatím (65%) ()

Standic1

Neuvěřitelná pecka, která není jen tak obyčejnou komiksovou. Hlavní obsazení se povedlo a ač vím, že tohle je zrovna typ komiksárny, která není jen tak pro každého, tak mě naprosto dostala. Druhá série je o něco slabší, ale stále si drží status "divná komiksárna", což ji svědčí, bohužel co se týče schopností Davida, tak tady nebylo takřka nic zajímavého mimo poslední díl, což je největší škoda. ()

tragicus

Nejhorší je ten nevyužitý potenciál, který ze seriálu lze cítit. Celou první sezónu v čekání, kdy se seriál rozjede - a on skončí, nudně a neoriginálně. Proto jedna hvězdička, do posledního dílu je seriál na třech, protože některé režijně-scénaristické nápady byly fajn, i když všechny dost smrděly samoúčelností (tance, němý film), a fajn hudba. Na druhou stranu to debilní chování postav a logické lapsy, které to shazovaly do průměru a ze všech tmavých koutů a temných skříní tak začínala koukat umělá plochá nuda. ()

warrenur

Prilis prekombinovane a znacne tlacenie na pilu, pokial ide o to, posobit inteligentne, ci dokonca "coolovo". Sposob vyobrazenia schizofrenie naopak celkom uspesny, vid. napr. koncept pripravovanej serverskej PC hry Hellblade. Zial, cele toto prevazilo nad hlavnym pribehom a prestalo to byt pre mna zaujimave. Premrhany potencial a teda slabota. ()

LeitoSE

Je zrejmé, že tvorcovia Farga chceli priniesť úplne iný prístup ku spracovaniu komiksovej látky a podarilo sa im to naozaj skvelo. Dej vidíme očami schizofrenika, kde nikdy nie je isté či sú udalosti skutočné, je to len ďalšia z pokrivených spomienok, astrálna rovina alebo boj v Davidovej hlave. Tých osem hodinových dielov bolo tak akurát na hranici toho, aby mi to ešte neprišlo ubíjajúce a nezdalo sa, že scenáristi zbytočne naťahujú dej. Ďalšia séria už bude ale musieť mať úplne inú formu s ohľadom na koniec prvej, tak som zvedavý, čo na nás nabudúce vytasia. 8/8 – 80% ()

TaanStari

Wow. To byl zajímavý trip. Hotovo za dva dny. Aubrey Plaza v roli dokonale ušité na míru. Akorát teda ten démon, on jako ze začátku působí (v mezích) děsivě, ale když se ukáže v plném světle, vypadá jak otrhanej vyžranej houmlesák, s tím si mohli třošku víc vyhrát. Nejvíc se teď bojím, aby z druhé série neudělali obyčejný akční CGI fest. ()

Monisek

Tak tohle byl totální úlet! Tvůrci museli být při natáčení permanentně sjetý, jinak si to nedokážu představit. Jako celek je to super, ale když bych měla hodnotit jednotlivé epizody, k moc procentům bych se nedopracovala. Je to fakt JINÝ :-) Konec navnadil na druhou sérii, na kterou určitě kouknu také. ()

Magenta

Myslím, že člověk tenhle seriál může buďto milovat nebo nenávidět. Je to psychedelická jízda, nad kterou občas zůstává rozum stát, ale jako celek to působí neotřele, svěže a jinak. Je to fakt úplně jiné. Možná až moc. Ale mě to baví, záporák je originální a Dan Stevens perfektně osciluje mezi zranitelnou obětí a agresivním šílencem. Tak jen houšť a větší kapky. ()

NiaWolf odpad!

Chci zpět hodinu a 7 minut svého života zpět, protože sledovat tuhle psychárnu, kterou natáčel někdo na drogách, bylo za trest! ()

franzkfk

První série patří k tomu nejlepšímu, co kdy televize vyprodukovala vč. takových legend jako LOST, HIMYM a třeba ER. Velice inteligentní, hravé a nádherně autentické. O dalších dvou sériích se to samé říci nedá. Velká škoda. ()

holub109

Jedinečný komiksový seriál, odehrávající se v psychiatrické léčebně, který vypráví o synovi Charlese Xaviera Davidovi. Velmi psychologický nádech seriálu značně pomáhá. I přes pomalejší rozjezd a mírnější tempo jsem se seriálem naprosto spokojený. Skvělé herecké výkony a celkové zpracování hlavní postavy bylo opravdu výtečné, objevování a zlepšování jeho schopností také. Velmi mě potěšil i easter egg a Xavierovým křeslem. Na další sérii se už nemůžu dočkat. 1. série - 90% ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Prvni epizoda je naprosto epicka, nasledujici se ji bohuzel nevyrovnaji ani z poloviny.. Pribeh zacne byt generovan zcela nahodne a asi tak od treti epizody uz jsem se ani nesnazil pochopit o co komu jde.. Jediny duvod, proc serial dokoukat je postava Dana Stevense. Jakmile zmizi ze sceny, nuda.. Zklamani 2/5* ()

vincchuppo

Hodně mě to bavilo. Hrátky s mozkem. Líbilo se mi audio-vizuální uchopení celého tohohle konceptu. Moc pěkně natočené. Dobrý cast. Inu, i ta pointa z toho vylezla celkem zdravě. Z mě šťastných pět hvězd. Bavilo mě: "Každý klam začíná jako obyčejná myšlenka. Jako vejce." So true. ;) ()

Likan7

Jeden z mých největších seriálových failů. Viděl jsem už ledacos, dokoukal už všechno možný, ale na Legion asi nikdy nezapomenu. Jenže ne díky jeho skvělým kvalitám, ale faktu jak mě to celé úmorně nebavilo. Jak jsem se ztratil někde v první polovině prvního dílu, už se to vezlo a i když tady byl občas náznak, že bych se mohl zakoukat, tak pak přišla na řadu zase nějaká astrální představa z minulosti posunutá do budoucnosti v přítomné snivé přítomnosti, a já byl zase v pytli. Technická stránka je brilantní. Legion je ale seriál TAK MOC jiný, že je opravdu jen pro velmi úzkou skupinu lidí. A já takovým lidem fandím a závidím jim, dokázali si Legion užít. Já mezi ně nejsem... ()

vovarano

Absolutny masterpiece, Legion mal stastie, ze vznikol este pred krutym dnesnym svetom, kedy by sa mu nedostalo pokracovanie po prvej sezone, my fanusikovia sme si vsak vydupali aj tretiu a dostali sme viac ako dostojne ukoncenie. Tento serial je skryty poklad, umelecke dielo na urovni hannibala ale s ucelenym a jasnym pribehom a dejom. Ak ma niekto problem tomu rozumiet, odporucam druhe pozretie a nebude to ani len trosku posobit Lynchovskym dojmom, prave naopak, bude to uplne jednoduche, jasne a genialne.  Vizualna dokonalost s genialnym soundrackom su bonusy. ()

Y: Poslední z mužů obsazuje hlavního hrdinu

Y: Poslední z mužů obsazuje hlavního hrdinu

17.07.2018

Známý komiks Y: Poslední z mužů vyprávějící o apokalyptickém světě, kde v jeden moment s výjimkou hlavní postavy zemřeli všichni savci s chromozomem Y, se v Hollywoodu pokoušeli adaptovat už delší… (více)

Režisér Atlanty a temné sci-fi

Režisér Atlanty a temné sci-fi

15.06.2018

Režisér klipu This is America a několika epizod seriálu Atlanta Hiro Murai se chystá na svůj filmový debut. Tím by mělo být temné sci-fi Man Alive podle scénáře Davida Roberta Mitchella (Neutečeš).… (více)

Doctor Doom bude mít vlastní film?

Doctor Doom bude mít vlastní film?

21.07.2017

Hollywoodská studia se momentálně snaží vyždímat comicsové značky na maximum. Místo klasických filmů se slavnými hrdiny se proto uhýbá i k těm méně známým a sem tam dojde i na záporáky. Loni dostali… (více)