Legion

USA, (2017–2019), 24 h 19 min (Minutáž: 41–68 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Dan Stevens, Katie Aselton, Rachel Keller, Amber Midthunder, Aubrey Plaza, Jean Smart, Hamish Linklater, Mackenzie Gray, Bill Irwin, Scott Lawrence (více)

Série(3) / Epizody(27)

David Haller (Dan Stevens) alias Legion je mutant se schopnostmi mimo lidské chápání. Trpí řadou psychických poruch a má rozštěpenou osobnost. Každá jeho osobnost navíc ovládá jinou z jeho schopností. David se snaží udržet při smyslech, ale začíná z toho být unavený a když se to chystá vzdát, potká dívku svých snů. (Harroc)

RedRose

mno... těžko hodnotit... některé díly byly hodně psychotropní, že jsem fakt už nevěděl která bije... Naštěstí se to cele nějak seskládalo a dávalo to nějaký smysl... Pokud na to naváže druhá série, mohlo by to být dobré, pokud to psychedelično trochu zkrotí... první série 69% ()

tynuska37

Po několik epizod vcelku haluz, kdy divák celou hodinu prakticky netuší, jestli to, co vidí, se skutečně odehrává, nebo je to jen další výlet do podvědomí hlavního hrdiny, nebo výlet z podvědomí do hlubšího podvědomí. Aneb když Inception potkal X-men, jen s o trochu víc psycho nádechem. A parádními herci. Kdyby tahle temně schizofrenická linka vydržela až do konce, dám 5 hvězd, ale závěr už byl o trochu lacinější. Asi bylo potřeba potěšit oko a mysl běžného mainstreamového diváka a obhájit si rozpočet, ale i přesto je to po většinu času fakt lahůdka. ()

Cooller

kdyby se z toho za každou cenu nesnažili udělat min-fuck tak by to bylo daleko lepší ale jinak slušně pojatí xmani... lemmy je dokonalá s modrýma očima a dlouhýma vlasama dokocne pořádná kočka uvidime co bude dal x) ()

Mateyf.Iks

Hodnoceni po 1. Serii: Nemohl jsem se udezet a musim uz hodnotit. Jak rikaj tady vsichni, je to urcite oroginalni serial. Pripomina mi to svym zpracovanim a lyricnosti Euforii. Nektere casti jsou tam opravdu navic a nepomahaji nijak deji, ale me to stejne nevadi. Je to tak dobre udelany, ze se bavim, i kdyz nevim o co zrovna jde. Vubec teda nechapuj, jak bych nekdo schopnej na tohle napsat scenar nebo udelat storyboard, ale smekam. Zaroven je to pro me superinspirativni, protoze takovejch napadu jsem v jednom serialu nevidel. Verim, ze to Nolanuv oblibenej serial (spoustu paralelnich casovejch a prostorovejch rovin atd :D) ()

hwnd

Zvláštní seriál o mutantech (jejichž universum prakticky neznám, takže jestli tam byly nějaké narážky, tak šly mimo), kde jsem dost často netušil, která že to vlastně bije. Ale střípky poznání vyplouvaly poměrně pravidelně a celková forma seriálu mi nedovolila toto dílko nedosledovat. Alespoň že závěrečné 2 díly trochu pochopitelné byly. Teda strašně by mě zajímalo, jak se na něco takovýho píšou scénáře, to musí být jízda... ;) ()

lmc

Hannibal meets X-Men meets American Horror Story. Pokud hledáte sci-fi psychologický mindfuck, práve jste ho našli. Hodně parádních hereckých výkonů, skvělá kamera, po většinu času hodně dobrý scénář a na seriálové poměry výborné vizuální efekty. ()

Aywes

Jako dobrý, ale na můj vkus příliš velká snaha o mainstreamovsko Lynchovské pojetí. Často surrealistický styl působí jako touha být zajímavý a jiný. Většinou se to daří. Skutečně je Legion dost rozdílný od ostatních Marvelovek, ale tyto situace jsou vytvořený až příliš na sílu. Nečekaně nejvíc fungujou části, které jsou typické pro Marvel. Akční a ve stylu jejich blockbusterů. To ale přímo nezapadá do touhy tvůrce vytvořit právě tu surrealistickou atmosféru. Má dostatek fantazie a talentu, ale není schopen dva tyto protipóly dát dohromady. Za mě teda docela dobrý, ale vzhledem k Twin Peaksu jsem naučený na trochu jiný standard. Nedokoukáno, seriál přestal být atraktivní, jakmile se rádoby šokující scény okoukají. Dokážu si ale dobře představit, že si to své fandy najde. Berte to jako mainstreamový Twin Peaks. ()

rashaverak

Priznam se ze jsem videl jen prvni dil, vsechno dobry az na konci byla akcni scena ze ktery se mi chtelo zvracet, dal uz to koukat nechci protoze pokud je nekdo schopen natocit neco tak debilniho, nemam smilovani. ()

blondboss

Celá táto mutantia séria bol jeden veľký mindfuck. V podstate nič nedávalo zmysel, aby zároveň všetko dospelo k zmysluplnému záveru. Chápem, že tvorcovia chceli z Legiona spraviť unikátny snímok, ktorý zachytí podstatu najuniverzálnejšieho mutanta, akým Legion jednoznačne je. Mne ale strašne vadil štýl režírovania a také veľké množstvo totálne ujetých scén, že jednoducho nemôžem dať lepšie hodnotenie. U niekoho to môže vyzerať ako umenie, u mňa len ako jeden veľký chaos zhmotnený do seriálu. 45 % ()

hufnagel

Psycho sci-fi s vyvrcholením korunovaným veľmi priliehavou hudbou Pink Floydov.Je to unikátne,je to úplne iné a zvláštne.Žiada si to určitú predstavivosť i keď podkladom je len Marvelov komix. ()

VLADEK

Celkově trošičku lepší 4 hvězdičky. Druhá polovina zdařilejší, prostě musíte přečkat první dva díly, které by mohly odradit. Slabších a natahovaných chvilek je celkem málo, tak vám těch osm dílů uteče. A vizuálně paráda. ()

Rian_witcher

Po první sérii: Excelentní herecké obsazení mě vyjma Amber Midthunder zcela pohltilo. Nutno podotknout, že jsem byl v půlce prvního dílu odhodlaný seriál zavrhnout a vypnout TV. To, co zpočátku vypadá jako výlet do hlavy schizofrenika, se začne pomaličku měnit ve výlet do hlavy schizofrenického Xmena :-) A naštěstí je stále nač koukat. Rej barev, zvuků a prapodivných efektů a defektů skvěle vyplňuje případná hluchá místa. Smekám klobouk před střihači a režiséry, že tolik vjemů dokázali sestříhat do funkčního celku. Ale pozor, udělejte si čas a pohodu. Není to seriál ke sledování jedním okem a s myšlenkami bloudícími mezi tím, co uvařit k večeři a tím, kdo odveze ráno děti do školky :-) ()

STIMU

Plave kapr v medu a říká :"Hustý, fááák hůůstýýý!". Přesně takový je legion. Děj se táhne neuvěřitelně. Ale stojí to za to. ()

Y: Poslední z mužů obsazuje hlavního hrdinu

Y: Poslední z mužů obsazuje hlavního hrdinu

17.07.2018

Známý komiks Y: Poslední z mužů vyprávějící o apokalyptickém světě, kde v jeden moment s výjimkou hlavní postavy zemřeli všichni savci s chromozomem Y, se v Hollywoodu pokoušeli adaptovat už delší… (více)

Režisér Atlanty a temné sci-fi

Režisér Atlanty a temné sci-fi

15.06.2018

Režisér klipu This is America a několika epizod seriálu Atlanta Hiro Murai se chystá na svůj filmový debut. Tím by mělo být temné sci-fi Man Alive podle scénáře Davida Roberta Mitchella (Neutečeš).… (více)

Doctor Doom bude mít vlastní film?

Doctor Doom bude mít vlastní film?

21.07.2017

Hollywoodská studia se momentálně snaží vyždímat comicsové značky na maximum. Místo klasických filmů se slavnými hrdiny se proto uhýbá i k těm méně známým a sem tam dojde i na záporáky. Loni dostali… (více)