Hlavní postavou napínavého příběhu je milionář Tom Mullen, majitel jedné z nejúspěšnějších soukromých leteckých společností. V obchodě sice dokáže hrát tvrdě, ale v soukromí je to obětavý manžel a milující otec malého Seana. Jeho syn je jednoho dne unesen. Pokud Tom do osmačtyřiceti hodin nezaplatí dva miliony výkupného, zemře. Zoufalí rodiče se okamžitě spojí s FBI. Tom zpočátku agentům důvěřuje, když předání peněz jejich vinou skončí krachem, rozhodne se jednat na vlastní pěst. Zejména když si uvědomí, že únosci vůbec nemají v úmyslu chlapce propustit. K překvapení FBI i své ženy se Tom rozjede s penězi do nejbližší televizní stanice a tam před celým národem prohlásí, že je únoscům nedá, ale nabídne je jako odměnu tomu, kdo pomůže únosce dopadnout. Riskantní hra se Tomovi nakonec vyplatí, protože se mu podařilo obrátit únosce proti sobě. Závěrečný střet je soubojem nervů mezi Tomem a rafinovaným, vysoce inteligentním šéfem bandy. (TV Nova)

PogoJoe

70%. Fajn thriller o únosu a jednom riskantním, zajímavém rozhodnutí. Ke konci už mi to připadalo trochu moc dlouhé (a to jsem viděl 2h verzi) a místy jednaly některé postavy zbytečně nelogicky, sem tam trochu kýče, ale ok. ()

Aiax

Mel Gibson nikdy nenatočil nic, co by se byť jen o mikrometr odchýlilo od spolehlivé vyšlapané pěšinky divácky vděčného filmu. I tohle je, fotbalovou terminologií, tak "zabetonované", až hrůza. Je zvláštní, že u většiny ostatních mi ta předposranost a hra na jistotu nevadí, jen ten Gibson mi je trnem v oku. Výkupné nikoho neurazí, ale to je tak to nejlepší, co se o tomhle filmu dá říct. ()

Colonist

Na film jsem se koukal hlavně kvůli mému oblíbenému herci, kterým je Gary Sinise. Mela Gibsona moc nemusím, ale zde mi ani moc nevadil. Čekal jsem, že to bude souboj mezi Gibsonem a Sinisem, ale když na začátku toho kluka unesla banda grázlů, trochu mě to zklamalo a film mě moc nebavil. No souboj nakonec přišel, když se nepovedlo předání a Gibson se rozhodl únoscům postavit. Jak mě první půlka nebavila, tak se mi ta druhá líbila. Některé dějové zvraty sice byly předvídatelné, ale posledních 20 minut se mně osobně velmi líbilo. Jinak Gary Sinise mi ve filmu hrozně připomínal jinou svoji postavu, a to sice budoucího Maca Taylora z CSI:NY. Nejen proto, že ho hraje, ale i tím, že v některých chvílích vypadal úplně stejně, byl to také polda, děj se odehrával také v New Yorku a měl i stejného českého dabéra. Nebýt té horší první půlky, možná bych šel s hodnocením výše. ()

kajas

Poctivý devadesátkový thriller, jehož fragmenty jsem před mnoha lety zahlédla v televizi a teď jsem si konečně doplnila vzdělání. V některých momentech jsem napětím skoro nedýchala. ()

maverick10

Ron Howard zde rozjel vynikajici psychologickou hru mezi unoscem a otcem uneseneho, Sinise vs. Gibson. Touhle vysokou psychologickou hrou dokazal Howard udrzet na gauci nejednoho zarputileho divaka a ziskal si tak potrebnou pozornost v jednoduchem pribehu, kde oba hlavni akteri (Gibson vs. Sinise) naprosto exceluji a davaji filmu nalepku uveritelny. ()

lekr

Chytrý thriller, který si s klasickým klišé pohrál vskutku originálně a dobře. Čekal bych mnohem více akce a někdy malý spád děje mi hodně vadil, přesto jsem jako obdivovatel a velký fanda Mela Gibsona zpokojen, protože Mel zde podal bezkonkurenčí výkon. I přesto by kratší stopáž nebyla na škodu... ()

rakovnik

Tak takhle si představuji, že bych se choval já, kdybych měl prachy a někdo mi unesl syna :-) Ne, takové nervy tedy nemám. Skvělá atmosféra, vynikající zápletka a neuvěřitelně uvěřitelné zvraty zdobí tento film. Skvěle. ()

Figu

Devadesátý léta a kvalitní thriller? Tak to v něm musel hrát jedině Douglas nebo Gibson! Ať už první zmíněnej pustil do světa třeba Hru, Dokonalou vraždu, Volný pád či Základní instinkt, ten druhej Odplatu i Spiknutí, vždy to byla obrovská záruka kvality. Myslím si, že u všech těchto filmů mám plnej počet. Melovi se do tohoto thrillerem silnýho období nasoukal i film Výkupné. Originál se vším všudy, kterým mě Howard srazil na prdel. Dvě geniální myšlenky filmu. První je tah vydíranýho otce Toma, kterej odmítne dát výkupný únoscům, ale naopak dá dvojnásobek ceny tomu, kdo únosce najde. A druhá, že parchant z FBI, se snaží využít svýho zaměstnání, pozabíjí svoje spiklence a při vědomí, že se stane hrdinou, slízne celou odměnu sám. Super! Rozhodně jedno z toho nej v čem si Gibson zahrál. A že toho má! 90% ()

starbrejkr

Nápad obrácením výkupného v odměnu je sám o sobě geniální. Od druhé půlky tam film graduje přímo brilantně. Především finále začínající v Mullenově kanceléři až do krvavé lázně ve vitríně je z kategorie nezapomenutelných. Herecké obsazení je bez komentáře, kromě dvou hlavních hvězd jsem ocenil roli mého oblíbence Liev Schreibera, tady ještě hodně mladého. ()

C0r0ner

U filmů je pro mě asi nejdůležitějším prvkem scénář. Podle něj většinou posuzuji, jestli se mi film líbil, nebo ne. Výkupné je přesně ten případ, kde je scénář nosným pilířem a celý film drží hodně nad průměrem. Když se k tomu připočtou perfektní herecké výkony v podstatě všech herců, tak z toho vychází dost slušná podívaná. 95% ()

laik_60

Tvrdas Gibson, tento raz v úlohe otca, ktorý riešil únos svojho syna nezvyčajne "tvrdo" (odmietol dať výkupné). Napriek predpokladanému záveru (nebojte všetko dobre dopadne) sa dalo na ten film pozerať. ()

pakobylka

O tom, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci ... a o tom, k čemu je mohou dovést. Strhující drama, které se neřídí zavedenými pravidly, protože si vytváří svá vlastní. ()

zette

Nicim vyjimecne drama o unosu bohateho synka. Na jedno podivani dobre. S vice jak dvacetiletym odstupem mi film zadnou pridanou hodnotu neposkytnul, cekal jsem vice. ()

Juto

Takto by sa mal robiť, napínavý, vzrušujúci film so skvelým hereckým výkonom a úžasným scenárom, ktorý vás chytí a nikdy nepustí. Mel Gibson je úžasný. 8/10 ()

messiah

Začíná to jako obyčejné únosácké drámo, ale naštěstí je to z příšerného tuctového klišé vytaženo rozhodnutím výkupné nezaplatit. Na druhou stranu zas kdovíjakej zázrak to není, ale Mel Gibson a můj oblíbenec Gary Sinison tomu dodávaj šmrnc. Dvakrát to vidět nepotřebuji, ale lehkej nadprůměr to je. Večer jsem strávil se slušným a napínavým filmem. ()

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob