Dark

• Německo Dark
Drama / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózní
Německo, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Režie:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Série(3) / Epizody(26)

Bobbyk69

Obecně mám ráda filmy a seriály, které se nějakým způsobem dotýkají tématu cestování časem a tento seriál mě tímto nadchnul dokonale. Skvělá tajemná atmosféra, která tu byla už od začátku tomu výrazně pomohla. Seriál běží na hodně dějových linkách, ke kterým je v třetí sérii ještě přidán paralelní svět, takže jsem si myslela, že půjde jen těžko všechno nějak srozumitelně uzavřít, ale konec třetí série mě mile překvapil, když ti co psali scénář, to dokázali uzavřít tak, že to dávalo docela smysl. Ve třetí sérii byl, ale trochu pokles a měla jsem z toho trochu pocit, že už to není to, čím byly dvě série předtím. 85% ()

wokurk

Dark nezklamal a naservíroval mi téměř dokonalé finále! Od druhé řady bordel v kontinuitě jako kráva, ale líbilo se mi soustředit se a držet krok. A poslední scéna seriálu byla fakt makačka na bednu, aby mi došla (ale stejně jsem si vysvětlení radši vyhledal na netu). Nicméně dva palce na Netflixu a čtyři hvězdy tady zcela zasloužené. ()

mnx

Na to, že jsem ještě v 6. díle tápal, kdo je vlastně kdo, a kromě Marty alias Lisi Vicari (tuhle excelentní kočenu němcům fakt závidím) jsem se s žádnou z postav nedokázal emociálně víc sblížit, tak mě to nakonec chytlo, a všechny 3 série jsem zhltnul jak hladový pořádný nášup. Oceňuji to, že už od počátku se počítalo se třemi sériemi, a v závěru vše do sebe zapadne jako puzzle s mimořádně působivým výsledkem. ()

skaza

Skvelé, famózne…začiatky boli pre mňa ako orientačný beh. Kto s kým, kto je koho syn, dcéra, otec, mama....dokonca som potrebovala pomoc wikipédie, kde je kompletný rodokmeň. Jednoznačný európsky "stranger things". Dej seriálu má zvláštnu pochmúrnu atmosféru, ktorá mi bola neskutočné sympatická. Spôsob, akým bolo v každej časti udržiavané napätie, ako Vás to nútilo premýšlať, ako ste sa strácali v čase. Pre mňa ma tento seriál neskutočnú hodnotu. Hodnotu v podobe 5 stars. Verím, že druhá séria nesklame. ()

serdehelan

Kvalitný nemecký gulášek, ktorý v úvodnej znelke má skladbu od Apparat, nemôže pokaziť zábavu. Človek si spomenie na Donnieho Darka, Stranger Things ale aj minuloročné české seriály Pustina, či Svět pod hlavou a kopu ďalších. Je vidieť, že Baran s manželkou majú napozerané veľmi podobné veci ako mám rád aj ja. Je to temné, pomalé, atmosferické. Teším sa na druhú sériu. ()

eliskakoz

Jediné, co ve mně ze začátku zajímavý, poté již nudný seriál, který ale člověk prostě MUSÍ dokoukat, zanechal, je pár německých slovíček. 25% ATOMENERGIE? NEIN DANKE ()

theBandicoot

Odpověď němců na stranger things se povedlo, ale stále stranger things o dost vede kvůli lepšímu humoru a nostalgické atmosféře. Základ děje je zasazen do současného století. Postupem času se děj rozdělí v podstatě na 3 časové linky, které spolu souvisí. Němčina mne trochu iritovala, ale dala se kvůli kvalitě seriálu zkousnout. Naprosto dokonalá úvodní znělka a hudba, která nás doprovází celým seriálem zde dominuje a dodává grády. 1 hvězdičku jsem dal dolů kvůli finále, které mi přišlo už vyhrocené, zdlouhavé a navíc se do něj trochu tvůrci zamotali. ()

argo.smile

Nemci nakopali ostatnym serialom poriadne rite. S1: pre niekoho tato seria bola moc zamotana a nevyznali sa v dejovych liniach a rokoch. Ja som s tym problem nemal a zral som kazdu sekundu.5* - S2: rozohrala taku hru hned od zaciatku, ze ma na konci skoro jeblo, ze stale bazim viac a viac po pokracovani co sa mi aj dostalo. 5* Dufam, ze S3 tu bude coskoro lebo takto napjaty ako struna som uz davno nebol. ()

Ronkar

Kvalitní mysteriózní sci-fi. O Dark se zprvu mluvilo jako o „německém Stranger Things“, toto označení ale není šťastné. Ústřední premisa je sice podobná, Dark je však stylem vyprávění mnohem blíž kultovnímu Twin Peaks, The OA, nebo příběhům z pera Stephena Kinga. Nečekejte humor, nostalgické ohlédnutí do minulosti ani výraznou akci. Dark využívá situační napětí a dramatické emotivní okamžiky. Umí být depresivní a syrový, stejně jako nápaditý a dojemný. Příběh je dějově hodně košatý. Není náhoda, že seriál opakuje filozofické momenty a úvahy o čase, stvoření vesmíru, cyklech a osudovosti. Jsou ústředním tématem. Oceňuji casting, nápaditý střih při skocích v čase, skvělou hudbu a atmosféru. První série: 90 % Druhá série: 75 % ()

cobislav

Zkusil jsem první sérii a né a né tomu přijít na chuť. Je vidět, že autoři si dali záležet na tom, aby to mělo tu správnou atmosféru ale dělově mě to jaksi nezaujalo. 75 % ()

aannemer

Neviděl jsem lepší film (seriál) o cestování časem, než právě Dark. První série temná, několik dílů nás tvůrci napínají, než začneme pozvolna rozplétat, kdy je kdo a kde. Naprosto perfektní. Druhá řada nás už nešetří ani okamžik a přináší jeden šokec za druhým. Jestliže první sérii dávám 100%, tak druhé bych dal klidně i 120%. A už nyní se těším na třetí řadu, předtím ale rozhodně shlédnu první dvě, abych se v té smršti kdy - kde - kdo aspoň trochu orientoval. ()

kokofek

Už zase je tady čas a prostor.Cestování v čase, co bylo a co je teď a jak to spolu souvisí.Vždycky to bylo pro mě složité ,ale zajímavé.Postavy jsou tak nějak ploché,ale myslím,že němci to jinak neumí.Hodnocení dávám za téma,které mi teď v čase ponurého podzimu sedí! ()

Insomniac

Na prvý pohľad to vyzerá skvele. Milujem takéto seriály, no musím si niekoho obľúbiť, niekoho znenávidieť, niekomu držať palce, tešiť sa na pokračovanie, rozumieť tomu aspoň z väčšej časti (to by niekedy ani nemuselo byť, ale...)... Tu sa to nedeje. Seriál je bez ducha a to nemôžem odpustiť. Plus zmes X postáv, ktoré mám v prdeli. Mohlo to byť naozaj SKVELÉ, takto len priemer a druhú sériu aj ďalšie asi vynechám. Hodnotenie zatiaľ po 7 častiach, možno po zhliadnutí záveru ešte upravím :) Drbe mi z toho, končím. ()

stanyko odpad!

Taaaak naaatiaaaaahnuuutaaaaa prrrrrvaaaa eepppiiiizooodaaaaaa booooollaaaaa. Co to bolo v slow motion mode? 3x som zaspal. Stracat cas s tym urcite uz nebudem.. ()

KolarikKing

Neskutečné! Seriál, u kterého nechápete co se děje, ale stejně od něj neodtrhnete zrak. Je až pozoruhodné jak to měli tvůrci od začátku promyšlené. Všechno se propojilo a dávalo to smysl. Sice je konec, ale přece KONEC JE ZAČÁTEK. ZAČÁTEK JE KONEC. ()

darthboal

Výborně vymyšlené, ale možná až zbytečně příliš složité. Člověk se tím musí prokousat a občas zapřemýšlet, takže pokud někdo hledá oddechovku tak to není pro něj. V závěru třetí serie ale krásně vše zapadne do sebe a z předchozího guláše dvou řad vám najednou vše dojde. Jde vidět, že když se toho chopí správné ruce i v Německu může vzniknout něco kvalitního. Doporučuji pustit si v originálním znění. ()

vandamator

Němci naservírovali dokonale propracovaný scénář, který nemá mezi seriály obdoby a nutí diváka udržet si pozornost, na každou vteřinu, protože každý monolog, může být v dalším vývoji klíčový. Neskutečně pochmurná atmosféra, skvělé postavy. Dark se, jednoznačně zapíše mezi to nejlepší co Netflix vyprodukoval. ()

hufnagel

Veľmi inteligentný a geniálny seriál zo scenárom premysleným až do nejmenších detailov.Zo začiatku je pravda treba byť trpezlivý a vnímať,lebo na diváka sa valí strašné množstvo informácií,ktoré nedávajú celkom zmysel.Ale s pribúdajúcimi dielmi začínajú kolečká zapadať a vo finále mi padla sánka.A to ani nehovorím o spúste múdrostí z bežného života,ktorými bol celý seriál prešpikovaný.Výborná kamera,hudba previazaná s obrazom perfektne vystihujúca náladu deja.Veľká spokojnosť. ()

Dirterdra

Scénáristiský dokonalé veledílo, které dává rozuzlení všem příběhovým liniím. Obětmi této dokonalosti jsou postavy, spád, herecké výkony a vlastně je to célé velmi nedivácké. Jeden z nejrozporuplnějších projektů ever. ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě