22. století. Umělá inteligence je integrována do všech průmyslových odvětví, Měsíc a Mars jsou kolonizovány, lidmi osídlené satelity obíhají kolem Neptunu, nejvzdálenější planety sluneční soustavy. Na Zemi se staví nová babylónská věž. Je to anténa, jejíž konec dosahuje až do vesmírného prostoru a která má sloužit k vyhledávání inteligentního mimozemského života. Tým budující tuto obří stavbu vede Roy McBride (Brad Pitt). Astronautem se stal díky svému otci (Tommy Lee Jones), jenž byl velitelem výzkumné expedice projektu Lima. I jejím úkolem bylo pátrat po vyspělém mimozemském životě a před dvaceti lety zmizela kdesi v hloubi vesmíru. Nyní je Země postižena řadou nečekaných katastrof, které zasáhnou i stavbu obří antény. Americké zpravodajské služby se domnívají, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima. Roy je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde otce našel. Jeho cesta však odhalí tajemství zpochybňující samou podstatu lidské existence a jejího místa ve vesmíru. (Cinemart)

HellsAngel

Výprava ku hviezdam, ktorá je prioritne komornou púťou jedného muža a až sekundárne misiou s cieľom zachrániť ľudskú civilizáciu. Rozprávanie jednoduchého príbehu je zabezpečené najmä prostredníctvom košatých monológov hlavného protagonistu a akákoľvek interakcia s okolitými postavami je obmedzená na nevyhnutné minimum. Nádherné zábery si doslova žiadajú Oscara a je jedno, či sa dívame na výrazy tváre Brada Pitta (obdivuhodný výkon) alebo sledujeme naháňačku na povrchu Mesiaca. James Gray natočil ozaj kvalitnú sci-fi snímku, ktorá v aktuálnom roku nemá výraznejšiu konkurenciu, no k mojej plnej spokojnosti by som potreboval tak 20-30 minúť stopáže navyše, aby sa všetky dejové udalosti mohli dostatočne prekresliť. ()

BrusVejn

Kto očakával akčný film s Bradom Pittom vo vesmíre, musel byť riadne sklamaný, ale ja som našťastie vedel do čoho idem (narozdiel od niektorých prísediacich v kine). Tempom mi film veľmi pripomenul Blade Runner 2049, ktorý taktiež trošku narazil na divácke očakávania. Vizuál, Brad Pitt a celková atmosféra filmu je vynikajúca. Vykreslenie blízkej budúcnosti mi prišlo neuveriteľne presné a viem si predstaviť, že by to tak skutočne vyzeralo. Film túto budúcnosť vykreslil skutočne minimalisticky, nechválil sa so všelijakými technologickými vychytávkami, hologramami a podobnými hovadinami na ktoré sme zo Sci-Fi filmov zvyknutí. Veľmi to do filmu zapadalo narozdiel od akčných scén, konkrétne tej na ceste na Mars a v úplnom závere filmu. V závere filmu aj prišlo mierne drhnutie príbehu kedy sa začal byť príbeh trocha zbrklý a začali sa diať fakt zvláštne veci len aby sa postava ocitla na mieste a v situácii v ktorej sa ocitla. Celkovo filmu jednoducho niečo chýbalo a preto to nebude za plný počet, ale treba povedať, že je to jeden z najzaujímavejších a najlepších filmov roka. ()

Lanparties

Vizuálně a zvukově super. Děj pěkný, mně jakožto fandovi vesmírné tématiky se líbily krásné dlouhé záběry vesmíru vhodné pro kochání. Herecky Brad nezklamal. Jediné, co mi vyloženě vadilo bylo pár fyzikálně za hlavu přitažených scén, to mě vždy vykoplo z děje. Jinak pěkné vesmírné drama. Běžte na velké plátno. ()

jirka25

Poselství filmu je nezdržujte se hovadinama a raději se věnujte tomu co je důležitý... Takže jsem vás toho ušetřil a máte o 2h života navíc... :) ()

Jack_F.

Hloupý...opravdu stupidně hloupý! film. Stupidita vedle stupidity. A hlavně nuda mezi tím, rádoby psychologické drama. SPOILERY: Piráti na měsíci, jakože někdo cestuje za velký peníz na měsíc, aby tam okrádal lidi a válčil o holé území, teď druhá část vtipu - aby ukradli hovno, teda prý zdroje(hodinky nebo co sakra?)..a jakože v budoucnosti jezdí kárami, připomínající podvozkem auta z dob hry Mafie. :D Pane bože, za co! Máte si vytvořit vztah k hrdinovi a jeho blízkým, i když jediné co je na plátně je sociálně zaseklý chladný Brad a ty ostatní postavy vám jsou doslova u prdele. Pak tam byly vraždící opice, slyšíte dobře, vraždící opice, které vám sežerou půl ksichtu. Jo a Brad na cestě zpět, blbé 4 miliardy km(pche), JO poháněný jaderným výbuchem(nedělám si prdel, je tam dokonce scéna, kdy utrhne komponent satelitu a proletí ve skafandru od jedné vesmírné lodě k druhé a to skrz prstenec Neptunu plný kamení xD) přijede s lehkým strništěm, trochu prázdným žaludkem a za pomoci pracovníka nějaké vesmírné agentury směle vyskočí z cockpitu a hle..chodí jak ďábel cca po XX dních ve stavu bez tíže. Bože, to byla píííííííííčovina. ()

kamigava13

První půlka byla výborná, ve druhé se to ale příliš zamotalo do sebe. Katarze tak bohužel žádná. Konec Interstellaru či Gravitace měl o dost větší emocionální dopad na mě. Pořád je to ale mysteriózní sci-fi se stále dusivou atmosférou, kterou hezky podporuje vynikající soundtrack Maxe Richtera. Kameraman Hoytema ukázal majestátní záběry z naší sluneční soustavy. Ty jeho zkušenosti z Interstellaru se nezapřou. Bradovi role slušela a jeho monology mi nevadily. Trochu jsem čekal, že uvidím víc z elfky Arwen v podání Liv Tyler. Je tam sice jen chvíli, ale i po čtyřicítce jí to stále sekne. Role T. L. Jonese ale podle mě na konci ztratila veškerý potenciál. Celý film jsem byl zvědavý, jak to shledání otce a syna dopadne, ale bohužel nic moc. Otce bych po tolika letech samoty očekával šílenějšího. Oni z něj ale udělali spíš senilního dědka, který už toho všeho má po krk. Takže konec byl pro mě docela zklamáním. V IMAXu to ale určitě stojí za zhlédnutí a doma tomu dám taky znovu šanci. 60 %. ()

panki9922

Aj po druhom zhliadnutí v kine ma film dostal svojim nádherným vesmírnym vizuálom (kde vyčnieva práca kameramana), podmanivou hudbou, skvelým hereckým výkonom Brada Pitta a dojemou myšlienkou (ktorá je podaná s citom a bez pátosu). Bravo. Možno film nemusel byť v závere až tak doslovný a možno ďalších pár možno. Pre mňa osobne je Ad Astra veľmi príjemným prekvapením a nechápem tunajšie hodnotenie užívateľov, ale na to som si už akosi zvykol. Jeden z tých filmov, kvôli ktorým po projekcii v kinosále ostanem istú chvíľu sedieť, premýšľam a prežívam emócie ktoré sa z plátna preniesli na mňa."We are all we have". ()

raxxx

Toto je varovarni lidska inteligence klesne v budoucnosti opět niž , blízky vychod bude se přesune na měsic s nim taky libyje , jemen a somalsko , budou se pořada nesmysne výpravy na konec slunečni soustavy hledat mimozemštany jak seto posere nastoupi Bred Pitt a z nahravaciho studia na marzu přes lesarové dělo hlasit serte nato a oni neslyši tak naskoči na raketu jako na šalinu v brně 1953 a jde to vyřešit , jak to vyjde na hbo nb netliflisu doporučuju k žehleni misto sama doma. ()

halberdier

Na Ad Astra jsem se velmi těšil, protože inteligentních sci-fi se zas tolik netočí a je to můj oblíbený žánr. Je nutné říct, že mně však výsledný film lehce zklamal. Ne že by to nebyl kvalitní film, tím je - má nádhernou kameru Hoyte van Hoytemy, Brad Pitt po Tenkrát v Hollywoodu předvadí další kvalitní herecký výkon a film obsahuje několik dechberoucích scén a má místy skvělou atmosféru. Co ho však trochu sráží je poměrně banální příběh, který má síce zajímavou myšlenku, ale není příliš ambiciózní a ani originální. Celý film má pomalé tempo a obávám se, že běžný dívak se u něho může nudit. Ad Astra je spíš než klasicky blockbuster (ač má pár akčních scén a obsahuje trikové scény) pocitový film z ranku Solaris nebo Moon a pokud se nenaladíte na jeho vlnu, moc vás neosloví. Přesto je to kus krásné filmařiny, která však nemá šanci na velký úspěch. ()

oSiSko

Brad Pitt a nič. Tento film mal zaujímavé pasáže, hlavne prvá polovica filmu odsýpala. Bolo tam však neuveriteľne veľa pasáží, kde sa nedialo nič a nikam to dej neposunulo, celkovo bol dej predvídateľný a jednoducho čitateľný, držal ho nad vodou iba Pitt. ()

LencaN

Prvotřídní profesionál kosmonaut je najat na tajnou misi, kdy Zemi ohrožují výboje vycházející z planety Neptun. Kosmická společnost tuší, že tyto výboje mají co dočinění s jedním starým projektem, který vedl otec hlavního hrdiny. A tak začíná cesta na druhý konec sluneční soustavy za otcem, který možná je mrtvý, ale možná ne. Moje pocity z tohoto filmu se velice rychle měnily. Hned po zhlédnutí jsem byla pozitivně ohromená. Ale po chvíli, kdy jsem si uvědomila, co se tam vlastně dělo a jaký byl scénář, tak jsem cítila lehké zklamání, které mi vydrželo doteď. Bohužel ten příběh je hodně slabý, takový nijaký, žádná pořádná pointa. Když to budete srovnávat třeba s Interstellarem nebo Gravitací, tak je to hodně chudičký příbuzný. Scény vypadaly úžasně. Vizuálně to nemělo chybu. Jenže některé záběry byly tak natahované a prostě bylo vidět, že jde jen o to, se lidem vnutit, aby byli unešení, jak artové to je. Voiceovery Pitta byly někdy opravdu na facku, nemusel říkat spíš vůbec nic a dopadlo by to líp. Za což ale Brad Pitt nemůže, ten se snažil, co mu jeho herecké nadání dovolilo. Suma sumárum - akce málo, na oko to vypadalo hezky, příběh stojí za pendrek, nelogické, rádoby citlivé a moralizující, někdy nezajímavé, takových filmů byste našli x a všechny budou na stejné brdo. Žádná pecka. ()

Bezejmený

Nádherná kamera, výprava, zvuk. Přesný Brad Pitt, který mi trochu připomínal Benicia del Tora.... Ale děj, který je navíc až příliš přímočarý a nudný, je celý prodchnutý velkým množstvím scén, u kterých jsem jen nevěřícně vrtěl hlavou. Kdyby to bylo z ranku Armaggedon, ok fajn beru to, ale v tomhle filmu takové blbosti nemají co dělat. Škoda. ()

kolly13

Film postavený na Pittovi a jeho až úmorných monolozích. Z ničeho nic akční scéna a pak zase pomalu usínáme. Nemít pěkné záběry a hudbou (s odkazem na staré "dobré" sci-fi), tak by to bylo béčkové celé. K závěru se nemá cenu vyjadřovat. ()

M.J

Tenhle film se prostě musí vidět v kině! Ta vizuální stránka je naprosto perfektní..OSCAR IS COMING...... ()

Dawe2

Celkem nuda o ničem. Na tak jednoduchý děj 120 minut filmu a tuna tlachání. Psychologický film si také představuji jinak. Leckteré kaskadérské kousky astronautů jsou k neuvěření. Za mě spíše ne. ()

bonovox

Netradične komorne poňatý veľkofilm z blízkej budúcnosti v ktorom nehrajú prím veľkolepé akčné sekvencie, ale naopak priam až meditatívne scény v ktorých hlavný hrdina filozofuje nad svojim životom, vzťahom so svojím otcom a celkovo o svojom poslaní. A našťastie je to natočené veľmi efektne a pôsobivo. A hlavne je tu Brad Pitt ktorý si ide minimálne pre oscarovú nomináciu. ()

Dexter666

Akože kurva o čom?! Sa to vlečie k tej pointe ako sopel a potom sa dostaneme k anticlimactic endigu, aký som nevidel od čias Happeningu. Takmer žiadna pointa - budovanie napätia k stretnutiu s otcom a potom: "Pusti ten špagát". WTF? Pitt môže hrať odušu, keď to nikam nevedie, tak to nikam nevedie. Vnútorné monológy tohto typu boli na úrovni niekedy začiatkom minulého storočia v modernej literatúre. Kopec samoúčelných scén bez významu - jediné čo to má, je ťaživá atmosféra, ale tá katarzia je ako chleba bez masla. Celé to je bez vysvetlenia a intersterlárna logika krýva na obe nohy. Veľké sklamanie. ()

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

12.08.2019

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (více)