22. století. Umělá inteligence je integrována do všech průmyslových odvětví, Měsíc a Mars jsou kolonizovány, lidmi osídlené satelity obíhají kolem Neptunu, nejvzdálenější planety sluneční soustavy. Na Zemi se staví nová babylónská věž. Je to anténa, jejíž konec dosahuje až do vesmírného prostoru a která má sloužit k vyhledávání inteligentního mimozemského života. Tým budující tuto obří stavbu vede Roy McBride (Brad Pitt). Astronautem se stal díky svému otci (Tommy Lee Jones), jenž byl velitelem výzkumné expedice projektu Lima. I jejím úkolem bylo pátrat po vyspělém mimozemském životě a před dvaceti lety zmizela kdesi v hloubi vesmíru. Nyní je Země postižena řadou nečekaných katastrof, které zasáhnou i stavbu obří antény. Americké zpravodajské služby se domnívají, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima. Roy je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde otce našel. Jeho cesta však odhalí tajemství zpochybňující samou podstatu lidské existence a jejího místa ve vesmíru. (Cinemart)

Ondrew

Na film som sa tesil v ocakavani dobre spracovaneho sci-fi. Velka skoda, ze miesto toho som dostal dve hodiny ukrutnej nudy. Katastrofa kozmickych rozmerov. 30%. ()

JesterKruger

Buď tomuto stylu filmů nerozumím, ale tohle mě jaksi nezaujalo. Interstellar je kvadrilion krát lepší než tohle. Zlatý Interstellar. Herci celkem v pohodě, pohledy na planety ve vesmíru celkem.... To šlo, ale žádné napětí. Přišlo mi, že sedím někde ve škole, a stávám se psychologem. Slabší 3* ()

Scaevola

Zhlédnuté sci-fi v klasickém hávu bez výrazného řemeslného škobrtnutí donutí člověka přemýšlet nad směřováním lidstva, které sice nevyznívá tak pozitivně, jak by mohlo, ale přesto si uchovává naději. Snímek trpělivě pracuje s až robotickým B. Pittem v hlavní roli, s mužem bez emocí, který vlastně není typickým zástupcem lidstva jako rasy, ale spíše psychicky narušeným jedincem, jenomže právě taková bytost má předpoklady posunout onen "normální" zbytek dále. Co si počít s pomalým tempem, dějovými odbočkami mapujícími vývoj lidstva a jeho věčně se opakující chování? Domnívám se, že cesta do hlubin kosmu zpodobňuje na vztahu syna a otce hledání stvořitele a vztah všech obyvatel původní Země s nadpozemskými silami, které nás notně přesahují jako prstence Neptunu. Jistě se tedy nejedná o film oslňující a kdovíjak zábavný, ale přemýšlivé tempo a bohatost možné interpretace mne zaujaly. ()

veverysiak

Dosť preceňovaná záležitosť, beriem do úvahy, že chlapi chceli urobiť kvalitatívne iné scifi, mňa ale tento zádumčivý štýl vôbec nechytil za city, tým ale neupieram akademikom právo na dopyt po kúskoch s pomiešaním žánrov, len nie často a nie s vnucovaním výnimočnosti, podobne to platí aj pre Pitta, ktorý je výnimočný v iných polohách, takže 40%. ()

PeteBuck

Nebolo to najhoršie, ale ani žiadny zázrak. Bolo fajn sa vybrať do vesmíru s Bradom Pittom a lúštiť nejakú tu záhadu a vydať sa niekam, kam žiadny človek nevkročil. Nejde ale o žiadny strhujúci príbeh a úprimne viac ma zaujali určité epizódy starého Star Treku (zo šesťdesiatych rokov), než toto. Čakal som trochu zaujímavejšie odhalenie. Dalo sa to, ale druhýkrát to už asi pozerať nebudem. ()

Easykill

V době kdy si na měsíci nasedneš na metro a na Marsu ti žena v klidu porodí dítě se Bradly Pítta vydává za svým ne tak zcela mrtvým otcem k Neptunu. Že to zní zajímavě? Zvláštně? Přehnaně? Ano to všechno to je, ale když přistoupíme na jejich "hru" a přijmeme, že se snímek bere ultra vážně tak nám zůstává jen skvělý film! Sice nedosahuje tak úžasných kvalit jako například v interstellar a najde se pár vědeckých nesrovnalostí (například se vůbec nebere v potaz čas /světelná vzdálenost a další věci) , ale i tak je to parádní vesmírná odysea, to bez debat. Brad je jako vždy střelec a hraje na 120%. Vnitřní boj hlavní postavy je na psychiatra, možná na celý team psychiatrů. Film řeší i otázky zda jsme ve vesmíru sami, ale odpovědi nejsou až tak důležité. Takže kdo se těší na ufouna, může být lehce zklamán. Každopádně, za mě parádní snímek, který se dost přiblížil (jako další z mála) pobytu ve vesmíru. Brad dokonce "volal" do vesmírné stanice, aby se dozvěděl jak přesně to na ní funguje. Jaký mají režim apod. Odpouštím pár drobností a za mě jedině palec nahoru, tyhle vesmírný věci mě budou vždycky bavit, navíc když mají nějakou hloubku. ()

Kozlowski8

Snímek Jamese Graye na mne působí jako plácání se mezi artově laděným, pomalým, vizuálně poměrně vytříbeným počinem a rádoby poutavým, několika akčnějšími scénami proloženým příběhem, avšak příběh, kromě toho, že je v mnoha scénách naivní a iracionální, je plochý a nezáživný - včetně závěru, ze kterého se dalo (mělo) vytěžit mnohem víc. Brad Pitt - na to, že téměř nevypadne ze záběru - nemá až tak moc co hrát a to nemluvě o Tommy Lee Jonesovi či Donaldu Sutherlandovi. Zklamání. 45 %. ()

michal1279

Film u kterého jsem neměl žádná očekávání, a přesto jsem odcházel zklamaný... Jako psychologické drama budiž, jako dobrodružný sci-fi thriller totálně mimo. Vše začíná celkem slibně - Země a celý kolonizovaný vesmír jsou ohrožovány záhadnými záblesky z oblasti Neptunu, kde se ztratila mise Lima. Hlavní hrdina - syn muže který misi Lima vedl, je zajímavý možná tak svými monology, které film dost natahují a je vyslán nejprve na Měsíc, pak na Mars, a následně proti vůli všech odcestuje k Neptunu zjistit, zda je jeho otec naživu, co se tam vlastně stalo a co objevil. Film se vleče a divák napjatě čeká na nějaké velké finále, rozuzlení toho všeho a co tam u Neptunu objeví. To, že cesta k Neptunu mu trvala směšných 79 dní jako zhrzený znalec astrodynamiky nechám tentokrát být. SPOILER Nakonec k Neptunu dorazí, a objeví tam... nic moc. Podle očekávání tam najde svého otce, který u Neptunu zjistil, že nic nezjistil. Nic nenašel a 16 let tam zůstal a koukal jak nic neobjevil. Nic víc. Žádný wow efekt, žádný zvrat, nic co by přimělo diváka na komplexnější myšlenku než "eh...". Nabídne otci cestu domů, ale ten se rozhodne radši zemřít ve vesmírném prostoru (že se k tomu neodhodlal sám během těch 16 let neví asi ani scénárista). Syn projekt Lima detonuje a vrátí se zpět na Zem. A tím to hasne. Veškeré akční scény jsou již obsaženy v traileru, a pokud nestojíte o trailer natažený o dvě hodiny monologu a filosofování, pak doporučuji film radši vůbec nevidět... ()

Vodomilec

Zklamání zapříčiněné méně realistickým podáním (oproti Gravitaci), intenzitou zážitku (vtahující Blade Runner 2049) a častým porušováním fyzikálních zákonů (např. scény ve skafandru u Neptunu). Obrazově nádherné putování po Sluneční soustavě (ČAS) špiní několik zmíněných much rozplácnutých na průzoru helmy Brada Pitta. 3,5*** ()

Lali19

Scifi žánre su pre mňa lahôdka a tak som išiel do kina s nadšením na Ad Astru. Celkovo film hodnotím ako zdĺhavú cestu s krásnymi zábermi, ktoré sa oplatí vidieť v kine, no čo sa týka deja, prišiel mi plytký bez väčšej zápletky, ktorú tam skutočne mohli dať a hodnotil by som to viac hviezdičkami. Prišlo mi, že také filmy s rovnakou myšlienkou som už videl. Čiže pre mňa nič nové. Čakal som oveľa viac bohužial. ()

Perat odpad!

Showreel plastického chirurga. „He was the first man who reached Neptune. Imagine what he has seen.“ Na konci filmu zjistíme, že dostat se na Neptun trvá 75 dní, a že to zvládne kdejaký mejdžor. Ač se tento film pokoušel o cokoliv, jako např. vykrást Tarkovskyho Solaris nebo Nolanův Interstellar či další nedávné vesmírné kusy typu Gravitace, Arrival atd., vzešla z toho prachsprostá parodie s obrovským počtem nelogických kroků, totálně nesmyslných prvků, které měly za úkol až moc prvoplánově vysvětlit nějaké zasazení děje. Sepsat co všechno je s filmem špatně, od jednostranné hry Pitta, který samozřejmě nikdy nebyl kdovíjaký herec, až po pseudo filozofický scénář, zřejmě levnou výpravu a minimální inovaci z hlediska filmařiny. Posuďte sami: Pitt se snaží dostat na startující raketu. 8 vteřin před jejím startem, kdy už fungují motory, prostě je tam ohnivé peklo, on se vplíží pod raketu. Zážeh, Pitt leze po žebříku ke vstupu do rakety. Přežije. I přesto, že jeho skafandr připomíná spíše molitanový kostým pilota formule 1 než vesmírný oděv. Všechno strašně levný, nedotažený. Nerozumím místnímu stříkání na 5*. ()

Eric.Kosar

Tak nějak jsem věděl do čeho jdu, a stejně jsem byl mile překvapen. Ani se nejedná úplně o nějaký sci-fi biják, teda až na pár scén, který se z filmu mohli klidně vystřihnout (přestřelka na Měsíci, opice), ale spíše o emotivní film, který vypráví o životě samotném a, že se nevyplatí ho jakkoliv promarnit, skrz zlomeného člověka. Dále musím pochválit vizuální stránku, která byla vypiplaná do co nejmenších detailů. Pitt opět nezklamal. Akorát mi vadilo to přeskakování žánrů (zase zmiňuji to, že ty akční prvky mohli klidně vystřihnout). Suma sumárum, na film půjdu klidně znova, a tentokrát bez jakýhokoliv občerstvení, akorát jsem si zbytečně kazil tu atmosféru a výborné ozvučení. 8/10 ()

Karell840

Je to sci-fi, kde naprosto nefunguje věda ani logika. Trošku spoilers: nefunguje gravitace na měsíci, umíme cestovat 80 dní na Neptun, ale banální problém ohrožuje lidstvo. Naprosto stupidní základny a vybavení (na měsíci máme infrastrukturu ala metro v Praze, ale po povrchu jezdíme vozítky ale 70s..., do vesmíru se dopravujeme raketama atd....jako ne no. Měním nakonec na *. Vyloženě mě ty chyby rozčilují i s odstupem. Normální slátanina a nechápu kdo jim radil se scénářem. ()

jimik13

Film jako celek není špatný. 22. století? Takže se pohybujeme v rozmezí let 2100-2199, takže je možné mít základnu na Marsu, Nákupní středisko a celé město na Měsíci či obří vesmírný jeřáb sahající až do stratosféry. Film se snaží tvářit jako scifi z budoucna, ale pak má 2-3 scény, které tento dojem pokazí. Dále mi chybí v popisu filmu žánr "psychologický", protože tato část je zde je mnohem patrnější než celé scifi. Herecký výkon Brada Pitta drží film ve slabších pasážích, ale nelze opomenout také skvělou hudbu či efekty. Kolem a kolem vzniklo poměrně dobře koukatelné scifi. Sice nedosahuje kvalit Armageddonu či Interstellaru, ale za shlédnutí rozhodně stojí ()

gunko

Už dlho sa mi nestalo, že pomerne dobre hodnotený film u mňa spôsobí pocity totálnej nechápavosti, odkiaľ sa to hodnotenie berie a či pozerám ten istý film. Väčšinou je to naopak, hodnotím (výrazne) lepšie ako väčšina. Toto je ale 2 hodinový brak, ktorý uspáva od začiatku po koniec. Nebyť scény na mesiaci, tak by to nedostalo ani 2*. Mal som veľmi namále aby ma tempo a košatosť príbehu neuspalo, miestami som sa mentálne prefackával, aby som nezaspal.... ()

bigmatko

táto psychologická scifi dráma ťažko zapadne do komerčnej kinematografie. pomerne stuhnutá vnútorná spoveď astronauta bez nejakého hlbšieho zmysluplného príbehu. Nápady z rizikami cestovania vesmírom a kolonizáciou planét každopádne zaujali ale filozofický charakter deja ubral na celkovom zážitku. One man príbeh, v ktorom sa nič podstatného neudeje. Ide skôr o vizuál a odkaz na zamyslenie sa. ()

Parsek

Epochální zklamání. Líbivé záběry (pár jich tam je), ale jinak... přečtěte si obsah od distributora a konfrontujte to s filmem, se scénářem. Také nic nevidíte... bingo! Kde je rozdíl vůči nejrůznějším komiksovým adaptacím? ()

nefertitii odpad!

První film v kině, u kterého jsem měla obrovský problém vůbec v kině vydržet. V jednu chvíli jsem téměř usnula opřená o partnerovo rameno... Obrovská nuda, pokud čekáte nějaký akční film typu Interstellar nebo Marťan. Pokud máte zrovna filozofickou náladu a chcete rozjímat o životě, tak to pro vás asi bude to pravé. Děj byl pro mě až primitivně jednoduchý bez velkých zvratů, velice předvídatelný. A pokud už byla naděje na nějaký zvrat, rychle se to zase vrátilo ke klasické nudě. Hudba depresivní, uspávající. Už nikdy více. Filmy s Bradem holt nepatří mezi moje oblíbené, ačkoliv to býval můj idol v pubertálních letech. tech. ()

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

12.08.2019

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (více)