22. století. Umělá inteligence je integrována do všech průmyslových odvětví, Měsíc a Mars jsou kolonizovány, lidmi osídlené satelity obíhají kolem Neptunu, nejvzdálenější planety sluneční soustavy. Na Zemi se staví nová babylónská věž. Je to anténa, jejíž konec dosahuje až do vesmírného prostoru a která má sloužit k vyhledávání inteligentního mimozemského života. Tým budující tuto obří stavbu vede Roy McBride (Brad Pitt). Astronautem se stal díky svému otci (Tommy Lee Jones), jenž byl velitelem výzkumné expedice projektu Lima. I jejím úkolem bylo pátrat po vyspělém mimozemském životě a před dvaceti lety zmizela kdesi v hloubi vesmíru. Nyní je Země postižena řadou nečekaných katastrof, které zasáhnou i stavbu obří antény. Americké zpravodajské služby se domnívají, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima. Roy je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde otce našel. Jeho cesta však odhalí tajemství zpochybňující samou podstatu lidské existence a jejího místa ve vesmíru. (Cinemart)

Oxiduji

Úžasná kamera, Brad vynikající. Kdybych to uměla, vypsala bych stejně parádní recenzi jako Matty. Jenže neumím, já umím jen nadávat. Takže tak. ()

Sa.sa

Kvalitně natočený, po vizuální stránce působivé a plné super efektů... To je asi vše, jinak opravdu nudné a zapomentutelné... Nevím nějak se to nepovedlo či mě to neoslovilo... ()

babuška

promrhanej potenciál, trikově zvládnutý dokonale ale to nestačí, popsledních 20 min. bylo výjmečných, tak do prdele proč né celej film ()

revere

Naprosto marný, prázdný film. Zbytečné akční scény připomínají 20 let staré hry na PC. Děj se mohl odehrávat kdekoliv, na Aljašce nebo v činžáku na Žižkově. Stejně by to nijak nepomohlo. ()

CheeseFigure odpad!

Film by mal mať nejakú pointu, správu, zmysel. A ak nie, tak by mal byť aspoň zábavný. Ad Astra nemá z toho nič. Je to nudný počin (dvakrát som zaspal) bez pointy. A nie, pointu som neprespal, lebo vždy, keď som sa prebudil, tak som si prespatý kúsok vracal a pozrel si ho. Jednalo sa o zbytočný úkon. Proste Pitt má emočné problémy a letí na Mars skontaktovať svojho asi mŕtveho otca. Autori asi mali strach, že im celková zápletka nevyjde na dve hodiny, tak sa rozhodli túto Pittovu výpravu doplniť scénami od veci, ako napríklad mesačnými pirátmi a šibnutým primátom. Potom zamrzí koniec, ktorý je skratkovitý a osekaný. Necítil som priňom žiadne emócie (okrem znechutenia, čo za exkrement to pozerám). Podľa mňa sa mali tvorcovia vykašlať na tie úplne zbytočné scény s pirátmi a primátom a venovať sa koncu. Ako som hovoril na začiatku, že film by mal obsahovať myšlienku, tak Ad Astra má myšlienku o tom, či sme vo vesmíre sami. Je to ale zanedbateľné, pretože táto myšlienka slúži len ako zámienka, pre ktorú sa Pittov otec vybral do vesmíru a stratil sa. Inak nemá nijaké opodstatnenie a kľudne mohol byť dôvod výpravy Pittovho otca iný. Proste zbytočný film. Teda...ak máte problémy so spánkom, skúste ho. Možno vás uspí rovnako ako mňa. ()

marieblahova

Film mě velmi zklamal. Žádný děj, žádná pořádná zápletka, žádná akce a naprosto žádný pořádný konec. Film mi od počátku připomínal film First man (což bylo pro mě taky velkým zklamáním). Pokud má někdo rád filmy, kde se řeší city, vztahy, dlouhe záběry na postavu, která jenom stojí a nic nedělá tak se vám film bude líbit. Někdo kdo čeká od sci-fi filmu akci a napětí tak bude pravděpodobně taky zklamaný. Dvě ** jsem dala pouze kvůli tomu, že tam hraje Pitt a dokázal se vcítit do postavy. ()

Platonrado

A tak to dobre začalo...a koniec žiadny.Beriem to ale po stránke sci-fi maniaka.Proste sci-fi ma byť sci-fi.Ten psychologický rozbor mysle syna,to celé posralo. ()

L.O.T.R

Asi najväčšie prekvapenie roka! Takto fenomenálnu, dramaticky vystuženú a technicky vypiplanú space operu človek len tak nevidí. Je to westernové, je to dirty a je tam hodinu a pol Brad Pitt, ktorý dokazuje, že stále patrí medzi to najlepšie na striebornom plátne. Pokiaľ hľadáte vesmírny zážitok a zároveň psychologický a herecký koncert Brada Pitta, budete maximálne saturovaní. 100% ()

neskvik

Tak to si dám ešte raz. Inteligentne sci fi, už počas premietania ma napadlo, že sa mi to podobá na adaptáciu Stanislawa Lema a ten je u mňa top. ()

dk6

Jako co to bylo? Postrádám příběh, pořád čekám, čekám a nic... Nějaká hluboká myšlenka? Snad s notnou dávkou fantazie... Nějaký děj? Ne! Po filmu první reakce - to už je konec? A o čem to vlastně bylo? Ano, výkon herců, záběry, efekty...všechno skvělé, ale kvůli tomu do kina (teda alespoň já) nechodím. Film byl pro mě ztráta času - jsou mnohem lepší filmy, které se zabývají podobnou tématikou, ale dávají mnohem větší smysl, hloubku a prostor k zamyšlení. Popis filmu na ČSFD je vlastně celý děj, nic jiného se tam prostě nestane :D ()

agatha111

Po tomto filme uz nebudem hovorit ze je nieco pi....ovina ale pittovina. Plne suhlasim s kometarom streeper a mazarini, pre mna sklamanie roka a jeden z najhorsich scifi filmov ever- na konci druhej tretiny filmu som v plne odecibelovanom imaxe zacal zaspavat .Proti gustu ziadny disputat ale tie pathviezdickove komentare idu mimo moj pochop. Niekady sa mi zda , ze cast ludi uz vidi pri mene velkeho rezisera umelecke veldielo( nami ostatnymi blbmi nepochopene) aj ked je to hovno,lebo aj master tesar sa niekedy utne.A to je tento pripad. ()

pornohavo

Film je na môj vkus až príliš melancholicko-psychologickým rozborom zameraným na osobu astronauta, polovicu filmu sa v podstate nič nedeje, aj keď celková idea snímku nie je márna. Vykompenzuju vám to nádherné zábery kozmu, reálne zobrazená vesmírna technika, ale mimozemšťanov nečakajte, škoda. Skúsim pozrieť ešte raz, zatiaľ tak na 65% ()

albyyy

Ikdyž mě žánr sci - fi nikdy moc nezajímal, ani tenhle film nebyl moc velkou vyjímkou. Čtyři hvězdy jsem se rozhodl dát jen kvůli skvělému výkonu Brada Pitta. Ostatní postavy pro mě byly nevýrazné a přišlo mi to jako solo výkon, což nebylo na škodu. Pro milovníky tohoto žánru to určitě bude skvělý film a doporučuji shlédnutí. ()

Harty

Hlavní hrdina musí zachránit svět a přitom nejlépe i sám sebe. Obyčejná příběhová struktura v neobyčejném filmu. Externí linka příběhu hraje tentokrát až druhé housle a ta vnitřní, společně se sdělením filmu je poměrně nenápadná a pokud jí nepomůžete, tak si vás nenajde. Proto možná některým lidem bude připadat, že tomu filmu něco chybí. Za mě ale parádní výkon. Kvalitní filmy v tomto žánru nevycházejí moc často, tak si jich važme. ()

Etta

Čekala jsem všechno, jenom ne vesmírnou nudu! Nechápu, proč se taková běžná rodinná zápletka musela řešit zrovna na Marsu/u Neptunu. Vzkaz pro "seniora": těžko se jednomu hledá vesmírná inteligence, když má v hlavě piliny.. ()

BStone

Úžasná a víceméně komorní sci-fi o vztahu otce se synem a o osamělosti na pozadí nádherného vizuálu a hudby. Pro fanoušky žánru naprostá povinnost, stejně tak jako pro fandy Brada Pitta. Ten nesleze z plátna a je opravdu skvělý. Klobouk dolů taky za režii. Díky za každý takový film. Je třeba kouknout na to v kině. 90% ()

lukasSVK

Ad astra. Co k tomu dodat? Akurat som sa vratil z kina a som sklamany. Cakal som nieco v podobe interstellar alebo gravitace ale nie. Beckovy film co sa hraje na Ackovy film? To vazne? Keby tam nebol Brad Pitt tak neviem ako by to dopadlo. Dej je strasne pomaly, skoro ziadna akcia (jedna na Mesiaci a hned na zaciatku-SUPER) ale pochvilke boli hned seknute a bolo dane nudne pokracovanie filmu. Som milovnikom sci-fi ale myslel som, ze zaspim a ocakaval som uz len koniec. Ktory bol tiez dost blbo zaklincovany. I monotonna Gravitace ma zaujala a bavila viac. Toto? Tri hviezdicky a to za snahu, za nestarnuceho Brada a namet. ()

Zemřel Donald Sutherland

Zemřel Donald Sutherland

20.06.2024

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů