Červený trpaslík (TV seriál)

Red Dwarf

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie, 1988 - 2017, 34 h 41 min (Minutáž: 25–30 min)

Ed Moore

Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Norman Lovett, Robert Llewellyn, Robert Bathurst, Mac McDonald, Mark Williams, Clare Grogan, Hattie Hayridge, Chloë Annett, Rob Grant, Craig Ferguson, Brian Cox, John Sharian, Timothy Spall, Jenny Agutter, Ainsley Harriott, Sarah Alexander, Samantha Robson, Graham McTavish, Lenny von Dohlen, Robert Addie, Geraldine McEwan, Ed Bye, Ricky Grover, Howard Goodall, Paul McGuinness, Morwenna Banks, Holly Earl, David Lovgren, Anastasia Hille, David Ross, Kevin O'Brien, Lisa Barbuscia, Lucy Briers, Jack Docherty, J. Edgar Hoover (a.z.), Doug Naylor, Gary Cady, Michael Shannon, Mark Jones, Adolf Hitler (a.z.), Jeff Walker, Hilary Bevan Jones, Gordon Kennedy, Forbes Masson, David Verrey, Cliff Barry, Kenneth Hadley, Simon Paisley Day, Tom Andrews, Robert Nairne, Richard Ridings, Howard Burden, Rebecca Blackstone, Kevin Eldon, Lucie Pohl, Bentley Kalu, Paul Bradley, Suzanne Bertish, Frances Barber, Lia Williams, Nicholas Ball, Jane Horrocks, Matthew Marsh, Janet Montgomery, Maggie Steed, Hugh Quarshie, Fraser James, Don Henderson, Stephen Marcus, Ruby Wax, Gordon Salkilld, Lee Cornes, Angela Bruce, Anita Dobson, Imogen Bain, Adrienne Posta, Sophie Winkleman, Richard Ng, Jeremy Swift, Michelle Keegan, Sam Creed, Peter Elliott, Mark Dexter, Richard O'Callaghan, Isla Ure, Yasmin Bannerman, Noel Coleman, Stephen Critchlow, Denis Lill, Ron Pember, Dinny Powell, Jeremy Peters, Jennifer Calvert, Jack Klaff, Johanna Hargreaves, Tony Slattery, Kika Mirylees, Mark Caven, Colin Hoult, Ryan Gage, Adrian Lukis, Geoffrey Beevers, Helen George, Oliver Maltman, Johnny Vegas, Amrita Acharia, Richard Glover, James Buckley, Nick Read, Emma Campbell-Jones, David Sterne, Taylor James, Andrew Collins

Skvělý, přímo brilantní seriál, na který se jako jediný hodí výraz KULT!! Ale položte si otázku: Nechali byste popeláře řídit vašeho Rolls Royce?? :-) A mimochodem vy slizké zrůdy: kdo hodnotí tento seriál méně než 5, slovy pět ***** musí mít bezpochyby mozek velikosti sýrové topinky :-) A nejoblíbenější postava? No přeci Holly (mužské vydání). A proč? No třeba proto že je téměř bezchybnatý a nebo proto, že umí ďábelsky dobře dělat měsíc. :-) Každý díl jsem viděl zhruba 10 krát, a pořád se směju jak blázen! Mám všechny řady na kazetách nahrané z TV, a teď dokupuji originální DVD!! Prostě nejlepší seriál!!!!!(25.5.2007)

Naprosto ujetý sci-fi sitcom, který si utahuje snad ze všeho, co na zemi existuje. A to vše na korábu kosmické lodi, kde se dějí neuvěřitelné věci. Britové ukazují, že mají vytříbenější, zábavnější a jemnější humor, než americké slátaniny (ovšem na pramálo výjimek). Nejoblíbenější postavou zcela jistě Holly, následuje Lister s Rimmerem. Škoda, že poslední, hodně slabé řady strhávají trpajzlíka až do průměrných vod.(29.4.2006)

„Krvácím v nemoderní barvě!” –– Vrchol britského humoru ve slušivém sci-fi kabátku a nebezpečně vysoká koncentrace vtipů na průměrný díl. Jak už bylo řečeno mnohokrát, tohle lze buď milovat, nebo nenávidět. Nejsem sice nějaký ortodoxní vyznavač tohoto seriálu a pravda, seriál má i své slabší epizody, ale jelikož jsem se od dob Mr. Beana u sledování nějakého seriálu ještě nepobavil natolik, až bych brečel smíchy, nelze jinak než dát plný počet. Holly a Kocour svými kecy bezkonkurenčně vládnou!(13.1.2012)

Nevím, jestli jsem se u Trpaslíka někdy z plných plic zasmál. Zato jsem všechny řady viděl několikrát, jak s dabingem tak v originále a marně si vybavuju seriál s tak neutuchajícím koeficientem pro znovuzhlédnutí. Poprvé jsem ho navíc viděl v době rozečteného Adamsova "Stopařova průvodce po galaxii" a nic zazím neodráží atmosféru knížky lépe. Vždyť Kryton pronese větu "Nepropadejte panice!" hned několikrát. Návrat po patnácti letech považuju za jeden z malých filmových zázraků.(15.4.2005)

Kult na jaký nelze nikdy zapomenout. Snad s výjimkou poslední řady neuvěřitelná vyrovnanost jednotlivých epizod a především humor s velkým "há". Všechny dialogy a hlášky jsou naprosto neskutečně vypilované. Stejně tak charaktery. Obvzláště samotná posádka Trpaslíka je něco, jak to jen vyjádřit ... no prostě něco slovy nepopsatelného. Stačí si pustit kterýkoli díl a hned se mi zlepší nálada.(29.1.2007)

• - V seriálu zazní sedmnáct direktiv Vesmírného sboru a tři direktivy Arnolda Rimmera (Chris Barrie). (G3niu5)

• - V epizodě "Já na druhou" si Rimmer (Chris Barrie) stěžuje, že si Lister (Craig Charles) zlomyslně broukal celé dva roky. V epizodě "Čekání na Boha" ale Lister říká, že je u společnosti teprve osm měsíců. (DareDeer)

• - V dílu "Jenom sympaťáci" líbá Rimmer (Chris Barrie) sestru, která mu na to říká: "Tys mi dal francouzáka?" Na čež on jí odpoví: "Ne. Tohle je blíž Antverpám. Spíš Belgičana...!" Jedná se o odkaz na herce Jean-Clauda Van Damma, který pochází z Belgie, ale mnoho fanoušků ho pokládalo za Francouze. (Mandalorian)