Červený trpaslík (TV seriál)

Red Dwarf

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie, 1988–2017, 34 h 41 min (Minutáž: 25–30 min)

Ed Moore

Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Norman Lovett, Robert Llewellyn, Robert Bathurst, Mac McDonald, Mark Williams, Clare Grogan, Hattie Hayridge, Chloë Annett, Rob Grant, Craig Ferguson, Brian Cox, John Sharian, Timothy Spall, Jenny Agutter, Ainsley Harriott, Sarah Alexander, Samantha Robson, Graham McTavish, Lenny von Dohlen, Robert Addie, Geraldine McEwan, Ed Bye, Ricky Grover, Howard Goodall, Paul McGuinness, Morwenna Banks, Holly Earl, David Lovgren, Anastasia Hille, David Ross, Kevin O'Brien, Lisa Barbuscia, Lucy Briers, Jack Docherty, J. Edgar Hoover (a.z.), Doug Naylor, Gary Cady, Michael Shannon, Mark Jones, Adolf Hitler (a.z.), Jeff Walker, Hilary Bevan Jones, Gordon Kennedy, Forbes Masson, David Verrey, Cliff Barry, Kenneth Hadley, Simon Paisley Day, Tom Andrews, Robert Nairne, Richard Ridings, Howard Burden, Rebecca Blackstone, Kevin Eldon, Lucie Pohl, Bentley Kalu, Suzanne Bertish, Frances Barber, Lia Williams, Nicholas Ball, Jane Horrocks, Matthew Marsh, Janet Montgomery, Maggie Steed, Hugh Quarshie, Fraser James, Don Henderson, Stephen Marcus, Ruby Wax, Gordon Salkilld, Lee Cornes, Angela Bruce, Anita Dobson, Imogen Bain, Adrienne Posta, Sophie Winkleman, Richard Ng, Jeremy Swift, Michelle Keegan, Sam Creed, Peter Elliott, Mark Dexter, Richard O'Callaghan, Isla Ure, Yasmin Bannerman, Noel Coleman, Stephen Critchlow, Denis Lill, Ron Pember, Dinny Powell, Jeremy Peters, Jennifer Calvert, Jack Klaff, Johanna Hargreaves, Tony Slattery, Kika Mirylees, Mark Caven, Colin Hoult, Ryan Gage, Adrian Lukis, Geoffrey Beevers, Helen George, Oliver Maltman, Johnny Vegas, Amrita Acharia, Richard Glover, James Buckley, Nick Read, Emma Campbell-Jones, David Sterne, Taylor James, Andrew Collins, David Menkin, Maria Friedman, Carl Austin, Hayley-Marie Axe (vyp.), Phil Manzanera, Tony Hawks, Keith Buckley

Jak se mohlo něco jako "Červený Trpaslík" stát kultem? Tak tuhle otázku si po zhlédnutí jednoho náhodného dílu pokládala taky. Vždyť je to sci-fi s nulovými efekty, ujetým dějem, o trhlosti postav ani nemluvě... Nicméně stačily dva dobré díly a bylo to.;-) Sympatický volnomyšlenkář milující kari, ctižádostivý suchar, android s uklízecím symdromem, metrosexuální tvor vyvinutý z kočky a palubní počítač s IQ 6000, což je asi jako IQ šesti tisíc učitelů tělocviku... Cožpak je možné někoho z nich nemilovat?:-) Asi ano, ale to rozhodně není můj případ.(25.11.2007)

• Renton

Creator: Rob Grant, Doug Naylor, Paul Alexander .. Dosti kontroverzní hodnocení, že? Ale než mě ukamenujete, viděl jsem (původně) jen díly pozdějších sérií, k tomu už koncem devadesátých let a asi vždy v nějakém "divném" rozpoložení... Nebo byl "divný" ten seriál? Takže momentálně nemohu jinak, bylo to šíleně debilní, nudné až trapné! A bohužel, nemám zatím příležitost to znovu vidět a pokusit se přijít Red Dwarf na chuť... ___ Tak jsem RD zkusil znovu (3Q2007) a bohužel, nic to se mnou ani tentokrát nedělalo. Když vidím třeba po x-té seriálové geniality M*A*S*H, Simpsons nebo výborné Friends vždy se směji!! Jenže u trpajzlíka prostě nemám čemu. Nenávidět nebo milovat, tak to prostě je. Tudíž z mé strany tady nepřibudou žádná slova pochvaly a ty opačného ražení si radši nechám pro sebe, neboť v prostředí fanatických vyznavačů nehodlám něco pronášet. Stejně by je nikdo z vás nepřijal, hm? 10%.(11.4.2005)

ˇ^~ˇ^^ˇ˘^˘°°^˘°˛` ˛`˙˘°^˘° v °˘˛`˛ ˇ^ˇ˙`˛ ~ˇˇˇ^˘˘°°˛˛``´˙˙´˝˙`˝ ˙´`ˇ^˘^ˇ ´˙˝˙´~ˇ^°`· ^˘°˘^˛`˙ °˛˛`˛^~ˇ^˘ ~ˇ^˘°°˘˙´˙`˘° ˇ^˘˙`˙ˇ^´˙˛ˇ~^˘ˇ˛· \|^˘^˛`˛° ˘^ˇ°˘˛`` °˘°˘`´˙~ˇ ˇ^˘`˙´´˙˝´˝¨ ¸˝¨´^˘~ˇˇ^˘ ˘°˛`˛°`˙`˙´`´´˙ˇ ^ˇ~ˇ˘˘^°`˙˝¨˙` ˇ~^ ^˘˛°˙`˙` ´˙˝˝¸¨˝´˙ˇ~^ ˘¨˝¨ˇ˛`˛`˛``˙ °`˙´°˘^˘˛˙˝´˝¨¸¨`° °˘°˛`˙´˙´˝`ˇ^ˇ^˘˛°˛° ˛˘˘°`˛˙˛°`· ¨˝÷˘°`˙¨˝ˇ˘^^°´˙´`¨° ˘°˛`°˛˛`^˘°`˙´´ ˝`˙´˝¨`˙ °˙`˙´`˛°˛`˛˘^ˇ ˛°˛˙`´ °˛˙``´˝¨`˛¨ ´`˙¸˙`˛ˇ˙´¸°č ˝¸´˛˝°˘˘ˇ^˛˛°´˝´˙(22.12.2012)

• Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 3/10/// +je mi jasné že jakmile bych přišel na styl tohoto britského humoru, bavil bych se královsky, dobře si pamatuji že jsem občas zahlédl nějakou část a byla to výborná zábava -nicméně jsem si řekl, že si to dám celé od začátku a vydržel jsem u toho sotva pár částí, skoro vůbec se u toho nebavil, krom toho to celé vypadá strašně zastarale, teď koukám že od vzniku už uběhne brzy 25 let, tak to jsem nečekal, nicméně pro někoho kdo seriál dosud neviděl a nemá závan nostalgie to bude spíš odrazující/// Nemám zrovna v oblibě chodit proti proudu. Přesto hodnotím tak jak si sám myslím. Určitě tomu dám později znovu šanci a rád se podívám na případná nová pokračování. Jen jsem se teď u prvních dílů moc nebavil a tak seriál odkládám na později. Pokud později změním názor, změním i hodnocení .-)/// Celkem 45%///(29.2.2012)

"Bude-li důstojník přistižen, jak očichává sedlo rotopedu v dámské tělocvičně, bude propuštěn bez soudu." Kdo by neznal direktivu 196156, ten jakoby neznal Rimmera (odporného záprdka, intergalaktický hnisavý vřed, těhotného smradlavého lenochoda, hromádku trusu z myšího albína), Listera (čuramajzlíka, těhotnýho hrocha, kryptofašistu, hadronový střevo), Kocoura (kondomovou hlavu, dutohlava, chodící prezervativ), Krytona (skopovou hlavu, tupou starou tresku, hadrovou kebuli, trojskýho prasopsa) ani Hollyho (kosmopako, bažanta línýho). Já je všechny znám, proletěl jsem s nimi nejednu galaxii, královsky jsem se s nimi pobavil, ale přesto to pro mne není ten nejkultovatější ze všech kultů.(18.7.2016)

• - Celé jméno Krytona (Robert Llewellyn) je Kryton 2X4B523P. (Chegi)

• - Davu Listerovi (Craig Charles) je 25 let, Arnoldu Rimmerovi (Chris Barrie) je 30 let a Kristine Kochanski (Chloë Annett) je 25 let. (BLANIK.)

• - Na konci 4. epizody 4. série "Bílá díra" Kryten (Robert Llewellyn) říká, že až se časoprostor srovná, nebudou si nic z posledních událostí pamatovat. V pozdější epizodě Lister (Craig Charles) říká, co zažili a zmiňuje i to, že hrál kulečník s planetama, což by si však pamatovat neměl. (Zvaadha)