Reklama

Reklama

Červený trpaslík

(seriál)
  • Velká Británie Red Dwarf
Trailer
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Hrají:

Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Norman Lovett, Robert Llewellyn, Robert Bathurst, Mac McDonald, Mark Williams, Clare Grogan, Hattie Hayridge (více)
(další profese)

Série(13) / Epizody(74)

Toto je volání o pomoc těžařské lodi Červený trpaslík. Posádka je mrtvá, zahynula v důsledku ozáření. Jediní, kdo přežili jsou Dave Lister, který byl v době nehody na lodi ve stavu nevědomí a jeho březí kočka, bezpečně uzavřená ve skladišti. Po probuzení za tři miliony let je Lister pouze ve společnosti tvora, jenž se vyvinul z jeho kočky, a Arnolda Rimmera, holografické simulace jednoho mrtvého člena posádky. Já jsem Holly, lodní počítač s IQ 6000. Což je stejně jako má 6000 učitelů tělocviku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (1 712)

Oskar 

všechny recenze uživatele

"Máme dostatek jídla na třicet tisíc let. Zbyla však jediná čokoládička na dobrou noc. Zůstává ze slušnosti nedotčena." Milý britcom s vynikajícím Chrisem Barriem v roli Rimmera. Prvním třem sériím bych dal plné hodnocení, ale mám-li to hodnotit jako celek, musím říct, že postupem času kvalita přece jen klesala. ()

Arx 

všechny recenze uživatele

Beru a chápu, že je Červený trpaslík pro někoho jeden z nejlepších seriálů. Já sám, jsem ve svém okolí obklopen lidmi, kteří na Red Dwarfa nedají dopustit. Mě osobně ale humor seriálu nic neříká. Nevím čím to je, pár dílů jsem viděl ale za celý seriál jsem se tak dvakrát zasmál. Přitom britský humor mám opravdu rád. Seriály jako Black Books, IT Crowd považuju za jedny z nejlepších ale Red Dwarf není prostě můj šálek čaje. Proto mu dávám ***. ()

Reklama

Pumiiix 

všechny recenze uživatele

Jistě kultovní seriál, který je skvělý i s českým dabingem. Každá postava je dokonalá, ale samozřejmě si každý zamiluje tu svou. Rimmer, Lister, Kocour, Kryton to je základní čtyřka do nepohody. Hlášek je v každém dílu spoustu a většinou geniálních, trhající vaše bránice. Seriál si drží laťku i přes docela velký počet řád (8), ale je jasné že poslední řady svou kvalitou na první trochu ztrácí. Škoda, že se nikdy nenatočil plnohodnotný film, který si bezpochyby Red Dwarf zaslouží. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Když tento seriál poprvé uvedla Česká televize (a dost dlouho nás na to připravovala) byl jsem už otrávený celým tím haló kolem nějakého seriálu. První díl mě nijak neohromil. Rozhodně ne tak, že bych hned letěl k počítači, abych založil první fans stránku. Náhodou a dnes mohu říci, že šťastnou náhodou, jsem později zhlédl epizodu „Nachystejte květináče“ a to rozhodlo. Díly jsem si nahrával na VHS a pak je sledoval do zblbnutí a učil se nazpaměť hlášky. Ještě teď mám z toho smíchu vrásky kolem úst. Red Dwarf může působit jako laciný sitcom s prvky sci-fi, ale když tomu podlehnete, připadá vám, že lépe to udělat nešlo. Ta jednoduchost je totiž hlavní silou celého díla. Silně pochybuju, že ještě někdy uvidím něco tak kruťáckého jako je právě Červený trpaslík. Nejraději bych si vymazal paměť a prožil to celé znovu. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

ˇ^~ˇ^^ˇ˘^˘°°^˘°˛` ˛`˙˘°^˘° v °˘˛`˛ ˇ^ˇ˙`˛ ~ˇˇˇ^˘˘°°˛˛``´˙˙´˝˙`˝ ˙´`ˇ^˘^ˇ ´˙˝˙´~ˇ^°`· ^˘°˘^˛`˙ °˛˛`˛^~ˇ^˘ ~ˇ^˘°°˘˙´˙`˘° ˇ^˘˙`˙ˇ^´˙˛ˇ~^˘ˇ˛· \|^˘^˛`˛° ˘^ˇ°˘˛`` °˘°˘`´˙~ˇ ˇ^˘`˙´´˙˝´˝¨ ¸˝¨´^˘~ˇˇ^˘ ˘°˛`˛°`˙`˙´`´´˙ˇ ^ˇ~ˇ˘˘^°`˙˝¨˙` ˇ~^ ^˘˛°˙`˙` ´˙˝˝¸¨˝´˙ˇ~^ ˘¨˝¨ˇ˛`˛`˛``˙ °`˙´°˘^˘˛˙˝´˝¨¸¨`° °˘°˛`˙´˙´˝`ˇ^ˇ^˘˛°˛° ˛˘˘°`˛˙˛°`· ¨˝÷˘°`˙¨˝ˇ˘^^°´˙´`¨° ˘°˛`°˛˛`^˘°`˙´´ ˝`˙´˝¨`˙ °˙`˙´`˛°˛`˛˘^ˇ ˛°˛˙`´ °˛˙``´˝¨`˛¨ ´`˙¸˙`˛ˇ˙´¸°č ˝¸´˛˝°˘˘ˇ^˛˛°´˝´˙ ()

Galerie (224)

Zajímavosti (176)

  • Některé vtipné hlášky „kradli“ scenáristé z úst herců. Během obědových přestávek poslouchali jejich rozhovory a zapsané hlášky následně zakomponovali do scénáře. Herci tak několikrát žasli, že ve scénáři je něco, o čem se předchozí dny bavili. (Alfréda)
  • Legie se skládá z pěti osobností: Davro, Quayle, Holder, Heideger a sám Legie. (G3niu5)
  • Těžařská loď Jupiterské důlní společnosti měla původně 169 členů posádky + 400 vězňů, které Červený trpaslík převážel. (Džejkop)

Související novinky

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

18.02.2019

6. ročník festivalu science fiction filmů a kultury letos v únoru a březnu postupně zavítá do 4 českých měst. Těšit se můžete na mezigalaktické novinky i legendy žánru, které si znovu vychutnáte na… (více)

Casablanca na indický způsob

Casablanca na indický způsob

21.08.2007

V seriálu Červený trpaslík je scéna, kde si tvůrci dělají legraci z toho, kam to ve vzdálené budoucnosti může kinematografie dotáhnout. Kromě zmíněného pokračování Pátku třináctého, části 1648, je… (více)

Reklama

Reklama