Detektiv Mike Hammer (TV seriál)

Mike Hammer, Private Eye

Krimi / Drama

USA, 1997, 26x60 min

Greydon Clark

Eric Allaman

Stacy Keach, Shannon Whirry, Kent Williams, Peter Jason, Karen Moncrieff, Greg Grunberg, Greg Proops, Thomas G. Waites, Jamie Anderson, Frank Stallone, Stephen Lee, Al Sapienza, Emrie Foster, Barbara Niven, Gregory McKinney, Frankie Thorn, John Cassini, Nikki Schieler Ziering, Aloma Wright, Mary Ann Schmidt, Kimberly Huie, Jack Betts, Darby Hinton, Scott Valentine, Kent McCord, Sherrie Rose, Dawn Ann Billings, Paulo Tocha, David Anderson, Amy Weber, Allison Dunbar, Caroline Williams, Raye Birk, James Black, Cyril O'Reilly, Thomas Rosales Jr., William Lucking, Robert F. Lyons, Michael Fairman, David Groh, Jack Riley, Mo Gallini, Stephanie Brown, Robyn Peterson, Mary Crosby, George Murdock, Gregg Daniel, S.E. Perry, Josef Cannon, Debra Christofferson, Lillian Adams, James Wellington, Evan Arnold, Suzanne Krull, Sven-Ole Thorsen, Robert DiTillio, Jim McGrath, Caroline Ambrose, David Harris, E.J. Callahan, Starr Andreeff, Jason Schombing, Stoney Jackson, Leonard Kelly-Young, Jeffrey Anderson-Gunter, Barry Jenner, Stacy Keach Sr., Alexandra Bokyun Chun, Michael Wiseman, Sam Scarber, Joyce Brothers, Burt Bulos, Moira Walley-Beckett, Teresa Ganzel, Deborah Lacey, Lorin McCraley, Gordon Jump, Joel Weiss, Katherine Moffat, Bob Bancroft, Stewart Finlay-McLennan, Robert Craighead, Angelica Bridges, John Sanderford, Shelby Leverington, Maureen Teefy, Conroy Gedeon

Shawn Paper

Scénografie:

George Costello

Kostýmy:

Elisabeth Scott
  • Pavelpi

Jedná se o můj oblíbený seriál.Představitel hlavní role Stacy Keach včetně perfektního dabingu mě docela dostal.Myslím,že tvůrcům se podařilo přiblížit se k detektivkám ve stylu čtyřicátých let v Americe.Seriál se mi líbí i proto,že tady není hromada mrtvol jako v nových detektivkách a i detektiv občas dostane nějakou přes hlavu.Není prostě superman jako někteří současní detektivové(24.6.2010)

• Tiiso

Seriál, který jsem celkem sledoval i když nenabídl více než jen průměrný zážitek. Ale atmosféra, kterou se chtěl přiblížit k starším dílům ze čtyřicátých let se tvůrcům občas dařila. Takže v sobě dílo přeci jen ukrývá něco navíc.(18.6.2008)

Průměrný detekivní seriál, který se snaží těžit z atmosféry starých Noir filmů. A za to si zaslouží hvězdu navíc;)(3.3.2007)

Málokdo si už na tento seriál pamatuje, od doby kdy ho TV Prima vysílala naposledy uteklo už hodně vody, přesto ho mám celkem silně uložený v paměti, zejména asi pro jeho realističnost a právě tu obyčejnost. Mike Hammer není žádný James Bond, spíš bych ho přirovnal ke Columbovi, svoje případy neřešil pěstmi, ale chytrostí a důvtipem a to mám na tomhle typu seriálu rád.(13.12.2014)

• - Natáčení bylo románové předloze natolik věrné, že Stacy Keach, který vytvořil roli fiktivního detektiva, měl ve smlouvě podmínku, že bude nosit pouze pistoli ráže .45 stejně jako jeho románová předloha. (Rakosnicek77)