Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

fabuloz

jedna hvezdicka pouze za povedene komicke kousky v prvni polovine filmu, jinak nevim jestli to byl umysl nebo se to opravdu nepovedlo... ()

Sdoom

Viděny obě verze a Director´s cut můžu jen doporučit! Každopádně i tak slabší než dvojka, i když se to docela těžko srovnává, protože Armáda temnot je mnohem spíš dobrodružná komedie než horor. Ale bavil jsem se prostě méně, a o tom to je. Edit 29.5.2015: Tak na druhé zhlédnutí v lepší kvalitě mi přišla Army of Darkness o trochu více zábavná než poprvé, nicméně u 3hvězdičkového hodnocení zůstane, ale je to spíš 3,5. Bruce Campbell je totiž opět skvělý. Triky sice působí zastarale, ale Raimi to podává tak, jako by to byl záměr, takže to ani nevadí. (Blu-ray, orig.) ()

BMAJTZ

Sam Raimi si řekl, seru na realitu pojďme z toho udělat kultovní záležitost. Nebudu říkat jak je tenhle film chytrý a jak má skvělý scénář, to vůbec ne, nebyla by to totiž vůbec pravda. Tenhle film právě sází na absurdnost celého děje. Dalo by se říci, že se série utrhla z řetězu a vydala se úplně jiným směrem. Už druhý díl ukázal, že humor v "hororu" může fungovat pokud se film nebude brát vážně a tady to platí dvojnásobně. Co se hlavního herce týče, tedy Bruce Campbella, nedokážu si pro tuto roli představit nikoho lepšího. Bruce má totiž napsáno tuto roli přesně na tělo a Ashovy hlášky, které už jsou samy o sobě tak debilní, že se řežete smíchy celou dobu, jsou o to lepší. Závěrem snad jenom řeknu, že série Evil Dead nikdy nebyla a nebude nijak zvlášť strašidelnou záležitostí a trend sázení na humor v tomto případě je zcela vítán. Osobně nemám rád míchání těchto dvou stylů protože to mnoho lidí neumí. Tady se řeklo, že se z filmu stane spíše komedie a jakási parodie na všechny ostatní horory což působí víc než dobře. ()

kenkaku

Tak jo... natočit "pokračování" jako parodii sama na sebe. To je vážně nářez. Pochodující armáda kostlivců byl v roce 92 celkem unikátní kousek a i když je atmosféra filmu na hony vzdálená svému předchůdci, podívám se na něj vždycky moc rád. I když je to nehorázná kravina :). ()

The Viper

Neutuchající humor a do třetice konečně více rozmanitý děj i prostředí. Bruce míří do minulosti aby si to rozdal se všechnou tou havětí, která se mu postaví do cesty. Po prvním shlédnutí Lesního ducha by mě nenapadlo jak moc si oblíbím Bruce Campbella a jeho postavu Ashe. Myslím že film netrpí na žádnou ztrátu humoru, akorát té brutality a morbidnosti ubylo. V televizi to dávají velmi často a vždy se podívám, tento komentář píšu zrovna když to vysílají na aMC. :) ()

sedm.1

První a druhý díl Evil Dead považuji za naprosto nedotknutelný kult, hororovou ikonu, nedostižná díla. Co je ale jako toto??? Od úplného začátku jsem totálně nepobíral, co to kurva je??? To někdo na začátek natáčení přinesl snad několik barelů tvrdých drog a šli do toho? Absolutně nekompromisní demence a vrcholně obludná trapnost tu doslova stříká z každého slova, gesta, záběru a scény, hloupost, naivita, debilita tu nemají hranic, sakra ale proč??? Proč se bratři Raimiové rozhodli jít touto cestou? To jako měla být vrcholná parodie sami na sebe? Myslet vážně to tedy nemohli určitě, pouze se to celé ale podle mě jen vymklo kontrole a výsledek tak musím označit bohužel za odpadní stoku. Kristova boto, když já si vzpomenu na ty Campbellovi dementní grimasy, na ty edwoodovské efekty, na tu vopruzenou zápletku, ty souboje, no ještě teď mi běhá tou všudepřítomnou tupostí a laciností mráz po zádech. A je mi úplně jedno, že to byl tvůrčí záměr! Nehledě na to, že za celý film tam není snad ani jediná kapička krve! Chápe to někdo??? V regulérním pokračování jedněch z nejkrvavějších fláků filmových dějin se neobjeví ani kapka krve? Je mi na zvracení. Ano, tohle byl zkrátka jeden velký, záměrný, osmdesátiminutový vtip. Já se ovšem nebavil, natož abych se smál, pro mě to byl naopak ten nejhorší možný vtip, utrpení, jsem smutný a já tohle „zábavné“ tajtrlíkující pokračování prostě absolutně neuznávám! ()

Melios

Skvelé a ako vždy šialené pokračovanie. Boloto vtipné ,trochu hororové a veľmy divé fantasy. Film bol skvelý a pre mňa je to jedna z mála sérií ,ktorá je aj po takej dlhej dobe furt dovrá a originálna. Teším sa na seriál. 76% ()

Devadesát Dva

...(s odstupem času)... všechno to laciné zpracování, chyby, přehnaně hrdinský soundtrack a hlášky, Armáda temnot si mě z celé trilogie získala zkrátka nejvíc, hlavně už oním počátečním nápadem (tzn. vrhnout Ashe do středověku, s motorovkou místo ruky a brokovnicí, ve kterém ze sebe dělá něco na způsob antihrdiny a hláškuje tu jako o život). mě osobně tu v humoru dostávají i určitý drobnosti a tlemím se prakticky od začátku do konce - tenhle film si zkrátka určitě zamilujete, pokud jste zastánci podobných kultů a přehrávajícího Bruce Campbella. i mě zpočátku vadilo, že se po dobrým rozjezdu v půlce cosi zlomí a všechny jakoby přešla chuť natáčet, to byla ale jen moje domněnka - teď už tomu jen slastně propadám, hlouběji a hlouběji, po každé další projekci. škoda, že podobných originalit není více, a taky škoda, že Raimi natočil podobných stylovek příliš málo (těžko typovat, kde se vzala jeho motivace pro natočení Spidermana), protože kdyby jichbylo víc, považoval bych ho za génia. smutné je, že filmy s podobným nádechem, ať už jde o jakýkoliv ohled, takové už dnes nikdo nenatočí. ()

Spike23

Jde vidět, že už poslední díl trilogie se odebral úplně jiným směrem... Dokonce už je tu i počátek té debilní roztřesené kamery a kromě úvodní sprchy tu už bohužel neuvidíte ani trochu krve. Ale vůbec to nevadí, je to skvělá komedie a absenci krve mi tu plně vynahradily Ashovy hlášky ala Duke Nukem (come get some, hail to the king baby atd) a musím uznat, že tedy postupem času se z toho Ashe stal fakt profík :). S celou trilogií jsem tedy moc spokojen a 5* opravdu patří každému dílu. ()

bruceman7

Kvalitní bláznivina, čtvrtá hvězda za parádní kostrouny a solidně hláškujícího Ashe. Jsem si říkal, tohle musí mít na svědomí Rodriguez nebo snad Tarantino. Že to nakonec byli Raimiové, taky nepřekvapilo. 7/10 ()

KoRner

Neuveriteľne trápna blbosť, ale keď som bol malý, dosť som na tom fičal. Krvavé fantasy bolo pre mňa niečo nové a to ma pravdepodobne vtedy očarilo. Teraz som bol rád, že sa to skončilo a mal som pocit, že to muselo mať aspoň dve hodiny. Akosi ma nechytila ani tá nostalgia, na ktorú často dám. ()

iXtr3m3

Bláznovstvo na plátne? Bruce ako rytier s kovovou rukou? Brokovka a motorovka v temnom magickom stredoveku? Že to nejde do kopy? Yeah baby, ale ide... :) ()

Fordzy

Director's cut verze má alternativní konec. Spoiler: /Ash se nevrátí do své doby, ale objeví se v době po apokalypse./ 82% ()

Loki_Six

"Alright you Primitive Screwheads, listen up! You see this? This... is my BOOMSTICK! The twelve-gauge double-barreled Remington. S-Mart's top of the line. You can find this in the sporting goods department. That's right, this sweet baby was made in Grand Rapids, Michigan. Retails for about a hundred and nine, ninety five. It's got a walnut stock, cobalt blue steel, and a hair trigger. That's right. Shop smart. Shop S-Mart. You got that?" ()

wosho

Každý díl z této trilogie je unikátní,od vážného kuledrtícího hororu s trochou černého humoru,po horor s regulérní nadsázkou a fakt sadistickou ruko po tuto hororovou taškařici plnou koster na které nemají ani první Piráti z Karibiku.Sice uznávám,že u tojky je výrázný pokles kvality,ale stále je to majstrštych ve svém oboru a nebetyčná bžunda.Sice trochu přidávám,ale sekat hvězdičky není moje polívčička,tak tady rád přidám. ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)